To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ateizm dla początkujących - Śmiem Wątpić
#1
www.youtube.com/watch?v=q7n4gIPYYz4
May all beings be free.
May all beings be at ease.
May all beings be happy
Odpowiedz
#2
Każdemu z osobna ma na priv wysyłać? A może lepiej niech poprawi
nerwica napisał(a):
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#3
A to ten koleś co nie uważał że imię Jezus oznacza Zbawiciel? Znam ten kanał, gadałem z jego autorem i nigdy nie udzielił mi odpowiedzi na zadane pytania. Nie polecam tego programu, choć to tylko i wyłącznie moja opinia
Odpowiedz
#4
Quinque napisał(a): A to ten koleś co nie uważał że imię Jezus oznacza Zbawiciel?
Pierwsze słyszę. Na pewno mówisz o tym samym kanale?
W przytoczonym filmiku, niejaki Łukasz Wybrańczyk - autor kanału "Śmiem wątpić" - przedstawia prezentację na kole filozoficznym AJD, po czym prowadzi dyskusję z osobami na sali.

zefciu napisał(a): A może lepiej niech poprawi
Jak to się poprawia? Od jakiegoś czasu czasem źle wyświetla filmy w moich postach, więc z tego powodu dodałem przed filmikiem link.
May all beings be free.
May all beings be at ease.
May all beings be happy
Odpowiedz
#5
Quinque napisał(a): A to ten koleś co nie uważał że imię Jezus oznacza Zbawiciel? Znam ten kanał, gadałem z jego autorem i nigdy nie udzielił mi odpowiedzi na zadane pytania. Nie polecam tego programu, choć to tylko i wyłącznie moja opinia

Jestem niemal pewny, że mówisz o tym akurat filmie i tym jego momencie (31:50).

https://www.youtube.com/watch?v=w_g6DGeeqeg

A ja polecam, moim zdaniem to jeden 3-5 najlepszych kanałów (teoretycznie) związanych z tematyka tego forum na polskim youtube.
Autor nie produkuje materiałów na ilość i mają nierzadko charakter własnych przemyśleń, co cenię.

Co do 'przydomka' "Chrystus" to problem polega na tym, że źródło do którego się odniósł ma jakoby być niewiarygodne ze względu na autora będącego ateistą.
Tylko że z tego samego powodu można powiedzieć, że niewiarygodny będzie teista, dlaczego ma niby być, bo 'ja' tak sądzę?

Nawiasem mówiąc 'Chrystus' to (z hebrajskiego właśnie 'mesjasz') , 'namaszczony' więc uzasadniona opinia.
Odpowiedz
#6
nerwica napisał(a): Jak to się poprawia?
Nieprzerwanie działa:
Kod:
[youtube]samkodfilmu[/youtube]
Gdzie „samkodfilmu” to te literki podane z „v=”. W tym przypadku „q7n4gIPYYz4”.

Nie używam wyświga, ale jeśli wyświg się popsuł, to z tym do Fizyka proszę.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#7
Moim zdaniem to bardzo dobry kanał. Pokazuje, że po pewnym punkcie granicznym fanatyzmu religijnego coś zaczyna szwankować z logicznym myśleniem. Osobiście subskrybuję i polecam.
Przekonania są bardziej niebezpiecznymi wrogami prawdy, niż kłamstwa - F. Nietzsche

Odpowiedz
#8
zefciu napisał(a): Nieprzerwanie działa:
Ok, dziękuję Uśmiech
May all beings be free.
May all beings be at ease.
May all beings be happy
Odpowiedz
#9
Joker, wystarczy przeczytać słownik imion Biblijnych
Odpowiedz
#10
Quinque napisał(a): Joker, wystarczy przeczytać słownik imion Biblijnych
"Jezus" oznacza "Jahwe Zbawia" Anioł
May all beings be free.
May all beings be at ease.
May all beings be happy
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości