To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy jest sens cisnąć modlitwy na kilka frontów na raz?
#1
Duży uśmiech Niezdecydowany Chciałabym zapytać zarówno wierzących, modlących się jak i nie wierzących o sens i motywy ciśnięcia modlitw na kilka frontów na raz.

Chodzi mi o ciśnięcie modlitw w intencji bolącej nogi albo nogi którą mają amputować:
"Olaboga mnie boli noga, moja boląca noga, moja boląca noga, ja chcę do Boga, do Boga, Olaboga, Laboga, Laboga, Panie Boże moja noga!"

Chodzi mi o to, że ludzie za jednym razem cisną modlitwy w tej samej intencji do:
Boga Jahwe, dzieciątka Jezus, Jezusa Chrystusa, Matki Boskiej w koronie na obrazie, matki boskiej w chuścinie pod krzyżem z powieszonym synem, ducha Świętego, świętego Antoniego, anioła stróża.



Chciałabym zapytać jaka jest wiara ludzi, księdza lub Watykanu czy na bolącą nogę bardziej pomoże za jednym razem:
-60 modlitw do Boga Jahwe,
czy
-60 modlitw w sumie podzielonych  ilością na różne postaci jak Bóg Jahwe, matka Boska, Jezus zmartwychwstały, anioł stróż, brat Albert, święta Faustyna, JPII, ojciec Pio, 

Czy Boga Jahwe boli ucho i chciałby, żeby pocisnąć trochę modlitw do uszu innych,


Czy więcej modlitw w intencji jednej bolącej nogi jest milej widziane przez Boga Jahwe niż mniej modlitw i więcej modlitw częściej wynagradza łaską niż mniej,


Należy się modlić dopóki są łzy w oczach, modlitwa to taki miś-przytulanka bez względu na skutek czy boląca noga boli dalej czy ją amputują, to taki lek uspokajający na nerwy,
Należy brać do ręki różne mitologiczne maskotki: anioła stróża, Maryję, dzieciątko Jezus, JPII, może któraś maskotka-przytulanka pomoże i osuszy łezki?


Bóg Jahwe się czuje większym władcą z cięższą i ładniejszą koroną ze złota jak się do niego ciśnie dużo modlitw, on to lubi, a jego łaska nie zależy czy się modlitw ciśnie dużo czy mało?
Odpowiedz
#2


Zawsze bawił mnie ten moment w Mumii właśnie jak gościu cisnął modlitwy do wszystkich największych religii Uśmiech

ps

Chyba Bahaici cisną swoje modły do wszystkich religii na raz.

Cytat:Nauki bahaickie podkreślają zasadniczą duchową jedność najważniejszych światowych religii. Dlatego, można zaobserwować, że bahaizm łączy w sobie, między innymi, elementy judaizmu, chrześcijaństwa, islamu i babizmu. Według wierzeń bahaickich historia religii stopniowo rozwijała się poprzez ciąg boskich posłańców, z których każdy założył religię dostosowaną do danych czasów oraz zdolności rozumienia ludzi w tym okresie. Wśród posłańców byli Kryszna, Abraham, Budda, Jezus, Mahomet i inni, a ostatnio Bahá'u'lláh. Każdy posłaniec miał nauczać o nadejściu kolejnego, a życie Bahá’u’lláha oraz jego nauki wypełniają obietnice poprzednich świętych pism o wydarzeniach, mających nastąpić przy końcu czasów.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bahaizm

W ogóle podoba mi się zwrot "cisnąć modlitwy", dobre Uśmiech
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
#3
lumberjack napisał(a):

Zawsze bawił mnie ten moment w Mumii właśnie jak gościu cisnął modlitwy do wszystkich największych religii Uśmiech

ps

Chyba Bahaici cisną swoje modły do wszystkich religii na raz.

Cytat:Nauki bahaickie podkreślają zasadniczą duchową jedność najważniejszych światowych religii. Dlatego, można zaobserwować, że bahaizm łączy w sobie, między innymi, elementy judaizmu, chrześcijaństwa, islamu i babizmu. Według wierzeń bahaickich historia religii stopniowo rozwijała się poprzez ciąg boskich posłańców, z których każdy założył religię dostosowaną do danych czasów oraz zdolności rozumienia ludzi w tym okresie. Wśród posłańców byli Kryszna, Abraham, Budda, Jezus, Mahomet i inni, a ostatnio Bahá'u'lláh. Każdy posłaniec miał nauczać o nadejściu kolejnego, a życie Bahá’u’lláha oraz jego nauki wypełniają obietnice poprzednich świętych pism o wydarzeniach, mających nastąpić przy końcu czasów.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bahaizm

W ogóle podoba mi się zwrot "cisnąć modlitwy", dobre Uśmiech

Pracowałam kiedyś z taką Panią/koleżanką po szkole średniej lub policealnej, ja miałam wtedy 28 lat a ona około 50 lat, ona się do mnie czasem zwracała, żeby coś "pocisnąć" , na przykład żeby jakiś temat w robocie pocisnąć do przodu, mi się ten zwrot dosyć podobał, to była dosyć miła osoba.


Gdybym urodziła się w 2011r miała teraz 7 lat i czytała ateista.pl to może bym dla próby cisła modlitwy do wszystkich religii naraz dopóki bym nie nabrała własnego rozumu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości