To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wątek zbiorczy o kształcie Ziemi
Wracam z urlopu a tu co, nie ma już komu odpisywać Język Może to i lepiej, będę miał więcej czasu na bardziej produktywne rzeczy Oczko

Te filmy podane wyżej przypominają mi inny film, który widziałem - na którym gość twierdził, że sfilmował wiatrak odległy o 80 km, który powinien być schowany pod horyzontem, ale po dokładniejszej analizie dostępnych danych wyszło, że ten wiatrak był oddalony o zaledwie 17 km... Coś czuję, że w tych ultra-dalekich-tysiącmilowych obserwacjach jest podobny problem.
[Obrazek: style3,Fizyk.png]
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i ludzka głupota. Co do Wszechświata nie jestem pewien" - Albert Einstein
Odpowiedz
Bo ogólnie posługiwanie się zdjęciami w dyskusjach topologicznych o dużych skalach jest mocno dyskusyjne.
Atmosfera, to twór zmienny i  'żyjący'. Tworzą się w niej różne dziwne zjawiska falowodowe i inne, które wraz ze wzrostem odległości prowadzą do kompletnego pomieszania z poplątaniem.
I bez pracochłonnej weryfikacji nie można uznać takich obserwacji za wiarygodne.
Dlatego geodeci, którzy maja obecnie do dyspozycji superdokładny sprzęt nigdy nie dokonują pomiarów na dystansach powyżej 3 km, bo wtedy nawarstwienie różnych aberracji optycznych dramatycznie potęguje błąd pomiaru.
Stąd dyskusja nad maciejowymi fotorewelacjami była może i inspirująca ale z gruntu nieprofesjonalna.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Trochę szkoda żeśmy płaskoziemców wygonili, bo jestem bardzo ciekaw, jak by się odnieśli do tego: https://www.onemoreorbit.com/ Oczko
[Obrazek: style3,Fizyk.png]
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i ludzka głupota. Co do Wszechświata nie jestem pewien" - Albert Einstein
Odpowiedz
Fizyk napisał(a): Trochę szkoda żeśmy płaskoziemców wygonili, bo jestem bardzo ciekaw, jak by się odnieśli do tego: https://www.onemoreorbit.com/ Oczko

Tak jak do lądowań na Księżycu. Żydoreptilianie mają budżet na efekty specjalne i cały przemysł filmowy nadający dobrej jakości animacje "na żywo". Teorie spiskowe są niemożliwe do obalenia.
Odpowiedz
Też tak sądzę. Już dawno straciłem wszelką nadzieję na jakąkolwiek merytorykę.
W sumie to ociera się to o psychiatrię, a nie o cokolwiek innego.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
w okrągłą ziemię nie wierzą, w lądowanie na księżycu też nie, pewnie ich zdaniem nie istnieje.

Ale w bozię wierzą!
Odpowiedz
Peter napisał(a): Ale w bozię wierzą!
W jakąś bozię bezsilną, która nie potrafi stworzyć Wszechświata sensownie i jest słabsza do diabła może tak. W Boga – to już niekoniecznie.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
No właśnie - Najwyższy (gdyby istniał), to zapewne stworzyłby wszystko dość elegancko i kuliście, żeby zasugerować ewenntualnym poszukiwaczom prawdy poczucie piękna i własnej doskonałości, a nie jakieś prowizorki bez sensu.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
W składzie załogi jest polska stewardessa i ukraiński pilot. Pewnie lepiej tak niż na odwrót, mniejsza szansa, że się we mgle rozdupcą.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Peter napisał(a): Ale w bozię wierzą!

Wierzą w Pismo Święte jako najwyższe i najczystsze źródło wiedzy. 
Jeśli jakieś obserwacje lub jakieś logiczne wnioski, są niezgodne z Pismem, to tym gorzej dla tych obserwacji i wniosków.

Fizyk napisał(a): Trochę szkoda żeśmy płaskoziemców wygonili, bo jestem bardzo ciekaw, jak by się odnieśli do tego: https://www.onemoreorbit.com/ Oczko

Co do lotu, to od razu widać że to fake. Już sam fakt, że chcą polecieć nad biegunami, nad którymi NIE DA SIĘ LATAĆ jest dowodem na to, że nie lecą nad biegunami.
Poza tym:
- Dlaczego nie lecą po idealnym okręgu? Przecież taka droga byłaby najkrótsza! Jakoś cię to nie zastanowiło?
- Na załączonym obrazku wyraźnie widać, że nie przelatują nad "biegunem południowym, ale jedynie dolatują do bariery, która się tam znajduje i zawracają
- Dlaczego wiele miejscowości, nad którymi będą lecieć, to anagramy imion pogańskich bóstw i biblijnych demonów?
- Wystarczy spojrzeć na fotografie członków załogi i już widać z dużym prawdopodobieństwem, że to reptalianie (nie mówię, że to reptalianie, ale mówię jedynie że mogą to być reptalianie). Tak czy inaczej wszyscy bardzo dziwnie i cynicznie się uśmiechają. Wnioski niech każdy wyciągnie samodzielnie...
- Dlaczego, pomimo, że na stronie podanych jest wiele liczb i współrzędnych, nigdy nie trafiamy na ciąg cyfr "666"? Dlaczego tak bali się tę liczbę podać, że tak wszystko ułożyli by nie padła? Przypadek? Nie sądzę! 
- Zdjęcie ostatniej załogantki jest czarno białe. Najpewniej już ją zabili i dlatego dali czarno białe zdjęcie. I teraz pytanie dlaczego? Pewnie chciała zdradzić ich oszustwo. Jeśli nie, to dlaczego mieliby ją zabijać? Tak czy inaczej fakt, że ją zabili potwierdza że to fake, a fakt, że to fake potwierdza, że ją zabili. A jeśli jej nie zabili, to to jedynie potwierdza, że także ona była reptalianką. Co oczywiście nie dowodzi, że jej nie zabili, przecież zdjęcie mogło być robione już po podmiance!
- Gdzieś czytałem (już nie pamiętam gdzie, ale jak bardzo chcecie, to sobie poszukajcie w necie), że jeden z członków tej załogi był zamieszany w morderstwo księżnej Diany. Nie wiem czy to prawda, ale brzmi bardzo prawdopodobnie.
- No i w końcu sam Guinness - jak wszyscy wiemy - był masonem. Dlaczego księga rekordów Guinnessa stoi za tym wszystkim?

Zbyt wiele tu dziwnych przypadków i niejasności - szczególnie te morderstwa. Sprawa śmierdzi na kilometr. Poza tym są zdjęcia horyzontu, które jasno pokazują, że Ziemia nie jest kulą, więc to wszystko jest ściema tak czy inaczej...

Oczko
Odpowiedz
To już ponad pół roku od ostatniej aktywności. Żaden płaskoziemca się nie wybiera w forum?
Odpowiedz
I co kuloziemcy - szach, mat Uśmiech

https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35...=BoxOpImg8
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Przykra wiadomość. Śmiałek próbujący udowodnić hipotezę płaskiej ziemi zginął, gdy jego rakieta uderzyła o ziemię.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
Odbił się od firmamentu, ot co.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Czym udowodnił, że loty kosmiczne są niemożliwe, i cała ta 'era kosmiczna', to jedna wielka ściema, spisek wiadomych kół.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Ożywianie tego wątku to trochę nekromancja, ale trafiłem na coś, czym muszę się podzielić Oczko

Pamiętacie jeszcze zdjęcia Schneebergu z Pradziada?

Znalazłem bardzo ciekawą stronę: http://weather.uwyo.edu/upperair/sounding.html - pozwala ona pobierać dane meteorologiczne, w tym zależność temperatury od wysokości, z różnych stacji na świecie. Jedna z takich stacji znajduje się w Prostejovie w Czechach, bardzo blisko linii Schneeberg-Pradziad. Można tam znaleźć też dane historyczne. Podlinkowana przez Macieja obserwacja miała miejsce 31 grudnia 2016 i 1 stycznia 2017 - dane na te dni są dostępne:
http://weather.uwyo.edu/cgi-bin/sounding...STNM=11747
http://weather.uwyo.edu/cgi-bin/sounding...STNM=11747

No to... pozostało wklepać je do symulatora Duży uśmiech Efekt: https://imgur.com/a/NTKAJmf

I, co ciekawe, wychodzi że Maciej miał rację, że ten ciemny pas na horyzoncie to góry - wyciągnięte zza horyzontu i mocno spłaszczone przez refrakcję w warstwie powietrza o mocno dzikim gradiencie temperatury. No proszę.
[Obrazek: style3,Fizyk.png]
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i ludzka głupota. Co do Wszechświata nie jestem pewien" - Albert Einstein
Odpowiedz
I tak działa nauka, szkoda, że druga strona tak nie ma
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
https://m.joemonster.org/filmy/101747

I co, wy kulowiercy? "Zatkao kakao"? Oczko Język
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości