To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co by było, gdyby Adam nie zjadł zakazanego owocu?
#51
gąska9999 napisał(a): Życie pomiędzy krowami i spędzanie życia na pasieniu owiec i krów. Co w cywilizacji 7 mld ludzi już nie jest możliwe bo nie ma aż tylu łąk z trawą dla krów,  żeby każdy mógł na własnej łące paść kilka swoich krów.


A co ze zdrowiem, czy są wzmianki, że Jezus zalecał postęp w medycynie, leczeniu, dzięki lekarzom utrzymywanie ludzi bardziej w zdrowiu i dłuższe życie dzięki medycynie i lekarstwom czy zalecał nie korzystać z poomocy lekarzy i nie unowocześniać medycyny tylko szybciej umrzeć i szybciej iść do Nieba?

Bo nie kojarzę tego tematu, chociaż jako dziecko i młodsza młodzież pilnie chodziłam do kościoła?

Nie wiem, do którego z moich postów odnosi się Twoje pytanie. Czy pytasz o królestwo niebieskie, czy o pasterski tryb niedostępny wszystkim ludziom w Naszych czasach?

…Albowiem, jak chyba wiesz. Pół dnia przemawiam już do nich i właśnie teraz zamierzały mi odpowiedzieć. Dlaczego mi przeszkadzasz? Jeśli nie nawrócimy się i nie staniemy jako te krowy, nie wejdziemy do królestwa niebieskiego….
Autor podaje, iż królestwo niebieskie istnieje w relacji krowa-krowa, a nie krowa -człowiek. Jezusowi też chodziło o relację (człowiek-człowiek). Jeden i drugi nie lokalizował królestwa gdzieś na kuli ziemskiej czy w zaświatach, więc problem brakujących pastwisk odpada i oczywiście jasne jest, że człowiekowi nie jest konieczna krowa lub dwie by powrócił do pierwotnego stanu szczęścia.

A teraz o pasterzach. Padło pytanie: Co by było, gdyby Adam nie zjadł zakazanego owocu?
Moją odpowiedź rozpocząłem od:  „Zgodnie z biblijną historią - gdyby Adam…..”  To nie ja oceniam co jest lepsze dla człowieka. Przedstawiam poglądy autorów biblijnego mitu. Wyczytałem to w Biblii i przekazałem.
Sam nie wiem czy byłbym w stanie teraz zrezygnować z wygody życia jaką daje cywilizacja techniczna, a takich co decydują się na zmianę jest niewielu. Gdyby była taka możliwość, że mogę wybrać gdzie i kiedy mam się urodzić to wybieram Afrykę 20 000 lat temu. Nie analizuj mojego chciejstwa bo to tak samo jak z gustami, o których się nie dyskutuje.

A co Jezusem i postępem w medycynie:
Mt 25.…byłem chory, a odwiedziliście Mnie…..wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.
W NT o konieczności rozwoju medycyny Jezus nic nie mówił, wyleczył kilku i to jedyne Jego dokonania na polu medycyny.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Co by było, gdyby Adam nie zjadł zakazanego owocu? - przez Teista - 03.01.2019, 22:38

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości