To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polska dla wszystkich...tylko nie Polaków
Sofeicz napisał(a): Czytać nie umiesz? A priori - przyszłe kłamstwa i przyszłe zbrodnie.

Jakie zbrodnie? Człowieku ty wiesz chociaż dlaczego krucjaty się odbyły? Już pominę fakt, że część osób które białą udział w krucjatach nie było nawet rycerzami

ErgoProxy napisał(a):Luter akurat jest w cenie

Skoro cenisz tego zbrodniarza to pozostaje tylko... No właśnie co?
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Niemcy, przynajmniej według mnie, odpowiadają za różne rzeczy, wydarzenia, wynalazki - zarówno te najkorzystniejsze jak i najniekorzystniejsze dla ludzkości.
I jak Ci wychodzi bilans?
Niemcy w całej swej długiej historii tylko raz dopuścili się zbrodni, bo zafiksowali się na swej narodowej dumie. 
Ale też żeby wmówić im, że są narodem wybranym trzeba było puścić w ruch całą machinę propagandową na skalę dotąd w dziejach niespotykaną i zaprząc w to nawet uznanych filozofów, oraz przekonać do siebie kościół katolicki.
A teraz porównaj to z innymi nacjami (włącznie z Polską), które w swej historia mają tyle czarnych kart, że trzeba być naprawdę ślepym narodowcem, żeby ich nie dostrzec.
Skoro jednak śmierć ustanawia porządek świata, może lepiej jest dla Boga, że się nie wierzy w niego i walczy ze wszystkich sił ze śmiercią, nie wznosząc oczu ku temu niebu, gdzie on milczy.
Albert Camus
Odpowiedz
Quinque 71830 napisał(a):Skoro cenisz tego zbrodniarza to pozostaje tylko... No właśnie co?
No właśnie. Co pozostaje w rozmowie z bytem, który ani czytać, ani zastanowić się nie umie, a tylko reagować jak świnia na otręby?

Pewno nie rozmawiać w ogóle.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
To pisz normalnie a nie jakimś szyfrem
Odpowiedz
Poligon. napisał(a): I jak Ci wychodzi bilans?

Na plus. Ale mogliby posługiwać się jakimś innym językiem, bo ten ich obecny jest asłuchalny, bardzo kanciasty i nieprzyjemny. Mógłby być bardziej dźwięczny, subtelny i melodyjny.

Poligon. napisał(a): A teraz porównaj to z innymi nacjami (włącznie z Polską), które w swej historia mają tyle czarnych kart, że trzeba być naprawdę ślepym narodowcem, żeby ich nie dostrzec.

Coś ty, Polska jest super i poza paroma głupimi decyzjami wobec Ukrainy, Czech i Litwy (w okresie około drugo wojenno światowym Język) nie ma jakoś zbyt wielu czarnych kart.
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Towarzyski Pelikan

Quinque już odpowiedział. Te sytuacje są nagłaśniane kiedy to np. Fahadem Qureshi, przewodniczący Islam Net, nie podał ręki norweskiej minister ds. Imigracji i Integracji Sylvi Listhaug w programie telewizyjnym. Ale to jest na porządku dziennym. Swoją drogą w Polsce też w debacie telewizyjnej była muzułmanka, która nie podała ręki prowadzącemu Janowi Pospieszalskiemu, (a tematem debaty był właśnie Islam Duży uśmiech ) w dodatku powiedziała, że to nie ma nic wspólnego z religią.

Firma w której rekruter nie zatrudnił muzułmanki za nie podanie mu ręki, musiała zapłacić jej odszkodowanie za dyskryminację, a w Danii widać na odwrót.
Odpowiedz
Lampart napisał(a): Firma w której rekruter nie zatrudnił muzułmanki za nie podanie mu ręki, musiała zapłacić jej odszkodowanie za dyskryminację, a w Danii widać na odwrót.

To ona powinna zapłacić odszkodowanie za dyskryminację, ponieważ w świetle prawa państw zachodnich kobieta jest równa mężczyźnie, więc ostentacyjne opieranie się przed uznaniem tego prawa poprzez odmowę podawania dłoni osobie płci przeciwnej to przejaw dyskryminacji. Jeśli ktoś nie potrafi sprostać temu prawu, to niech wypierdala skąd przybył. Zasiłku też nie powinien dostać, jeśli najpierw nie poda dłoni urzędnikowi, któremu będzie wręczał wniosek.
Odpowiedz
Tak szczerze to mnie się wogóle ten zwyczaj podawania ręki nie podoba Smutny
Nieraz są sytuacje, że na przykład jestem gdzieś ze znajomymi, np. w parku na ławce, a któryś z nich nie mając możliwości zrobić tego gdzie indziej, oddaje sika w krzaki, a na koniec jak się rozchodzimy wyciąga rękę, a przecież widziałem, że jej nie umył ;D
Odpowiedz
towarzyski.pelikan napisał(a):
Lampart napisał(a): Firma w której rekruter nie zatrudnił muzułmanki za nie podanie mu ręki, musiała zapłacić jej odszkodowanie za dyskryminację, a w Danii widać na odwrót.

To ona powinna zapłacić odszkodowanie za dyskryminację, ponieważ w świetle prawa państw zachodnich kobieta jest równa mężczyźnie, więc ostentacyjne opieranie się przed uznaniem tego prawa poprzez odmowę podawania dłoni osobie płci przeciwnej to przejaw dyskryminacji. Jeśli ktoś nie potrafi sprostać temu prawu, to niech wypierdala skąd przybył. Zasiłku też nie powinien dostać, jeśli najpierw nie poda dłoni urzędnikowi, któremu będzie wręczał wniosek.

znaLezczyni wręczyła mi za tę wypowiedź minusa. Czyli miałam rację, że nowoczesnym feministkom przeszkadza seksizm w stosunku do białych kobiet w wykonaniu białych heteroseksualnych mężczyzn. Nie mają abosolutnie nic przeciwko seksizmowi muzułmańskiemu, postrzegając przeciwstawianie się mu jako dyskryminację na tle religijnym  Duży uśmiech

Lampart napisał(a): Tak szczerze to mnie się wogóle ten zwyczaj podawania ręki nie podoba Smutny
Nieraz są sytuacje, że na przykład jestem gdzieś ze znajomymi, np. w parku na ławce, a któryś z nich nie mając możliwości zrobić tego gdzie indziej, oddaje sika w krzaki, a na koniec jak się rozchodzimy wyciąga rękę, a przecież widziałem, że jej nie umył ;D

Oj tam, francuski piesek.

Ja też nie jestem szczególnie dotykalska, ale mogę się poświęcić dla dobra narodu.
Odpowiedz
Towarzyski Pelikan
Cytat:Czyli miałam rację, że nowoczesnym feministkom przeszkadza seksizm w stosunku do białych kobiet w wykonaniu białych heteroseksualnych mężczyzn. Nie mają abosolutnie nic przeciwko seksizmowi muzułmańskiemu, postrzegając przeciwstawianie się mu jako dyskryminację na tle religijnym.

Dyskutowałem z feministkami na różnych platformach internetowych i jak im mówiłem o tej dyskryminacji, to odpisywały coś w stylu "a ja znam katolika, który dyskryminuje" tego typu odpowiedzi tylko Smutny czyli zero zrozumienia problemu.

A to jest dobre, prawdziwa perełka Duży uśmiech

https://youtu.be/EgVF5ToSM9k

Cytat:francuski piesek.

Trochę jestem, nie lubię też dotykać klamek i pieniędzy, ale teraz można nosić rękawiczki.
Odpowiedz
Lampart napisał(a): A to jest dobre, prawdziwa perełka Duży uśmiech

https://youtu.be/EgVF5ToSM9k

Nie tylko obnaża prawdę o gender studies, ale też pokazuje, czym są tak naprawdę te "wiarygodne" badania naukowe, z których tak wiele osób czerpie wiedzę o świecie. Zawsze mam ubaw, jak widzę w internecie zażarte dyskusje opierające się na przerzucaniu się badaniami naukowymi i te setki osób, które łykają to wszystko jak młode pelikany, i zaczynają traktować dyskutanta poważnie dopiero wtedy, kiedy ten rzuci jakąś publikacją  Duży uśmiech

Kiedy pracowałam nad moimi pracami dyplomowymi, promotorka doradzała mi, żebym manipulowała danymi albo modyfikowała metodologię/temat pracy, tak aby wychodziły bardziej wyraziste wnioski. Oczywiście, mogę sobie uspokoic sumienie, zakładajac, że tego typu podejście promuje się tylko wśród studentów, a nie naukowców....
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): a plus. Ale mogliby posługiwać się jakimś innym językiem, bo ten ich obecny jest asłuchalny, bardzo kanciasty i nieprzyjemny. Mógłby być bardziej dźwięczny, subtelny i melodyjny.
Kija tam.
https://www.youtube.com/watch?v=PBvwcH4XX6U
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Quinque napisał(a):
Sofeicz napisał(a): Czytać nie umiesz? A priori - przyszłe kłamstwa i przyszłe zbrodnie.

Jakie zbrodnie?

Przyszłe zbrodnie i grzechy - jeszcze nie pojęłaś. Taka licencja na zabijanie.

Cytat:Wszystkim idącym tam w wypadku ich zgonu na lądzie czy morzu lub w boju z poganami, od tej chwili odpuszczone będą grzechy. To przyrzeczenie idącym daję ja jako upoważniony przez Boga (...)."
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Zadałem pytanie, więc odpowiedź. Bo to że bł. Urban II oferował odpust za udział w krucjacie to wszyscy wiedzą
Odpowiedz
Przez moją absencję na forum przegapiłem parę postów, w których byłem "wywoływany do tablicy", więc niniejszym uzupełniam.


Quinque napisał(a):
bert04 napisał(a): (...)Ale nie zawsze tak było i akurat Polacy powinni nawiązywać do tradycji kraju, który był azylem i domem dla innych nacji i religii, traktując ich jak swoich.

Bert04, jak generalnie Cię szanuje tak to ostanie zdanie to głupota tysiąclecia. No chyba że będzie tak jak na Zachodzie gdzie "caipaty" wypierdala się ładunkiem C4 w tłumie ludzi bo się zradykalizował w zakładzie karnym. Albo postrzela się do żydów. Bert04, pisał kiedyś że mieszka od wielu lat w Dojczach, więc i Bert04 na obecną chwilę ma mniej wspólnego z Polską niż więcej. Więc i Bertowi dobro Polski i Polaków może być obojętne. Zresztą, Jugosławia dobitnie pokazała że Multikulti to jebana poracha i tego też się trzymajmy

Wydarzenia ostatnich dni pokazały dobitnie i boleśnie, że nie trzeba być "ciapatym", coby w pierdlu mózg sobie zlansować na zamachowca. Może skala nie ta, ale kierunek się zgadza. O tym, że przyjmowanie uchodźców może zwiększać zagrożenia wiem lepiej od QQ, Berlin i Kolonia są w Niemczech, nie w Polsce, a w adwencie to ja widziałem biednych policjantów, którzy zamiast przygotowywać się do świąt musieli zabezpieczać jarmarki. Dla mnie oczywiste jest, że Niemcy przyjęły ciężar ponad miarę otwierając granice. Nie zmienia to faktu, że Polska - z powodów czysto populistycznych - nie przyjęła tego ciężaru nawet w ilościach homeopatycznych.

A porównanie Jugosławii do multikulti to chyba tylko w Twojej głowie mogło się zrodzić. Tam wszystkie narody są na "swoich" ziemiach. Problem jest taki, że przez różne koleje losu różne nacje posiadały te same ziemie, o które w pewnym momencie się pożarły. To jest więc wojna narodów-sąsiadów, a nie jakieś imigracje uchodźców. No chyba żeby szukać analogii do przymusowych migracji ludności za czasów niewoli tureckiej, ale to już mocno naciągane i ahistoryczne.



Quinque napisał(a): Fakty są takie
- Niemcy doprowadzili do zaborów. Tak tak, na życzenie Fryderyka II Polskę zaczęto rozbierać
- Niemiec wymyślił komunizm
- Niemcy wywołali I wojnę
- Niemcy agitowali przeciwko odradzającej się Polsce
- Niemcy wywołali II wojnę czego skutkiem było wprowadzenie w Polsce komunizmu i jej gospodarczego upadku

No to wszystko racja, ale to wszystko ma też drugą stronę:
- Polacy doprowadzili do zaborów, pozwalając na systematyczne osłabianie państwa od wewnątrz. Już przed Prusami byliśmy praktycznie dominium carów i caryc a gdyby nie rozbiory, to może w całości zostalibyśmy wchłonięci.
- Polak utworzył w pierwszym państwie komunistycznym pierwszą na tę skalę policję polityczną, która walnie przyczyniła się do praktycznej formy komunizmu.
- Serbowie wywołali I Wojnę Swiatową. I Austriacy. I Rosjanie. I Niemcy. I Francuzi. I Brytyjczycy. Mniej więcej w tej kolejności.
- Polacy agitowali przeciw odradzającej się Litwie (nieskutecznie) oraz rodzącej się Ukrainie (tu już lepiej). Z sąsiadami kłócili się o trzy palce na miedzy, co w przypadku Zaolzia stało się jedną z czarniejszych kart międzywoja.
- Co do Drugiej Wojny Swiatowej, to racja, ale po uwzględnieniu, że jednak Stalin walnie się do tego wywołania przyczynił i że to jednak on w Polsce komunizm wprowadził.

Cytat:Jeżeli myślisz że po tym wszystkim ma by mi być żal Niemców to się grubo mylisz. Nie mam zamiaru patrzeć na Zachód jak na jakiś bogów którzy łaskawie rzucili zwierzętom ochlapy w postaci tego że możemy być w UE

Bycie częścią największej gospodarki świata* nazywasz "ochłapem"? Wybrednyś waćpan. Wolisz być częścią WNP? Czy dałeś się zwieść jakimś opowiastkom o Międzymorzu czy o możliwości autarkii?

Ale w sumie w tej kwestii należałoby odczekać już niedługiego Brexitu i jego konsekwencji dla jednej z czołowych gospodarek świata. Do tego czasu możemy spekulować, co jest "ochłapem" a co niepowtarzalną szansą historyczną.



* Stan na rok 2010 w porównaniu UE do największej gospodarki pojedynczego państwa, czyli USA
https://pl.wikipedia.org/wiki/Gospodarka...ropejskiej
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Bert04 napisał(a):Wydarzenia ostatnich dni pokazały dobitnie i boleśnie, że nie trzeba być "ciapatym", coby w pierdlu mózg sobie zlansować na zamachowca

No rzeczywiście. Jakiś pierdolnięty typ posłał kosę w żebry jakiemuś politykowi. Bo to mało osób dostaje kosa w żebry? No ale jak przekręca się jakiś plebsior z byłego PGR'u to nikogo to nie interesuje

Bert04 napisał(a):Berlin i Kolonia są w Niemczech

Wypraszam se, byłem raz na stacji paliw w Niemczech, w okolicach Drezna i swoje wiem. W tych wschodnich szwabsach musi być wielka bieda bo jakiś cygan się golił w kiblu na tej stacji. A i znam jednego Dojcza i mówił że czarno widzi przyszłość Dojczlandu. Albo to był Polak co mieszka w deutsch? No nie pamiętam

Bert04 napisał(a):którzy zamiast przygotowywać się do świąt musieli zabezpieczać jarmark

Ja tam całe życie sztywniutko i prawilnie pluje na dziewięć dziewięć siedem. Tak zostałem wychowany

Bert04 napisał(a):Nie zmienia to faktu, że Polska - z powodów czysto populistycznych - nie przyjęła tego ciężaru nawet w ilościach homeopatycznych

Niemiec mówi Polsce co Polska powinna a czego nie powinna?

Nie obraź się za tego Niemca. No ale jak ktoś żyje w kraju X, płaci tam podatki, tam żyje to jest obywatelem kraju X

Bert04 napisał(a):A porównanie Jugosławii do multikulti to chyba tylko w Twojej głowie mogło się zrodzić

Proszę zauważyć że w Jugosławii krwawo wyrzynali się głównie chrześcijanie. Nie mówiąc o tym co będzie w Europie jak przyjedzie tu w kurwe dużo Allahu Akkbarów. Wszyscy wiemy że migracja to spisek masonów mający na celu zniszczenie świętej wiary katolickiej. Chcą zniszczyć Kosciół, Tak jak to zrobiono z Państwem Kościelnym i jak posłano Darwina aby ten zwalczał Kościół swoimi fantasmagoriami

Bert04 napisał(a):Polacy doprowadzili do zaborów

Nie. Do upadku Polski doprowadzili Niemcy. A to że Polska była słaba to co w ogóle za argument? Równie dobrze teraz moglibyśmy zaatakować Ukrainę bo ta jest słaba

Bert04 napisał(a):oraz rodzącej się Ukrainie (tu już lepiej).

Słusznie. Państwo bez historii i kultury

Bert04 napisał(a):, że jednak Stalin walnie się do tego wywołania przyczynił i że to jednak on w Polsce komunizm wprowadził

No ale ten komunizm wymyslił dojcz

Bert04 napisał(a):Bycie częścią największej gospodarki świata* nazywasz "ochłapem"?

A to Polska to USA, Niemcy, Katar czy Japonia? Prawda jest taka że bycie członkiem UE to żaden przywilej. Nie zarabiamy w euro a płacimy za towary jak na zachodzie. Dlatego UE może się serdecznie pierdolić na mordę

Bert04 napisał(a):dałeś się zwieść jakimś opowiastkom o Międzymorzu

Ja wiem że Niemcy zawsze Polakom podcinali skrzydła ale nie musisz tego robić

Proszę zauważyć jedno Bert żyje sobie w kraju opływającym mlekiem i miodem to i chwali komunistyczny twór zwany UE. Noatabene Twór Niemiecko Francuski

Edit: Btw, Rzeszów, Krosno i te Wioski są w Polszy więc wiem jak się tu żyje. A żyje się "no tak średnio bym powiedział"
Odpowiedz
Brehehe. Cipque, w zasadzie nie interesują mnie twoje nihilistyczne wypłody i seanse nienawiści, ale jedno chciałbym zrozumieć: jak Żyd żyje w Polsce, płaci tu podatki, tu żyje, to jest już nie Żydem, tylko Polakiem? Tak jest?
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
Owszem. Jeżeli gada po Polsku, płaci tu podatki, mieszka bardzo długo to jest Polakiem
Odpowiedz
Quinque napisał(a): Nie obraź się za tego Niemca. No ale jak ktoś żyje w kraju X, płaci tam podatki, tam żyje to jest obywatelem kraju X

[Obrazek: Jesus-facepalm.jpg]

Obywatelstwo =/= narodowość
---
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.

Nietzsche
---
Polska trwa i trwa mać
Odpowiedz
Lumber, przykro mi to mówić, ale ujmujesz się za kretynem, który nie rozumie np. tego, że Ukraina, jako spadkobierczyni tradycji Rusi Kijowskiej, ma historię dłuższą od Polski. Ba, on nie wie nawet i tego, że komunizm wymyślił Francuz - ten od falansterów; Fourier się bodaj nazywał - co stanowi wiedzę szkolną.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości