To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co by było, gdyby Adam nie zjadł zakazanego owocu?
#41
Quinque napisał(a):
Teista napisał(a):Odrzucał tradycję

Doprawdy? W którym miejscu?
Mk 7. 1-23: Spór o tradycję i prawdziwa nieczystość

Cytat:
Teista napisał(a):prawa ustanowione przez ludzi

Tak, zwłaszcza jak mówił o tym że nie przyszedł znieść prawa
Napisałem prawa ustanowione przez ludzi. Zgodnie z Biblią Prawo (przykazania) są ustanowione przez Boga. Pozostałe prawa tworzyli ludzie i te prawa ujęto w Torze, a później w Talmudzie. Te prawa odrzucił Jezus np. przepisy żywieniowe.

Cytat:
Teista napisał(a):własność prywatną i pracę

Nic takiego nie miało miejsca
Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje. Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichrzów, przypatrzcie się liliom na polu, jak rosną: nie pracują ani przędą. Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać? Bo o to wszystko poganie zabiegają. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj. Kojarzysz?


Cytat:
Teista napisał(a):iż królestwo Jego nie jest z tego Świata

Jezus króluje poprzez swoje mistyczne ciało na Ziemi, a tym samym oblubienicę swoją. Konstytucji dogmatycznej o Kościele się nie czytało?
Przyznam, że nie czytałem i nie jest mi to potrzebne w tej chwili bo analizuję człowieka - biblijne zapisy o jego życiu i Jego poglądy na temat świata. Ta część życiorysu kiedy zostaje Bogiem zupełnie mnie nie interesuje, natomiast bardzo mnie interesuje jego królestwo. Marzył o ukonstytuowaniu Królestwa Niebieskiego pomiędzy ludźmi teraz, za życia biologicznego, nie po śmierci. Wskazał drogę  powrotu do stanu pierwotnego szczęścia. Nie udało się. 2000 lat później Nietzsche napisał, że Królestwo Niebieskie widział tylko pomiędzy krowami. To nie był to żart.
Śpieszmy się czytać posty,  tak szybko  są kasowane....
Nie piszę o tym zbyt często lecz piszę o tym raz na zawsze... a jestem tak jak delfin łagodny i mocny i nie zawsze powrócę, nigdy nie wiadomo mówiac o miłosci czy pierwsza jest ostatnią czy ostatnia pierwszą
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Co by było, gdyby Adam nie zjadł zakazanego owocu? - przez Teista - 03.01.2019, 00:21

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości