Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PROROCTWO
(11.09.2018, 20:07)Antyteista napisał(a):
(07.09.2018, 21:12)Jaques napisał(a): Antyteista

Cytat:Pojawia się więc kolejne pytanie : po czym poznać ofiarę miła Bogu, a ofiarę krwawą bożkom?

Do ofiarowania Izaaka nie doszło. Postaw sobie takie pytanie: A może celem lekcji Boga było pokazanie, że należy odejść od ofiar z ludzi?

Może? A może celem Boga jest wpatrywanie się jak kobieta z mężczyzną spółkują? A może , raczej  , jak parzą się dwie kobiety? Jak tak, to ... ponad wszelka wątpliwość jest radosnym, szczęśliwym Bogiem.

Ja ci tylko poddaję myśl, na którą sam nie wpadłeś. Nie mówię - tak jest, ani siłą nie zmuszam do jej przyjęcia. Możesz sam ruszyć głową. Dajesz ironiczną uwagę, a umiesz bardziej merytorycznie się wypowiedzieć? Przekonaj mnie i innych, że nie mam racji.

-----------------------

Co do filmu "Pasja"... Realizm męczeństwa Jezusa wydaje się stworzony po to, aby zaszokować widzów. Celem Ewangelii z pewnością nie jest szokowanie. Również oceniając artyzm można mieć wątpliwości. Nie polecam tego filmu.

Co do ofiary Jezusa to demonstrujesz niezrozumienie. Nie chodzi o kult okrucieństwa ani śmierci, ale apoteozę poświęcenia dla innych i pokonanie śmierci dzięki zmartwychwstaniu.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości