Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co by było, gdyby Adam nie zjadł zakazanego owocu?
#41
Quinque napisał(a):
Teista napisał(a):Odrzucał tradycję

Doprawdy? W którym miejscu?
Mk 7. 1-23: Spór o tradycję i prawdziwa nieczystość

Cytat:
Teista napisał(a):prawa ustanowione przez ludzi

Tak, zwłaszcza jak mówił o tym że nie przyszedł znieść prawa
Napisałem prawa ustanowione przez ludzi. Zgodnie z Biblią Prawo (przykazania) są ustanowione przez Boga. Pozostałe prawa tworzyli ludzie i te prawa ujęto w Torze, a później w Talmudzie. Te prawa odrzucił Jezus np. przepisy żywieniowe.

Cytat:
Teista napisał(a):własność prywatną i pracę

Nic takiego nie miało miejsca
Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje. Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichrzów, przypatrzcie się liliom na polu, jak rosną: nie pracują ani przędą. Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać? Bo o to wszystko poganie zabiegają. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj. Kojarzysz?


Cytat:
Teista napisał(a):iż królestwo Jego nie jest z tego Świata

Jezus króluje poprzez swoje mistyczne ciało na Ziemi, a tym samym oblubienicę swoją. Konstytucji dogmatycznej o Kościele się nie czytało?
Przyznam, że nie czytałem i nie jest mi to potrzebne w tej chwili bo analizuję człowieka - biblijne zapisy o jego życiu i Jego poglądy na temat świata. Ta część życiorysu kiedy zostaje Bogiem zupełnie mnie nie interesuje, natomiast bardzo mnie interesuje jego królestwo. Marzył o ukonstytuowaniu Królestwa Niebieskiego pomiędzy ludźmi teraz, za życia biologicznego, nie po śmierci. Wskazał drogę  powrotu do stanu pierwotnego szczęścia. Nie udało się. 2000 lat później Nietzsche napisał, że Królestwo Niebieskie widział tylko pomiędzy krowami. To nie był to żart.
Odpowiedz
#42
Życie pomiędzy krowami i spędzanie życia na pasieniu owiec i krów. Co w cywilizacji 7 mld ludzi już nie jest możliwe bo nie ma aż tylu łąk z trawą dla krów,  żeby każdy mógł na własnej łące paść kilka swoich krów.


A co ze zdrowiem, czy są wzmianki, że Jezus zalecał postęp w medycynie, leczeniu, dzięki lekarzom utrzymywanie ludzi bardziej w zdrowiu i dłuższe życie dzięki medycynie i lekarstwom czy zalecał nie korzystać z poomocy lekarzy i nie unowocześniać medycyny tylko szybciej umrzeć i szybciej iść do Nieba?

Bo nie kojarzę tego tematu, chociaż jako dziecko i młodsza młodzież pilnie chodziłam do kościoła?
1. Goła Maryja w Niebie siedzi na twardym krześle a tyłek ma przyklejony do krzesła butaprenem a na nogach białe tenisówki, dłubie w nosie i w  zębach i słucha modlitw oraz popija oranżadę.

2. Jezusowi Bogu wolno wszystko, Jezus sprowokował szaleńca Heroda do wymordowania miliona bobasów. Żołnierze Heroda wbijali bobasom nóż  w pierś lub ucinali bobasom głowę a Jezus uciekał przytulony przy piersi Maryi. Szaleńców się nie prowokuje ino leczy.

3. KRK twierdzi, że w Niebie nie płynie czas a Maryja tam  oddycha 15 oddechów na minutę.

4. Wynajmujący mieszkanie piętro niżej znęcają się nade mną dokuczliwym stukaniem np. w kaloryfery i zastraszaniem np. przez napieprzanie w łazience, że jestem wariatka.

5. Nie miałam na chleb i wodę, 4 lata głodowałam mając dochód 50 zł miesięcznie z MOPSu bo byłam bez  pracy i renty.
Odpowiedz
#43
Ja też nie wiem, ale ciekawe co na to Teista.

No teraz już nie ma powrotu do raju, pozostaje wiara w raj technologiczny, osobliwość to chyba nie.
Aczkolwiek nie wierzę w to też, bo to raczej tylko zwiększy przepaść między maluczkimi, a wielkimi.
Myśleć to co prawdziwe, czuć to co piękne i kochać co dobre – w tym cel rozumnego życia.

Platon
Odpowiedz
#44
towarzyski.pelikan napisał(a): Doświadczanie tragicznej egzystencji człowieka to jedyne życie warte przeżycia. W Raju nawet samobójstwa nie idzie popełnić z braku powodów.

jak zatem wyobrażasz sobie wieczność i wieczną szczęśliwość która ma nastąpić po zakończeniu żywota na tym łez padole?
Odpowiedz
#45
W ogóle sobie nie wyobrażam. Ta wizja mnie odstręcza. Według mnie wieczność nie zaczyna się po śmierci. Jest tu i teraz.
Odpowiedz
#46
Tragizm dostarcza przeżyć estetycznych. Wydaje mi się, że to taka reakcja obronna duszy na zło tego świata. W niebie nie jest to potrzebne.
Myśleć to co prawdziwe, czuć to co piękne i kochać co dobre – w tym cel rozumnego życia.

Platon
Odpowiedz
#47
Lampart napisał(a): Tragizm dostarcza przeżyć estetycznych. Wydaje mi się, że to taka reakcja obronna duszy na zło tego świata. W niebie nie jest to potrzebne.

W niebie dla roślinek. Tego typu nieba oczekują ludzie, którzy nie akceptują życia.
https://www.youtube.com/watch?v=Bi3Y_K-yyfs
Odpowiedz
#48
Oczywiście z innej perspektywy może się to wydawać takie mydło i powidłoo Oczko
szczęście to stan w którym nic się nie chce, jest się całkowitym, czas nie istnieje i to się nie nudzi. Może się wyrobić jedynie tolerancja organizmu ale w niebie nie ma takich ograniczeń Oczko
Żywie jeszcze cichą nadzieję pomimo, że ateista, że być może... a nie, co ja gadam.
Myśleć to co prawdziwe, czuć to co piękne i kochać co dobre – w tym cel rozumnego życia.

Platon
Odpowiedz
#49
Jestem przekonana, że roślinom się nie nudzi. W ich "życiu" czas nie istnieje, są całkowite i nic im się nie chce. Bywałam w stanach euforycznych, ale one nie polegały na tym, że nie miałam zadnych potrzeb, tylko na tym, ze je na bieżąco że tak powiem orgazmicznie zaspokajałam. Szczeście to uczucie spełnienia, a więc warunkiem doświadczenia szczęścia jest istnienie spełnianej potrzeby.
Odpowiedz
#50
Nie wątpię, że takie podejście jest dobre w życiu! Jednak niebo ma znacznie większe zasoby niż tu na ziemi.
Czyli też chcesz szczęścia tylko uważasz, że potrzebne są do niego potrzeby Oczko
Myśleć to co prawdziwe, czuć to co piękne i kochać co dobre – w tym cel rozumnego życia.

Platon
Odpowiedz
#51
gąska9999 napisał(a): Życie pomiędzy krowami i spędzanie życia na pasieniu owiec i krów. Co w cywilizacji 7 mld ludzi już nie jest możliwe bo nie ma aż tylu łąk z trawą dla krów,  żeby każdy mógł na własnej łące paść kilka swoich krów.


A co ze zdrowiem, czy są wzmianki, że Jezus zalecał postęp w medycynie, leczeniu, dzięki lekarzom utrzymywanie ludzi bardziej w zdrowiu i dłuższe życie dzięki medycynie i lekarstwom czy zalecał nie korzystać z poomocy lekarzy i nie unowocześniać medycyny tylko szybciej umrzeć i szybciej iść do Nieba?

Bo nie kojarzę tego tematu, chociaż jako dziecko i młodsza młodzież pilnie chodziłam do kościoła?

Nie wiem, do którego z moich postów odnosi się Twoje pytanie. Czy pytasz o królestwo niebieskie, czy o pasterski tryb niedostępny wszystkim ludziom w Naszych czasach?

…Albowiem, jak chyba wiesz. Pół dnia przemawiam już do nich i właśnie teraz zamierzały mi odpowiedzieć. Dlaczego mi przeszkadzasz? Jeśli nie nawrócimy się i nie staniemy jako te krowy, nie wejdziemy do królestwa niebieskiego….
Autor podaje, iż królestwo niebieskie istnieje w relacji krowa-krowa, a nie krowa -człowiek. Jezusowi też chodziło o relację (człowiek-człowiek). Jeden i drugi nie lokalizował królestwa gdzieś na kuli ziemskiej czy w zaświatach, więc problem brakujących pastwisk odpada i oczywiście jasne jest, że człowiekowi nie jest konieczna krowa lub dwie by powrócił do pierwotnego stanu szczęścia.

A teraz o pasterzach. Padło pytanie: Co by było, gdyby Adam nie zjadł zakazanego owocu?
Moją odpowiedź rozpocząłem od:  „Zgodnie z biblijną historią - gdyby Adam…..”  To nie ja oceniam co jest lepsze dla człowieka. Przedstawiam poglądy autorów biblijnego mitu. Wyczytałem to w Biblii i przekazałem.
Sam nie wiem czy byłbym w stanie teraz zrezygnować z wygody życia jaką daje cywilizacja techniczna, a takich co decydują się na zmianę jest niewielu. Gdyby była taka możliwość, że mogę wybrać gdzie i kiedy mam się urodzić to wybieram Afrykę 20 000 lat temu. Nie analizuj mojego chciejstwa bo to tak samo jak z gustami, o których się nie dyskutuje.

A co Jezusem i postępem w medycynie:
Mt 25.…byłem chory, a odwiedziliście Mnie…..wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.
W NT o konieczności rozwoju medycyny Jezus nic nie mówił, wyleczył kilku i to jedyne Jego dokonania na polu medycyny.
Odpowiedz
#52
O afrykańskim plemieniu też oglądałem program dokumentalny. Tylko że to już było plemię, które miało kontakt z ludźmi, ale żyją całkowicie niezależnie, pracują 4h dziennie, może dlatego, że to obszar mniej obfity i więcej zajmuje poszukiwanie jedzenia. Nigdzie się nie spieszą na przykład poszli zrywać jakieś owoce i w połowie drogi walnęli sobie drzemkę. Niestety są otoczeni przez bardziej rozwinięte wspólnoty i są gnębieni, podobno w ogóle tamci nie traktują ich jak ludzi, nazywają małpami itp.

A w ogóle to wysłałem religijnej znajomej twojego posta o znaczeniu mitu Adama i bardzo jej się to nie spodobało, powiedziała, że od tej pory tylko po świecku będziemy rozmawiać ;d
Myśleć to co prawdziwe, czuć to co piękne i kochać co dobre – w tym cel rozumnego życia.

Platon
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości