To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polska dla wszystkich...tylko nie Polaków
Nazywanie rzeczy po imieniu niczym złym nie jest
Odpowiedz
Quinque napisał(a): Nazywanie rzeczy po imieniu niczym złym nie jest

Skoro tak, to bądź łaskaw nazwać te rzeczy po imieniu sam.
Odpowiedz
Quinque napisał(a): Nazywanie rzeczy po imieniu niczym złym nie jest
Problem w tym, że owo „imię” już się totalnie zdewaluowało. Obecnie oznacza „każdy, kogo nie lubią finansowani przez Putina”.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Co to ma wspólnego z faktem że Sodomici jawnie bluźnią?
Odpowiedz
Quinque napisał(a): Co to ma wspólnego z faktem że Sodomici jawnie bluźnią?
Nie mam pojęcia. Wyjeżdżasz ni z gruchy ni z pietruchy z czymś i pytasz, co to ma wspólnego. To chyba Ty powinieneś wiedzieć, co ma wspólnego.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Miałeś nazywać rzeczy po imieniu, a używasz nowomowy.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
To może inaczej. Przedstawiłem filmik w którym homo-niewiadomo jawnie bluznią. A papież ani biskupi nic z tym nie robią. Czy już mogę papieża nazywać "osobą stojącą po lewej stronie"?
Odpowiedz
No ale co z tego, gdzie stoi papież? Jako szeregowy katolik jesteś zobowiązany do posłuszeństwa swoim pasterzom, bodaj czy nie ślepego. Chcesz urządzać jakiś protest wzorem Lutra?
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
Quinque napisał(a): To może inaczej. Przedstawiłem filmik w którym homo-niewiadomo jawnie bluznią. A papież ani biskupi nic z tym nie robią.
A co mają robić?
Cytat:Czy już mogę papieża nazywać "osobą stojącą po lewej stronie"?
Ty też nic nie robisz w tej kwestii. Zatem mogę nazywać Cię „osobą stojącą po lewej stronie”?
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Ano to że papież nie może pozwolić na szerzenie się herezji. Zresztą, już mówiłem że jakby się tak stało, i papież glosiłby herezje to biskupi mają prawo(a nawet obowiązek) go odsunąć z urzędu. No ale zamiast tego papież rozdaje ordery św. Grzegorza, babą które nie kryją swojej przychylność w kwestii aborcji czy związków homo-niewiadomo. Wstyd dla całego zakonu Jezuitów

zefciu napisał(a):A co mają robić?

Ekskomunikować ich w pizdu tak jak to robiono przez setki lat. Św. Klemens Aleksandryjski wprost nazywał różnych ludzi(odstępców od prawowiernej ortodoksji) bluźniercami

zefciu napisał(a):Ty też nic nie robisz w tej kwestii. Zatem mogę nazywać Cię „osobą stojącą po lewej stronie”?

Ale chciałbym. Z tym że nie mam takiej władzy. Więc daruj se
Odpowiedz
Quinque napisał(a):
zefciu napisał(a):A co mają robić?

Ekskomunikować ich w pizdu tak jak to robiono przez setki lat.

Jakbym był wojującym ateistą, to bym ci przybił piątkę za ten szczwany plan izolacji i marginalizacji KRK. Ale jako żem pokojowy tolerasta, to hasła "katole do getta" nie popieram Smutny
Odpowiedz
Tęczowi i postępowcy nie rozumieją pewnej rzeczy. Kościół Chrystusa nie ma wam się podobać, czy być tolerancyjny ani kolorowy. Ma prowadzić do zbawienia i bronić czystości wiary. Wolałbym żeby Kościół był prześladowany niż żeby głosił odstępcze nauki. Ale to trzeba Kościół szanować a nie ukrycie nim gardzić jak to robi ZaKotem
Odpowiedz
No właśnie. Czemu od razu do getta? Chrześcijanin ma przykazane iść między ludzi i głosić Dobrą Nowinę. I owszem, ma być solą tej ziemi, czyli że ma być go szczypta w populacji. Katolicy to olewają i w związku z tym dadzą się do getta zagonić?
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
Quinque napisał(a): Ano to że papież nie może pozwolić na szerzenie się herezji.
Przed chwilą mówiłeś o jakichś bluźnierstwach. A okazuje, że że chodzi jednak o herezję. Zajrzałem do filmiku i żadnych bluźnierstw nie widziałem. Natomiast w istocie ta parafia ma jakieś powiązania z grupami LGBT. Nie wiem jednak, na czym one polegają.
Cytat:No ale zamiast tego papież rozdaje ordery św. Grzegorza, babą
Rozdaje ordery przy pomocy baby?
Cytat:które nie kryją swojej przychylność w kwestii aborcji czy związków homo-niewiadomo.
Ordery nie kryją przychylności?
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
zefciu napisał(a):Przed chwilą mówiłeś o jakichś bluźnierstwach. A okazuje, że że chodzi jednak o herezję

To jest to samo. Dlatego też wspomniałem o św. Klemensie

zefciu napisał(a):Natomiast w istocie ta parafia ma jakieś powiązania z grupami LGBT. Nie wiem jednak, na czym one polegają.

Dwaj zboczeńcy żyją w cudzołożnym związku i mają czelność opowiadać jak to Kościół(chyba imienia św. Joanny D'arc) ich wspaniałe gości. Kpisz sobie?

zefciu napisał(a):Rozdaje ordery przy pomocy baby?

Kpisz se czy o drogę pytasz? Wiesz za co dostaje się order św. Grzegorza Wielkiego? Danie go tej holenderskiej minister to skandal. No ale zefciowi jest wszystko jedno bo to nie u niego dzieją się takie rzeczy
Odpowiedz
Quinque napisał(a): To jest to samo.
To nie jest to samo. Bluźnierstwo to świadomie wypowiadane słowa przeciwko Bogu. Herezja to błąd w nauczaniu.
Cytat:Kpisz se czy o drogę pytasz?
Pytam, jak się rozdaje ordery babą. Kładzie się je na babie wielkanocnej i podaje? Przyczepia do baby kafara i wali obdarowanego? Nie rozumiem.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Aha, no więc dla zefcia danie orderu noszącego imie najwybitniejszego papieża w histori. Kobiecie która nie kryje się z swoimi proabrocyjnymi, i pro LGBT poglądami jest czymś w porządku?
Odpowiedz
@QQ

Primo, zefciu jest prawosławny a jeżeli broni tu katolickich papieży, to dla zasady. Jeżeli natomiast papieże coś złego robią, to zefcia to średnio dotyczy, już prędzej QQ

Secundo, jako nasz forumowy orto-nazi zefciu przyczepił się do "babą". Powinieneś był napisać "babom" albo "babie". Ewentualnie jakąś gwarą "babo".
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Bert04 napisał(a):Primo, zefciu jest prawosławny a jeżeli broni tu katolickich papieży, to dla zasady. Jeżeli natomiast papieże coś złego robią, to zefcia to średnio dotyczy, już prędzej QQ

Wiem to. Ale to zefciu odpowiedział na mojego posta pierwszy, a skoro wątek tyczy się lewactwa papieża to chyba nie dziwne że dyskutuje w kontekście papieża?

Poza tym nie wiedziałem że prawosławie nie uznaje św. Grzegorza Wielkiego za świętego...

Bert04 napisał(a):Secundo, jako nasz forumowy orto-nazi zefciu przyczepił się do "babą". Powinieneś był napisać "babom" albo "babie". Ewentualnie jakąś gwarą "babo"

Babom brzydko wygląda. Po drugie, co to za różnica
Odpowiedz
Quinque napisał(a): Aha, no więc dla zefcia danie orderu noszącego imie najwybitniejszego papieża w histori. Kobiecie która nie kryje się z swoimi proabrocyjnymi, i pro LGBT poglądami jest czymś w porządku?
Ale ja w ogóle nie wypowiadałem się nt. tego, czy to jest w porządku, czy nie jest w porządku. O co Ci chodzi?

Cytat:orto-nazi zefciu przyczepił się do "babą"
Ale to nie jest kwestia ortografii, tylko gramatyki. Formy „babą” i „babom” nie są przecież homofoniczne.

Quinque napisał(a): Wiem to. Ale to zefciu odpowiedział na mojego posta pierwszy, a skoro wątek tyczy się lewactwa papieża to chyba nie dziwne że dyskutuje w kontekście papieża?
Ale tamto wydarzenie zupełnie nic nie świadczy o lewactwie papieża lub braku lewactwa papieża. Widać, że dwaj kapłani się zagalopowali. Nie wypowiedział się jeszcze chyba ich biskup. Papież mógł w ogóle o sprawie nie słyszeć. Jakiś incydent na jakiejś parafii to naprawdę kiepski dowód na tezę „Franciszek to lewak”.
Cytat:Poza tym nie wiedziałem że prawosławie nie uznaje św. Grzegorza Wielkiego za świętego...
A skąd taki absurdalny wniosek?
Cytat:Babom brzydko wygląda.
Czy to jest coś pokrewnego szadzeniu, co teraz prezentujesz? Mamy takie zjawisko, że ludzie z regionów, gdzie dominują pewne gwarowe zjawiska językowe kompensują sobie to nadmiernie. Tzn. ludzie mazurzący (sabla zamiasz „szabla”) będą „szadzić” (mówić „szarna” zamiast „sarna”). Ci co pochodzą z regionów, gdzie mówi się „łokno” będą mówić „opata”. Jeśli w Twoim regionie mówi się „robiom”, to być może owo „babom” Ci się wiejsko kojarzy.
Cytat:Po drugie, co to za różnica
W jednym przypadku powietrze idzie tylko nosem a w drugim – zarówno ustami, jak nosem. W każdym razie „babom” to celownik (komu? czemu?) liczby mnogiej, a „babą” – narzędnik (z kim? z czym?) pojedynczej.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości