To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Który mamy teraz rok: 2018 czy 1721?
#1
Cytat:Hipoteza czasu widmowego – teoria zaproponowana przez Heriberta Illiga w 1991 mówiąca, że pewien okres wczesnego średniowiecza (a dokładniej lata 614–911) nigdy nie miał miejsca, ponieważ przesunięto kalendarz. Illig uważa, że dokonano tego za pomocą zmian czy fałszerstw dokumentów[1].

Hipoteza wynika z twierdzeń Illiga dotyczących kalendarza juliańskiegokalendarza gregoriańskiego i kalendarza astronomicznego. Ponieważ kalendarz juliański spóźniał się o jeden dzień na 128 lat w stosunku do kalendarza astronomicznego, w 1582 roku został zastąpiony kalendarzem gregoriańskim. Illig stwierdził, że przy reformie kalendarza powinno być dodanych trzynaście dni, tymczasem dodano dziesięć dni. To doprowadziło Illiga do wniosku, że era AD liczyła około trzech wieków, które w rzeczywistości nigdy nie istniały[2]. W rzeczywistości luka 10 dni była liczona nie od 46 p.n.e. (wprowadzenia kalendarza juliańskiego) czy 1 n.e. (domniemanej daty narodzin Jezusa Chrystusa), a od 325 n.e. (soboru w Nicei, na którym ustalono, że pierwsza niedziela po pierwszej wiosennej pełni Księżyca będzie Niedzielą Wielkanocną).

Illig argumentuje swoją tezę również faktem niedoboru dowodów archeologicznych datowanych na okres 614–911, na postrzeganych nieprawidłowościach przy datowaniu radiometrycznym i dendrochronologicznym oraz na nadmiernym poleganiu na źródłach pisanych historyków zajmujących się średniowieczem.

Wedle tej hipotezy Karol Wielki to Wielka Ściema. Typ nigdy nie istniał. Został wymyślony przez Ottona III i papieża Sylwestra II i jego wielkość miała wypełnić wielką dziurę w historii. Cała mistyfikacja (dorobienie ok. 300 lat w historii) jest sprawką kleru, który w średniowieczu miał monopol na czytanie i pisanie i na potęgę fałszował dokumenty, aby zapewnić sobie przywileje i władzę.

Załączam też film na ten temat:
https://www.youtube.com/watch?v=aZBc2P0ZROM

Co o tym myślicie?
Odpowiedz
#2
E tam, te lata istniały, po prostu wtedy Wielka Lechia obejmowała obszar od bieguna do krańców Ziemi, ale Żydzi i Niemcy uknuli spisek mający na celu jej zniknięcie. No więc spisnęli się i znikła. Nie mieli jeszcze szczepionek, więc zamiast tego chrzcili lechickie dzieci wodą naenergetyzowaną prawostronnie, co powodowało autyzm. Wtedy przejęli władzę, ukradli piramidy ze złota a potem wymyślili teorię kulistej Ziemi i Karola Wielkiego, aby ten fakt zamaskować. Wszystkie fakty na to wskazują, wystarczy pomyśleć samodzielnie, a nie tylko łykać propagandę szkolną.
Odpowiedz
#3
Warto też zwrócić uwagę, że w takim układzie Węgrzy (Hungar) to po prostu Hunowie, cały okres pomiędzy, z jakimiś Awarami (co to w ogóle kurwa jest?) to zwykła ściema. Nie było też żadnych najazdów Wikingów na wyspy brytyjskie, to po prostu normański podbój. Tak samo Niemcy, Żydzi i Watykańczycy wymyślili Mahometa.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
#4
ZaKotem napisał(a): E tam, te lata istniały, po prostu wtedy Wielka Lechia obejmowała obszar od bieguna do krańców Ziemi,

Nie wiem co tam pierdolisz bo nie znam niemieckiego.

Zawsze mnie bawiło, kiedy Polacy wyśmiewają swoją wielką historię i wmawiają, że jej nie było.
Akurat istnienie Lechii jest potwierdzone naukowo i genetycznie, szczególnie w ostatnich 15-latach badania wywróciły do góry nogami anty-polską propagandę - którą Ty kontynuujesz.

Już wiadomo, że :

1. Polacy są najstarszych ludem w Europie  (genetyka się kłania)
2. Język Polski jest pierwszym i najstarszym językiem w Europie, od którego pochodzi chociażby etruski i łacina.
3. Ariowie byli Polakami (gen R1a)
4. Najstarszy wizerunek koła na świecie pochodzi z Polski.
5. Polacy jako pierwsi oswoili konie

O których z tych faktów młodzi Polacy uczą się w szkole i dlaczego o żadnym? Po to, żeby ukraść Polakom ich dziedzictwo i narodową dumę.

Oczywiście taka kradzież musi odbywać się w języku polskim, żeby była "od wewnątrz" - bo inaczej nie przyniosłaby efektów, więc albo jesteś pożytecznym idiotą, który kupił obcą antypolską progandę, albo jesteś takim Polakiem jak Róża Thun.

.

Co do wątku głównego : teoria jest bardzo ciekawa, w wolnej chwili obejrzę ten film do końca, ale na szybko musiałem ukrócić plucie na Polskę nawet, jeśli robi to mój ulubieniec ZaKotem.
Odpowiedz
#5
matsuka napisał(a): 1. Polacy są najstarszych ludem w Europie  (genetyka się kłania)
Co to znaczy, że są „najstarszym ludem”? Jaki w ogóle sens ma takie sformułowanie? Że są pierwszą grupą, która utworzyła więzi narodowe? Czy że co?
Cytat:2. Język Polski jest pierwszym i najstarszym językiem w Europie, od którego pochodzi chociażby etruski i łacina.
I znowu – nie wiemy, co by to miało znaczyć. Owszem – łacina i polski wywodzą się od wspólnego przodka. Możemy tego przodka nazwać „językiem polskim”, ale równie dobrze możemy go nazwać „łaciną”. Będzie to miało tyle samo sensu, bo był on tak samo podobny do polskiego, jak i do łaciny.
Co do etruskiego – miał on wpływ na łacinę, ale nie słyszałem dotychczas, aby zawierał jakieś elementy bałto-słowiańskie. Mógłbyś je wskazać?
Cytat:3. Ariowie byli Polakami (gen R1a)
Po pierwsze – nie istnieje coś takiego jak „gen R1a”. Po drugie – posiadanie bądź nieposiadanie haplogrupy R1a nie jest wyznacznikiem polskości. Istnieją Polacy z tą haplogrupą i nie-Polacy z innymi haplogrupami.
Cytat: Polacy jako pierwsi oswoili konie
Przy założeniu, że protoindoeuropejczyków nazwiemy „Polakami” może to mieć coś wspólnego z prawdą. Ale równie dobrze możemy ich nazwać „Francuzami” – ma to tyle samo sensu.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#6
Zefciu - chodzi o to, ze Adam z Ewa byli polakami. A waz byl niemiecki
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
#7
matsuka napisał(a): Nie wiem co tam pierdolisz bo nie znam niemieckiego.
Nie wiesz co tam pierdolę, ale odpowiedzieć jesteś w stanie. Jak to możliwe?

Cytat:O których z tych faktów młodzi Polacy uczą się w szkole i dlaczego o żadnym? Po to, żeby ukraść Polakom ich dziedzictwo i narodową dumę.
Rzecz jasna, prawdę o płaskiej Ziemi ukrywamy z tego samego powodu.

Cytat:Oczywiście taka kradzież musi odbywać się w języku polskim, żeby była "od wewnątrz" - bo inaczej nie przyniosłaby efektów, więc albo jesteś pożytecznym idiotą, który kupił obcą antypolską progandę, albo jesteś takim Polakiem jak Róża Thun.
Róża Thun, urodzona w Krakowie, ma obywatelstwo polskie, mieszka w Polsce, pracuje w Polsce, mówi po polsku... no, nie da się ukryć, istnieją liczne podobieństwa między mną a nią. Nie wiem, czy mam lechicką hopla grupę, ona nie ma na pewno, bo jest kobietą. Kobieta nie może być Polakiem. Wyszło Szydło z worka, jestem takim Polakiem jak Róża Thun. Przynajmniej nie jestem pożytecznym idiotą.

zefciu napisał(a): Co do etruskiego – miał on wpływ na łacinę, ale nie słyszałem dotychczas, aby zawierał jakieś elementy bałto-słowiańskie. Mógłbyś je wskazać?

Ależ zefciu, o tym, że etruski eto ruski wiedział już Tadeusz Wolański w połowie XIX wieku. Był to uczony tak wybitny, że zauważył nawet podobieństwo między pismem etruskim a cyrylicą i wyciągnął wnioski, bo oczywiście stwierdzenie, że oba alfabety są mutacją greckiego byłoby zbyt prostackie. Na szczescie nasi (Niemcy, Żydzi) skutecznie doprowadzili do zapomnienia owego geniusza.
Odpowiedz
#8
ZaKotem napisał(a):
matsuka napisał(a): Nie wiem co tam pierdolisz bo nie znam niemieckiego.
Nie wiesz co tam pierdolę, ale odpowiedzieć jesteś w stanie. Jak to możliwe?

To bardzo proste. W tym dialekcie języka niemieckiego, którym tak biegle się posługujesz, mówi się tylko coś antypolskiego, a słowo Lechia zrozumiałem. Połączyłem kropki.

Cytat:Rzecz jasna, prawdę o płaskiej Ziemi ukrywamy z tego samego powodu.
Tylko dlatego się do Was nie przyłączyłem, gdy mi proponowałeś - na antypolskość się zgodzić nie mogę.

Cytat:Róża Thun, urodzona w Krakowie, ma obywatelstwo polskie, mieszka w Polsce, pracuje w Polsce, mówi po polsku... no, nie da się ukryć, istnieją liczne podobieństwa między mną a nią. Nie wiem, czy mam lechicką hopla grupę, ona nie ma na pewno, bo jest kobietą. Kobieta nie może być Polakiem. Wyszło Szydło z worka, jestem takim Polakiem jak Róża Thun. Przynajmniej nie jestem pożytecznym idiotą.


Polakiem jest ten, kto ma polską haplogrupę R1a lub ten, który mówi po polsku i Polakiem się czuje.
Czuć się Polakiem znaczy mniej więcej tyle, że gdybyś miał wybór urodzić się jakiej narodowości chcesz - wybrałbyś Polskę.

W tym sensie Polakiem może być każdy, ale Polakiem raczej nie jest Róża Thun. Tutaj mam dla Ciebie i dobrą i złą wiadomość. Dobra jest taka, że raczej jesteś Polakiem, a zła taka, że czyni Cię to pożytecznym idiotą.

zefciu napisał(a): Co do etruskiego – miał on wpływ na łacinę, ale nie słyszałem dotychczas, aby zawierał jakieś elementy bałto-słowiańskie. Mógłbyś je wskazać?

Mógłbym. Książka pt. "Polskie runy przemówiły", dostępna w pdf w sieci.




zefciu napisał(a): Co to znaczy, że są „najstarszym ludem”? Jaki w ogóle sens ma takie sformułowanie? Że są pierwszą grupą, która utworzyła więzi narodowe? Czy że co?

Zdefiniowałem wcześniej co to znaczy być Polakiem. Niektórzy z Polaków mają unikalny ślad genetyczny, zwany haplogrupą R1a przekazywaną z ojca na syna.
Archeolodzy odkryli, że najstarsze szczątki ludzkie w Europie mają ponad 10 000 lat, pochodzą z terytorium dzisiejszej Polski i mają właśnie haplogrupę R1a.

zefciu napisał(a):Przy założeniu, że protoindoeuropejczyków nazwiemy „Polakami” może to mieć coś wspólnego z prawdą. Ale równie dobrze możemy ich nazwać „Francuzami” – ma to tyle samo sensu.

Nie możemy nazwać ich Francuzami ze względu na to, że haplogrupa R1a jest charakterystyczna dla ludzi żyjących na terenach dzisiejszej Polski, a nie dzisiejszej Francji.

Z terenów Polski pochodzi ta mutacja genetyczna, Polska jest jej kolebką i do dzisiaj praktycznie najliczniejszym reprezentantem procentowo względem kraju (ponad 50%).
Odpowiedz
#9
matsuka napisał(a): Polakiem jest ten, kto ma polską haplogrupę R1a lub ten, który mówi po polsku i Polakiem się czuje.
Aha. Czyli Polakami jest np. połowa Pasztunów, czy trzy czwarte braminów Bengalskich. Co ciekawe – ich córki Polkami już nie są. Ale synowie są Polakami.
Cytat:Mógłbym. Książka pt. "Polskie runy przemówiły", dostępna w pdf w sieci.
No więc książka jak na turbosłowiańską fantastykę wydawała się z początku spoko. To że słowianie wymyślili swój własny hangul – ekstra pomysł. To że Słowianie w X wieku gadali współczesnym językiem polskim – kontrastowali retrofleksy i głoski dziąsłowe, ale nie znali jerów i jaci, to już psuje odbiór tej fantastyki, ale pewnie tylko takim geekom jak ja. Potem jednak autor na etruskiej tabliczce odczytuje słowo...
Spoiler!
I tutaj już wszelkie zawieszenie niewiary szlag jasny trafia.

Cytat:Niektórzy z Polaków mają unikalny ślad genetyczny, zwany haplogrupą R1a przekazywaną z ojca na syna.
A niektórzy nie mają.
Cytat:Archeolodzy odkryli, że najstarsze szczątki ludzkie w Europie mają ponad 10 000 lat, pochodzą z terytorium dzisiejszej Polski i mają właśnie haplogrupę R1a.
Archeolodzy owi najwyraźniej zapomnieli o człowieku z Cro Magnon, który jest starszy i z terytorium dzisiejszej Polski nie pochodzi.

Ciekawym jest zresztą, w jaki sposób się to dokonało, że człowieka w Europie nie było, a potem nagle się teleportował do Europy dokładnie w jej geograficznym centrum. No i skąd się wzięli Baskowie? No i skąd się wzięła ta obca mowa, co zatruła słowiański język etruski.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#10
Kmat
Cytat:Tak samo Niemcy, Żydzi i Watykańczycy wymyślili Mahometa.
Ty się śmiej. Miałem okazję kiedyś całkiem na poważnie usłyszeć o tym, że Żydzi nie tyle wymyślili, co wypromowali Mahometa jako taką antychrześcijańską wunderwaffe.

Dragula
Cytat:Zefciu - chodzi o to, ze Adam z Ewa byli polakami. A waz byl niemiecki
„Polakami” piszemy jednak z dużej litery (albo dużą literą, wybierz sobie). A wąż był Żydem. Choć ramach kompromisu gotów jestem przyznać, że Żydem niemieckim.

Matsuka
Cytat:Już wiadomo, że :
1. Polacy są najstarszych ludem w Europie  (genetyka się kłania)
2. Język Polski jest pierwszym i najstarszym językiem w Europie, od którego pochodzi chociażby etruski i łacina.
3. Ariowie byli Polakami (gen R1a)
4. Najstarszy wizerunek koła na świecie pochodzi z Polski.
5. Polacy jako pierwsi oswoili konie
… oraz ujarzmili ogień. Proszę nie umniejszać chwały narodu polskiego pomijając milczeniem jedno z jego najważniejszych osiągnięć.
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
#11
Dwa Litry Wody napisał(a): „Polakami” piszemy jednak z dużej litery (albo dużą literą, wybierz sobie).
Nie masz racji. Nazwy grup wyznaniowych (chrześcijanie, muzułmanie, kociarze) piszemy małą literą. Wyznawcy polskości są więc polakami, i należy odróżnić ich od Polaków, czyli grupy kulturowej o różnorodnym światopoglądzie. Wprawdzie każdy polak jest Polakiem, ale jedynie niektórzy Polacy są polakami, tak jak nie wszyscy Żydzi (przedstawiciele kultury) są żydami (wyznawcami judaizmu, przekonanymi, że są narodem wybranym ze specjalną misją).

Dwa Litry Wody napisał(a): … oraz ujarzmili ogień. Proszę nie umniejszać chwały narodu polskiego pomijając milczeniem jedno z jego najważniejszych osiągnięć.
Och, bo to wszyscy wiedzą. Niemiecko-żydowscy propagandyści przeoczyli prawdę zawartą w greckim micie o Prometeuszu. Jest to oczywiście imię słowiańskie, a raczej tytuł, bo przecież "pro-metheos" to zniekształcony polski "prze-mytnik". Ów bohater był w gruncie rzeczy zdrajcą lechickim (byli tacy, inaczej imperium by nie upadło, ale oczywiście i oni mieli dobre intencje, za które odpowiadają lechickie geny) który prymitywnym pra-Hellenom z litości zdradził sekret ognia, na który przedtem mieli monopol Polacy.
Odpowiedz
#12
Ale największe osiągnięcie Lechitów o wymiarze wręcz kosmogonicznym jest nieznane, a przecież wystarczy tylko pomyśleć. Skoro na początku był chaos - to kto ten chaos zrobił?
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
#13
ZaKotem
Cytat:Niemiecko-żydowscy propagandyści przeoczyli prawdę zawartą w greckim micie o Prometeuszu.
Nie przeoczyli a podstępnie ukryli.
Cytat:Jest to oczywiście imię słowiańskie, a raczej tytuł, bo przecież "pro-metheos" to zniekształcony polski "prze-mytnik". Ów bohater był w gruncie rzeczy zdrajcą lechickim (byli tacy, inaczej imperium by nie upadło, ale oczywiście i oni mieli dobre intencje, za które odpowiadają lechickie geny) który prymitywnym pra-Hellenom z litości zdradził sekret ognia, na który przedtem mieli monopol Polacy.
Dokładnie. Warto przy tym zauważyć, że starożytni Lechici tak bardzo przewyższali rozwojem cywilizacyjnym współczesne im ludy, że te oddawały im cześć boską. Proszę zwrócić uwagę, że jedno z najważniejszych bóstw etruskiego, a później rzymskiego panteonu nosi imię… Janus.
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
#14
zefciu napisał(a):Aha. Czyli Polakami jest np. połowa Pasztunów, czy trzy czwarte braminów Bengalskich. Co ciekawe – ich córki Polkami już nie są. Ale synowie są Polakami.
zgadza się, no i?
Dwa Litry Wody napisał(a): … oraz ujarzmili ogień. Proszę nie umniejszać chwały narodu polskiego pomijając milczeniem jedno z jego najważniejszych osiągnięć.
Oczywiście, mają też wiele innych zasług, których nie wymieniłem, np. uczyli Wikingów budować domy co zresztą przyznają naukowcy skandynawscy, powstrzymali Imperium Rzymskie przed zdobyciem ziem Europy Środkowej,  tak samo Dariusza Wielkiego i Cyrusa, zdobyli też Egipt i panowali w nim przez 80 lat.

Było tego trochę.

zefciu napisał(a): Archeolodzy owi najwyraźniej zapomnieli o człowieku z Cro Magnon, który jest starszy i z terytorium dzisiejszej Polski nie pochodzi.

Datowania same w sobie są podejrzane. Np. jedna część mamuta liczy sobie 20 000 lat, a inna część tego samego mamuta 40 000 lat, ale generalnie chodzi o takich ludzi, którzy mają ciągłość genetyczną aż do dzisiaj.

zefciu napisał(a): Ciekawym jest zresztą, w jaki sposób się to dokonało, że człowieka w Europie nie było, a potem nagle się teleportował do Europy
Cóż, znajdziesz na ten temat trochę informacji w Księdze Rodzaju. Wszystko zaczeło się w Polsce, był jeden język na świecie, pierwszym władcą był Nimrod (W nim ród), chciano budować Wieżę Wawel, tam się pomieszały wszystkie języki, rozeszli się po świecie, potem było trochę potopu, a reszta już jest historią Duży uśmiech
Odpowiedz
#15
matsuka napisał(a): zgadza się, no i?
No i stworzyłeś sobie koncepcję „bycia Polakiem”, która nie ma żadnej sensownej wartości poznawczej i nie zgadza się z żadnym potocznym rozumieniem pojęcia „Polak”.

Cytat:ale generalnie chodzi o takich ludzi, którzy mają ciągłość genetyczną aż do dzisiaj.[/qutoe]Czyli generalnie kryteria się zmieniają tak, żeby pasować Ci do ideologii.
[quote]Cóż, znajdziesz na ten temat trochę informacji w Księdze Rodzaju. Wszystko zaczeło się w Polsce, był jeden język na świecie, pierwszym władcą był Nimrod (W nim ród), chciano budować Wieżę Wawel, tam się pomieszały wszystkie języki, rozeszli się po świecie, potem było trochę potopu, a reszta już jest historią Duży uśmiech
Akurat Księga Rodzaju tej wersji nie potwierdza.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#16
zefciu napisał(a): Akurat Księga Rodzaju tej wersji nie potwierdza.

Najpierw był potop - potem Nirmod.

zefciu napisał(a): No i stworzyłeś sobie koncepcję „bycia Polakiem”, która nie ma żadnej sensownej wartości poznawczej i nie zgadza się z żadnym potocznym rozumieniem pojęcia „Polak”.

Ma, jeśli wyjechałbyś np. do Stanów, tam urodziłyby Ci się dzieci (czego Ci życzę) i zaczęły tam mieszkać, a także dzieci ich dzieci, to w pewnym sensie one wszystkie byłyby Polakami z krwi i kości.

Tak robią właśnie Żydzi, nie jest ważne gdzie mieszkasz i od ilu pokoleń. Liczy się czyim jesteś potomkiem lub w co wierzysz.
Odbierasz też żydom prawo do ich tożsamości, czy tylko Polakom?
Odpowiedz
#17
matsuka napisał(a): Ma, jeśli wyjechałbyś np. do Stanów, tam urodziłyby Ci się dzieci (czego Ci życzę) i zaczęły tam mieszkać, a także dzieci ich dzieci, to w pewnym sensie one wszystkie byłyby Polakami z krwi i kości.
No przecież według Twojej gównoteorii – tylko synowie i tylko jeśli mam tę haplogrupę (nie wiem, czy mam).
Cytat:Tak robią właśnie Żydzi, nie jest ważne gdzie mieszkasz i od ilu pokoleń. Liczy się czyim jesteś potomkiem lub w co wierzysz.
Przecież według Twojej gównoteorii nie liczy się, czyim jesteś potomkiem, ani tym bardziej w co wierzysz, tylko czy masz odpowiednią haplogrupę.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#18
Matsuka
Cytat:Oczywiście, mają też wiele innych zasług, których nie wymieniłem, np. uczyli Wikingów budować domy co zresztą przyznają naukowcy skandynawscy, powstrzymali Imperium Rzymskie przed zdobyciem ziem Europy Środkowej, tak samo Dariusza Wielkiego i Cyrusa, zdobyli też Egipt i panowali w nim przez 80 lat,
… a także wynaleźli koło, uczyli Azteków pędzić bimber, udomowili myszy i pierwsi polecieli na księżyc. Pytanie tylko, czy zasług tych nie wymieniasz przez zwykłe przeoczenie, czy też dlatego, że kolaborujesz z judeo-germańskim spiskiem, który dąży do tego by wymazać pamięć o wiekopomnych osiągnięciach Lechitów.
O Lord, bless this thy hand grenade, that with it thou mayest blow thy enemies to tiny bits in thy mercy.
Odpowiedz
#19
zefciu napisał(a): Przecież według Twojej gównoteorii nie liczy się, czyim jesteś potomkiem, ani tym bardziej w co wierzysz, tylko czy masz odpowiednią haplogrupę.

Tak jak u żydów liczy się to, czy jesteś potomkiem po matce, tak tutaj liczy się czy jesteś potomkiem po ojcu.
Haplogrupa R1a jest tylko dowodem na to, że jesteś potomkiem Polaków po ojcu, jest certyfikatem autentyczności, nie do podrobienia.

Poza tym liczy się także w co wierzysz. Tak jak napisałem : Polakiem jest też ten, kto mówi po Polsku i kocha Polskę tak, że gdyby mógł wybierać jakiej narodowości ma się urodzić - wybrałby bycie Polakiem.

Wszystko się zgadza, nie szukaj dziury w całym.


Dwa Litry Wody napisał(a): … a także wynaleźli koło, uczyli Azteków pędzić bimber, udomowili myszy i pierwsi polecieli na księżyc.

Akurat kłamiesz, Polacy nie lecieli na księżyc i nie uczyli Azetków pędzić bimbru, a to co ja pisałem, chociaż wydaje się baśniowe, jest poparte stosownymi badaniami naukowymi, również zagranicznych naukowców.

Trollować to trzeba umieć - nie robi się tego jawnymi kłamstwami, wystawiam Ci trzy minus z trollingu. Do poprawy w przyszłym tygodniu.
Odpowiedz
#20
matsuka napisał(a): Tak jak u żydów liczy się to, czy jesteś potomkiem po matce, tak tutaj liczy się czy jesteś potomkiem po ojcu.
Żydzi w przeciwieństwie do turbosłowian nie wymyślili sobie jakiegoś punktowej mutacji w mtRNA, żeby to wyznaczać żydowstwo.
Cytat:Haplogrupa R1a jest tylko dowodem na to, że jesteś potomkiem Polaków po ojcu, jest certyfikatem autentyczności, nie do podrobienia.
Z tym, że ten certyfikat jest gówno warty. Bo mają go osoby nie mające z polskością niczego wspólnego, a nie ma go wielu Polaków (i żadna Polka).
Cytat:Poza tym liczy się także w co wierzysz. Tak jak napisałem : Polakiem jest też ten, kto mówi po Polsku i kocha Polskę tak, że gdyby mógł wybierać jakiej narodowości ma się urodzić - wybrałby bycie Polakiem.
No to po cholerę to gównokryterium haplogrupy?
Cytat:jest poparte stosownymi badaniami naukowymi
Których nikt nigdy nie opublikował. Jak to zwykle bywa z „badaniami naukowymi”, na które się powolujesz.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości