To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy ateista powinien walczyć z KK?
#81
zefciu napisał(a):
geranium napisał(a): To zmienię na przypuszczam. Oczko.
Przypuszczasz, że znany megaloman nie myślał o władzy, będąc przywódcą rewolucyjnego ruchu. Zaiste odważne przypuszczenie.
Cytat:Chciałem zaznaczyć, że Pani Lampart jest graczem.
No i? Jak każdy polityk.
Może  i megaloman. Ale  wtedy to nim grali. To na inną dyskusję.  Była  to tylko dygresja.
Jak każdy  polityk. Czyli strajk kobiet jest polityczny. 

Czy jest wymierzony w kościół  jako taki...jeżeli kościół  jest graczem  to może.. Teraz może  być  dyskusja czy kościół  powinien  mieszać  się  do polityki. 
Czy orzeczenie trybunału  było  polityczne itp itd..itp
„W okopach nie ma ateistów” – to nie jest argument przeciwko ateizmowi; to argument przeciwko okopom…...
Autor: James Morrow
Odpowiedz
#82
lumberjack napisał(a):
Osiris napisał(a): No przecież to KRK doprowadził do tego że katecheza była, jest i pewnie jeszcze długo będzie w polskich szkołach prowadzona i trudno sobie wyobrazić by zrezygnował z dalszej propagandy, obojętnie jaki byłby jej poziom. Chodzi o to, by cały czas utrzymywać w świadomości owieczek jak istotną i pozytywną rolę odgrywa w społeczeństwie nawet nie sam katolicyzm tylko Kościół. Reklama, mimo że słaba też odniesie jakiś skutek gdy się ją regularnie powtarza.

Polska laicyzuje się najszybciej na świecie. Katecheza chyba nie ma na nic wpływu, a jeśli już to raczej jako antyreklama niż reklama. Według mnie nie ma żadnego wpływu - ani pozytywnego ani negatywnego. To tylko nudne nic nie znaczące zajęcia, na których można odrobić pracę domową z innych przedmiotów.
Myślę, że ma. Rodzice nie chcą aby ich dzieci demoralizowały sie na lekcjach religii.
Głupio im nie posyłać bo co powie pani Lola z sąsiedztwa ale są jakies granice...
„W okopach nie ma ateistów” – to nie jest argument przeciwko ateizmowi; to argument przeciwko okopom…...
Autor: James Morrow
Odpowiedz
#83
geranium napisał(a): Czyli strajk kobiet jest polityczny.
No oczywiście. A ktoś w ogóle twierdzi inaczej?
Cytat:Czy jest wymierzony w kościół  jako taki
Jest wymierzony w *** w kontekście konkretnych jego działań. A że *** zasłonił się KRK, a KRK się przed byciem wykorzystanym w charakterze tarczy nie broni, to i KRK się obrywa.
Cytat:Czy orzeczenie trybunału  było  polityczne
Nie było żadnego orzeczenia trybunału.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#84
zefciu napisał(a):
EusMadeus napisał(a): większość ludzi jest głupia
Jest to zdanie, które absolutnie nic nie znaczy. Bo pojęcie „głupi” zależy od punktu odniesienia. Na tle ogółu populacji, większość ludzi jest średnio inteligentna. To jednak trywializm.
Cytat:(na co jestem dobrym przykładem)
Skoro wygłaszasz taką tezę, to znaczy, że uważasz się za bystrzejszego od większości. Bo kogo innego mogłeś podać jako punkt odniesienia, jak nie siebie?
Cytat:więc moim zdaniem lepiej aby ludzie wierzyli w wiarę chrześcijańską niż muzułmańską.
A odniesiesz się w ogóle do argumentów interlokutorów? Powtórzę mój główny argument – zwolennikom społeczeństwa świeckiego nie zależy na tym, żeby ludzie wierzyli w to lub w tamto, ale aby żadna religia nie narzucała swojego porządku społeczeństwu.

I tak – są z pewnością ludzie, którzy po prostu nienawidzą chrześcijaństwa organicznie i zwalczają je dla samego zwalczania. W kontekście jednak dzisiejszej Polski istotniejszym zjawiskiem jest sprzeciw wobec tego, co odjaniepawla KRK w sojuszu z ***em i przyległościami.

Większość ludzi jest głupia bo tak wynika z badań. Nie będę udowadniać czegoś co już inni naukowcy udowodnili. Odnośnie Twojego pytania to nie rozumiem.
Odpowiedz
#85
EusMadeus napisał(a): Większość ludzi jest głupia bo tak wynika z badań.
Z jakich badań? Wiesz w ogóle jak wyznaczane jest IQ? Co to znaczy IG=100?
Cytat:Nie będę udowadniać czegoś co już inni naukowcy udowodnili.
Ale oczywiście nie zacytujesz stosownej pracy.
Cytat:Odnośnie Twojego pytania to nie rozumiem.
Jakiego pytania? Inteligencja jest kwestią relatywną. Inteligentny pies jest głupszy od głupiego człowieka. Osoba uchodząca za bystrą w gronie nierobotnej żulerki może okazać się mało inteligentna w sferze uniwersyteckiej.

Jeśli mówimy, że ktoś jest głupi, to musimy mówić w odniesieniu do czegoś. Inaczej możemy tak samo powiedzieć, że zefciu jest głupi, bo nie rozumie teorii holonomii kwantowej; oraz że zefciu jest mądry, bo umie rozwiązań układ równań.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#86
zefciu napisał(a):
EusMadeus napisał(a): Większość ludzi jest głupia bo tak wynika z badań.
Z jakich badań? Wiesz w ogóle jak wyznaczane jest IQ? Co to znaczy IG=100?
Cytat:Nie będę udowadniać czegoś co już inni naukowcy udowodnili.
Ale oczywiście nie zacytujesz stosownej pracy.
Cytat:Odnośnie Twojego pytania to nie rozumiem.
Jakiego pytania? Inteligencja jest kwestią relatywną. Inteligentny pies jest głupszy od głupiego człowieka. Osoba uchodząca za bystrą w gronie nierobotnej żulerki może okazać się mało inteligentna w sferze uniwersyteckiej.

Jeśli mówimy, że ktoś jest głupi, to musimy mówić w odniesieniu do czegoś. Inaczej możemy tak samo powiedzieć, że zefciu jest głupi, bo nie rozumie teorii holonomii kwantowej; oraz że zefciu jest mądry, bo umie rozwiązań układ równań.

IQ=100 ma przeciętny człowiek. IQ=140 i więcej ma tylko 2% ludzi. Dlatego większość jest głupia.
Przeciętny człowiek nic nie odkrywa i w niczym się nie wybija. Natomiast geniusz często za swojego życia dokonuje wiele odkryć.

Nie jest istotne to czy mierzymy IQ czy coś innego, ludzi wybitnych jest mało, większość jest przeciętna i to jest fakt.
Odpowiedz
#87
EusMadeus napisał(a): IQ=140 i więcej ma tylko 2% ludzi.
A dlaczego akurat progiem „głupoty” ma byś IQ=140? A nie 50 albo 300?
Cytat:większość jest przeciętna i to jest fakt.
Jest to truizm w odniesieniu do każdej cechy rozkładającej się normalnie. Ale co z tego?
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#88
zefciu napisał(a):
EusMadeus napisał(a): IQ=140 i więcej ma tylko 2% ludzi.
A dlaczego akurat progiem „głupoty” ma byś IQ=140? A nie 50 albo 300?
Cytat:większość jest przeciętna i to jest fakt.
Jest to truizm w odniesieniu do każdej cechy rozkładającej się normalnie. Ale co z tego?

Dlaczego w odniesieniu do naszej dyskusji mówisz o jakiś progach głupoty?
Odpowiedz
#89

I tutaj mamy fakt:

W Gdańsku  pojawiły  się  billboardy, ktore reklamują  stronę  walczącą z kościołem.

https://www.o2.pl/informacje/billboardy-...642504608a
„W okopach nie ma ateistów” – to nie jest argument przeciwko ateizmowi; to argument przeciwko okopom…...
Autor: James Morrow
Odpowiedz
#90
geranium napisał(a):
I tutaj mamy fakt:

W Gdańsku  pojawiły  się  billboardy, ktore reklamują  stronę  walczącą z kościołem.

https://www.o2.pl/informacje/billboardy-...642504608a
Ja nie rozumiem tych pisiorków. Jak ktoś napisze coś nieprzychylnego na Kościół to jest obraza religijna i święte oburzenie, trzeba ukarać i zakazać. A jak zablokowano konta Trumpowi na Twitterze i fejsie to jest zamach na wolność słowa. Nie można mieć ciastka i zjeść ciastkaUśmiech
Odpowiedz
#91
EusMadeus napisał(a): W Polsce w Boga wierzy 86% obywateli. W skali świata pewnie nie odbiegamy za bardzo od normy. Tendencje są takie, że chrześcijan jest na świecie coraz mniej, natomiast wyznawców islamu coraz więcej.
Czy to jest w interesie Europejczyków aby zwalczali KK gdy kościoły są w Europie zastępowane meczetami? 

Są ludzie, którzy muszą w coś wierzyć - no i jest pytanie czy lepiej aby w Europie wierzyli w chrześcijaństwo czy islam? Czy może uważacie, że uda się stworzyć laicką Europę?
Właśnie wszedłem na tą grupę i poczytałem twoje poglądy i wybacz twierdzisz że jesteś ateistą ale poza tym twoje poglądy temu przeczą.
Dla mnie masz typowe poglądy religijnego zwolennika PIS i KK.
Odpowiadając na twoje konkretne pytanie to nie ma badań naukowych ilu polskich obywateli wierzy w boga. W skali świata to z pewnością bardzo zmienna liczba.
Sugerujesz też że kk jest lepszy od muzułmanów i dlatego powinniśmy popierać kk - argument świadczący właśnie ze nie jesteś ateista tylko zwolennik kk może tak argumentować. 
Uśmiałem się naprawdę. Każda religia to zło. kk nie pali w tej chwili na stosach bo stracił bardzo na sile
co nie znaczy że by tego nie robił gdyby ją miał. Ale nadal wierni mogą karać niewierzących więzieniem za obrazę ich wiary w rzeczy zaprzeczające fizyce i naukom empirycznym. Islam ma po prostu większą siłę w biednych krajach gdzie rządzi. Bo wiadomo fanatyzm religijny jest odwrotnie proporcjonalny do stopnia zamożności społeczeństwa.

Aha i ponieważ to mój pierwszy post przedstawię się krótko. Nie jestem ateistą ponieważ uważam że to nazwa stworzona przez kk żeby skonsolidować wiernych
wokół potrzebnego im do sprawowania władzy wroga. Po prostu dorosłem i przestałem wierzyć w bajki o świętym Mikołaju, krasnoludkach, bogach etc. Dlatego
wybrałem sobie nick grownup. Wiem że w USA ateiści zdając sobie sprawę z tego faktu często nazywają się bright ale niezbyt na nazwa się rozpowszechniła i mnie też się bardzo nie podoba.
Dla mnie to co kk określa ateistą to normalny dorosły człowiek  który wyrósł już z bajek, nie zaprzecza prawom fizyki, wierzy w t to co widzi, uzywa swojego rozumu,  nie wierzy w cudowna misje kk, a 2+2 dla niego zawsze =4

Pozdrawiam wszystkich dzielących ze mną ten światopogląd

PS oczywiście że powinniśmy walczyć z kk, żeby nie mogli wsadzać nas do więzienia
i żeby nie mogli żyć z naszych podatków i wielu jeszcze innych powodów.
Odpowiedz
#92
grownup napisał(a): Dla mnie masz typowe poglądy religijnego zwolennika PIS i KK.

To bardzo fajne, że wiesz lepiej odemnie jakie ja mam poglądy (po przeczytaniu kilku zdań postu). Dziękuję, że się z tym ze mną podzieliłeś Duży uśmiech

Cytat:Odpowiadając na twoje konkretne pytanie to nie ma badań naukowych ilu polskich obywateli wierzy w boga.

Sugeruje się ogólnie dostępnymi sondażami - https://www.pch24.pl/cbos--90-proc--pola...484,i.html

Cytat:Sugerujesz też że kk jest lepszy od muzułmanów i dlatego powinniśmy popierać kk - argument świadczący właśnie ze nie jesteś ateista tylko zwolennik kk może tak argumentować.

Nie, chrześcijaństwo wplotło się w europejską kulturę, prawo, zwyczaje itd. Ja sam z siebie chciałbym mieć więcej niż jedną kobietę, natomiast kultura w Polsce jest taka, że mężczyzna ma tylko jedną. Nasza cywilizacja postawiła na jednego mężczyznę na jedną kobietę i historia pokazała, że na tym nie straciliśmy.

Cytat:Uśmiałem się naprawdę.

Miło mi, że mogłem Ci poprawić humor.

Cytat:Każda religia to zło. kk nie pali w tej chwili na stosach bo stracił bardzo na sile
co nie znaczy że by tego nie robił gdyby ją miał. Ale nadal wierni mogą karać niewierzących więzieniem za obrazę ich wiary w rzeczy zaprzeczające fizyce i naukom empirycznym. Islam ma po prostu większą siłę w biednych krajach gdzie rządzi. Bo wiadomo fanatyzm religijny jest odwrotnie proporcjonalny do stopnia zamożności społeczeństwa.

No i? A nie pomyślisz sobie, że religia wplata się w kulturę i być może ma to jakiś związek, że Islam jest tylko w biednych krajach?

Cytat:Aha i ponieważ to mój pierwszy post przedstawię się krótko. Nie jestem ateistą ponieważ uważam że to nazwa stworzona przez kk żeby skonsolidować wiernych
wokół potrzebnego im do sprawowania władzy wroga. Po prostu dorosłem i przestałem wierzyć w bajki o świętym Mikołaju, krasnoludkach, bogach etc.

No spoko, witaj na forum Duży uśmiech
Odpowiedz
#93
Osiris napisał(a): Ja nie rozumiem tych pisiorków. Jak ktoś napisze coś nieprzychylnego na Kościół to jest obraza religijna i święte oburzenie, trzeba ukarać i zakazać. A jak zablokowano konta Trumpowi na Twitterze i fejsie to jest zamach na wolność słowa. Nie można mieć ciastka i zjeść ciastkaUśmiech
Bo oni nie widzą w tym niczego złego i nielogicznego. Taka moralność Kalego. Kali ukraść krowa- dobrze, Kalemu ukraść krowa - źle. Nie znającym Sienkiewicza przypominam klasycznego mema z ery przed-internetowej Język
Kiedy człowiek umiera, po pierwsze traci życie. A zaraz potem złudzenia.
Terry Pratchett
Odpowiedz
#94
grownup napisał(a):kk nie pali w tej chwili na stosach bo stracił bardzo na sile

No niestety, juz się nie pali na stosach lewaków pokroju nacjonalisty Hitlera czy innych aborcjonistów. I dlatego obecny świat jest tak do dupy

grownup napisał(a):co nie znaczy że by tego nie robił gdyby ją miał

No, miejmy nadzieję że tak się stanie. To przez lewackich aborcjonistów umiera 50 milionów ludzi rocznie. A inkwizycja spaliła na stosie może z kilkanaście tysięcy lewaków w ciągu kilku wieków. Co prawda zdarzały się pomyłki ale przecież tez trafi się dziecko co przeżyje aborcję

grownup napisał(a):Islam ma po prostu większą siłę w biednych krajach gdzie rządz

Wiadomo, takie ZEA to ostoja gówna i biedoty za to KRLD to kraj mlekiem i miodem płynacy. Na co czekasz? W te pędy leć oddawać cześć jedynemu prawdziwemu władcy niosącego kaganek óswiaty i ateizmu w świecie

grownup napisał(a):Pozdrawiam wszystkich dzielących ze mną ten światopogląd

Gdzieś mam wszystkich dzielących ten światopogląd, ale to pewnie dlatego ze mam poglądy typowego wyborcy PiS-u i sympatyka KK
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości