To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klonowanie.
#41
Cytat:Skąd wiesz, które są prawdziwe ??
Wychodzę z założenia że jeśli dana teoria została zweryfikowana w praktyce przez badaczy to powinno się przyjąć jej prawdziwość. Od razu uprzedzam że wiara jest nieweryfikowalna. Duży uśmiech
Cytat:Zależy jak ktoś mocno uważa się za lepszego. Jeżeli na tyle, że uważa, iż Słowianie to podludzie - to nawet tego nie musi stosować w praktyce, aby wiedzieć, że jest nie tolerancyjnym

Ze słownika:
\"Dyskryminacja: (łac. discriminatio - rozróżnienie, oddzielenie)
Nierówne traktowanie, ograniczanie w prawach, upośledzanie, prześladowanie jednostek lub grup ludzkich ze względu na ich narodowość, rasę, klasę, wyznanie.\"


Podkreślam że aby kogoś dydkryminować trzeba robić coś więcej niż tylko twierdzić że jest się lepszym.
Odpowiedz
#42
\"Powiadam Ci, Yossarian, przesądy rasowe to rzecz straszna. Naprawdę. To okropne, kiedy przyzwoitego, lojalnego Indianina traktuje się jak jakiegoś czarnucha, żydłaka, makaroniarza czy portorykańca\"

Tyle Ci mam do powiedzenia. Duży uśmiech
Białe zawsze zwyciężają!
Odpowiedz
#43
Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Niezłe. Duży uśmiech Duży uśmiech
Odpowiedz
#44
Cytat: Niezłe.

Wiem Duży uśmiech Ale dojdźmy z klonowaniem do kompromisu Uśmiech
Ja uważam tak :
a) Mamy taki przyrost naturalny, ze nie warto rozmnaźać w specyficzny sposób ludzi
b) Jeżeli genetyka/klonowanie może w sposób etyczny ocalić życie człowieka, jestem ZA!
c) Jeżli klonowane ma służyć tylko jakimś wyimaginowanym marzeniom bogaczy - jestem PRZECIW
d) Jeżeli genetyka ma służyć do stworzenia nadczłowieka jestem PRZECIW! I tutaj myśle, że będziesz przeciw mojej opinii Duży uśmiech Więc wytłumacze. Nie wiem czy ze mnie taki konserwatysta, ale uważam, że to nie będzie żadnej frajdy, gdy będzie wiadomo kim do właściwie trumny będzie mój syn/córka. To straszne, przecież Duży uśmiech Gdybym znał przyszłośc - stacił bym życie.

Co do religii - uważam, że jest potrzebna ( niektórym ) a niektórym nie. I tyle. Nie uważam, że jestem posiadaczem jedynej prawdy jaka istnieje. I niewiem - może to wierzący mają racje. Choć panuje przyzwolenie ( w Polsce ) na bezrefleksyjny teizm. Wiem o tym. Co nie znaczy, że nie ma naprawde zdolnych i \"rozkminionych\" teistów. To znaczy, że tam gdzie jakaś ideologia stanowi większość, jest przyzwolenie na przyjmowanie ( tej ideologii ) w sposób bezmyślny. Po prostu - konformizm myślowy.
Białe zawsze zwyciężają!
Odpowiedz
#45
Cytat:Mamy taki przyrost naturalny, ze nie warto rozmnaźać w specyficzny sposób ludzi
W Europie jest on ujemny, i niewidzę powodu abyśmy mósieli się poświęcać z powodu ogromnego w Azji, czy Afryce. To ich problem i to oni powinni się nim martwić. Jeśli przyrost w Europie zwiększyłby się do stopnia poryównywalnego do tego u nich, to wtedy powinniśmy wprowadzić ograniczenia liczby urodzeń, ale jeśli ktoś wolałby mieć klona zamiast zwykłego dziecka to nie mam nic przeciwko.
Cytat:b) Jeżeli genetyka/klonowanie może w sposób etyczny ocalić życie człowieka, jestem ZA!
Ja też jestem za ale to co uważamy za etyczne a co nie, jest bardzo często spowodowane przesądami. Jestem więc przeciw tylko wtedy gdy istnieją realne powody dla których mamy tego nierobić.
Cytat:c) Jeżli klonowane ma służyć tylko jakimś wyimaginowanym marzeniom bogaczy - jestem PRZECIW
A co uważasz za te wyimaginowane marzenia?
Cytat:d) Jeżeli genetyka ma służyć do stworzenia nadczłowieka jestem PRZECIW! I tutaj myśle, że będziesz przeciw mojej opinii Więc wytłumacze. Nie wiem czy ze mnie taki konserwatysta, ale uważam, że to nie będzie żadnej frajdy, gdy będzie wiadomo kim do właściwie trumny będzie mój syn/córka.
Tego nigdy nie będziesz wiedział, bo to kim będzie dany człowiek zależy nie tylko od genów ale także od wychowania. Poza tym to co dla ciebie nie jest frajdą dla innych jest, a skoro nie ma w tym nic złego to nie widzę powodu aby tego zabraniać.

Cytat:Co do religii - uważam, że jest potrzebna ( niektórym ) a niektórym nie.
Ja uważam że nie jest.
Odpowiedz
#46
Cytat:Ja też jestem za ale to co uważamy za etyczne a co nie, jest bardzo często spowodowane przesądami. Jestem więc przeciw tylko wtedy gdy istnieją realne powody dla których mamy tego nierobić.

Przesąd a etyka to dwie różne sprawy Duży uśmiech Przesądem może być to, że nie można robić przeszczepów ( w tym przypadku chodzi mi o pobieranie narządów od zmarłego ) ponieważ osoba idzie do nieba tak jak ją chowają. W całej okazałości. To jest przesąd. A etyka ma to gdzieś i nie uważa tego za amoralne. Wręcz przeciwnie.

Cytat:A co uważasz za te wyimaginowane marzenia?

To, że jakiś bogaty cżłowiek \"robi\" siebie, bo chce żyć wiecznie. Ot, co.

Cytat:ale jeśli ktoś wolałby mieć klona zamiast zwykłego dziecka to nie mam nic przeciwko.

A ja mam. Bo to zatrzymuje chociażby ewolucje. Bo to jest jakieś science - fiction. I wogóle dla mnie to dziwny pomysł...

Cytat:Ja uważam że nie jest.

8O 8O 8O 8O Wiesz. Może dla niektórych ma Duży uśmiech??
Białe zawsze zwyciężają!
Odpowiedz
#47
Cytat:Przesąd a etyka to dwie różne sprawy Przesądem może być to, że nie można robić przeszczepów ( w tym przypadku chodzi mi o pobieranie narządów od zmarłego ) ponieważ osoba idzie do nieba tak jak ją chowają. W całej okazałości. To jest przesąd. A etyka ma to gdzieś i nie uważa tego za amoralne. Wręcz przeciwnie.

Ale człowiek to tylko człowiek i dlatego zawsze będzie usprawiedliwiał swoje przesądy twierdząc że są one etyczne.

Cytat:To, że jakiś bogaty cżłowiek \"robi\" siebie, bo chce żyć wiecznie.

Jeśli chce to niech się klonuje, ale klon nie będzie nim samym
i w ten sposób nie oszuka śmierci.

Cytat:A ja mam. Bo to zatrzymuje chociażby ewolucje. Bo to jest jakieś science - fiction.

Ewolucja z samej swojej natury wymusza śmierć. Sama z siebie nie jest wcale dobra i dlatego za bardzo bym się nie przejął gdyby to człowiek zaczął kontrolować swój rozwój a nie zdawał się tylko na przypadek.

Cytat:I wogóle dla mnie to dziwny pomysł...

Tak, dla ciebie, bo napewno nie dla mnie. Jeśli nie chcesz to przecież nie będziesz musiał korzystać z inżynierii genetycznej ale pozwól to robić osobom które chcą.

Odpowiedz
#48
Cytat:Ale człowiek to tylko człowiek i dlatego zawsze będzie usprawiedliwiał swoje przesądy twierdząc że są one etyczne.

Chodzi tutaj o klonowanie. Wiem, że będzie usprawiedliwiał, co nie znaczy, że etyka ma się drastycznie zmieniać...

Cytat:Jeśli chce to niech się klonuje, ale klon nie będzie nim samym
i w ten sposób nie oszuka śmierci.

Wiem, ale ja sie boje masowości. Tylko i wyłącznie. Dwa klony na ZIemi mi nie przeszkadzają :]

Cytat:Tak, dla ciebie, bo napewno nie dla mnie. Jeśli nie chcesz to przecież nie będziesz musiał korzystać z inżynierii genetycznej ale pozwól to robić osobom które chcą.

NIE!! Bo to tak, jakbym nie chcial zabijać człowieka ale bym pozwalam na to tym, którzy chcą.
Białe zawsze zwyciężają!
Odpowiedz
#49
Cytat:Chodzi tutaj o klonowanie. Wiem, że będzie usprawiedliwiał, co nie znaczy, że etyka ma się drastycznie zmieniać...
Skoro pojmujesz etykę w ten sposób to nie jest ona sprzeczna z klonowaniem. Niestety to co człowiek decyduje co jest etyczne a co nie i dlatego etyka będzie się zmieniać wraz ze zmianą nastrojów społeczeństwa.

Cytat:Wiem, ale ja sie boje masowości. Tylko i wyłącznie. Dwa klony na ZIemi mi nie przeszkadzają

Jeśli nawet co druga osoba na świecie chciałaby się sklonować to nadal nie widzę w tym nic złego.


Cytat:NIE!! Bo to tak, jakbym nie chcial zabijać człowieka ale bym pozwalam na to tym, którzy chcą.

A co te dwie sprawy mają wspólnego ze sobą. Zabijając człowieka niszczysz jego wolną wolę i dlatego jest to złe, klonując się nie niszczysz niczyjej woli więc jest to neutralnie moralnie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości