Ankieta: Kto odniósł sukces?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
pisiory
50.00%
4 50.00%
kaczofoby
12.50%
1 12.50%
wszyscy
0%
0 0%
nikt
25.00%
2 25.00%
nie wiem
12.50%
1 12.50%
Razem 8 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Po wyborach samorządowych. Perspektywy
#1
Dla zagajenia:
Trzaskowski zdobył poparcie zaledwie 25% wyborców, nie ma zatem demokratycznego mandatu do objęcia urzędu i powinien zrezygnować na rzecz Jakiego:

I
Czytałem sobie właśnie przekaz o nieuchronnej klęsce PiSu aż tu padło info że Łódzkie padło. No i czar prysł. Potem zaczęli biadolić o Razem. Razem podzieliło się na dwie frakcje wokół Andrzeja Leppera: jedni uważają, że Lepper to był geniusz a drudzy, że przeciwnie. Razem zaczęła karierę od wezwania do rabunku Kościoła w Krakowie, nic dziwnego zatem, że dostała procent. Trzy procenty dostali jak nikt nie wiedział, co to jest to Razem. Dowiedzieli się i efekt jest jaki jest. To tyle o lewicy, jakieś lewackie ruchy miejskie powstały, mają tez 1%. Ruchy wiejskie powstaną i się skończy.
Po drugiej stronie areny politycznej narodowcy wypadli słabo. Ale sporo sympatyków przyczaiło się i zagłosowało na PiS, z przyczyn takich, żeby zdruzgotać kompradorszczyznę. Cierpliwość tutaj może jednak się wyczerpać i w pewnym momencie nastąpi odpływ. Mniemam, że następne wybory parlamentarne mogą być cenzurą.
Ciekaw jestem jaki procent elektoratu głosuje na PiS tylko po to, żeby zobaczyć jak tamte kwiczą. Jakby nie ten kwik to byśmy na kogo innego zagłosowali może? Jakby se siedli, stwierdzili, że muszą się zreformować, przeorganizować i za 4 lata kontra? Tymczasem cały czas przypominają, że są tym samym co wyborcy już raz odrzucili w 2015 i nic się nie zmieniają.
Stawka obecnej kadencji była duża: PiS mógł przekonać ludzi, że experyment z samodzielnością jest nieudany i lepiej się żyje pod kuratelą naszej drogiej Angeli, którą reprezentuje Tusk wjeżdżający na białym Timmermansie. Scenariusz taki nie był wcale nieprawdopodobny, tymczasem głosy dobiegające z obozu kaczofobicznego nabrały rysu breżniewowskiego i kopiują propagandę z tego okresu: Unia/Breżniew się zdenerwuje i zrobi ziazię, a wszak Unia/Breżniew może zrobić co chce. Jaka jest przy tym ich wiarygodność?
Jakoś nie dawali przykładów umiłowania praworządności gdy występował tradycyjny problem z listami Korwina: my tu w dwudziestu głosowaliśmy na Korwina, czemu więc ma 0 głosów na liście? Juncker z Timmermansem nie przyjechali w 2014 bronić demokracji po ewidentnym wałku.
Dalej - mamy blokady. Aby uzyskać wiarygodność powinni oświadczyć, że jak ich demonstrację zablokuje paru gości to od razu się rozejdą. A jak zaczną ich wyzywać od faszystów to w podskokach. Szczególnie owych marszy równości się to tyczy. W ogóle to powinni oświadczyć w 2007 roku, że jak wyjdzie demonstracja 50 osób to Tusk się poda do dymisji.
Z sądami i trybunałami mieli zaś możliwości dwie: albo oświadczyć, że faktycznie sąd musi być niezawiły i w związku z tym zabierają swoich. Albo prezes Rzepliński i tam inni powinni się uwiarygodnić przed społeczeństwem, jasno i dowodnie wykazując swoją niezależność i niezawisłość. Zaniedbali tego i się dziwią teraz, że ludzie nie wierzą w ich gołosłowne zapewnienia. No i czyja wina? Moja nie.

Widać wyraźnie, że nie stosują się sami do tego, co głoszą, co przekreśla ich wiarygodność. Rozwój sytuacji zależy od samoświadomości wierchuszki obozu kompradorskiego: jeśli są cynicznymi graczami świadomie opowiadającymi pierdoły o ataku na demokrację, polexicie i w ogóle to mają szansę. Ale jeśli uwierzyli swojej propagandzie że to na poważnie jest - to sczeźli na amen. Mają bowiem liczne atuty. Wynik warszawski (Trzaskowski w 1 turze tryumfuje) pokazuje, że szerokie masy społeczne aprobują wałki na kamienicach, spalenie Jolanty Brzeskiej, lewe cysterny, wałki na vacie, Amber Golda. Jedni z dołu, nazwijmy ich aspirantami. Drudzy z góry. Aspiranci w ten sposób symbolicznie zgłaszają akces do grupy sprawczej, że niby marzeniem jest. No i robią to samo na mniejszą skalę. PiS zaś uprawia politykę przez umoralnianie. Weźcie.

II
Totalni zamiast zmuszać PiS do udowadniania że niepodległość jest lepsza od podległości sami wpadli w tzw. musik. Oni teraz muszą udowodnić społeczeństwu, że się nadają do czegokolwiek. Co za porażka. PiS się trzyma tylko dzięki temu. Być może dałoby się pokazać elektoratowi, że lepiej jest jak było bo z PiS nie da się wytrzymać. Oni tam znajdują się w stanie moralnego wzbudzenia, dzięki czemu są nieobliczalni. Weźmy ta ustawę o wolnym 12 listopada. Jest to esencja pisiorskości. Pomysł może i dobry ale teraz przepchany sprawi mnóstwo kłopotów ludziom. Operacje, sądy itp. Przeprowadzone rok wcześniej - jak najbardziej.

III
Ciekawa jest analiza wyników wyborów: w wyborach do sejmików padło 7% głosów nieważnych i śmiało tak z 5% z tego można doliczyć PiSowi. Przypomnę, że Ruch Kontroli Wyborów jest nielubiany przez funkcjonariuszy PiS, bo boją się oni aktywności społecznej. Jak zaczną tacy pilnować wyborów to w końcu zechce im się kandydować i wygryzą działaczy. Dlatego ów RKW nie ma takiego wsparcia, jak powinien. Ale mimo to liczenie głosów i ogłaszanie wyników poszło sprawniej niż 4 lata temu. Demokratyzacja ustroju postępuje zatem nadal.

[Obrazek: 7fd1fd9bf3f00aca8f8608d01e53ac7f,750,0,0,0.png]

Gdzie jest PIlaster i jego tabelki?
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#2
PiS - 254
KO - 194
PSL -70
Bezpartyjni Samorządowcy - 15
SLD Lewica Razem - 11
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#3
Smok Eustachy napisał(a): PiS - 254
KO - 194
PSL -70
Bezpartyjni Samorządowcy - 15
SLD Lewica Razem - 11

Ostatecznie nie ważne ilu ma się żołnierzy (radnych wojewódzkich) tylko ile regionów ma się pod kontrolą (kontrolowanych sejmików=.
Voodoo People
Odpowiedz
#4
No to mapki z 2014 i z 2018:
[Obrazek: DqTv2bjXQAUhrWZ.jpg]

[Obrazek: DqTv09CX4AAmlP0.jpg]

[Obrazek: okregi%20samorzad.png]
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#5
Mapka z 2014 się nie ładuje

(EDIT: O, teraz widzę)

2. Jednoznacznym przegranym jest lewica (rozumiana tak, jak sama się określa i jest określana przez społeczeństwo). Hasło "Darmowa zupa zamiast katechezy" okazało się niewypałem, postawienie na eksternalistycznego kandydata miejskiego w Wa-wie, skłóconego z własnym środowiskiem to było już nawet częściowe samozaoranie. O Krakowie nie słyszałem, ale widocznie nadal antyklerykalizm to był magnes wyborczy jednego sezonu, dziś ludzie sparzeni Palikotem szukają innych kandydatów. Nawet dziwi "dobry" wynik SLD, może wystarczyło pokombinować nazwą komitetu wyborczego? Niemniej jeżeli ten trend utrzyma się kolejny rok, to jest to najlepsza wiadomość dla PiS, a najgorsza dla jego przeciwników. A nic nie wskazuje na zmianę trendu na lewicę kanapową. Zwłaszcza ostatnia lektura bloga pewnego redaktora GW, którego oboje znamy, pokazuje brak refleksji nad wynikami dla ugrupowania jego marzeń. 3 lata stracone, a wniosków brak (oprócz "złe media" i.t.p.)
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem

Jest czas rodzenia i czas umierania, czas sadzenia i czas wyrywania,
czas zabijania i czas leczenia, czas burzenia i czas budowania,
czas płaczu i czas śmiechu, czas zawodzenia i czas pląsania,
czas rzucania kamieni i czas ich zbierania, czas pieszczot i czas wstrzymania,
czas szukania i czas tracenia, czas zachowania i czas wyrzucania,
czas rozdzierania i czas zszywania, czas milczenia i czas mówienia,
czas miłości i czas nienawiści, czas wojny i czas pokoju.

Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
#6
PiS zwiększył swój stan posiadania. Rządził jednym sejmikiem, a teraz wygląda na to, że będzie rządził co najmniej sześcioma.
Natomiast KO osiągnęła sukces w dużych miastach - zwłaszcza w Warszawie. Rewelacyjny moim zdaniem wynik Rafała Trzaskowskiego Uśmiech
Why so serious?
Odpowiedz
#7
bert04 napisał(a): Zwłaszcza ostatnia lektura bloga pewnego redaktora GW, którego oboje znamy, pokazuje brak refleksji nad wynikami dla ugrupowania jego marzeń. 3 lata stracone, a wniosków brak (oprócz "złe media" i.t.p.)
Tego co o Lemie lubi pisać? Czasem czytuję. Ale od notek lepsze są dyskusje pod nimi. Czyste żywe kucowisko jak u jakichś korwinistów.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
#8
kmat napisał(a): Tego co o Lemie lubi pisać?

Ofkorz. I o popkulturze. I o Wa-wie. Ale przede wszystkim o myśli lewicowej w historii i polityce, a nawet w pewnym sensie w turystyce (reportaże po Ameryce itp)

Cytat:Czasem czytuję. Ale od notek lepsze są dyskusje pod nimi. Czyste żywe kucowisko jak u jakichś korwinistów.

Ja czasem pisuję, ale nie wszystko z tego się ostaje. Czasem to jest jakby równoległy świat ideologiczny, Korwin to przy tym mainstream. Niestety, z czasem stał się coraz bardziej hermetycznym bąbelkiem, co pewnie poprawia komfort stałym bywalcom ale jakości dyskusji nie służy.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem

Jest czas rodzenia i czas umierania, czas sadzenia i czas wyrywania,
czas zabijania i czas leczenia, czas burzenia i czas budowania,
czas płaczu i czas śmiechu, czas zawodzenia i czas pląsania,
czas rzucania kamieni i czas ich zbierania, czas pieszczot i czas wstrzymania,
czas szukania i czas tracenia, czas zachowania i czas wyrzucania,
czas rozdzierania i czas zszywania, czas milczenia i czas mówienia,
czas miłości i czas nienawiści, czas wojny i czas pokoju.

Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
#9
bert04 napisał(a): Ja czasem pisuję, ale nie wszystko z tego się ostaje. Czasem to jest jakby równoległy świat ideologiczny, Korwin to przy tym mainstream. Niestety, z czasem stał się coraz bardziej hermetycznym bąbelkiem, co pewnie poprawia komfort stałym bywalcom ale jakości dyskusji nie służy.
Tu nawet nie idzie o " równoległy świat ideologiczny", to po prostu inny stan świadomości. Przeciętny człowiek osiąga taki po intensywnej inhalacji THC. Oni tam serio rozważają, co będzie jak Razem przejmie władzę, i jakie błędy popełniono, że tym razem nie przejęło. Sam redaktor na ich tle to nierzadko wygląda na ostoję zdrowego rozsądku.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
#10
kmat napisał(a):
bert04 napisał(a): Zwłaszcza ostatnia lektura bloga pewnego redaktora GW, którego oboje znamy, pokazuje brak refleksji nad wynikami dla ugrupowania jego marzeń. 3 lata stracone, a wniosków brak (oprócz "złe media" i.t.p.)
Tego co o Lemie lubi pisać? Czasem czytuję. Ale od notek lepsze są dyskusje pod nimi. Czyste żywe kucowisko jak u jakichś korwinistów.

możecie podać linka, bo chętnie poczytam.
....jak łatwo wy­wołać echo w pus­tych głowach.


Odpowiedz
#11
lorak napisał(a):
kmat napisał(a):
bert04 napisał(a): Zwłaszcza ostatnia lektura bloga pewnego redaktora GW, którego oboje znamy, pokazuje brak refleksji nad wynikami dla ugrupowania jego marzeń. 3 lata stracone, a wniosków brak (oprócz "złe media" i.t.p.)
Tego co o Lemie lubi pisać? Czasem czytuję. Ale od notek lepsze są dyskusje pod nimi. Czyste żywe kucowisko jak u jakichś korwinistów.

możecie podać linka, bo chętnie poczytam.
Link
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
#12
Tymczasem po wyborach Kukiz zaliczył meltdown:

[Obrazek: 44846039_1088181991336997_81848544680099...e=5C4A4D2F]


[Obrazek: 44817996_2254239684807150_74135778173858...e=5C851933][Obrazek: 44948702_557861524674747_687092360307277...e=5C51ED5E]

Swoją drogą to chyba najlepszy skutek tych wyborów, mam nadzieję, że Kukiz i jego ruch po tym wszystkim odejdą w (polityczny) niebyt
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
#13
Tekst znajomego inspirowany Kukizem - "ale jakbym się kiedyś rozpił to wy mnie nie leczcie.."
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
#14
Jak to Kukiz

neuroza napisał(a): PiS zwiększył swój stan posiadania. Rządził jednym sejmikiem, a teraz wygląda na to, że będzie rządził co najmniej sześcioma.
Natomiast KO osiągnęła sukces w dużych miastach - zwłaszcza w Warszawie. Rewelacyjny moim zdaniem wynik Rafała Trzaskowskiego Uśmiech

No jest to pole do emocjonalnego odbicia
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz
#15
https://wiadomosci.wp.pl/wojna-w-po-glow...ssion=true Ciekawe, że na Wirtualnej Polsce.

Wojna w PO. Głowy lecą jedna po drugiej, w partii rozliczenia i szukanie winnych. PiS triumfuje
Naszym celem jest LINIA. Bojowa linia!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości