Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mahomet a pedofilia
Quinque napisał(a): O cześć dawno Cię nie było. A co do postu, to nie widziałem jeszcze pracy która by twierdziła że Aisza była by starsza niż 9 lat

Widziałbyś, gdybyś w linki zaglądał.
Odpowiedz
Już mówiłem, wklejajcie coś co jest dla mnie zrozumiałe
Odpowiedz
Quinque, ale ja nie postuluję, że miała tyle czy tyle lat. Chodzi mi o tamtejsze postrzeganie dojrzałości.

Muzułmanie, także dzisiejsi, skupiają się bardziej na wieku biologicznym niż sztucznych ramach metrykalnych. Parafrazując Warszawskiego imama: każdy człowiek dojrzewa w swoim tempie. Problem pojawia się wtedy, gdy trzeba przyjąć jakieś kryteria tej dojrzałości.
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction: 
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com 
Odpowiedz
Quinque napisał(a): Już mówiłem, wklejajcie coś co jest dla mnie zrozumiałe

Sorry, ale o ile w starożytnych czasach dziesięć lat temu nieznajomość obcych języków jakoś realnie utrudniała zrozumienie tekstu pisanego, to dzisiaj jakość googlowego tłumaczenia z angielskiego na polski jest już zupełnie akceptowalna. Kopiujesz, wklejasz w tłumacza i masz prawie całkiem po polsku. Spróbowałem, oto próbka:

Qualities of Aisha and her role in Islam
In any discussion on the age of Aisha (ra: may Allah be pleased with her) at the time of her marriage with the Holy Prophet Muhammad (may peace and the blessings of Allah be upon him), it is of the greatest relevance to note the pivotal role she played as a teacher, exponent and interpreter of the religion of Islam. Aisha was an exceptionally intelligent and astute woman, a young prodigy, and this was the main reason why she was got married to the Holy Prophet, as is clearly proved by events after the Holy Prophet’s life. She entered his household, shortly after his emigration to Madina, just at the time when the teachings of Islam in all fields of life for the Muslim community were starting to be revealed to the Holy Prophet and demonstrated by him by his example and practice.

Walory Aishy i jej rola w islamie
W jakiejkolwiek dyskusji na temat wieku Aishy (ra: niech Allah będzie z niej zadowolony) w czasie jej małżeństwa ze Świętym Prorokiem Mahometem (niech pokój i błogosławieństwa Allaha są z nim), najważniejsze jest, aby pamiętać kluczową rolę, jaką odgrywała jako nauczyciel, wykładnik i interpretator religii islamu. Aisha była wyjątkowo inteligentną i bystrą kobietą, cudownym dzieckiem i to był główny powód, dla którego wyszła za mąż za Świętego Proroka, o czym wyraźnie świadczą wydarzenia po życiu Świętego Proroka. Wkroczyła do jego domu, krótko po jego emigracji do Medyny, właśnie wtedy, gdy nauki Islamu we wszystkich dziedzinach życia dla wspólnoty muzułmańskiej zaczęły być objawiane Proroku Świętemu i demonstrowane przez niego przez jego przykład i praktykę.

Przecież to lepszy polski, niż większości Polaków. Parę śmiesznych błędów ("wykładnik islamu", "Proroku Świętemu", jak "Donaldu Tusku") nie utrudnia zrozumienia.
Odpowiedz
ZaKotem napisał(a): A skąd wiesz? Jedyna informacja na ten temat pochodzi z sunny, a konkretnie od ibn Hishama, który rzekomo powtórzył słowa samej Aiszy. I teraz trzeba by się zdecydować: albo biografia Proroka autortwa ibn Hishama zawiera samą prawdę, a więc prawdą jest też to, że Mahomet był wybrańcem Boga i nie pozostaje nam nic sensowniejszego, jak się nawrócić

Pierwsze słyszę, żeby teksty źródłowe trzeba było brać z dobrodziejstwem inwentarza, tj. albo wszystko jest najszczerszą prawdą, nawet najbardziej oczywiste bzdury, albo wszystko jest ewidentnym kłamstwem, nawet gdy autor nie miał żadnego powodu, żeby kłamać w danej kwestii albo kłamać w taki sposób w jaki podobno kłamał. A zatem: jaki interes miałby rzeczony w kłamaniu, że Mahomet ruchał 9-latkę i jaki interes mieliby szmatogłowi, żeby pozwolić na istnienie takich kłamstw na temat ich proroka?

ZaKotem napisał(a): Przeciwko hipotezie ruchania świadczy parę okoliczności, na przykład to, że Aisza nie miała dzieci, a jakoś antykoncepcja nie była wtedy w modzie.

9-letnie dziecko nie było jeszcze płodne. No niesamowite. A niepłodność i bezpłodność (które również mogą być spowodowane przedwczesną inicjacją seksualną) to wymyślono wczoraj. No i wraca zasadniczo pytanie: po grzyba miałby tak kłamać i po grzyba szmatogłowi mieliby zezwolić na istnienie takowych kłamstw?

ZaKotem napisał(a): No dobra, ale my, niemuzułmanie, mamy jeszcze jedną możliwość: uznajmy, że nie wiemy, jak to było naprawdę, ale jakikolwiek by był nieznany Mahomet historyczny, to obiektywnie istnieje i jest poznawalny taki byt jak Mahomet mitologiczny, istniejący w świadomości muzułmanów.

Na którym to, powiedzmy, że mitologicznym Mahomecie, szmatogłowi się wzorują. I co w związku z tym wzorowaniem się robią? Ruchają dzieci. No faktycznie, nic nie wskazuje, że "mitologiczny Mahomet" jest pedofilem - przecież jego naśladowcy są tylko pedofilami.

Tylko żeby taką tezę postawić, wypadałoby właśnie zbadać świadomość muzułmanów, co wszak jest w ludzkiej mocy, jeśli tylko ktoś w ogóle ma ochotę zapytać. A muzułmanin zapytany, jak to było z ruchaniem, jeśli jest raczej konserwatywny, odpowie: może i tak, ale Aisza w wieku dziewięciu lat była przedwczesnie dojrzała, a w prymitywnej cywilizacji często za granicę kobiecości uznaje się nie jakiś określony wiek, ale występowanie miesiączki. Zdarza się czasem, że występuje u dziewięciolatki, chociaż to rzadkie, nie jest to żaden cud. A ponieważ mamy do czynienia wszak z życiem człowieka, który zamiast przyrodzenia miał nadprzyrodzenie, to uznajemy, i kto udowodni, że nie, że Aisza w wieku lat dziewięciu miała i ciało, i umysł osiemnastolatki, szach, mat, niewierni.

ZaKotem napisał(a): To ci bardziej konserwatywni. A ci bardziej liberalni, których ilość wzrasta,  będą kombinować tak
http://www.muslim.org/islam/aisha-age.php

To fajnie, a prosto z takiego wykładu pojadą na ślub 40-letniego kozojebcy naśladującego Mahometa z 8-latką. Partia pedofilów w Holandii (czy jak oni się tam nazywają) też nie mówi, że rucha dzieci, tylko rucha dzieci, a Maowiecki ma ryj pełen frazesów o "niepodnoszeniu podatków i nowym otwarciu z przedsiębiorcami", a praktyka jaka jest, każdy może sobie sprawdzić, jeśli tylko umie czytać. Jeśli można ocenić postawy na podstawie czynów, to należy wierzyć czynom, nie słowom.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
Socjopapa napisał(a): Pierwsze słyszę, żeby teksty źródłowe trzeba było brać z dobrodziejstwem inwentarza, tj. albo wszystko jest najszczerszą prawdą, nawet najbardziej oczywiste bzdury, albo wszystko jest ewidentnym kłamstwem, nawet gdy autor nie miał żadnego powodu, żeby kłamać w danej kwestii albo kłamać w taki sposób w jaki podobno kłamał. A zatem: jaki interes miałby rzeczony w kłamaniu, że Mahomet ruchał 9-latkę i jaki interes mieliby szmatogłowi, żeby pozwolić na istnienie takich kłamstw na temat ich proroka?
Ależ to dość proste. Zarówno przedislamscy Arabowie, jak i muzułmanie mieli (a i mają do tej pory) przekonanie, że kobieta przed ślubem musi być dziewicą, bo jak nie, to jest "zhańbiona" i ten, kto ją poślubi, też się pohańbi. Z Aiszą problem był taki, że przed zaręczynami z Mahometem była zaręczona z kimś innym i było to faktem powszechnie znanym. To mogło rodzić niepochlebne dla niej (a więc i dla proroka) plotki, więc szmatogłowy biograf miał interes w tym, aby napisać "nawet niech wam myśl nie przyjdzie, że Prorok mógł poślubić niedziewicę, bo owszem, była obiecana komu innemu, ale, wicie, rozumicie, w noc poślubną ona była o, taka malutka, więc na pewno on był pierwszy". W owych czasach ruchanie żony niedziewicy mogło postawić człowieka w złym świetle, a ruchanie dziewięciolatki - jakoś nie.

Cytat:Na którym to, powiedzmy, że mitologicznym Mahomecie, szmatogłowi się wzorują. I co w związku z tym wzorowaniem się robią? Ruchają dzieci. No faktycznie, nic nie wskazuje, że "mitologiczny Mahomet" jest pedofilem - przecież jego naśladowcy są tylko pedofilami.
Wszyscy muzułmanie są pedofilami, tak jak księża, czy tylko niektórzy? W dalszych swoich urojeniach schodzisz już na kozy, więc chyba poniżej mojego poziomu (a ja się nie wywyższam).
Odpowiedz
Trochę dziwna teoria, jeżeli większość żon Mahometa to nie-dziewicze wdowy. Owszem, utrata dziewictwa przed ślubem mogła być ujmą, ale Prorok by już jakiś wers "usłyszał" na tę okazję. A w ostateczności Aisha miała siostry.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
ZaKotem napisał(a): Ależ to dość proste. Zarówno przedislamscy Arabowie, jak i muzułmanie mieli (a i mają do tej pory) przekonanie, że kobieta przed ślubem musi być dziewicą, bo jak nie, to jest "zhańbiona" i ten, kto ją poślubi, też się pohańbi. Z Aiszą problem był taki, że przed zaręczynami z Mahometem była zaręczona z kimś innym i było to faktem powszechnie znanym. To mogło rodzić niepochlebne dla niej (a więc i dla proroka) plotki, więc szmatogłowy biograf miał interes w tym, aby napisać "nawet niech wam myśl nie przyjdzie, że Prorok mógł poślubić niedziewicę, bo owszem, była obiecana komu innemu, ale, wicie, rozumicie, w noc poślubną ona była o, taka malutka, więc na pewno on był pierwszy".

Nie, gdyby chodziło o to o czym piszesz to wystarczyłoby stwierdzenie, że poślubił ją gdy była taka malutka i wstrzymał się z jej ruchaniem do czasu, aż dorosła. Pisanie o tym, że najpierw zaspokajał się bez penetracji, a potem przeszedł do "zwyczajnego" ruchania dziecka w tym kontekście byłoby całkowicie zbędnym ozdobnikiem nie dodającym nic wiarygodności historyjce. Plus to co napisał Bert poniżej.

ZaKotem napisał(a): Wszyscy muzułmanie są pedofilami, tak jak księża, czy tylko niektórzy? W dalszych swoich urojeniach schodzisz już na kozy, więc chyba poniżej mojego poziomu (a ja się nie wywyższam).

Nie wiem. Wiem natomiast, że ruchanie dzieci w ich kulturze opartej na czynach Mahometa jest normalne, więc pytam ponownie: na jakim to mitologicznym Mahomecie nie-pedofilu oparli swoją kulturę, skoro wyszło im z tego, że ruchanie dzieci to normalna sprawa.

Z faktu, że w polskim społeczeństwie bicie dzieci nadal jest powszechnie uznawane za normalne również nie wypływa, że każdy Polak bije dzieci, więc byłbym wdzięczny gdybyś darował sobie tanią erystykę.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości