To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dlaczego ateiśći są ateistami ?
#58
Rodica napisał(a):  Dopiero niedawno sztuka uwolniła się od tej konieczności, stała się sposobem na ekspresję  indywidualnych emocji, na uzewnętrznienie duszy artysty.
Dzięki Bogu.

Cytat:Osobiście uważam, że umiejętność fotograficznego oddania rzeczywistości jest niezbędna do uznania kogoś za artystę. To świadczy o znajomości rzemiosła. Tak jak muzyk, który nie za się na nutach, instrumentach i zasadach komponowania nie może stworzyć dobrej gatunkowo muzyki nowoczesnej, tak samo malarz który nie potrafi biegle posługiwać się kreską, formą, doborem kolorów nie będzie w stanie namalować dobrego obrazu. Picasso potrafił narysować portret jedną kreską, nie odrywając ręki od płótna.

Oczywiście "artysta" może nasrać na płotno i oglosić, że jest wybitnym malarzem ale i tak nikt w to nie uwierzy.

Na osobę znającą rzemiosło mamy już adekwatną nazwę - rzemieślnik. 
Większość raperów zapewne na nutach się nie zna, a jakże często,  jak się ich słucha, to dech zapiera.
Jak śpiewa Owal w utworze "Panta rhei":

Cytat:Dumny że nagrywam rap chociaż nie znam nut 

Uważam, że powodem takiego postrzegania "artyzmu" jak u Ciebie jest jakieś oduczuciowienie sztuki. Bardzo typowe dla ludzi wyznających kult IQ i racjonalizmu. Wszystko ma być mierzalne w obiektywny sposób, także sztuka. A więc będziesz oceniać artyzm na podstawie obiektywnych kryteriów. 
Nawet jak Ci noga podskoczy do jakiegoś niechlujnego kawałka nagranego przez amatora, to uznasz, że to jest skoczne i nawet porusza, ale sztuką nie jest.

Cytat:Czyli kto? Kosmici?

Nie wiem, czy kosmici, czy po prostu ucywilizowani ludzie. Nie kupuję tej bajki z prymitywnymi ludźmi posługującymi się prymitywnymi narzędziami. 

Cytat:To się właśnie nazywa psychoanaliza albo autopsychoanaliza.

A mnie się zawsze wydawało, że psychoanaliza polega na analizie. Jak swego czasu odwiedziłam psychologa, to zetknęłam się z psychoanalizą w praktyce. Dostałam arkusz z pytaniami dotyczącymi teraźniejszości i przeszłości. Ewidentnie celem było zidentyfikowanie konkretnego źródła problemu w przeszłości.
Pamiętam również absurdalne pytanie "Z jakim zwierzęciem się utożsamiasz?". Bardzo długo nad tym pytaniem myślałam. Pani psycholog się zaczęła niecierpliwić, aż w końcu wybąkałam "Człowiek"  Szczęśliwy

Cytat:Agresja powoduje rozstrój nerwowy i zwiększa poziom agresji, ale wiem skąd takie myślenie się bierze. 
Wystarczy poczytać o tym, jak polscy chłopi rozładowywali agresję przed wojną i po wojnie, żeby się przekonać, że nie ma w tym niczego dziwnego. Czymś normalnym były konflikty o miedzę i rozwalanie sobie głów kamieniami.
Stąd też uważam, że specyficzna polska mentalność polegająca na wyładowywaniu agresji, frustracji, szukaniu zaczepek, prowokowaniu, poniżaniu ma właśnie żródło w wiejskiej mentalności.

Przy czym polscy chłopi, jak mniemam na co dzień wierszy nie pisywali ani na siłkę nie chodzili, więc dla nich takim naturalnym polem odreagowywania były wojenki. 
Właśnie w tym jest problem, że człowiek zamiast sam ze sobą rozpracować swój problem, wywleka go w obszar, gdzie się spotyka z innymi ludźmi.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: dlaczego ateiśći są ateistami ? - przez Neuro - 15.08.2018, 17:15
RE: dlaczego ateiśći są ateistami ? - przez Neuro - 15.08.2018, 17:46
RE: dlaczego ateiśći są ateistami ? - przez Neuro - 15.08.2018, 18:00
RE: dlaczego ateiśći są ateistami ? - przez Neuro - 15.08.2018, 18:40
RE: dlaczego ateiśći są ateistami ? - przez Joker - 17.08.2018, 23:19
RE: dlaczego ateiśći są ateistami ? - przez Neuro - 19.08.2018, 13:51
RE: dlaczego ateiśći są ateistami ? - przez Neuro - 19.08.2018, 15:26
RE: dlaczego ateiśći są ateistami ? - przez Neuro - 19.08.2018, 15:33
RE: dlaczego ateiśći są ateistami ? - przez Neuro - 19.08.2018, 15:45
RE: dlaczego ateiśći są ateistami ? - przez Neuro - 19.08.2018, 20:17
RE: dlaczego ateiśći są ateistami ? - przez E.T. - 20.08.2018, 11:51
RE: dlaczego ateiśći są ateistami ? - przez Neuro - 25.08.2018, 17:53
RE: dlaczego ateiśći są ateistami ? - przez towarzyski.pelikan - 02.09.2018, 19:35
RE: dlaczego ateiśći są ateistami ? - przez Neuro - 03.09.2018, 19:11
RE: dlaczego ateiśći są ateistami ? - przez Neuro - 03.09.2018, 20:26
RE: dlaczego ateiśći są ateistami ? - przez Neuro - 04.09.2018, 17:54
RE: dlaczego ateiśći są ateistami ? - przez Neuro - 05.09.2018, 19:13
RE: dlaczego ateiśći są ateistami ? - przez Neuro - 06.09.2018, 23:52
RE: dlaczego ateiśći są ateistami ? - przez Neuro - 08.09.2018, 17:04
RE: dlaczego ateiśći są ateistami ? - przez Neuro - 11.09.2018, 23:55

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości