Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mężczyzna jest jak kreacja. Oczy ci wyjdą z orbit
#21
Osiris napisał(a):
towarzyski.pelikan napisał(a): jw.
Jesteś przykładem na to, ze mężczyźni zapomnieli co to znaczy być męskim. Tragedia.

Co to znaczy być męskim?

Być pewnym siebie, kreatywnym, nieustraszonym, pełnym zapału, dzielnym, odpowiedzialnym etc.

To jest męskość w dojrzałym wydaniu.
Odpowiedz
#22
Męskość oznacza bycie dojrzałym emocjonalnie, mieć w pełni ukształtowaną psychikę i osobowość, podobnie zresztą jest w przypadku kobiet.
Wbrew pozorom jest to bardzo trudne do osiagnięcia, zwłaszcza gdy do dwudziestego roku życia, rodzice traktują cię jak dziecko, tłamszą rozwój osobowości poprzez narzucanie autorytetów. Człowiek powinien budować się sam, od wewnątrz od najwcześniejszych lat, poprzez swoje działanie i w oparciu o wzorce z zewnątrz, które analizuje i awentualnie adaptuje w dowolnym dla siebie zakresie.
Po wyzwoleniu się spod jarzma opieki rodziców, młody człowiek jest często zagubiony, bo okazuje się, że te narzucone autorytety mu nie odpowiadają i zmuszony jest kształtować się na nowo. Niektórym ludziom się już nie chce i zostają takimi, jakimi ukształtowali ich rodzice. Nie żyją we wlasnej skórze, więc nie nie mogą być dojrzali i mądrzy.
Dodatkowo, jeśli żyjesz w kraju, takim jak Polska, w którym nie ma elit, autorytetów godnych nasladowania, debat psychologiczno - socjologiczno - kulturowych, to jesteś w ciemnej dupie.
Rozsadziło mi antenę.
Odpowiedz
#23
Rodica napisał(a): Dodatkowo, jeśli żyjesz w kraju, takim jak Polska, w którym nie ma elit, autorytetów godnych nasladowania, debat psychologiczno - socjologiczno - kulturowych, to jesteś w ciemnej dupie.

Ale mamy Internet. To jest niesamowita pomoc dla młodych ludzi w kształtowaniu swojej własnej świadomości. Można się wyrwać ze swojego podwórka i pogadać z ludźmi o innych backgroundach. 

Mamy oczywiście jeszcze książki, filmy, cały świat sztuki, który może wesprzeć taki indywidualny rozwój. Muzyka ma np. niebywały wpływ na ludzi.
Odpowiedz
#24
towarzyski pelikan
W internecie jest sporo śmiecia, które deprawuje i wypacza myślenie.Uśmiech
Rozsadziło mi antenę.
Odpowiedz
#25
Rodica napisał(a): towarzyski pelikan
W internecie jest sporo śmiecia, które deprawuje i wypacza myślenie.Uśmiech

Racja. Jednak ufam na tyle w inteligencję człowieka, że nawet jak zboczy w jakieś wypaczające klimaty, to w końcu metodą prób i błędów zdoła zmądrzeć.  Nie można się też oszukiwać, nie da się nauczyć życia inaczej niż na błędach.
Odpowiedz
#26
towarzyski.pelikan napisał(a): Kobieta sprząta, żeby było czysto, a mężczyzna, żeby można było funkcjonować. Kobieta dba o pozory, a mężczyzna o swój komfort. 
*nie dotyczy anankastyków Szczęśliwy

towarzyski.pelikan napisał(a): Mężczyzna ma według tych doniesień naukowych myśleć pudełkowo,
Myslę, że mężczyźni, którzy myślą pudełkowo, prawdopodobnie są mniej kreatywni Uśmiech

towarzyski.pelikan napisał(a): Zaś mężczyzna myśli w sposób ukierunkowany na konkretny cel. Nawet jeśli ma głowie kilka rzeczy, to nie będzie skupiał na każdej z tych rzeczy osobno, tylko na JEDNYM - tym, co te rzeczy łączy. 
U mnie to jest coś nad czym dopiero pracuję Uśmiech Rozpraszają mnie wątpliwości, a ja się ćwiczę w ignorowaniu ich i skupieniu na tym co robię Uśmiech
"Z miłością do szpady, z humorem do tarczy!" ("Szkoła Bogów", Bernard Werber)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości