Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ateizm dla początkujących - Śmiem Wątpić
www.youtube.com/watch?v=q7n4gIPYYz4
Why so serious?
Odpowiedz
Każdemu z osobna ma na priv wysyłać? A może lepiej niech poprawi
nerwica napisał(a):
Szymon Pyżalski

Przybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu
Odpowiedz
A to ten koleś co nie uważał że imię Jezus oznacza Zbawiciel? Znam ten kanał, gadałem z jego autorem i nigdy nie udzielił mi odpowiedzi na zadane pytania. Nie polecam tego programu, choć to tylko i wyłącznie moja opinia
- o nie! Kret Huczsrajajamiński!!! Reaguje na ciemność 
- raczej na głupotę. Kiedy naładuje się laserek?
- nigdy, kret zniszczył agregat z prądem...
- co on robi? 
- zdycha. Huczsrajajamińskie krety oddychają glebą, gdy wychodzą na powierzchnię duszą się 
- to po co wychodził? 
- nie wiem, może chciał przyszpanować...?
Odpowiedz
Quinque napisał(a): A to ten koleś co nie uważał że imię Jezus oznacza Zbawiciel?
Pierwsze słyszę. Na pewno mówisz o tym samym kanale?
W przytoczonym filmiku, niejaki Łukasz Wybrańczyk - autor kanału "Śmiem wątpić" - przedstawia prezentację na kole filozoficznym AJD, po czym prowadzi dyskusję z osobami na sali.

zefciu napisał(a): A może lepiej niech poprawi
Jak to się poprawia? Od jakiegoś czasu czasem źle wyświetla filmy w moich postach, więc z tego powodu dodałem przed filmikiem link.
Why so serious?
Odpowiedz
Quinque napisał(a): A to ten koleś co nie uważał że imię Jezus oznacza Zbawiciel? Znam ten kanał, gadałem z jego autorem i nigdy nie udzielił mi odpowiedzi na zadane pytania. Nie polecam tego programu, choć to tylko i wyłącznie moja opinia

Jestem niemal pewny, że mówisz o tym akurat filmie i tym jego momencie (31:50).

https://www.youtube.com/watch?v=w_g6DGeeqeg

A ja polecam, moim zdaniem to jeden 3-5 najlepszych kanałów (teoretycznie) związanych z tematyka tego forum na polskim youtube.
Autor nie produkuje materiałów na ilość i mają nierzadko charakter własnych przemyśleń, co cenię.

Co do 'przydomka' "Chrystus" to problem polega na tym, że źródło do którego się odniósł ma jakoby być niewiarygodne ze względu na autora będącego ateistą.
Tylko że z tego samego powodu można powiedzieć, że niewiarygodny będzie teista, dlaczego ma niby być, bo 'ja' tak sądzę?

Nawiasem mówiąc 'Chrystus' to (z hebrajskiego właśnie 'mesjasz') , 'namaszczony' więc uzasadniona opinia.
Odpowiedz
nerwica napisał(a): Jak to się poprawia?
Nieprzerwanie działa:
Kod:
[youtube]samkodfilmu[/youtube]
Gdzie „samkodfilmu” to te literki podane z „v=”. W tym przypadku „q7n4gIPYYz4”.

Nie używam wyświga, ale jeśli wyświg się popsuł, to z tym do Fizyka proszę.
Szymon Pyżalski

Przybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu
Odpowiedz
Moim zdaniem to bardzo dobry kanał. Pokazuje, że po pewnym punkcie granicznym fanatyzmu religijnego coś zaczyna szwankować z logicznym myśleniem. Osobiście subskrybuję i polecam.
Przekonania są bardziej niebezpiecznymi wrogami prawdy, niż kłamstwa - F. Nietzsche

Odpowiedz
zefciu napisał(a): Nieprzerwanie działa:
Ok, dziękuję Uśmiech
Why so serious?
Odpowiedz
Joker, wystarczy przeczytać słownik imion Biblijnych
- o nie! Kret Huczsrajajamiński!!! Reaguje na ciemność 
- raczej na głupotę. Kiedy naładuje się laserek?
- nigdy, kret zniszczył agregat z prądem...
- co on robi? 
- zdycha. Huczsrajajamińskie krety oddychają glebą, gdy wychodzą na powierzchnię duszą się 
- to po co wychodził? 
- nie wiem, może chciał przyszpanować...?
Odpowiedz
Quinque napisał(a): Joker, wystarczy przeczytać słownik imion Biblijnych
"Jezus" oznacza "Jahwe Zbawia" Anioł
Why so serious?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości