To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Błędne przypisywanie cytatów
#1
Do założenia tego wątku zainspirował mnie minus, który wlepił mi cobras za przypisanie Lemowi słów, których najpewniej wcale nie opublikował. Konkretnie, chodzi o następujący "cytat":

Nie Lem napisał(a):Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu.

Sprawa jest o tyle dla mnie zabawna, co może nawet szokująca, bo prócz wewnętrznego przekonania, że Lem mógł to powiedzieć, to myślałem, że nawet kiedyś sprawdziłem źródło. No więc przyznaję się do błędu, mea culpa (zrobiłbym edycję tamtego posta, przekreślając nieprawdziwe informacje, ale już nie mogę). Przypomina mi to trochę zasadę Arnolda i zasadę Berry'ego (zostawię po angielsku, żeby nie przeinaczyć zbytnio (tak, sprawdziłem źródło Uśmiech )):

The Arnold Principle: If a notion bears a personal name, then this name is not the name of the discoverer.

The Berry Principle: The Arnold Principle is applicable to itself.

Inną odmianą tego... zagadnienia(?) są np. memy z Lincolnem o internecie, aczkolwiek w tych trudno o pomyłkę i zabieg jest celowy.

Znacie podobne przypadki, gdy przypisuje się pewnym sławnym ludziom nieprawdziwe cytaty? Też daliście się kiedyś nabrać, lub oszukaliście samych siebie?
Odpowiedz
#2
Spytaj Antyteistę, on ma w tym doświadczenie Uśmiech
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#3
http://kompromitacje.blogspot.com/2018/0...cytat.html i wiele innych do znalezienia na stronie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości