To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ankieta: Czy słuszne ateńczycy skazali Sokratesa na śmierć?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
O tak
50.00%
1 50.00%
Nie
50.00%
1 50.00%
Ciężko stwierdzić
0%
0 0%
Razem 2 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Śmierć Sokratesa
#1
Witam wszystkich. W szczególności moich uczniów jak Ircia, Christoff , Żeniec  oraz moich antagonistów  jak Sofiecz i Zakotem, którzy są tyle błyskotliwi co…. O matko
 
Po pewnych przemyśleniach postanowiłem wymyślić nową prostszą zabawę, która będzie się nazywać
„ ja to uzasadniłem”. W tym wątku na wiele sposobów będziecie mieli możliwość konkretnego i swobodnego  aczkolwiek mieszczące się w ramach filozoficznie sensownych intersubiektywnych uzasadnień i dowodzenia  własnego stanowiska dla celów dydaktycznych. Przecież szkoda byłaby , aby śmierć Sokratesa poszła na marne , aby pamięć o jego naukach  sprowadzała się do słów :  „ Ja nie jestem świadomy” - jak powiedział pewien mędrzec....
 
Oto dwa pytania celem dowodzenia:  
 
Czego w istocie uczył Sokrates młodych ludzi?
Za co właściwie zginął Sokrates i co przez ten fakt przepowiedział Platon ?
 
 
Myślę, że jak na początek moje pytania wcale nie są takie najgorsze.
Już, już oddaję głos, możecie zaczynać…
Powodzenia....

Człowiek dwulicowy, jak przystało na chrześcijanina ...
Odpowiedz
#2
Antyteista napisał(a): Witam wszystkich. W szczególności moich uczniów jak Ircia, Christoff , Żeniec  oraz moich antagonistów  jak Sofiecz i Zakotem, którzy są tyle błyskotliwi co…. O matko 

I znowu, zamiast posypać głowę popiołem i po męsku zakończyć sprawę, zaczynasz od przysrywania tym, którzy udowodnili ci ewidentny humbug.
Musisz się nauczyć, że na tym forum na dzień dobry nie obrażamy potencjalnych partnerów.
Capito?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#3
Antyteista napisał(a): Witam wszystkich. W szczególności moich uczniów jak Ircia, Christoff , Żeniec
Zdziwko
Odpowiedz
#4
Sofeicz napisał(a):
Antyteista napisał(a): Witam wszystkich. W szczególności moich uczniów jak Ircia, Christoff , Żeniec  oraz moich antagonistów  jak Sofiecz i Zakotem, którzy są tyle błyskotliwi co…. O matko 

I znowu, zamiast posypać głowę popiołem i po męsku zakończyć sprawę, zaczynasz od przysrywania tym, którzy udowodnili ci ewidentny humbug.
Musisz się nauczyć, że na tym forum na dzień dobry nie obrażamy potencjalnych partnerów.
Capito?

Musisz się nauczyć rozróżniać żart od meritum.  Teraz skoro już wiesz, co żart, a co wymaga zastanowienia , to możesz przejść do meritum. Oczywiście jeżeli masz coś do powiedzenia. ( Pomijając żartobliwy wstęp).
Dasz radę?

żeniec napisał(a):
Antyteista napisał(a): Witam wszystkich. W szczególności moich uczniów jak Ircia, Christoff , Żeniec
Zdziwko

Mój umiłowany uczniu Zeniec, wykaż mojemu antagoniście- który zareagował- a jak  Uśmiech   na fakt , czego naprawdę nauczał młodych ludzi Sokrates i wykaż jak był postrzegany w społeczności ateńczyków.

Człowiek dwulicowy, jak przystało na chrześcijanina ...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości