Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Patogeny i patomemy
#21
To wtedy państwo istnieje tylko teoretycznie, a ruskie pionki włażą mu na stanowiska (bodaj Staniszkis orzekła w swoim wywiadzie, że ludzie związani z Rosją przesączają się nam się do administracji – pomału). Dlatego mój pogląd na POPiS jest taki, że im więcej kadencji to coś będzie się kręciło w kółeczko, tym realniejsza możliwość, że Polska upadnie – w sensie, że przy zachowaniu pozorów suwerenności i członkostwa tu i ówdzie, utraci podmiotowość w regionie i stanie się kondominium naprawdę (bo poligonem hybrydowym zdaje się, że już jest).

A będzie się kręciło, bo elektorat starych pierdzieli gierkowskich takich właśnie igrzysk od państwa oczekuje. Ja nie wiem, to są ludzie bez ambicji? W sensie, że Unia da, Rosja ochroni, Warszawa napierdoli o patriotyzmie i będzie luzik; a komu się naprawdę nie podoba, won za Odrę i Kanał La Manche.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
#22
pilaster napisał(a): No właśnie o tym pilaster pisał - bez poglądów i właściwości.

PO ma takie poglądy jakich sobie akurat zażyczy Andżela; PiS ma poglądy bardziej socjalistyczne. Jedna i druga partia do spuszczenia w klozecie.

[Obrazek: comment_Sje74eAVE95kP6XKhyjYvFmDxag2e7Vz.jpg]

Obie partie nie zajmują się rozwiązywaniem palących dla nas kwestii. Skupiają się na walce o władzę i dojście do koryta.

Żadna z tych partii nie zajmuje się rozwiązaniem problemu:

- składek ZUSowskich (od 1 stycznia 2019 będą niższe, ale i tak wyższe niż mały ZUS przez pierwsze 2 lata działalności - czyli de facto w wielu przypadkach niewiele to zmieni)
- zagmatwanego i szybko zmieniającego się prawa
- permanentnego zadłużania państwa
- zachęcania przedsiębiorczych obcokrajowców do zamieszkania w Polsce (za 10-15 lat jak wyż demograficzny zacznie przechodzić masowo na emerytury to już przekroczy wydolność tego państwa)


Wybieranie między PiS a PO to wybór między większą lub mniejszą stagnacją; między szybszym lub wolniejszym bankructwem państwa polskiego.

Ergo ma rację, POPiS to kręcenie się w kółko, a w międzyczasie dojdzie do zmian, na które nie jesteśmy przygotowani, a na które już teraz winniśmy się przygotowywać.
Wspomóż mię mrówko, bo z głodu umieram
Prosił ze łzami konik w nędznym stanie;
Lecz ta mu rzekła: dla siebie ja zbieram,
Śpiewałeś w lecie, potańcz w zimie panie.
Odpowiedz
#23
Zawsze możesz zagłosować na Kukiza, który sam nie wie jakie ma poglądy i jak rozwiązać jakikolwiek problem.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#24
Na Kukiza też bym nie zagłosował. Na Korwina zawsze głosowałem i dalej bym głosował gdyby nie jego rusofilia.
Wspomóż mię mrówko, bo z głodu umieram
Prosił ze łzami konik w nędznym stanie;
Lecz ta mu rzekła: dla siebie ja zbieram,
Śpiewałeś w lecie, potańcz w zimie panie.
Odpowiedz
#25
Z Kukizem jest właśnie ten problem, że on preferuje rozwiązywanie problemów nad ideową poglądowość i jeśli bierze jakiś temat na warsztat, to referat na komisję przygotuje, da się wypowiedzieć ludziom siedzącym w problemie osobiście i oponentów przekona. Tak było przecież z medyczną marihuaną, która ostatecznie trafiła do zamrażarki, bo aktualnie większość mają akurat ideowcy o tak skrystalizowanych poglądach, że narkotyki to zło, a cierpienie uszlachetnia, jeden jeden. W związku z tym Kukiz by całkiem nieźle funkcjonował w systemie z ugruntowaną tradycją parlamentarnej debaty, np. brytyjskim, ale w systemie przypałowatych wodzusiów spod zawołania TKM może niewiele, a taki system niestety mamy. Ten system trzeba obalić i zastąpić nowym, ale do tego akurat Kukiz, wbrew swojej retoryce rewolucjonisty, niespecjalnie się nadaje.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
#26
Ni ma bata, w roli potencjalnego mesjasza ostał się ino Zbyniu Stonoga. Nie tak rusofilny jak Korwin, lepszy rewolucjonista niż Kukiz, idealny kandydat, aby rozdupcyć wszystko do spodu robiąc miejsce na nowy Eden.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
#27
ErgoProxy napisał(a): To wtedy państwo istnieje tylko teoretycznie, a ruskie pionki włażą mu na stanowiska 

Czyli każdy kto się w jakiejś kwestii nie zgadza ze stanowiskiem Partii i Wodza jest ruskim pionkiem?


Cytat: mój pogląd na POPiS


Nie ma i nigdy nie było żadnego POPISU


Cytat:im więcej kadencji to coś będzie się kręciło w kółeczko, 


Nic nie kręciło się i nie kręci w kółeczko. Za PO Polska była na linii wznoszącej i systematycznie zbliżała się do krajów rozwiniętych. Za PIS równie systematycznie się od nich oddala.


Cytat: Polska upadnie – w sensie, że przy zachowaniu pozorów suwerenności i członkostwa tu i ówdzie, utraci podmiotowość w regionie i stanie się kondominium naprawdę


|A po czym Ergo pozna że Polska utraciła podmiotowość i stała się kondominium? Względnie że ową podmiotowość odzyskała? Cytat:Z Kukizem jest właśnie ten problem, że on preferuje rozwiązywanie problemów nad ideową poglądowość

A jaki zatem realny problem kukiz rozwiązał (albo przynajmniej zaproponował rozwiązanie) wznosząc się nad ideową poglądowość? Bo ostatnio np zasłynął z popierania ruchów antyszczepionkowych. Jaki problem zostanie rozwiązany, jeżeli zaprzestanie się szczepień?


Cytat: Ten system trzeba obalić i zastąpić nowym

A konkretnie jakim? I jak będzie wyglądało przejście od systemu obecnego do systemu nowego? Grab nagrabliennoje?

lumber


Cytat:PO ma takie poglądy jakich sobie akurat zażyczy Andżela

Amen


Cytat:Obie partie nie zajmują się rozwiązywaniem palących dla nas kwestii.

A po czym lumberjack pozna, że ktoś się zajął rozwiązywaniem owych palących dla was kwestii?
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#28
Pilaster, a to Polska czasem w 2016 roku nie weszła do grona krajów rozwiniętych?
Odpowiedz
#29
[Obrazek: 36743668_1837948546509583_27738954454815...e=5BEA4331]

A tu okazuje się, że województwa, w których poparcie dla PiS jest największe, są zamieszkane przez rodziców najsłabiej broniących przed szczepieniami swoje dzieci...
Odpowiedz
#30
Alt-medy i antyszczepionkowcy to jest zoo liberalizmu, tak jak kreacjoniści i płaskoziemcy stanowią zoo konserwatyzmu. Wyglądają bardzo podobnie, ale na innej ściółce wyrośli. PiS ma jednak nadzieję, że wciągnie do siebie wszystkich ludzi nienormalnych. Jest to wynikiem nieporozumienia. Tych kilku alt-medów, których znam, nienawidzi pisowców jak psów. Niektórzy dadzą się z pewnością "wziąć na lep", ale to nie potrwa długo. To nie jest ich naturalny ekosystem.
Odpowiedz
#31
ZaKotem napisał(a): Tych kilku alt-medów, których znam, nienawidzi pisowców jak psów. 

Kochają za to KUKIZ. Żadna różnica  Smutny
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości