Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cud stworzenia sukni dla Maryi na występ w Fatimie
#21
bert04:
Czyżbyś wreszcie zrozumiał, że jesteś gliną. Uśmiech
"Z moich obserwacji obozowych wynika, że kobiety znacznie gorzej znoszą głód fizyczny i seksualny niż mężczyźni. Proste prawo życia obozowego głosiło tedy, że łamiąc opierającą się kobietę głodem fizycznym, zaspokaja się jej obie potrzeby naraz." - " Inny Swiat" Gustaw Herling- Grudzinski.
Odpowiedz
#22
Rodica napisał(a): A możesz mi powiedzieć jaką rolę w emancypacji kobiet ma odegrać wzorzec Maryji?
Pewnie żadną. Czemu miałby odgrywać jakąkolwiek rolę? A jaką rolę odgrywa słoń w emancypacji kobiet?

Cytat:Albo rżniesz głupa albo nim jesteś. Nie porównuj jajecznicy do arszeniku. To jest namawianie do gwałtu (uświeconego).
Próbuję zrozumieć język, którym się posługujesz, ale napotykam trudności. Czy definicja gwałtu w twoim języku to "stosunek seksualny który może doprowadzić do zapłodnienia"?

Cytat:Zwłaszcza kiedy znaczna część społeczeństwa słucha kościoła jak muslim allaha i idzie potem głosować na populistów.
No zdarza się, ale co ma to wspólnego z racjonalizmem społeczeństwa? Węgrzy to ateusze a PiS mają bardziej jeszcze pisowski niż u nas.
Odpowiedz
#23
ZaKotem:
Cytat:Pewnie żadną. Czemu miałby odgrywać jakąkolwiek rolę? A jaką rolę odgrywa słoń w emancypacji kobiet?
Spróbuj sobie wyobrazić, że żyjesz w państwie w którym dominujacą religią jest wiara w trzy największe bóstwa kobiece. Męskie bóstwo nie mieści się w panteonie a jednynym jego osiagnięciem było prawictwo i zapłodnienie którejś z bogiń i wszystkie kobiety porównują cię do tego bóstwa.

Cytat:Próbuję zrozumieć język, którym się posługujesz, ale napotykam trudności. Czy definicja gwałtu w twoim języku to "stosunek seksualny który może doprowadzić do zapłodnienia"?
Zmuszanie kobiety do tego, żeby każdego miesiąca musiała modlić się o okres, bo seks z ejakulacją poza fizycznym zjednoczeniem to zuo, to forma gwałtu psychicznego. Tak, orgazm cieszy Boga pod warunkiem, że towarzyszy mu lęk przed niechcianą ciążą. Orgazm bez lęku to zdziczenie i zaspokajanie chuci.

Cytat:No zdarza się, ale co ma to wspólnego z racjonalizmem społeczeństwa? Węgrzy to ateusze a PiS mają bardziej jeszcze pisowski niż u nas.
Nie wiem jaka jest sytuacja na Węgrzech, ale w Polsce spora część elektoratu PiS to katolicy.
"Z moich obserwacji obozowych wynika, że kobiety znacznie gorzej znoszą głód fizyczny i seksualny niż mężczyźni. Proste prawo życia obozowego głosiło tedy, że łamiąc opierającą się kobietę głodem fizycznym, zaspokaja się jej obie potrzeby naraz." - " Inny Swiat" Gustaw Herling- Grudzinski.
Odpowiedz
#24
Rodica napisał(a): Spróbuj sobie wyobrazić, że żyjesz w państwie w którym dominujacą religią jest wiara w trzy największe bóstwa kobiece. Męskie bóstwo nie mieści się w panteonie a jednynym jego osiagnięciem było prawictwo i zapłodnienie którejś z bogiń i wszystkie kobiety porównują cię do tego bóstwa.
Analogia słaba, bo w katolicyzmie nie wszyscy mężczyźni porównują kobietę do Marii, większość zupełnie nie ma takich upodobań. Ale nawet gdyby - to w każdej mitologii każda postać ma wiele różnych aspektów, chociaż w danym okresie historycznym kultura podkreśla jedne, ignorując drugie. Gdybym chciał pozostać wyznawcą takiej religii, po prostu nieco inaczej poustawiałbym akcenty i z owego prawicowego zapładniacza zrobiłbym prawdziwego aktywistę.

Cytat:Zmuszanie kobiety do tego, żeby każdego miesiąca musiała modlić się o okres, bo seks z ejakulacją poza fizycznym zjednoczeniem to zuo, to forma gwałtu psychicznego. Tak, orgazm cieszy Boga pod warunkiem, że towarzyszy mu lęk przed niechcianą ciążą.
Jeśli kobieta lęka się niechcianej ciąży, to znaczy że nie jest "otwarta na życie", a więc nie robi tego wcale po Bożemu. Czyli tak samo grzeszy "antykoncepcyjnym nastawieniem" i równie dobrze mogłaby gumki używać, bo grzeszyłaby tak samo, a przynajmniej by się nie stresowała. I tak większość polskich katolików to rozumie i tak robi, bardzo sensownie.

Cytat:Orgazm bez lęku to zdziczenie i zaspokajanie chuci.
E?

Cytat:Nie wiem jaka jest sytuacja na Węgrzech, ale w Polsce spora część elektoratu PiS to katolicy.
Spora część elektoratu każdej polskiej partii to katolicy, bo w ogóle większość Polaków to katolicy. Uważasz, że wyborcy anty-PiS są jakoś mniej katolikami?
Odpowiedz
#25
Rodica napisał(a): Spróbuj sobie wyobrazić, że żyjesz w państwie w którym dominujacą religią jest wiara w trzy największe bóstwa kobiece.
Tylko że chrześcijanie nie wierzą w trzy bóstwa męskie. Wierzą w jednego Boga, który nie ma płci. Jedna z hipostaz tegoż Boga wcieliła się, owszem, w mężczyznę. Ale np. inna, gdy się objawiła w postaci jako tako cielesnej, to akurat żeńskiej.
Cytat:Męskie bóstwo nie mieści się w panteonie a jednynym jego osiagnięciem było prawictwo i zapłodnienie którejś z bogiń
I znowu – pudło. Bo nie bóstwo, a człowiek. Ale człowiek, który osiągnął doskonałą wręcz sprawiedliwość.
Cytat:Zmuszanie kobiety do tego, żeby każdego miesiąca musiała modlić się o okres, bo seks z ejakulacją poza fizycznym zjednoczeniem to zuo, to forma gwałtu psychicznego.
A tu już odfruwasz.
Cytat:Nie wiem jaka jest sytuacja na Węgrzech, ale w Polsce spora część elektoratu PiS to katolicy.
Na Węgrzech pewnie też spora część to katolicy. Ale nie wydaje mi się, abyś dysponowała jakimiś danymi na ten temat. Natomiast przyznać trzeba, że demonstracyjny katolicyzm PiS-u jest bardzo powierzchowny i kończy się tam, gdzie trzeba zgnoić jakiegoś biskupa, albo otwarcie skrytykować KRK za to, że jest zbyt chrześcijański.
Szymon PyżalskiPrzybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu
Odpowiedz
#26
ZaKotem:
Cytat:Analogia słaba, bo w katolicyzmie nie wszyscy mężczyźni porównują kobietę do Marii,
Wszyscy to robią, stąd częstym problemem kobiet jest bycie adorowaną przez faceta, który niezbyt się podoba. Facetom się wydaje, że jak kobieta nie leci na niego to na nikogo innego nie poleci. Im bardziej dajesz mu do zrozumienia, żeby spadał, tym bardziej jest podniecony.

Cytat:Jeśli kobieta lęka się niechcianej ciąży, to znaczy że nie jest "otwarta na życie", a więc nie robi tego wcale po Bożemu. Czyli tak samo grzeszy "antykoncepcyjnym nastawieniem" i równie dobrze mogłaby gumki używać, bo grzeszyłaby tak samo, a przynajmniej by się nie stresowała. I tak większość polskich katolików to rozumie i tak robi, bardzo sensownie.
To skąd się biorą zwolennicy NPR? Jak dla mnie, tego typu nauczanie nie różni się zbytnio od tego, co proponują nauczyciele islamu. Wycięcie łechtaczki czy piętnowanie antykoncepcji, żeby kobiecie odebrać przyjemność, zasiać w niej strach, upokorzyć wpisuje się w mentalność mizoginów.

Zefciu:
Cytat:Tylko że chrześcijanie nie wierzą w trzy bóstwa męskie. Wierzą w jednego Boga, który nie ma płci. Jedna z hipostaz tegoż Boga wcieliła się, owszem, w mężczyznę
Pan Bóg, Duch Święty to nie jest mężczyzna? Maryja nie jest kobietą?

Cytat:Natomiast przyznać trzeba, że demonstracyjny katolicyzm PiS-u jest bardzo powierzchowny i kończy się tam, gdzie trzeba zgnoić jakiegoś biskupa, albo otwarcie skrytykować KRK za to, że jest zbyt chrześcijański.
Powierzchowny czy nie powierzchowny, Katolik zawsze będzie lepszy od ateisty czy Żyda.
"Z moich obserwacji obozowych wynika, że kobiety znacznie gorzej znoszą głód fizyczny i seksualny niż mężczyźni. Proste prawo życia obozowego głosiło tedy, że łamiąc opierającą się kobietę głodem fizycznym, zaspokaja się jej obie potrzeby naraz." - " Inny Swiat" Gustaw Herling- Grudzinski.
Odpowiedz
#27
Rodica napisał(a): ZaKotem:
Cytat:Analogia słaba, bo w katolicyzmie nie wszyscy mężczyźni porównują kobietę do Marii,
Wszyscy to robią,
Znam dziesiątki katolików, i daję słowo, żaden jeszcze nie porównał swej kobiety do Matki Boskiej. Nie wiem wprawdzie, co tam w sypialni robią, ale ty chyba też nie, więc skąd te rewelacje?
Cytat: stąd częstym problemem kobiet jest bycie adorowaną przez faceta, który niezbyt się podoba. Facetom się wydaje, że jak kobieta nie leci na niego to na nikogo innego nie poleci. Im bardziej dajesz mu do zrozumienia, żeby spadał, tym bardziej jest podniecony.
Rozumiem ten ból, bo jak byłem młody i piękny, zdarzyło mi się kiedyś być adorowanym przez babkę, która niezbyt mi się podobała, im bardziej jej dawałem do zrozumienia, żeby spadała, tym bardziej była podniecona, i wiem jak bardzo to żenujące, no bo przecież w pysk dać nie wypada. I owszem, zdaję sobie sprawę, że kobietom takie sytuacje zdarzają się znacznie częściej. Ale co to, do chuja karmazyna, ma wspólnego z kultem maryjnym? Weź no pod uwagę, że dla tych, co nie wyznają twojej wiary, pewne rzeczy nie są oczywiste.

Cytat:To skąd się biorą zwolennicy NPR?
Pewności nie mam, obstawiałbym, że z Torunia. Co za różnica, skąd się biorą? Co ci przeszkadzają? Jedni ludzie lubią seks tylko w butach, inni tylko na drzewie, a jeszcze inni tylko tak, jak powie im nieuprawiający seksu facet w sukience. No i co mnie to obchodzi, czego kto jest zwolennikiem? Jak to dotyczy dwojga dorosłych ludzi, albo i większej ilości, to niechże tak robią, jak uważają za słuszne, byłbym zboczony, gdybym się wtrącał.
Cytat: Jak dla mnie, tego typu nauczanie nie różni się zbytnio od tego, co proponują nauczyciele islamu. Wycięcie łechtaczki
Jaki "nauczyciel islamu" propaguje ten starożytny egipsko-sudański zwyczaj, praktykowany przez kobiety?
Cytat:czy piętnowanie antykoncepcji, żeby kobiecie odebrać przyjemność, zasiać w niej strach, upokorzyć wpisuje się w mentalność mizoginów.
Pary stosujące seks po Bożemu, które nie chcą robić dzieci, nie uprawiają seksu w dni płodne, więc żadnego strachu nikt nie odczuwa. Natomiast ograniczenie przyjemności dotyczy ich obojga, bo przecież oboje nie uprawiają seksu. Więc co to za rodzaj mizogina, który odmawia mężczyźnie "prawa" do seksu?
Odpowiedz
#28
Rodica napisał(a): Duch Święty to nie jest mężczyzna?
A skąd taki wniosek?
Szymon PyżalskiPrzybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu
Odpowiedz
#29
zefciu napisał(a):
Rodica napisał(a): Duch Święty to nie jest mężczyzna?
A skąd taki wniosek?

W kościele na suficie widziałem namalowanego Ducha Świętego. To nie był mężczyzna. To był biały gołąb. Tylko nie wiem czy samiec czy samica, więc spór nadal mamy nierozstrzygnięty Oczko  Język
Odpowiedz
#30
lumberjack napisał(a):
zefciu napisał(a):
Rodica napisał(a): Duch Święty to nie jest mężczyzna?
A skąd taki wniosek?

W kościele na suficie widziałem namalowanego Ducha Świętego. To nie był mężczyzna. To był biały gołąb. Tylko nie wiem czy samiec czy samica, więc spór nadal mamy nierozstrzygnięty Oczko  Język

Kościół nakazał przedstawiać Ducha Świętego jako białą gołębicę a z drugiej strony przecież Duch tak jakby "zapłodnił" Maryję, co lekko przychyla szalę w drugą stronę -  tutaj potrzeba prawdziwego eksperta Oczko
Odpowiedz
#31
ZaKotem:
Cytat:Znam dziesiątki katolików, i daję słowo, żaden jeszcze nie porównał swej kobiety do Matki Boskiej. Nie wiem wprawdzie, co tam w sypialni robią, ale ty chyba też nie, więc skąd te rewelacje?
Świadomie tego nie robią, ale schematy kulturowe wypracowane przez wieki wpływają na postrzeganie kobiety jako matki i dziewicy. Dziewiczość oczywście nie musi być rozumiana dosłownie, ale od żony nie oczekuje się, żeby była dobrą kochanką. Kobieta powinna być przede wszystkim skoncentrowana na macierzyństwie i domowych obowiązkach. Kultura katolicka uczy, że kobiecie należy się hołd  wtedy kiedy nie przywiązuje do seksu  zbyt dużej wagi. Na pierwszym miejscu stawia się cnotę a nie uczucie.

Cytat:Ale co to, do chuja karmazyna, ma wspólnego z kultem maryjnym?
Kult maryjny stworzył kulturę rycerską, w której kobietę trzeba wielbić i wywyższać z powodu jej dziwictwa i zdolności prokreacyjnych. Stąd często faceci płaszczą się przed babami, które ich nie chcą a one z wygody się z nimi zwiażą.
Takiego faceta można wykorzystywać i poniewierać a on tak będzie zachwycony. Ostatecznie zostanie pantoflarzem albo frustratem seksualnym szukajacym kochanek, które dadzą mu to, czego nie dostaje od żony.

Cytat:Pewności nie mam, obstawiałbym, że z Torunia. Co za różnica, skąd się biorą? Co ci przeszkadzają? Jedni ludzie lubią seks tylko w butach, inni tylko na drzewie, a jeszcze inni tylko tak, jak powie im nieuprawiający seksu facet w sukience. No i co mnie to obchodzi, czego kto jest zwolennikiem? Jak to dotyczy dwojga dorosłych ludzi, albo i większej ilości, to niechże tak robią, jak uważają za słuszne, byłbym zboczony, gdybym się wtrącał.
Cytat:

Kościół twierdzi, że nie można oddzielać spraw płodności od miłości, że kobieta powinna brać odpowiedzialność za swoją płodność rezygnując z antykoncepcji. To tak jakbyś zrezygnował z zapinania pasów w samochodzie bo jako odpowiedzialny kierowca w pełni kontrolujesz sytuację. Takie jest stanowisko najważniejszej instytucji religijnej i trudno oczekiwać, że kobiety wierzące będą dobrowolnie ignorować nauki kościelne.

Cytat:Pary stosujące seks po Bożemu, które nie chcą robić dzieci, nie uprawiają seksu w dni płodne, więc żadnego strachu nikt nie odczuwa.
Gwarantuję ci, że nikt nie jest jasnowidzem, i nie można stwierdzić z całą pewnością kiedy dni płodne wystepują.
Pomijam już fakt, że seks bez zabezpieczenia wcale nie jest taki zdrowy. Można się czymś zarazić.

zefciu:
Cytat:A skąd taki wniosek?
Z tego, że w języku polskim wystepuje rodzaj żeński, męski i nijaki.
"Z moich obserwacji obozowych wynika, że kobiety znacznie gorzej znoszą głód fizyczny i seksualny niż mężczyźni. Proste prawo życia obozowego głosiło tedy, że łamiąc opierającą się kobietę głodem fizycznym, zaspokaja się jej obie potrzeby naraz." - " Inny Swiat" Gustaw Herling- Grudzinski.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości