Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skąd według Biblii wziął sie Szatan
#11
Jeśli kogoś naprawdę to interesuje to w wersji kk wszystko jest wyjaśnione w Katechizmie

Katechizm KK

Najlepiej szukać w indeksie hasła "Szatan", jest dużo więcej niż w podanym linku.

Wszystko, co Bóg stwarza, jest dobre. Zło ma swoje źródło w złej woli stworzeń. Taka zła wola ujawniła się w części istot duchowych. "Szatan, czyli diabeł, i inne demony są upadłymi aniołami, którzy w sposób wolny odrzucili służbę Bogu i Jego zamysłowi. Ich wybór przeciw Bogu jest ostateczny. Usiłują oni przyłączyć człowieka do swego buntu przeciw Bogu." (KKK 414)

Tajemnica wolności ujawnia się w tym, że nawet przy wielkiej inteligencji – takiej, jaką odznaczają się istoty duchowe – może się opowiedzieć po stronie zła. Tak stało się z częścią aniołów, do których zaliczał się szatan. "Kościół naucza, że był on najpierw dobrym aniołem stworzonym przez Boga: Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali" – Diabeł bowiem i inne złe duchy zostały stworzone przez Boga jako dobre z natury, ale same uczyniły się złymi" (Sobór Laterański IV (1215): DS 800.) (KKK 391) 

W skrócie. Ma być jak sobie na soborze w Lateranie ustalono. I nie powiedziano jeszcze ostatniego słowa.

Swoją drogą, perypetie Szatana i reszty upadłych aniołów musza być nieporównywalnie ciekawsze niż dzieje narodu wybranego w Starym Testamencie.
Voodoo People
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Skąd według Biblii wziął sie Szatan - przez Joker - 11.10.2018, 07:42

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości