Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Który mamy teraz rok: 2018 czy 1721?
#61
lumberjack napisał(a): Zadruga w praktyce jest rzeczywiście organizacją prorosyjską, odwołującą się do braterstwa wszystkich Słowian. To nie jest propaganda niemiecka, takie są po prostu fakty.

A czy ja twierdzę, że nie istnieje na pewno żadna organizacja pro-rosyjska, która chciałaby wykorzystać fakt genetycznej jedności w obrębie R1a do własnych, politycznych celów? Dlaczego miałaby nie istnieć.

Chodzi mi o to, że to polscy naukowcy od setek lat zwracali uwagę na starożytną historię Polski i wszystko co mówili potwierdza się teraz w badaniach genetycznych. Tymczasem wrogowie Polski straszyli, że są to kłamstwa wymyślone przez Rosjan, żeby połknąć Polskę.

Niektórzy najlepsi z nas (jak użytkownik ZaKotem) do dziś rozpowszechniają te kłamstwa zaborców. Pytanie dlaczego to robią.

Chciałbym znać motywację tych, którzy tępią każdy przejaw polskiego patriotyzmu i zachwycają się wszystkim, co przynosi postnazistowska kultura niemiecka.
Odpowiedz
#62
matsuka napisał(a): Kiedyś, zanim pojawiły się badania genetyczne i datowanie, uważano, że kierunek był odwrotny, że to z tamtych rejonów ludy przywędrowały gdzieś w 6 wieku do Polski.

W ostatnich piętnastu latach wyszło na jaw, że było odwrotnie.
Oczywiście żadnego linka do tych badań się nie doczekamy Uśmiech

ZaKotem napisał(a): Bardziej Dżakartą, niż Mekką. Z tego, że gdzieś jest czegoś najwięcej, nijak nie wynika, że to stąd pochodzi.
Tu nawet o coś innego chodzi. W Polsce występuje kilka subkladów tego R1a, co daje w analizach wyższą różnorodność. Może to być przesłanką za większym archaizmem, ale nie musi, zwłaszcza, że ogólnie zasięgi tych subkladów słabo ze sobą korelują, co sugeruje, że one się tu spotkały przez wymieszanie iluś migracji, a nie tu wyewoluowały od wspólnego przodka. Z kolei takie R1a skandynawskie czy azjatyckie w Polsce (jak i te linie środkowoeuropejskie w Skandynawii i Azji) jest bardzo rzadkie, wytłumaczalne późnymi migracjami, reprezentujące niezależne linie pochodzące od innych wspólnych przodków, a więc żadnego sensownego wniosku gdzie żył przodek tego wszystkiego na podstawie współczesnego rozmieszczenia postawić się nie da.
Zresztą ogólnie to bełkot, bo te haplogrupy wydzielono skrajnie arbitralnie. R1a to po prostu jedna mutacja, w której nie ma nic specyficznego, były inne przed i były inne po. Nie istnieje żaden obiektywny powód, dla którego R1a miałoby być istotniejsze od R1 czy R1a1
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
#63
matsuka napisał(a): Chciałbym znać motywację tych, którzy tępią każdy przejaw polskiego patriotyzmu i zachwycają się wszystkim, co przynosi postnazistowska kultura niemiecka.

Nauki historyczne nie są bez znaczenia, bo dzięki nim możemy poznać przyczynę naszych narodowych chorób, a diagnoza jest podstawą leczenia. Ale historia służąca do ukazania wszechzajebistości własnego narodu jest w najlepszym wypadku bezużyteczna. Według całego świata Irakijczycy i Syryjczycy mają znacznie starszą i bardziej chwalebną historię cywilizacji i państwowości, niż Duńczycy i Szwajcarzy. Czy ktokolwiek na świecie uważa Irak i Syrię za kraje lepsze od Danii i Szwajcarii i bardziej je poważa? Nawet mieszkańcy Iraku i Syrii tak nie uważają. Postnazistowska kultura - nie tylko niemiecka, chociaż Niemcy w oczywisty sposób przyczynili się do jej powstania - jest właśnie wyciągnięciem wniosku z tego, czego nauczyli nas naziści: że przekonanie o swej wszechzajebistości i wyższości nad resztą świata prowadzi do wojen, zbrodni i nędzy.

Widzisz matsuko, my po prostu jakoś inaczej definiujemy patriotyzm. Dla nas, niemiecko-zaborczo-postnazistowskich propagandystów, patriotyzm jest to dbanie o przyszłość swojej ojczyzny, o jej dobrobyt, pokój i zadowolenie jej mieszkańców. Dla was, turbosłowiańsko-płaskoziemskich trolli, jest to udowadnianie, że nasza ojczyzna jest najzajebistsza. Jest to taka różnica, jak między dbaniem o zdrowie i siłę poprzez ćwiczenia, a wypijaniem litra wódki dla udowodnienia, że się ma mocną głowę.
Odpowiedz
#64
matsuka napisał(a): Chodzi mi o to, że to polscy naukowcy od setek lat zwracali uwagę na starożytną historię Polski i wszystko co mówili potwierdza się teraz w badaniach genetycznych. 

Nikt nigdy nie słyszał o tych polskich naukowcach oraz badaniach genetycznych. Dla odzyskania równowagi psychicznej proponuję lekturę poniższego. Z pewnością chciałbyś być obiektywny więc powinieneś poznać argumenty drugiej strony Duży uśmiech
Chociaż obawiam się, że niestety dolewam tylko oliwy do ognia.

https://sigillumauthenticum.blogspot.com...dzaja.html
Odpowiedz
#65
Osiris
Zadałeś mi wcześniej pytanie i otrzymałeś bardzo konkretną odpowiedź :

matsuka napisał(a):Dziesiątki faktów świadczą o istnienie wielkiej państwowości na tych terenach przed chrztem Polski.
Wymienie tylko kilka

- Wały Żmijowe (ciągnący się na 2 000 km. "mur" nieznanego pochodzenia) - bez zorganizowanej państwowości, niemożliwy do wytworzenia.

- dziesiątki kronik opisujących tę państwowość

- mur militarny dla Cesarstwa Rzymskiego, które nie było w stanie zająć najżyźniejszych Ziemi na świecie, za to rozrastało się w innych kierunkach

- ślady gigantycznych bitew w tych rejonach, z tysiącami ciał

- genetyczne ślady migracji z tych terenów Ariów do Indii 4000 lat temu

- starożytny poczet królów Lechii na Jasnej Górze

- pierwotność języka polskiego nad innymi językami Europy

- wtórność budownictwa Wikingów względem budownictwa polskiego

- odkrycia kutlturowe, jak np. wspomiania waza z pierwszym wizerunkiem wozu na kołach.

i wiele, wiele innych


Postanowiłeś się jednak odlać na moje argumenty, nie ustosunkowałeś się do żadnego, nie wyraziłeś też żadnej własnej myśli, lecz jedyne co zrobiłeś to podrzuciłeś link do artykułu człowieka, który hejtuje temat państwa Lechitów praktycznie zawodowo, gdyż udziela się niemal pod każdym filmem i komentarzem na youtube związanym Lechią i artykułem w sieci.

Moim zdaniem jest to człowiek opłacany, gdyż chyba nikt nie mógłby mieć takiej pasji, żeby zwalczać temat Lechii praktycznie 24 godziny na dobę.
Od niego uczciwości intelektualnej raczej nie uświadczysz.


Twoja postawa pokazuje jednak, że tylko pozorujesz dyskusję i chciałbyś się popisać tym jak dowalasz matsuce. Wielu śmiałków próbowało, ale gwarantuję Ci, że byle frędzel tego nie dokona.
Jeśli chcesz być pierwszym musisz się bardziej postarać.
Odpowiedz
#66
Cytat:- starożytny poczet królów Lechii na Jasnej Górze
Czego dowodzi ten poczet namalowany w XVIII wieku? Nota bene jest zajebisty.
Odpowiedz
#67
matsuka napisał(a): Zadałeś mi wcześniej pytanie i otrzymałeś bardzo konkretną odpowiedź
Do większości tych tez się na tym forum odniesiono. Ale Ty będziesz powtarzał w kółko to samo.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#68
matsuka napisał(a): Bliżej raczej tego :

[Obrazek: serveimage?url=https:%2F%2Fupload.wikime...71e67ea21c]

widać, że to wóz do orania pola.

Czy tylko ja tam widzę płynące żaglice?
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction: 
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości