Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polska dla wszystkich...tylko nie Polaków
Quinque napisał(a): Cudowne pocieszenie. Mordują u was ludzi a Bert mówi że to dobrze świadczy o policji bo nie mordują za pomocą trotylu, tylko noży. Śmiać się czy płakać?
Noże są jednak mniej śmiertelne, konkretnie w wyniku ataków nożowników ( i jednego "siekiernika") umarła dotychczas tu tylko jedna osoba. Reszta była mniej lub bardziej poważnie ranna, ale została odratowana. Więc ja akurat się cieszę, że - poza dwoma wyjątkami i dawno temu - tutejsi ekstremiści nie uskuteczniają swoich planów za pomocą materiałów wybuchowych.

Cytat:Nie. Gdyby nie zabito prezydenta Gdańska to ludzie by o tym zapomnieli. A to co się dzieje teraz w mediach to jakaś szpoka. Może był taki wspaniały? Nie wiem. Ja w Gdańsku nie byłem. Tylko w Gdyni czy tam w Kołobrzegu parę lat temu? No nie pamiętam

Ja w Łodzi nigdy nie byłem, morderstwo radnego PiS było "w zaciszu gabinetu" a nie na otwartej scenie przy okazji największej akcji charytatywnej i przy setkach świadków i dziesiątkach kamer. Ale choć nie pamiętam nazwiska radnego, sam fakt się wrył w pamięć. Dziwne, nie?

A poza tym urodziłem się w Gdańsku i znam takich, którzy znali, odwiedzam to miasto, widzę różnice przez lata. Więc owszem - zasługuje na te wszystkie peany i pochwały.

Cytat:A gdzież to w Warszawce? Nigdy nie byłem ale podobno jest ich tam sporo.

Może więc nie powinieneś porównywać rzeczy, co do których masz tak wybiórczą wiedzę i doświadczenie. Bo może byś wiedział, że w niektórych regionach Polski Cyganie są "tutejsi". Może ten Cygan (o ile był Cyganem) z tej stacji paliw przyjechał z Polski właśnie? Zagadałbyś po polsku to byś może się dowiedział.

Cytat:Btw, to jeszcze moja ś.p. babcia mówiła jak za czasów II RP i wojny jeździła do miasteczka obok gdzie 70% mieszkańców to byli żydzi. Trochę cyganów i reszta Polaków. W ogóle z tym miasteczkiem to się kryje ciekawą historia bo przetrwało ono dzięki... naziście

No to fajnie, że przetrwały jakieś budynki. A w tej ciekawej historii jest też, co się stało z tymi żydami? I cyganami? Też przetrwali?

Cytat:Przyjechali do nas na wieś taki jeden Polak odwiedzić i jego znajomy Niemiec. Nie pamiętam skąd oni to byli. Bo ale mówił typek że pełno imigrantów. A w szkołach to więcej dzieci jest z zagranicy niż miejscowych

Czyli jak w tym przedwojennym miasteczku w II RP. No i ja wiem, jak to liczą, dzieci berta też są "z zagranicy", podobnie jak Turcy, Grecy i Włosi w trzecim pokoleniu.

Cytat:Ma konsekwencje moralne. Tak jak np. Quinque nie rozumie jak w 1933 roku można było głosować na NSDAP czy tam SA. Czy co to było. Wygrana NSDAP to nie tylko konsekwencje gospodarcze  ale i przyklad upadku moralnego jednego z najbardziej rozwiniętych krajów ówczesnego świata

Całkiem słuszna uwaga. Idź dalej tym tropem, do czego doprowadziło glosowanie na partię żerującą na poczuciu krzywdy, mrzonkach mocarstwowych, straszeniu obcymi i lewakami.

Cytat:Skoro chrześcijanie nie potrafili się dogadać to tymbardziej nie zrobią tego zachodni ateiści z muzłumanami. A przeca wojna w Jugosławii wybuchła w wyniku setek lat napięć i nieporozumień

Być może, ale sytuacja na Zachodzie i w byłej Jugosławii nie ma analogii. Poza może tą, że na terenach ISIS prześladowani byli (i są?) także muzułmanie "niedostatecznie muzułmańscy", że ci szmatogłowi podkładali bomby w meczetach także. O tym się rzadziej mówi, zwłaszcza w PiS-mediach.

Bert04 napisał(a):Konkretnie Prusacy

Cytat:A naziści byli z księżyca. A komuniści z Marsa wiadomo

Utożsamianie Prus i Niemiec tak do połowy XIX wieku jest błędem. Prusy to unia personalna, potem realna Prus Książęcych i Marchii Brandenburskiej, w XVIII wieku jedno z równorzędnych państewek niemieckich. Hanower miał w podobnym czasie unię personalną z Wielką Brytanią, Austria z Hiszpanią, a Saksonia, wiadomo. Dwóch królów mieliśmy, choć nie najlepszych. Było jeszcze królestwo Bawarii, które jako jedno z ostatnich dopiero w 1871 została wlączona do (pruskiego) Cesarstwa Niemieckiego. Ani bawarczycy ani hanowerczycy w XVIII wieku z polską nie walczyli (pomijając późniejsze Wojny Napoleońskie), a Austria specjalnie do rozbiorów nie dążyła, choć dwa razy skorzystała.

Cytat:No to coś jest nie tak z tymi państwami mówiącymi po Niemiecku

Jeżeli byłeś w Dreźnie,  to powinieneś był zobaczyć słynny Zwinger. Tam do dziś na murach jest herb z Orłem i Pogonią, herb Rzeczypospolitej.

Bert04 napisał(a):Byli też Austriacy

Cytat:A ci jak na German byli w miarę w porządku

W okresie 1772 - 95 to Austria miała prawo być traktowana jako oficjalny reprezentant Niemiec, choć ta dominacja już chyliła się ku upadkowi. Ale decydujące starcie to była Wojna Niemiecka 1866.

Bert04 napisał(a):Ale przecież dokładnie tak jest, Ukraina jest atakowana przez Rosję, bo jest słaba

Cytat:Gruzja też była. I co z tym faktem zrobił światły Zachód?

No niewiele zrobił, ale Gruzja także nie jest ani w NATO ani w UE.

Bert04 napisał(a):Jakieś 2,5 miliony Polaków zarabia w Euro

Cytat:Panie Bercie, jest różnica jak dostaniesz 1800 euro i płacisz za benzynę 1.3 euro a jak dostaniesz 1800 zeta i płacisz za litr bryny 4.8 zeta. Analogicznie do reszty towarów

Oczywiście że jest różnica, ale nawet polscy podatnicy zasilają budżet UE i polscy rolnicy dostają dotacje z budżetu UE. Więc Twój tekst "tu płacę podatki" ma także niewiele sensu dla "polskich Polaków w Polsce", gdyż Polska jest także w tym aspekcie częścią UE.

Zresztą, osoba bardziej złośliwa ode mnie mogłaby przypomnieć, że ten polski rolnik jest finansowany przez niemieckiego podatnika właśnie. Tu ciekawostka, część tutejszego podatku kościelnego służy do finansowania KRK w Europie Wschodniej, więc być może i polscy duchowni korzystają nie tylko z unijnych, ale i z kościelnych pieniędzy niemieckich podatników. No ale to by było zbyt złośliwe, więc tego nie napiszę.

Bert04 napisał(a):O tym, że polskie meble zdominowały tutejszy rynek

Cytat:Jaki rynek?

Germański. Czasem kupuję tu meble, czasem rozmawiam z dostawcami, mam też paru znajomych polskich budowlańców, którzy także meble oferują.

Cytat:
Bert04 napisał(a):Hmm.. Angela Merkel za pomocą migrantów chce zniszczyć KRK w Niemczech?

A Nie? Papież też gada by ich przyjmować

Ach, twierdzisz, ze papież należy do masońskiego spisku i chce zniszczyć KRK? Ciekawe, dotychczas unikałeś w tym temacie tak wyraźnych sugestii.

Cytat:
Bert04 napisał(a):Ja tam jestem fanem pojednania

Ja tam jestem fanem innych rozwiązań. Bardziej dobitnych

I tak właśnie wychowują się kolejni powstańcy i kolejne potrząsanie szabelkami.

Cytat:
Bert04 napisał(a):Ale wystarczy porównać, jak podobne inicjatywy przebiegają z państwem, z którym pojednania nie ma. Jak tam ostatnie próby dostania dokumentów o Katyniu?

Z Rosją trzeba ostro

Z Rosją trzeba skutecznie, czyli z pozycji realnej siły. Ostro to poczynali panowie od Konstytucji 3 Maja zwiedzeni obietnicami pruskiego króla. Dziś tę rolę przejmuje amerykański prezydent.

Cytat:
Bert04 napisał(a):A jak się tam żyło przed "ochłapem"?

Sugerujesz że Polska nie roziwnełaby się bez UE?

Nie sugeruję tylko wprost tak twierdzę. Pilaster to swego czasu jeszcze lepiej wyłożył tymi wszystkimi danymi PKBpc i innymi wykresami. Ukraina jest najlepszym przykładem, bo startowaliśmy gospodarczo nieomal równo, tylko geopolitycznie mieliśmy minimalnie bliżej do cywilizacji "zgniłych ochłapów".

Cytat:
Bert04 napisał(a):I proszę, nie pisz więcej "Polszy"

Czemu?

Bo osoba mniej spokojna ode mnie mogłaby Ciebie uznać za ruskiego trola. Dla którego kurica nie ptica, Polsza nie zagranica.

Cytat:Btw, Francja potrafiła Hiszpanom spuścić wpierdol pod Samosierrą. A za czasów IIW dali dupy po całej linii. I jak tu się bratać  z takim krajem?

No dała dupy, ale siedziała przy stole zwycięzców. Można się na to moralnie obruszać, można też się starać, żeby na przyszłość to Polacy siedzieli przy stołach zwycięzców, albo przynajmniej przy stołach sprzymierzeńców, przy których decydują się losy świata. Jak nie, to przez całe życie będzie się siedziało z obrażoną miną przy stoliku dla dzieci.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem

Jest czas rodzenia i czas umierania, czas sadzenia i czas wyrywania,
czas zabijania i czas leczenia, czas burzenia i czas budowania,
czas płaczu i czas śmiechu, czas zawodzenia i czas pląsania,
czas rzucania kamieni i czas ich zbierania, czas pieszczot i czas wstrzymania,
czas szukania i czas tracenia, czas zachowania i czas wyrzucania,
czas rozdzierania i czas zszywania, czas milczenia i czas mówienia,
czas miłości i czas nienawiści, czas wojny i czas pokoju.

Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Jestem w trakcie odpowiadania. Mogę na chwilę zrobić sobie pauze bo piszę z komóry a place bolą

Bert04 napisał(a):Noże są jednak mniej śmiertelne, konkretnie w wyniku ataków nożowników ( i jednego "siekiernika") umarła dotychczas tu tylko jedna osoba. Reszta była mniej lub bardziej poważnie ranna, ale została odratowana. Więc ja akurat się cieszę, że - poza dwoma wyjątkami i dawno temu - tutejsi ekstremiści nie uskuteczniają swoich planów za pomocą materiałów wybuchowych

A po co w ogóle wpuszczać do swojego kraju jednostki potencjalnie niebezpieczne? Ja nie wiem, Niemcy mają jakiś syndrom zbawcy świata?

Bert04 napisał(a):Ja w Łodzi nigdy nie byłem, morderstwo radnego PiS było "w zaciszu gabinetu" a nie na otwartej scenie przy okazji największej akcji charytatywnej i przy setkach świadków i dziesiątkach kamer

Bez różnicy. Gdy zmarli ci górnicy nikt nie gadał w mediach o tym przez cały tydzień. Nie wiesz jak mnie to wkurwia. Chce posłuchać co się na świecie dzieje a ci bredzą 24/7 o tym Adamowiczu

Bert04 napisał(a):A poza tym urodziłem się w Gdańsku i znam takich, którzy znali, odwiedzam to miasto, widzę różnice przez lata. Więc owszem - zasługuje na te wszystkie peany i pochwały

To niech Bert sobie porówna np. Kraków czy Warszawę z Hamburgiem albo Kolonią. W tym kraju nigdy nie będzie dobrze. Quinque jako Polak do końca żywota będzie tyrał za grosze

Bert04 napisał(a):Może więc nie powinieneś porównywać rzeczy, co do których masz tak wybiórczą wiedzę i doświadczenie. Bo może byś wiedział, że w niektórych regionach Polski Cyganie są "tutejsi". Może ten Cygan (o ile był Cyganem) z tej stacji paliw przyjechał z Polski właśnie? Zagadałbyś po polsku to byś może się dowiedział

Abstrahując od tego czy to był cygan czy ktokolwiek inny. Trochę mnie to zdiwiło. Gość se żyje w kraju który jest mlekiem i miodem płynący i idzie do kibla bo co? Bo woda drogą w kranie?

Bert04 napisał(a):No to fajnie, że przetrwały jakieś budynki. A w tej ciekawej historii jest też, co się stało z tymi żydami? I cyganami? Też przetrwali?

Nie wiem. Chyba wyjechali. Choć cyganów spotkać można. Z tym że przyjeżdżają tutaj handlować swoim szajsem. Ale lepiej się z nimi nie zadawać

Bert04 napisał(a):Całkiem słuszna uwaga. Idź dalej tym tropem, do czego doprowadziło glosowanie na partię żerującą na poczuciu krzywdy, mrzonkach mocarstwowych, straszeniu obcymi i lewakami

Na czym? Bert chce żebym uważał naród Niemiecki za nienormalny? Wywołali wojnę, doprowadzili do upadku mocarstw w Europie i mają czelność mówić o jakimś "poczuciu krzywdy"? Komedia. A to że ktoś uwierzył w te brednie że Stalin jest zagrożeniem... cóż

Bert04 napisał(a):Utożsamianie Prus i Niemiec tak do połowy XIX wieku jest błędem. Prusy to unia personalna, potem realna Prus Książęcych i Marchii Brandenburskiej, w XVIII wieku jedno z równorzędnych państewek niemieckich. Hanower miał w podobnym czasie unię personalną z Wielką Brytanią, Austria z Hiszpanią, a Saksonia, wiadomo. Dwóch królów mieliśmy, choć nie najlepszych. Było jeszcze królestwo Bawarii, które jako jedno z ostatnich dopiero w 1871 została wlączona do (pruskiego) Cesarstwa Niemieckiego. Ani bawarczycy ani hanowerczycy w XVIII wieku z polską nie walczyli (pomijając późniejsze Wojny Napoleońskie), a Austria specjalnie do rozbiorów nie dążyła, choć dwa razy skorzystała.

Tak, to dlaczego po zjednoczeniu Niemiec nie oddali Polsce zajętych terenów?

Bert04 napisał(a):Jeżeli byłeś w Dreźnie

W Landzie gdzie "miastem wojewódzkim jest Drezno". I to przejazdem byłem. Niemiec za bardzo nie zwiedziłem

Bert04 napisał(a):Tam do dziś na murach jest herb z Orłem i Pogonią, herb Rzeczypospolitej.

A to czemu tam jest? Bo chyba nie dlatego że naród Niemiecki darzy sympatią udręczony naród Polski?

Bert04 napisał(a):Ale decydujące starcie to była Wojna Niemiecka 1866

Nie znam tej wojny

Bert04 napisał(a):Oczywiście że jest różnica, ale nawet polscy podatnicy zasilają budżet UE i polscy rolnicy dostają dotacje z budżetu UE. Więc Twój tekst "tu płacę podatki" ma także niewiele sensu dla "polskich Polaków w Polsce", gdyż Polska jest także w tym aspekcie częścią UE

No, ale ja nie dostaje pieniędzy z Uni do Kielni

Bert04 napisał(a):Tu ciekawostka, część tutejszego podatku kościelnego służy do finansowania KRK w Europie Wschodniej

Podatku której płacą katolicy? Z resztą, u mnie w parafii z dwa tygodnie temu zbierano pieniądze na wschodnie Kościoły katolickie

Bert04 napisał(a):No niewiele zrobił, ale Gruzja także nie jest ani w NATO ani w UE.

Ale to nie przeszkadza UE w sraniu się do innych krajów że jest łamane prawa człowieka. Albo że Persja(dziejszy Iran czym tak Irak) ma broń jądrową i karę śmierci. Podwójne standardy. Dlatego tfu na Unię i jej lewackich polityków

Bert04 napisał(a):Germański. Czasem kupuję tu meble, czasem rozmawiam z dostawcami

Ni jedna wolałbym żeby Polska produkowała samochody i pchała ten badziew na zachód. Jak to robią dojcze u nas. Btw, nie dziwię się że Niemcom podobają się nasze meble. W końcu tanie i nie niszczą się odrazu

Bert04 napisał(a):Ach, twierdzisz, ze papież należy do masońskiego spisku i chce zniszczyć KRK?

Twierdzę że Franciszek to lewak który nie wie co czyni. Dał się wplątać w lewacką narracię o równosci i tolernacji ktorą się brzydzę. O choćby przykład dni islamu

Bert04 napisał(a):Z Rosją trzeba skutecznie, czyli z pozycji realnej siły

Rosji trzeba spuścić porządny wpierdol. Wtedy Putin zamknie twarz

Bert04 napisał(a):Nie sugeruję tylko wprost tak twierdzę

To błędnie. Korea Południowa z małego wypizdziejowa stała się bogatym krajem

Bert04 napisał(a):Ukraina jest najlepszym przykładem

Nie jest. Na UPAinie od lat rządzili oligarchowie którzy dbali tylko o własną kielnię

Bert04 napisał(a):No dała dupy, ale siedziała przy stole zwycięzców

To tylko pokazuje jak zachód jest dalece zdeprawowany
Kiedy pan Wołodyjoski po raz trzecie otwierał trumnę, sądził że znajdzie tam Dracule. Nie mylił się 
(Dźwięk pocierania o magiczną lampę)
- Pojeb*ło!? Nie jestem Gandalfem jedyną bronią jaką mam jest rózga
Fabuła i Akcja, taka sama jak w jedynce i dwójce mimo okrojnego budżetu 
- teraz tylko żeby nie przyłapał nas Faron(dźwięk pierdnięcia)
Faraon Mumia znowu rozpierd*la cały kosmos trzy. Akcja!!! Romans 
- za stówe pokaże ci fiuta
Film twórców "Dżumy i Dżumandżi II"
Faraon Mumia znowu rozpierd*la cały kosmos trzy!
Odpowiedz
Quinque napisał(a): To niech Bert sobie porówna np. Kraków czy Warszawę z Hamburgiem albo Kolonią. W tym kraju nigdy nie będzie dobrze. Quinque jako Polak do końca żywota będzie tyrał za grosze 

A przebywał Quinque kiedy za granicą dłuższy czas skoro porównuje bidę w Polsce do raju poza nią?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości