To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogólny temat informatyczny
#41
Powooooli się zbieram do zakupu kompa stacjonarnego (najlepij po śwyntach) do gier oczywiście i może do grafiki trzy-dy (czyli w sumie jedno i to samo). Zastanawiam się już tylko nad prockiem i wydaje mi się, że chyba nie ma obecnie żadnej potrzeby ładowania w cokolwiek więcej niż dowolny procek intela czterordzeniowy z taktowaniem w okolicach 3.2 Ghz? Wymagania gier na tym polu chyba stoją w miejscu od kilku lat
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
#42
Wszystko zależy jaką dasz kartę. Jak coś mocnego to może się okazać, że procek jednak jest wąskim gardłem. Ale sądzę, że jakieś I5 w okolicach 3,2-3,5 GHz powinien wystarczyć w większości przypadków. Co tam konkretnie wsadzić to nie wiem, bo od pewnego czasu nie śledzę nowości sprzętowych.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
#43
zastanawiam się właśnie między geforcem 1030 i 1050. 50 ma pamięci więcej ale taktowanie podobne (ta tańsza wersja) i jest dwa razy droższa. Spodziewałem się też wyższych cen kart niż procków a jest odwrotnie. Ja właśnie też od dawna się nie interesowałem sprzętem, ale jest parę gier które chciałbym w końcu sprawdzić, a do tego czasami mi się już zdarzają artefakty na lapku jak się zagrzeje Język
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
#44
Nie lepiej poczekać ci do przyszłego roku gdzie ceny spadną. I kupić np. GTX 1060 6gb albo AMD Rx590 8gb?
Odpowiedz
#45
A mnie grafa zdechła.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
#46
Skoro już jestem to zapytam czy VBA można się uczyć na czymś innym niż MSoffice'y? No i pytanie czy ktoś ma pomysły jak programowanie wykorzystać w dziedzinie historii? Bo albo mi coś oczywistego do głowy nie przychodzi albo nie wiem...
Sebastian Flak
Odpowiedz
#47
No coś Ty. Pierwsza myśl z brzegu - kwerenda po papierach w periodykach i zasobach bibliotecznych. (Pierwsza z brzegu, czyli ktoś to na pewno już zrobił.) Z wyższej półki - OCR do manuskryptów. Znaczy, skanujesz sobie foliał z jakiegoś Wojnicza czy Kopernika, wrzucasz ten skan do programu, on rozpoznaje w nim litery i wypluwa tekst drukiem, z użyciem odpowiedniego fontu. Tez pewnie zrobione, ale może nie dla każdego alfabetu - o, właśnie: automatyczne rozpoznawanie charakteru pisma skryby. Tylko do tego chyba trzeba już umieć w sieci neuronowe. I, zdaje się, w inny język niż Visual Basic.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
#48
Quinque - zawsze lepiej jest czekać do przyszłego roku. Ale tym sposobem nigdy niczego nie kupię.
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
#49
To jak wolisz teraz kupić kartę, to ja bym na twoim miejscu kupił GTX 970-980 i zrobił OC. Dołożysz szybki ram i będzie fajnie
Odpowiedz
#50
Dragula napisał(a): Powooooli się zbieram do zakupu kompa stacjonarnego (najlepij po śwyntach) do gier oczywiście i może do grafiki trzy-dy (czyli w sumie jedno i to samo). Zastanawiam się już tylko nad prockiem i wydaje mi się, że chyba nie ma obecnie żadnej potrzeby ładowania w cokolwiek więcej niż dowolny procek intela czterordzeniowy z taktowaniem w okolicach 3.2 Ghz? Wymagania gier na tym polu chyba stoją w miejscu od kilku lat

Ja mam GeForce GTX 1080 a i tak niektóre gry mają problemy, wydaje mi się że to właśnie przez procek sprzed dekady. Muszę kupić nowy a to oznacza wymianę płyty, a to oznacza wymianę ramu. Więc mam combo. Dtw, przez "problemy" mam na myśli spadanie poniżej 30 klatek i podczas gdy karta graficzna według monitoringu się nudzi.

Procek mam AMD Phoenom II X6, niby 3,2 GHz, corów twierdzi że ma 6 zdaje się tak naprawde ma 3 tyle że wirtualnie je rozdziela. Jest nowa praca więc upgrade sprzętu niedługo. Coś słyszałem że ceny procków poszły w górę jak na złość ale nie przyglądałem się.

VBA używałem tylko na studiach i to bardziej do zabawy niż czegoś pożytecznego, kiedyś zamieniłem excela w painta Język W aktualnej robocie widzę że wiele osób nie zajmujących się bezpośrednio programowaniem używa VBA w excelu właśnie do tworzenia jakiś cwanych formularzy i list, ale detali nie znam, widziałem tylko na cudzym ekranie.
Odpowiedz
#51
Czy można zmienić w linuxie startową przeglądarkę internetową? Mam fajęfoxa i on mi wyszukuje wszystko z automatu w DuckDuckGo, a zwykły gugiel lepiej wszystko wyszukuje. Przynajmniej takie odnoszę wrażenie.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#52
Masz na myśli wyszukiwarkę? Musisz wejść w opcje przeglądarki i zmienić domyślną wyszukiwarkę.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
#53
Żarłak napisał(a): Masz na myśli wyszukiwarkę? Musisz wejść w opcje przeglądarki i zmienić domyślną wyszukiwarkę.

No i właśnie dupa.

Preferencje>domyślna wyszukiwarka> i tera mam tylko takie opcje:

1) DuckDuckGo
2) Allegro
3) Encyklopedia PWn
4) Wikipedia
5) Wolne lektury

W polu "dodatkowe wyszukiwarki">więcej wyszukiwarek>

Cytat:Linux Mint recommends the following search engines:
 
Yahoo
The 2nd largest search engine on the W
DuckDuckGo
A safe and secure engine providing augmented Yahoo results.
Ixquick
A safe and secure engine gathering results from multiple search engines.
Startpage
A safe and secure engine providing augmented Google results.
Wikipedia
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#54
A nie ma opcji dodaj wyszukiwarkę? Jakiegoś plusa czy coś takiego do naciśnięcia i dodania?

Albo ustaw google jako stronę startową.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#55
A wiesz, lumber, że nawet nie zwróciłem uwagi. Po prostu wbijam CTRL+T, otwiera mi się nowa karta i tam mam skafelkowane popularne, czy tam ostatnio odwiedzane witryny. Zgadnij, jaka od dawna jest pierwsza na liście. Język
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
#56
Magic vortex rdzeni masz pewnie trzy ale wątków 6. Tj w każdym rdzeniu te struktury są podwojone (w duuuuużym uproszczeniu) ale nie działają do końca równocześnie. Lumber zawsze mozesz zainstalować chromium, obsługuje się dokładnie tak jak chrome na windowsie. W apt nazywa sie chyba chromium-browser
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
#57
lumberjack napisał(a): No i właśnie dupa.

Preferencje>domyślna wyszukiwarka> i tera mam tylko takie opcje:

1) DuckDuckGo
2) Allegro
3) Encyklopedia PWn
4) Wikipedia
5) Wolne lektury
Ech, to uszczęśliwianie ludzi na siłę:

Tutaj masz listę wyszukiwarek:
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/se...ype=search
I tutaj: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/ad...src=search
„Google search with no shaenaningans”.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#58
Ponieważ zdechła mi grafa, to podpiąłem tv pod płytę. Zadziałał, ale nie mogę podzielić ekranu na dwa różne i musi być powielony. Smutny no dźwięk mi nie gra, bo na płycie mam tylko DVi, które nie obsługuje, a cincz z wyjścia słuchawkowego pod wejście w TV nie przekazuje sygnału (słuchawki działają). Dziwne, bo kabel powinien być dobry (długo był nieużywany, ale nie nosi śladów uszczerbku). Przykra sprawa,
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
#59
Mnie, czyli humanowi-tumanowi kazano zrobić kalkulator w excelowym vba, ale cosik mi nie działa. Pojęcia nie mam gdzie i czego mi brak i co robię źle:


.png   received_1337489289726752.png (Rozmiar: 113.26 KB / Pobrań: 10)

.png   received_2082522605393722.png (Rozmiar: 114.74 KB / Pobrań: 7)

.png   kalkulus.png (Rozmiar: 120.82 KB / Pobrań: 8)
Sebastian Flak
Odpowiedz
#60
Nie znam języka. Niby mogę się nauczyć go od zera, ale... na ile wyceniasz mój czas programisty? Język

Poważniej, to mam pytanie strategiczne na przyszłość, czy koniecznie musisz orać w VBA. Szybki gógiel powiada, że pliki excelowskie da się obrabiać w Pythonie, a wszak Python przychodzi z zefciem w pakiecie. Duży uśmiech



A poczekaj. Jeśli to jest język silnie typowany, to może Ci brakować rzutowania. Tzn. ja nie wiem, jakiego typu jest wartość TextBox1.Value. Bo jeśli to nie jest liczba (Integer), tylko napis (String czy cuś), to rozumiesz - mnożyć napis przez napis to Ty sobie możesz. A i to pod warunkiem, że VBA pozwala wsadzić napis do zmiennej zadeklarowanej, że tylko liczby przechowywać będzie.

Ale strzelam w ciemno.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości