Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Islam a rozwój nauki, techniki, gospodarki etc.
kmat napisał(a): Za CIA World Factbook przyrost naturalny w Libii to na dziś 1,58%. Dzietność na kobietę to 2,04. Jakieś takie mało to maltuzjańskie.

Ciekawe od kiedy. Poza tym maltuzjanizm to wcale nie wysoki przyrost naturalny, tylko przyrost równy wzrostowi gospodarczemu. A o to w Libii ostatnio było krucho.
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
Ciekawe, że spadek dzietności jest faktem na całym świecie i od roku 1950 rzeczona dzietność spadła ponad dwukrotnie.

[Obrazek: Trends_in_TFR_1950-2050.png]
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
pilaster napisał(a): Ciekawe od kiedy.
Ano ciekawe.
pilaster napisał(a): Poza tym maltuzjanizm to wcale nie wysoki przyrost naturalny, tylko przyrost równy wzrostowi gospodarczemu. A o to w Libii ostatnio było krucho.
W 2016 wzrost PKB wynosił 26,68% Uśmiech A realnie trudno stwierdzić, bo od upadku Kadaffiego to bardzo silnie oscyluje.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Ciekawe, że spadek dzietności jest faktem na całym świecie i od roku 1950 rzeczona dzietność spadła  ponad dwukrotnie.

[Obrazek: Trends_in_TFR_1950-2050.png]

No wiadomix. Do końca wieku populacja się ustabilizuje. A potem ludzkość wymrze, bo nikt nie będzie robić dziecioków. No, o ile oczywiście rejony w których jest teraz najwięcej narodzin będą się dalej rozwijać tak samo jak kraje zachodnie.
Błogosławieni bogaci we własnego ducha gdyż do nich należą królestwa tego świata.
Błogosławieni twardzi, gdyż posiądą podbitą ziemię.
Błogosławieni, którzy płaczą, oby tylko mówili sobie, że złym jest ten drugi.
Błogosławieni głodni i spragnieni swojej własnej sprawiedliwości, zawsze będą umieli domagać się swego.
Błogosławieni miłosierni, będą praktykować eutanazję.
Błogosławione serca, które czują się czyste, gdyż zobaczą diabła.
Błogosławieni pacyfiści, będą podpisywać kolejne traktaty w Monachium.
Błogosławieni ci, którzy się szczycą, że są prześladowani, i w zamian przyznają sobie prawo do prześladowania, królestwa tego świata są dla nich.
F. Hadjadj, "Wiara demonów"
Odpowiedz
pilaster napisał(a):
Cytat:ZaKotem sądzi, że prędzej czy później PiS podzieli się na frakcję nacjonałów (antyklerykalnych) i frakcję klerykałów (internacjonalnych).

To już było. PIS był już podzielony na PIS klerykalny (obecny) i antyklerykalny (ruch Palikota). Obecna jedność ideowa jest pozorna i bardzo niestabilna.
Palikocizm to ruch efemeryczny, bo nie oferował swoim sympatykom żadnych pozytywnych wartości. Skupiał się na "antyklerykalizmie", w Polsce zazwyczaj utożsamianym z klerofobią, niezależnie od tego czym był motywowany: czy liberalnym przekonaniem, że państwo nie powinno być zideologizowane, czy wprost przeciwnie, jakimś "słowiańskim komunizmem" czy inną totalną ideologią, której akurat z klerem nie po drodze. Natomiast nacjonalizm jest jakąś propozycją postaci państwa i na tym można partię budować. Tylko że katolicyzm formalnie jest kosmopolityczny i ideologicznie jest przeciwieństwem nacjonalizmu. A chociaż rydzyki i ich biskupi doskonale godzą klerykalizm z nacjonalizmem, to jednak pojawiają się pewne zgrzyty w relacji z Watykanem i kiedyś szwy puszczą. Obecnie ateistyczne nacjonały raczej są skupione w Kukizie, ale dojdą ci "zawiedzeni na Kościele", kiedy ten będzie się stawał coraz mniej rydzykowy.

Cytat:Poniekąd. Jednak mechanizm nie jest taki jak prezentuje Zakotem. Islamiści mogą przyciągać wyznawców swojej zboczonej ideologii ale z samej natury rzeczy będzie to "najgorszy sort" - szumowiny, ludzie o niskim poziomie intelektualnym i jeszcze niższym - moralnym. Ludzie jako tako przyzwoici i ogarnięci będą od islamizmu uciekać. I to jest własnie celem pilastra - selekcja naturalna.
To samo dotyczy innych zboczonych ideologii. Kreacjonizmu, czy pisizmu.
"Najgorszy sort", męty ludzkie to baza dla "szturmowców" ideologii, w przypadku islamizmu - terrorystów. Ale ideologia opiera się nie na nich, ale na biernym poparciu mas zupełnie normalnych ludzi. Niemcy nie byli narodem szumowin, a szumowinom dali władzę. Ludzie normalni popierają nienormalnych wtedy, gdy widzą ich jako mniejsze zło. Może to buce, ale jednak nasze, więc nas nie będą tłuc, tylko ich. Aby tak się nie stało, trzeba zakopywać rów między "nami" a "nimi". W sytuacji, kiedy ludzie nienawidzą muzułmanów, islamiści - którzy robią wszystko, aby ludzie nienawidzili muzułmanów - mogą powiedzieć "widzicie, bracia, oni was nienawidzą i chcą zniszczyć, a my ze wszystkich najgłośniej jesteśmy przeciw onym". I na to, niestety, nabierają się także ludzie jako tako przyzwoici i ogarnięci, chociaż może i nie najmądrzejsi.

pilaster napisał(a): To nie ma większego znaczenia. Nazwa jest myląca. Faza industrialna to nie faza rozwoju przemysłu (to skutek uboczny, a nie przyczyna), tylko moment w którym konkurencja o zasoby (koszty relacji międzyjednostkowych) zaczynają dominować nad kosztami rozmnażania (urodzenia i wychowania). Przyrost naturalny przestaje być wprost proporocjonalny do wzrostu produkcji (PKB) a zaczyna rosnąć jak pierwiastek ze wzrostu PKB

W przypadku wielu biednych krajów niedorozwiniętych, nie tylko muzułmańskich, jest taki kłopot, że ich stolice wyglądają zupełnie inaczej, niż prowincja i działają na zupełnie innych zasadach. Odwiedzając stolicę można mieć mylne wyobrażenie na temat kraju, co gorsze, takie mylne wyobrażenie ma sama władza, rezydująca w stolicy. Tak było w Iranie za rządów szacha, gdzie Teheran coraz bardziej przypominał miasto europejskie, a wieś była pełna niedożywionych i niepiśmiennych "maltuzjanistów". I w końcu wieśniacy powiedzieli miastowym "skoro wy nas nie podciągnęliście do swojego poziomu, to my was ściągniemy do swojego, z pomocą Bożą".
Odpowiedz
ZaKotem napisał(a): Palikocizm to ruch efemeryczny, bo nie oferował swoim sympatykom żadnych pozytywnych wartości.

Oferował dokładnie to samo co PIS. "Godne życie" bez pracy, jakie nastanie, kiedy tylko odbierze się tym złodziejom zrabowany narodowi majątek. Jedyna różnica była w tym, kogo konkretnie Partia wskazywała jako "złodziei".Cytat:"Najgorszy sort", męty ludzkie to baza dla "szturmowców" ideologii, w przypadku islamizmu - terrorystów. Ale ideologia opiera się nie na nich, ale na biernym poparciu mas zupełnie normalnych ludzi. Niemcy nie byli narodem szumowin, a szumowinom dali władzę. Ludzie normalni popierają nienormalnych wtedy, gdy widzą ich jako mniejsze zło.


W Niemczech to zadziałało, bo alternatywą wobec nazizmu jawił się komunizm.

Alternatywą wobec islamizmu jest zaś konsumpcjonizm, materializm i hedonizm.

To są zupełnie inne sytuacje  Oczko


Cytat:W przypadku wielu biednych krajów niedorozwiniętych, nie tylko muzułmańskich, jest taki kłopot, że ich stolice wyglądają zupełnie inaczej, niż prowincja i działają na zupełnie innych zasadach. Odwiedzając stolicę można mieć mylne wyobrażenie na temat kraju, co gorsze, takie mylne wyobrażenie ma sama władza, rezydująca w stolicy.


Dlatego patrzymy na dane dla całych krajów, a nie tylko dla stolic.
Demokracja jest sprzeczna z prawami fizyki - J. Dukaj

Jest inaczej Blog człowieka leniwego
Odpowiedz
pilaster napisał(a): Alternatywą wobec islamizmu jest zaś konsumpcjonizm, materializm i hedonizm.
????
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości