Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Matematyka w czasach zarazy
#1
W roku 64 po Chrystusie Rzym, największe wtedy miasto świata, został strawiony przez gigantyczny pożar. Wydarzenie to jest dziś najbardziej znane z powodu oskarżeń, jakie o spowodowanie tej katastrofy wysunięto wobec członków pewnej małej żydowskiej sekty i związanych z tym jej pierwszych prześladowań. Mniej znaną konsekwencją pożogi było zaś wydanie przez panującego wtedy cesarza Nerona, rozporządzenia, które zabraniało stosowania jednych i tych samych drewnianych belek stropowych, w więcej niż jednym z przylegających do siebie budynkach. Ta popularna wcześniej praktyka obniżała koszty budowy, ale sprzyjała rozprzestrzenianiu się, wzdłuż owych drewnianych dźwigarów, ognia na kolejne obiekty. Zarządzenie to, patrząc z perspektywy czasu, spełniło swoją rolę. Pożary w Rzymie nadal, co prawda, wybuchały, ale żaden już, tak gigantycznych rozmiarów, jak ten za czasów Nerona, nie przyjął.

Ciąg dalszy jak zwykle
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#2
Doprawdy nie rozumiem, dlaczego gdy już napiszesz całkiem sensowny tekst, w którym wreszcie zastosujesz matematykę w sposób właściwy (czyli do wyliczeń zjawisk jasno i jednoznacznie zdefiniowanych) to na końcu musisz naxxxrać jakąś politykierską tezę, która całą wypowiedź zamienia w ideologiczny młotek. A już już było blisko by twój tekst mogły linkować portale anty-proepidemiczne...
Odpowiedz
#3
Pilaster ma odchył teleologiczny i swoim zwyczajem zakłada zupełnie od czapy, że jeśli czyjeś działania prowadzą do czegoś, to to coś jest celem tychże działań. Może odchył ten wynika z optymistycznej wiary w racjonalność ludzkiej natury i z niemożności przyjęcia do wiadomości, że ludzie po prostu postępują głupio.
Odpowiedz
#4
Ja sądzę, że Pilaster w te skraje tezy sam nie wierzy a mają one jedynie wywrzeć odpowiednie wrażenie na odbiorcy. No i wywierają - tylko, że zazwyczaj przeciwne niż oczekuje PIlaster. Ostatni akapit jest tego przykładem.
Przeciętny zjadacz chleba, który dajmy na to nie ma wyrobionego zdania w temacie szczepień, czytając, że głównym celem programowym PIS jest wywołanie epidemii nie tyle pomyśli, iż skoro autor wcześniej miał rację to i teraz również ma, ale nabierze wątpliwości  do wcześniejszych wywodów.  Ich poprawność matematyczna nie będzie miała tu znaczenia bo i tak przeciętny zjadacz chleba przyjmuje obliczenia na wiarę, lub co najwyżej pobieżnie je sprawdzi jeżeli ma jakieś podstawowe obycie matematyczne.
W ten sposób dowolny antyszczepionkowiec przykładowo łatwo dostaje do ręki pseudoargument (ale skuteczny na poziomie przeciętnych zjadaczy chleba ), że autor jest zaangażowany politycznie a przez to niewiarygodny.

Reasumując, faktycznie artykuł byłby znacznie lepszy gdyby nie ostatni akapit, a Pilaster jeżeli również w swoich artykułach niepolitycznych chce uświadamiać szkodliwość PISu powinien robić to jednak subtelniej.
Nie dajcie sobie wmówić mediom, że wsadzanie widelca do kontaktu jest niebezpieczne. Przecież z powodu gryp umiera znacznie więcej osób.  


Odpowiedz
#5
ZaKotem napisał(a): Pilaster ma odchył teleologiczny i swoim zwyczajem zakłada zupełnie od czapy, że jeśli czyjeś działania prowadzą do czegoś, to to coś jest celem tychże działań. Może odchył ten wynika z optymistycznej wiary w racjonalność ludzkiej natury i z niemożności przyjęcia do wiadomości, że ludzie po prostu postępują głupio.

W przypadku pojedynczych ludzi można przyjąć że postępują głupio. Ale nie w przypadku masowego ruchu politycznego.

Zresztą proszę podać alternatywne wyjaśnienie dlaczego PIS próbuje podważyć sens szczepionek i wywołać lęk przed nimi. Oczywiście uwzględniając fakt, że minister zdrowia, który szczepionek bronił, z rządu PIS wyleciał, natomiast premier, która szczepionkami straszyła, zostałą co prawda zdegradowana do wice, ale w rządzie została,

Środowiska antyszczepionkowe są powszechnie nazywane "proepidemikami" (a pilaster takiego sformułowania nie użył) nie bez powodu. Wiedza o tym, co sie stanie przy zaniechaniu szczepień nie jest tajna i jest powszechnie dostępna.

Dziadborowy


Cytat:faktycznie artykuł byłby znacznie lepszy gdyby nie ostatni akapit

Tylko przy założeniu, że celem artykułu było przekonanie antyszczepionkowców, że nie mają racji

Pilaster jednak takiego celu sobie nie stawiał. Antyszczepionkowców nie trzeba przekonywać, tak samo jak kreacjonistów. Albo kłamią całkowicie świadomie, albo są za głupi, żeby zrozumieć racjonalne argumenty.

Cytat:szkodliwość PISu powinien robić to jednak subtelniej.

Bez obaw. Właśnie pracując nad szczepieniami i modelem SIR, odkrył pilaster COŚ, co PIS zrobiło ...dobrze (a przynajmniej lepiej niż PO). Pierwszy taki przypadek w historii. Co prawda zapewne stało sięto przypadkiem i wbrew intencjom PIS, no ale się stało.
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#6
Cytat:przypadkiem i wbrew intencjom

A mnie się zdaje, że Pilaster przypadkiem i wbrew intencjom się proepidemikom przysłużył. I to nie tyle w sposób zasugerowany przez Dziada. Po prostu Pilaster porusza tematykę będącą na tapecie i ogłasza wszem wobec istnienie grupy społecznej dążącej do użycia broni biologicznej i to świadomie. Co jest tezą poprawną logicznie, ale nijak nie odwołującą się do emocji a tym samym nie przekonującą praktycznie nikogo. Tym samym stwarza im podkład pod werbowanie nowych głów i samym artykułem daje im argumenty za tym, że ich sprawa jest w jakiś sposób istotna, albowiem "Oni chcą ich zniszczyć"! Przeciętniak nie zapamiętał nic z artykułu poza ostatnimi zdaniami. I nie zrozumiał z niego absolutnie nic. Na miejscu proepidemików natychmiast bym go zalinkował., wziął ze dwa cytaty i pogrubił po zdaniu i głosił, że "oto jest dowód!" Nie dość, że działa tu efekt celebryty czyli zwiększa się ich rozpoznawalność to jeszcze są atakowani argumentem, który dla Kowalskiego jest kompletnie od czapy. A ponieważ przeciętny Kowalski jest pożytecznym idiotą i wyznaje pogląd, że "tera to wszystkim nas trujo!", to poza zrobieniem im reklamy i postawieniu się w świetle paranoika daje im jeszcze argumenty i "dowody". Czyli zwiększa ich dostosowanie poprzez obniżenie progu dopuszczalności poglądów nieproepidemików. Co więcej wystarczy powiedzieć takiemu Synowi i Córce Gai, że Pilaster uważa ich za debili, bo nie rozumieją jego artykułu poza ostatnim akapitem. I wuala, ma Pilaster zamiast sentymentalnych Januszy, proepidemicznych Januszy. Jakby się zastanowić to może to incepcja i Pilaster dąży do tego, aby epidemia doszła do skutku?

Jakby Pilaster zechciał wysłuchać dobrej rady to bym doradził, żeby zamiast stawiać na kartę mówiącą, że wróg jest głupi i zły, postawił na tą mówiącą, że to Liga Sprawiedliwych jest mądra i super, no i ci co ją popierają też. A jacy ważni do tego... Nie uwierzy Pilaster, ale jak się mówi ludziom, że nie widzą oczywistości albo, że się mylą to myślą, że Pilaster mówi im, że są głupi. A jak tak się nastawią to nie dotrą do nich żadne argumenty, choćby najtrafniejsze.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#7
pilaster napisał(a): Zresztą proszę podać alternatywne wyjaśnienie dlaczego PIS próbuje podważyć sens szczepionek i wywołać lęk przed nimi.
Wyjaśnienie jest proste – PiS widzi w antyszczepionkarzach swoich potencjalnych wyborców. Dlatego robi w ich kierunku ukłony i mami ich sugerując, że jest gotów przychylić się do ich postulatów.

Naprawdę – wyjaśnienie, że PiS robi to, czego oczekują jego wyborcy jest w większości przypadków bardziej wiarygodne, niż doszukiwanie się jakiegoś daleko idącego planu zniszczenia Polaków.
„Przybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu”

– Spięty
Odpowiedz
#8
pilaster napisał(a): Tylko przy założeniu, że celem artykułu było przekonanie antyszczepionkowców, że nie mają racji

Pilaster jednak takiego celu sobie nie stawiał. Antyszczepionkowców nie trzeba przekonywać, tak samo jak kreacjonistów. Albo kłamią całkowicie świadomie, albo są za głupi, żeby zrozumieć racjonalne argumenty.


Oczywiście wszystko zależy od tego po co swoje artykułu piszesz. Może być to próżność (powód dobry jak każdy inny) może być też przykładowo chęć wywołania tzw. bólu dupy u określonych grup. Niemniej jednak jeżeli jest tam jakaś chęć oddziaływania na innych i zarażania własnymi poglądami to takie wstawki, trochę rodem z pasków TVP nie są skuteczne.

A wracając do szczepionek - pomiędzy szczepionkowcami i antyszczepionkowcami istnieje całkiem spora grupa ludzi bez określonego zdania. Słyszeli coś tam, że szczepionki powodują  autyzm, głupotę a w najlepszym razie sprawiają, że zostaje się wyborcą PIS, nie odrzucają tych poglądów   tak do końca, jednak jeżeli im przytoczy się argumenty bez problemów są w stanie je zaakceptować  i przejść na jasną stronę mocy.

pilaster napisał(a): Bez obaw. Właśnie pracując nad szczepieniami i modelem SIR, odkrył pilaster COŚ, co PIS zrobiło ...dobrze (a przynajmniej lepiej niż PO). Pierwszy taki przypadek w historii. Co prawda zapewne stało sięto przypadkiem i wbrew intencjom PIS, no ale się stało.


A pochwali sie Pilaster tym wiekopomnym i rewolucyjnym odkryciem?
Nie dajcie sobie wmówić mediom, że wsadzanie widelca do kontaktu jest niebezpieczne. Przecież z powodu gryp umiera znacznie więcej osób.  


Odpowiedz
#9
pilaster napisał(a): W przypadku pojedynczych ludzi można przyjąć że postępują głupio. Ale nie w przypadku masowego ruchu politycznego.
Zwłaszcza w przypadku masowego ruchu politycznego. Zwłaszcza takiego. Jak to szło - łączna inteligencja tłumu jest stała niezależnie od jego liczebności. A tu mamy naprawdę liczny tłum.
pilaster napisał(a): Zresztą proszę podać alternatywne wyjaśnienie dlaczego PIS próbuje podważyć sens szczepionek i wywołać lęk przed nimi.
PiS jako taki niczego nie próbuje. Po prostu konstrukcja tej partii wymusza negatywną selekcję kadr. Parafrazując stary dowcip: z zestawu przyzwoity, inteligentny i PiSowiec można mieć najwyżej dwie rzeczy, co pozwala podzielić PiSowców na trzy grupy - durniów, łajzy, i durne łajzy. W takim środowisku największe bzdury zawsze będą zdobywały poklask bo durnie z braku racjonalnych filtrów każdą bzdurę łykną, a łajzy z braku filtrów etycznych każdą dla jakichś partykularnych celów się posłużą. Tu mamy któryś z tych przypadków, albo dany PiSowiec jest głupi i faktycznie w to wierzy, albo jest gnojkiem i na niebezpiecznym oszołomstwie usiłuje się wypromować.
pilaster napisał(a): Oczywiście uwzględniając fakt, że minister zdrowia, który szczepionek bronił, z rządu PIS wyleciał, natomiast premier, która szczepionkami straszyła, zostałą co prawda zdegradowana do wice, ale w rządzie została,
Selekcja negatywna Uśmiech
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
#10
pilaster napisał(a): Zresztą proszę podać alternatywne wyjaśnienie dlaczego PIS próbuje podważyć sens szczepionek i wywołać lęk przed nimi. Oczywiście uwzględniając fakt, że minister zdrowia, który szczepionek bronił, z rządu PIS wyleciał, natomiast premier, która szczepionkami straszyła, zostałą co prawda zdegradowana do wice, ale w rządzie została,
Odpowiedź jest prosta. Jest pewien typ człowieka, który nie wie, czym jest nauka. W końcu, tego w szkołach nie uczą. Jednocześnie, ten sam typ człowieka lubi mieć wysokie mniemanie o sobie, że posiadł wiedzę tajemną. Tacy ludzie wierzą w wiele teorii spiskowych na raz. Bo niby czemu mieliby nie wierzyć, skoro brakuje im odpowiedniego warsztatu?
https://www.crazynauka.pl/dlaczego-wierz...-spiskowe/
https://www.totylkoteoria.pl/2016/09/gor...ybica.html
Czy moje własne świadectwo, kiedy wierzyłem w bioenergoterapię. Wyleczyłem się z tego gdzieś na przełomie gimnazjum i liceum.

Tacy ludzie z łatwością uwierzą w Kondominum, chemitrails, płaską ziemię, amigdalinę, turbosłowian czu starożytnych kosmitów. Tak się złożyło, że tych ludzi zagospodarował PiS. I nie musi nawet przeprowadzać złożonej politycznej kalkulacji, bo sam się z nich składa i metodą doboru naturalnego ostał się na scenie politycznej. Bo ten typ wyborców najbardziej się z tymi oszołomami utożsamia.

Wiem to również z rozmów osobistych, bo wszyscy wyborcy PiSu jak jeden mąż mają jakieś dziwaczne bziki w które wierzą. I stąd też najpewniej bierze się pilastrowa niechęć do PiSu i upatrywanie w nich demonicznego geniuszu: kiedy dyskutuje z oszołomami, ci w naturalny sposób objawiają się pisowcami, choćby tylko mentalnymi. Zjawisko jest tak powszechne, że pilaster sam sobie wymyślił nową teorię: że PiS tych ludzi chce zagospodarować i przeprowadzić złowieszcze plany. Tymczasem, jedynym złowieszczym planem wspólnym dla tego środowiska jest dorwanie się do żłoba. Wszystko inne złe wynika z tego, jaki odchył ma oszołom akurat mianowany na kierownicze stanowisko.
Odpowiedz
#11
pilaster napisał(a):
ZaKotem napisał(a): Pilaster ma odchył teleologiczny i swoim zwyczajem zakłada zupełnie od czapy, że jeśli czyjeś działania prowadzą do czegoś, to to coś jest celem tychże działań. Może odchył ten wynika z optymistycznej wiary w racjonalność ludzkiej natury i z niemożności przyjęcia do wiadomości, że ludzie po prostu postępują głupio.

W przypadku pojedynczych ludzi można przyjąć że postępują głupio. Ale nie w przypadku masowego ruchu politycznego.

Tym bardziej. Mało to pilaster zna ruchów politycznych wzmacniających głupotę swoich członków?
Wenezuela, Rosja - im gorzej tym lepiej.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#12
Reżim PiS zrzesza różne sekciarstwo, ale fakt, że tak się dzieje nie dowodzi jeszcze, że zamierza każdemu pomysłowi danej sekty przyklaskiwać. Znajdują się w pułapce swojego populizmu, ale nie drążą wszystkiego do końca, tylko do czasu, aż nie pojawi się temat zastępczy (choć nie dotyczy to dziedzin, które warunkują przetrwanie reżimu jak przejęcie sądownictwa). Szczepionki nie są demonizowane jednogłośnie w środowisku db. Np. Marszałek Senatu zaszczepił się przed kamerami i mówił o konieczności szczepień. Też tego obowiązku do tej pory nie znieśli, więc hipoteza jest obalona.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
#13
Ale przecież Pilaster przywołał przykład Rzymu. Więc albo przykład chybiony, albo celem Pilastra nie jest oskarżanie wyborców PiSu. Aparat partyjny też nie jest oskarżany, raczej samo dowództwo. Ale po co? To i tak się kupy nie trzyma.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#14
Galahad napisał(a):  Na miejscu proepidemików natychmiast bym go zalinkował., wziął ze dwa cytaty i pogrubił po zdaniu i głosił, że "oto jest dowód!" 

Proszę więc wskazać przykłady, że proepidemicy go zalinkowali, a przyzna pilaster Galahadowi rację  Cwaniak

W rzeczywistości nic takiego nie nastąpi, bo proepidemicy doskonale rozumieją o czym jest ten artykuł i doskonale wiedzą do czego ich lobbing ma doprowadzić.Cytat:Jakby się zastanowić to może to incepcja i Pilaster dąży do tego, aby epidemia doszła do skutku?

W której ucierpią przede wszyscy ci, którzy proepidemikom dali się oszukać.  Smutny Natomiast niestety nie sami proepidemicy - oni są, chętnie założy się o to pilaster - zaszczepieni.  SmutnyCytat:Jakby Pilaster zechciał wysłuchać dobrej rady to bym doradził, żeby zamiast stawiać na kartę mówiącą, że wróg jest głupi i zły, postawił na tą mówiącą, że to Liga Sprawiedliwych jest mądra i super, no i ci co ją popierają też. A jacy ważni do tego... 


Super, tylko gdzie jest ta Liga Sprawiedliwych? Mamy sytuację jak z Tolkiena - z jednej strony potężne i mroczne imperium czystego zła, z drugiej zaś skłócone, zróżnicowane krainy ...szarości, z których żadna nie może być nazwana czystym dobrem  Smutny


zefciu


Cytat:PiS widzi w antyszczepionkarzach swoich potencjalnych wyborców.

Potencjalnych? A kogóż oni do tej pory zwykli popierać? RAZEM, czy może PSL?

Zresztą jak liczny jest to elektorat, aby się opłacało ich kokietować ryzykując społeczną katastrofę?


Cytat: wyjaśnienie, że PiS robi to, czego oczekują jego wyborcy jest w większości przypadków bardziej wiarygodne, niż doszukiwanie się jakiegoś daleko idącego planu zniszczenia Polaków.

Dlaczego mają to być rzeczy wzajemnie sprzeczne? PIS to są właśnie jego wyborcy. A sama Partia jest tylko emanacją ich woli i celów.

Dziad


Cytat:A pochwali sie Pilaster tym wiekopomnym i rewolucyjnym odkryciem?

Owszem, pochwali się, chociaż pewnie PIS z nazwy nie wymieni.  Wywracanie oczami

kmat


Cytat: łączna inteligencja tłumu jest stała niezależnie od jego liczebności.

Owszem, inteligencja tłumu nie jest zbyt wysoka. Ale to samo uśrednianie spowoduje też, że nie jest zbyt niska. Zwłaszcza że nie mówimy o inteligencji tłumu, tylko o inteligencji organizacji (partyjnej), a to zupełnie co innego.


Żarłak


Cytat:Też tego obowiązku do tej pory nie znieśli,

No nie za bardzo mogą go znieść wbrew ciągle bardzo wysokiemu poparciu dla szczepień. Tak samo jak nie mogą po prostu ta sobie wstać i wystąpić z UE, choć robią wszystko, aby Polacy UE znienawidzili, albo UE sama Polskę usunęła.

Tak samo jest ze szczepieniami. Nie mogąc ich wprost zlikwidować, próbują je zdeprecjonować i wywołać przed nimi strach.
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#15
pilaster napisał(a): Tak samo jest ze szczepieniami. Nie mogąc ich wprost zlikwidować, próbują je zdeprecjonować i wywołać przed nimi strach.

I Marszałek Senatu szczepiący się przed kamerami i mówiący o konieczności szczepień wywołuje ten strach?
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu rzeczy
.
Odpowiedz
#16
Żarłak napisał(a):
pilaster napisał(a): Tak samo jest ze szczepieniami. Nie mogąc ich wprost zlikwidować, próbują je zdeprecjonować i wywołać przed nimi strach.

I Marszałek Senatu szczepiący się przed kamerami i mówiący o konieczności szczepień wywołuje ten strach?

Nie rozpoznał właściwie linii Partii? Albo PIS nie zdecydował jeszcze jaką politykę w tej kwestii wybierze i wypuszcza różne balony próbne, żeby się przekonać, jaka będzie reakcja?
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#17
pilaster napisał(a): Owszem, inteligencja tłumu nie jest zbyt wysoka. Ale to samo uśrednianie spowoduje też, że nie jest zbyt niska
Mówimy o inteligencji dość głupiego tłumu. Tego co to, jak pilaster kiedyś wykazał, głosował na spis treści.
pilaster napisał(a): Zwłaszcza że nie mówimy o inteligencji tłumu, tylko o inteligencji organizacji (partyjnej), a to zupełnie co innego.
Nosz kurde tym bardziej!
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
#18
pilaster napisał(a): Potencjalnych? A kogóż oni do tej pory zwykli popierać? RAZEM, czy może PSL?
Mogą na Jakkolwiekteraznazywasiępartiakorwina głosować. Mogą nie poprzeć nikogo. Mogą założyć własne ugrupowanie.
„Przybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu”

– Spięty
Odpowiedz
#19
zefciu napisał(a):
pilaster napisał(a): Potencjalnych? A kogóż oni do tej pory zwykli popierać? RAZEM, czy może PSL?
Mogą na Jakkolwiekteraznazywasiępartiakorwina głosować. Mogą nie poprzeć nikogo. Mogą założyć własne ugrupowanie.

Wszystko to mogą. Nie zmienia to faktu że najbardziej ciążą własnie ku PIS (i ewentualnie KUKIZ). Nie musi ich PIS dodatkowo zachęcać i to w tak skrajnie niebezpieczny sposób.

Proszę zwrócić uwagę, że dyskusja na temat eseju, zarówno tu jak i na blogu, kręci się własnie koło PIS i jego polityki, czemu poświęcone jest kilkanaście procent tekstu, natomiast całkowicie pomija kwestię samych szczepień i modelu SIR, który je uzasadnia, czemu poświęcone jest ponad 80% tekstu.

Żadni antyszczepionkowcy się nie ujawnili i polemizować nie usiłowali. A przecież można by argumentować, własnie z modelu SIR, że są choroby, które powinny mieć przymus szczepień, a są i takie, które przymusu mieć nie powinny.  Smutny

Coś się pilastrowi wydaje, że znów będzie musiał zrobić to sam.  Smutny
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
#20
pilaster napisał(a): Żadni antyszczepionkowcy się nie ujawnili i polemizować nie usiłowali. A przecież można by argumentować, własnie z modelu SIR, że są choroby, które powinny mieć przymus szczepień, a są i takie, które przymusu mieć nie powinny.  Smutny

Coś się pilastrowi wydaje, że znów będzie musiał zrobić to sam.  Smutny
Można by, i chyba tak się robi, bo wszak szczepionki na wszystkie choroby zakaźne nie są obowiązkowe. Pilaster jednakże powinien być świadomy, że praktycznie wszyscy antyszczepionkowcy są alt-medowcami, którszy zwyczajnie nie uznają danych o chorobach zebranych przez normalną naukę, uznając ją za spisek Żydów i Reptilian, czy kto tam akurat jest na topie. I dlatego związek antyszczepionkowców z pisowcami jest czysto emocjonalny - po prostu jeden paranoik rozumie drugiego. W końcu Big Pharma to zachodnie korporacje, a wszyscy wiemy, jak one doją Polskę i w jakiej ruinie ją zostawiły. Więc ludzi podobnie myślących trzeba jakoś przytulić i powiedzieć, że się rozumie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości