To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zagadka zła
Nonkonformista napisał(a):
freeman napisał(a): Wytłumaczeniem jest perfekcyjna i zarazem konieczna ich jedność w działaniu. Innymi słowy, ani Ojciec , ani Syn, ani Duch Święty nie działają na własną rękę. Gdyby bowiem tak było trzeba by mówić o trzech Bogach, względnie o żadnym Bogu.
Z kolei człowiek, stworzony na obraz i podobieństwo Boga, jest jednością ducha, duszy i ciała.
Ciało wiem, co to jest.
A gdzie jest duch i dusza? I co to za byty? Gdzie one w człowieku są?

Oto Hubert Urbański. Program "Milionerzy". Pytanie za milion. Oto one.
"A gdzie jest duch i dusza?... Gdzie one w człowieku są?"
A) w dupie
B) w sercu i przeponie (kradié i fren)
C) w mózgu
D) dusza nie jest w ciele, bo nie wszystko musi się rządzić fizycznymi prawami naszego świata - mogą przecież istnieć prawa wyższego świata, który to wyższy świat oddziałuje na nasz niższy na tej zasadzie, że fizyczny umysł jest anteną do odbierania duszy z eteru wyższego swiata
Odpowiedz
Mustafa Mond napisał(a):
Nonkonformista napisał(a):
freeman napisał(a): Wytłumaczeniem jest perfekcyjna i zarazem konieczna ich jedność w działaniu. Innymi słowy, ani Ojciec , ani Syn, ani Duch Święty nie działają na własną rękę. Gdyby bowiem tak było trzeba by mówić o trzech Bogach, względnie o żadnym Bogu.
Z kolei człowiek, stworzony na obraz i podobieństwo Boga, jest jednością ducha, duszy i ciała.
Ciało wiem, co to jest.
A gdzie jest duch i dusza? I co to za byty? Gdzie one w człowieku są?

Oto Hubert Urbański. Program "Milionerzy". Pytanie za milion. Oto one.
"A gdzie jest duch i dusza?... Gdzie one w człowieku są?"
A) w dupie
B) w sercu i przeponie (kradié i fren)
C) w mózgu
D) dusza nie jest w ciele, bo nie wszystko musi się rządzić fizycznymi prawami naszego świata - mogą przecież istnieć prawa wyższego świata, który to wyższy świat oddziałuje na nasz niższy na tej zasadzie, że fizyczny umysł jest anteną do odbierania duszy z eteru wyższego swiata
Ja pytam wierzących w to... Serio mnie interesuje różnica między duchem a duszą i to, gdzie są albo czym są.
"Każdej nocy nawiedza mnie Yeszua i szarpie za kuśkę." /pisownia oryginalna/.
Komentarz pod jednym z filmów na youtube. Rozbawił mnie.
Odpowiedz
Jeśli nasz mózg jest anteną, to ludzie powinni się bez problemu porozumiewać z innymi duszami,  bez pomocy telefonu i słów.
Rozsadziło mi antenę.
Odpowiedz
Mustafa Mond napisał(a): D) dusza nie jest w ciele, bo nie wszystko musi się rządzić fizycznymi prawami naszego świata - mogą przecież istnieć prawa wyższego świata, który to wyższy świat oddziałuje na nasz niższy na tej zasadzie, że fizyczny umysł jest anteną do odbierania duszy z eteru wyższego swiata
Niby może tak być, ale z drugiej strony gentlemani nie rozmawiają o rzeczach niefalsyfikowalnych.

Rodica napisał(a): Jeśli nasz mózg jest anteną, to ludzie powinni się bez problemu porozumiewać z innymi duszami,  bez pomocy telefonu i słów.
Może tylko odbiera i jest nastrojona na duszę osobnika z mózgiem?
Odpowiedz
żeniec:
Cytat:Może tylko odbiera i jest nastrojona na duszę osobnika z mózgiem?
Antena fizyczna, jak każda antena odbiera fale elektromagnetyczne np. radiowe, a po śmierci człowieka obumiera, rozkładają się neurony, znika pamięć, świadomość, która według niektórych naukowców wcale nie jest zlokalizowana w mózgu ale w polu elektromagnetycznym przez niego wytwarzanym.  Jeśli Bóg porozumiewa się z umysłem człowieka, za pomocą fal, to Bóg musi składać się  materialnych cząstek, w przeciwnym razie nie potrzebowałby anteny. Jak myślisz?
Rozsadziło mi antenę.
Odpowiedz
Rodica napisał(a): Antena fizyczna, jak każda antena odbiera fale elektromagnetyczne np. radiowe, a po śmierci człowieka obumiera, rozkładają się neurony, znika pamięć, świadomość, która według niektórych naukowców wcale nie jest zlokalizowana w mózgu ale w polu elektromagnetycznym przez niego wytwarzanym.  Jeśli Bóg porozumiewa się z umysłem człowieka, za pomocą fal, to Bóg musi składać się  materialnych cząstek, w przeciwnym razie nie potrzebowałby anteny. Jak myślisz?
Antena tutaj to tylko przenośnia do czegoś, co odbiera, i niekoniecznie fale elektromagnetyczne. Gdyby się w takie meta-fale i anteny dało systematycznie zaglądać eksperymentalnie, to już by nie były meta, a jak rozumiem, tam Bóg ma się ukrywać.
Odpowiedz
Rodica napisał(a): Antena fizyczna, jak każda antena odbiera fale elektromagnetyczne np. radiowe ...
No i ... ?
Co ma do tego mózg, który żadnych fal nie odbiera (poza świetlnymi z oczu), bo nie ma obwodów rezonansowych, heterodyny i takich tam?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz:
Mózg generuje fale elektromagnetyczne, zwane jako fale mózgowe, są podobno zbyt niskiej częstotliwości żeby być odbierane orzez ludzkie zmysły, ale akurat ja je odbiersm od niektorych ludzi. Jestem telepatką.
Widzę też czasem ludzka aurę i myślokształty.
Rozsadziło mi antenę.
Odpowiedz
Rodica napisał(a): Sofeicz:
Mózg generuje fale elektromagnetyczne, zwane jako fale mózgowe,
Które są tak słabe, że ledwo się je da wykryć poza czaszką za pomocą skomplikowanej aparatury EEG.
Co do myślokształtów się nie wypowiem, bo ładnie brzmi ale nic nie znaczy (chyba).
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz:
Cytat:Które są tak słabe, że ledwo się je da wykryć poza czaszką za pomocą skomplikowanej aparatury EEG.
Co do myślokształtów się nie wypowiem, bo ładnie brzmi ale nic nie znaczy (chyba).
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Zakres fal mózgowych jest zróżnicowany, fale gamma mają powyżej 30 HZ,  granica wykrywalności fal dźwiękowych to 20 HZ. Nie urodziłam się z tą zdolnością, rozwinęła się u mnie wskutek medytacji.
Na jakiej częstotliwości nadaje Bóg?
Rozsadziło mi antenę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości