Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pas trasmisyjny agresji
Chyba wszyscy się zgodzą, że kiedyś zjednoczony obóz PT. Solidarności przekształcił się w prawdziwe wężowisko, pełne jadowitych żmij.
Zaczęło się chyba od Wałęsy, który promował kopanie po kostkach i siekierezadę, a potem szambo wybiło.

Obecie mamy dwie wrogie armie, pełne harcowników, którzy niczego i nikogo nie oszczędzają.
Stosując analogię do Teorii Skapywania, ta agresja skapuje i karmi lud pracujący miast i wsi kalkami, stereotypami i prymitywnym wykluczaniem (co zresztą lud ochoczo kupuje).

Czasami komuś z tego ludu odbije i robi się nieciekawie, jak swego czasu z zastrzelonym działaczem łódzkiego PiSu-, Rosiakiem, a teraz podźganym Adamowiczem.

Nie będę udawał naiwniaka i nawoływał do wspólnych śpiewów przy ognisku i bruderschaftów.

Czy można jakoś sensownie przeciąć tę spiralę?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Chyba jedynym sposobem na niwelowanie poziomu hejtu, jest niepowielanie go.
- Myślałem, że ty nie znasz lęku.
- Mylisz się. Lęku nie zna tylko głupiec.
- A co robi wojownik, kiedy czuje strach?
- Pokonuje go. To jest w każdej bitwie nasz pierwszy martwy wróg.
Odpowiedz
Tak ale hejt jest bardzo sexy.
Wyobraź sobie dwóch polityków.
Jeden mówi "UE ma swoje wady i zalety" i zaczyna robić jakieś analizy, a drugi odpala "UE to lewacka kurwa, a Tusk, to rudy zdrajca" (to samo dotyczy wszelkich innych zjawisk)
Stawiam dolary przeciwko orzechom, że nikt, poza garstką pasjonatów, nie pochyli się nad tymi analizami.

Ciekawe, gdzie jest teraz jakaś Linia Oporu, poza którą hejt jest bee?

PS. Właśnie nadali, że Adamowicz nie przeżył - RIP
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
A Owsiak zrezygnował z prezesowania WOŚP.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): PS. Właśnie nadali, że Adamowicz nie przeżył - RIP

No i mamy Narutowicza 2019 AD. Ja jestem w szoku i nie mogę wydobyć nic poza RIP.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem

Jest czas rodzenia i czas umierania, czas sadzenia i czas wyrywania,
czas zabijania i czas leczenia, czas burzenia i czas budowania,
czas płaczu i czas śmiechu, czas zawodzenia i czas pląsania,
czas rzucania kamieni i czas ich zbierania, czas pieszczot i czas wstrzymania,
czas szukania i czas tracenia, czas zachowania i czas wyrzucania,
czas rozdzierania i czas zszywania, czas milczenia i czas mówienia,
czas miłości i czas nienawiści, czas wojny i czas pokoju.

Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Obecie mamy dwie wrogie armie, pełne harcowników, którzy niczego i nikogo nie oszczędzają. Stosując analogię do Teorii Skapywania, ta agresja skapuje i karmi lud pracujący miast i wsi kalkami, stereotypami i prymitywnym wylkuczaniem (co zresztą lud ochoczo kupuje).

Pozytywne jest to, że zaangażowanych politycznie, wzajemnie nienawidzących się ludzi mamy tylko 1/4 spośród uprawnionych do głosowania.

Czyli większość narodu nie jest pierdolnięta i ma wyjebane na politykę.

Smutne jest to, że w zaangażowanej politycznie mniejszości znajdują się zjeby, które nazbyt poważnie podchodzą do wzajemnego szczucia praktykowanego przez PiS i opozycję.

Sofeicz napisał(a): Nie będę udawał naiwniaka i nawoływał do wspólnych śpiewów przy ognisku i bruderschaftów.

Czy można jakoś sensownie przeciąć tę spiralę?

Najwięcej mogliby zrobić Kaczyński i Tusk lub Schetyna - gdyby od nich zaczęła się przemiana, polegająca na publicznym pogodzeniu się i na normalnej dyskusji, normalnej rywalizacji, to z Kociołka Rozsądku zacząłby skapywać Wywar Spokoju - na partyjniaków, a w dalszej kolejności na lud pracujący miast i wsi. Przykład idzie z góry - póki mamy takich chujowych polityków, którzy poprzez media ze sobą powiązane szerzą nienawiść tylko z powodu walki o władzę i kasę, póty będzie dochodzić do eskalacji agresji.

Kościół też mógłby pomóc - mimo wszystko ma ogromny potencjał agitacyjny, a mógłby agitować za normalną, cywilizowaną walką polityczną.

Sami politycy - jeśli mają odrobinę instynktu samozachowawczego - powinni sobie uświadomić, że któregoś dnia, to któryś z nich może stać się ofiarą takiego politycznego szczucia. Już choćby tylko z tego powodu powinni ogarnąć siebie i swoją mowę.
Odpowiedz
Przyczyną tego wszystkiego jest upadek wartości, spowodowany odejściem od nauczania Jezusa i propagandą ateistyczną.
Odpowiedz
Świecko humanistyczną i lewacką*
Kiedy pan Wołodyjoski po raz trzecie otwierał trumnę, sądził że znajdzie tam Dracule. Nie mylił się 
(Dźwięk pocierania o magiczną lampę)
- Pojeb*ło!? Nie jestem Gandalfem jedyną bronią jaką mam jest rózga
Fabuła i Akcja, taka sama jak w jedynce i dwójce mimo okrojnego budżetu 
- teraz tylko żeby nie przyłapał nas Faron(dźwięk pierdnięcia)
Faraon Mumia znowu rozpierd*la cały kosmos trzy. Akcja!!! Romans 
- za stówe pokaże ci fiuta
Film twórców "Dżumy i Dżumandżi II"
Faraon Mumia znowu rozpierd*la cały kosmos trzy!
Odpowiedz
bert04 napisał(a):
Sofeicz napisał(a): PS. Właśnie nadali, że Adamowicz nie przeżył - RIP

No i mamy Narutowicza 2019 AD. Ja jestem w szoku i nie mogę wydobyć nic poza RIP.
Hejt, harcownicy., to, tamto. Wszystko to prawda.  Zacząłeś pierwszy.

2. Ów Żakowski:
https://wiadomosci.wp.pl/zakowski-adamow...884758657v
Komitet Obrony Demokracji przed Komitetem Obrony Demokracji

"Gdy kobieta osiąga orgazm z mężczyzną, kolaboruje z systemem patriarchalnym, erotyzując tylko opresję, której ulega."

- Sheila Jeffreys, profesorka nauk politycznych na Uniwersytecie w Melbourne w Australii, feministka i lesbijka.

Odpowiedz
Smok Eustachy napisał(a): (...)

Smoku, chwilowo chyba każdy Twój wpis będzie wywoływał moją agresję, więc nie odpowiem tak jak chciałem, ale tylko przez wzgląd na intencję autora wątku.

2. Może odpuść w tym temacie przynajmniej czas jakiś, bo nie wiem, czy następnym razem wytrzymam w tym postanowieniu.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem

Jest czas rodzenia i czas umierania, czas sadzenia i czas wyrywania,
czas zabijania i czas leczenia, czas burzenia i czas budowania,
czas płaczu i czas śmiechu, czas zawodzenia i czas pląsania,
czas rzucania kamieni i czas ich zbierania, czas pieszczot i czas wstrzymania,
czas szukania i czas tracenia, czas zachowania i czas wyrzucania,
czas rozdzierania i czas zszywania, czas milczenia i czas mówienia,
czas miłości i czas nienawiści, czas wojny i czas pokoju.

Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Ciekawe, gdzie jest teraz jakaś Linia Oporu, poza którą hejt jest bee?

Nie ma takowej. TVPiS już zdążyła ogłosić, że to wszystko wina Owsiaka, Tuska i PO, a propagandyści PiS zaczęli taki komunikat puszczać już kilka godzin wcześniej. Natomiast jakiekolwiek wskazywanie na przemysł nienawiści w wykonaniu Populizmu i Socjalizmu, wespół z ich propagandystami i pelikanerią, jest okrzykiwane jako szerzenie hejtu. To jak miałoby PO zareagować? Udawać, że deszcz pada?

Nie, nie lubię PO.

lumberjack napisał(a): Pozytywne jest to, że zaangażowanych politycznie, wzajemnie nienawidzących się ludzi mamy tylko 1/4 spośród uprawnionych do głosowania.

Nie. Jest jeszcze niepoliczalna grupa osób, która twierdzi, że nie głosowała na Populizm i Socjalizm, a z uporem godnym lepszej sprawy rozsiewa i broni propagandy Populizmu i Socjalizmu.
"All great men should be haunted by the fear of not living up to their potential.
All loyal men should be haunted by the fear of not having done enough for their country.
All honourable men should be haunted by the fear of not having lived a life worthy of those men who came before us." Sigurd
Odpowiedz
lumberjack napisał(a): Pozytywne jest to, że zaangażowanych politycznie, wzajemnie nienawidzących się ludzi mamy tylko 1/4 spośród uprawnionych do głosowania.

Czyli większość narodu nie jest pierdolnięta i ma wyjebane na politykę.
Nie wiem, czy to jest pozytywne. Jeśli głosować będą tylko ludzie pierdolnięci, to przekaz wszystkich partii politycznych będzie siłą rzeczy skierowany do ludzi pierdolniętych. Ja zaś wolałbym, gdyby partie polityczne oferowały swoje propozycje ludziom normalnym.
Szymon Pyżalski

Przybądź i bądź, bez zarzutu
Tak dla Tutsi, jak dla Hutu
Odpowiedz
Socjopapa napisał(a): Nie ma takowej. TVPiS już zdążyła ogłosić, że to wszystko wina Owsiaka, Tuska i PO, a propagandyści PiS zaczęli taki komunikat puszczać już kilka godzin wcześniej.
Specjalnie odszedłem od mojej zasady i obejrzałem wczorajsze wiadomości TVPiS.
Poziomem nierzetelności przekroczyli wszystkie granice. 
Przedstawiono tam chyba kompletny zestaw "agresywnych" wypowiedzi polityków PO i ani jednej ze strony PiS-owców.

Ale tu, jeszcze przed finałem, przegięli totalnie;

Skoro jednak śmierć ustanawia porządek świata, może lepiej jest dla Boga, że się nie wierzy w niego i walczy ze wszystkich sił ze śmiercią, nie wznosząc oczu ku temu niebu, gdzie on milczy.
Albert Camus
Odpowiedz
Nie kompletny zastaw agresywnych wypowiedzi tylko mały wycinek. To po primo. Po secundo mam nadzieję, że absurd i przesterowanie panującej u was narracji przyniesie efekt odwrotny od zamierzonego.

https://twitter.com/pikus_pol/status/108...7541089280

Żakowskiego zacytuję:
- Mamy do czynienia, wbrew takiej narracji politycznej, która się pojawiła, z człowiekiem po prostu chorym.
(…)
Każdego z nas może spotkać coś tak kompletnie absurdalnego, ale też nieuniknionego, bo szaleństwo jest wszędzie
(...)
Żeby nie wiem jak fantastycznych ludzi się dochowamy w społeczeństwie, to każdego z nas może spotkać coś tak kompletnie absurdalnego, ale też nieuniknionego, bo szaleństwo jest wszędzie

Żakowskiego zacytuję:
- Mamy do czynienia, wbrew takiej narracji politycznej, która się pojawiła, z człowiekiem po prostu chorym.
(…)
Każdego z nas może spotkać coś tak kompletnie absurdalnego, ale też nieuniknionego, bo szaleństwo jest wszędzie
(...)
Żeby nie wiem jak fantastycznych ludzi się dochowamy w społeczeństwie, to każdego z nas może spotkać coś tak kompletnie absurdalnego, ale też nieuniknionego, bo szaleństwo jest wszędzie
Komitet Obrony Demokracji przed Komitetem Obrony Demokracji

"Gdy kobieta osiąga orgazm z mężczyzną, kolaboruje z systemem patriarchalnym, erotyzując tylko opresję, której ulega."

- Sheila Jeffreys, profesorka nauk politycznych na Uniwersytecie w Melbourne w Australii, feministka i lesbijka.

Odpowiedz
Socjopapa napisał(a): Nie. Jest jeszcze niepoliczalna grupa osób, która twierdzi, że nie głosowała na Populizm i Socjalizm, a z uporem godnym lepszej sprawy rozsiewa i broni propagandy Populizmu i Socjalizmu.

Hmm... no ale tak na co dzień w kontakcie z ludźmi nie zauważam tej całej pisowsko-peowskiej walki...

zefciu napisał(a): Nie wiem, czy to jest pozytywne. Jeśli głosować będą tylko ludzie pierdolnięci, to przekaz wszystkich partii politycznych będzie siłą rzeczy skierowany do ludzi pierdolniętych.

I tak też niestety się dzieje... przecież od dawien dawna żadna partia nie poruszyła kluczowych dla Polski tematów. Partie posługują się populistycznymi, prostymi i głupimi hasełkami, a jak już rządzą to sobie przyznają pensje miesięczne po 60 tysi, normalnych ludzi mając w dupie. Nie piszę tylko o PiSie - która partia i który rząd zajął się zabójczymi stawkami ZUS? A przecież 90% firm w Polsce to mikro, małe i średnie Januszexy dla których zmniejszenie ZUSu z 1300 zł do 500 zł miesięcznie byłoby niczym z serca kamienia spadnięcie. Ale wszystkie rządy od 89 roku mają drobnych przedsiębiorców głęboko w dupie konsekwentnie podnosząc co roku stawki ZUS.

zefciu napisał(a): Ja zaś wolałbym, gdyby partie polityczne oferowały swoje propozycje ludziom normalnym.

Też bym tak wolał, ale wracamy do problemu poruszonego przez Sofeicza:

Sofeicz napisał(a): Tak ale hejt jest bardzo sexy.
Wyobraź sobie dwóch polityków.
Jeden mówi "UE ma swoje wady i zalety" i zaczyna robić jakieś analizy, a drugi odpala "UE to lewacka kurwa, a Tusk, to rudy zdrajca" (to samo dotyczy wszelkich innych zjawisk)
Stawiam dolary przeciwko orzechom, że nikt, poza garstką pasjonatów, nie pochyli się nad tymi analizami.

Może taka jest natura ogółu ludzi (niezależnie od miejsca na ziemi), że wystarczają im proste slogany...

Fajna jest ta bajka, ładnie obrazuje naturę naszych polityków:

Może gdyby wychowanie ludzi było łatwiejsze; gdyby tak każdemu dało się naprawdę wpoić zasady katolicyzmu lub stoicyzmu ograniczające pazerność i chciwość, to politycy by się tak nie szarpali o władzę, wpływy i pieniądze. Obozy polityczne z nimi powiązane też byłyby mniej nienawistne...
Odpowiedz
lumberjack napisał(a):
Kościół też mógłby pomóc - mimo wszystko ma ogromny potencjał agitacyjny, a mógłby agitować za normalną, cywilizowaną walką polityczną.

Niestety zapał agitacyjny wykazują Rydzyk, Międlar i Natanek. A jak odezwie się ksiądz Boniecki to Kościół zamyka mu usta. I chuj z tego całego potencjału.
Odpowiedz
Z tego co powyżej wynika, że kluczowe dla normalnego mieszkańca Odrowiśla są obecnie dwa pytania: (1) kiedy i (2) gdzie spierdalać, kiedy tzw. Polacy rzucą się do przegryzania sobie gardeł nawzajem.

Tak mnie tknęło przy okazji grania w Dooma, jakieś dwadzieścia pięć lat temu, że to się wszystko dobrze nie skończy, jeśli ludzie będą serwowali dzieciakom tak popierdoloną rozrywkę. Kiedy wyszedł Carmageddon polegający na rozjeżdżaniu przypadkowych przechodniów, miałem już pewność, że cywilizację szlag nam trafi. Pozostawało pytanie, czy my tego dożyjemy, czy jednak będziemy mieli to szczęście, że całe to cyfrowe szambo wybije już po naszym zgonie.

Nie mamy tego szczęścia.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
ErgoProxy napisał(a): Z tego co powyżej wynika, że kluczowe dla normalnego mieszkańca Odrowiśla są obecnie dwa pytania: (1) kiedy i (2) gdzie spierdalać, kiedy tzw. Polacy rzucą się do przegryzania sobie gardeł nawzajem.

Tak mnie tknęło przy okazji grania w Dooma, jakieś dwadzieścia pięć lat temu, że to się wszystko dobrze nie skończy, jeśli ludzie będą serwowali dzieciakom tak popierdoloną rozrywkę. Kiedy wyszedł Carmageddon polegający na rozjeżdżaniu przypadkowych przechodniów, miałem już pewność, że cywilizację szlag nam trafi. Pozostawało pytanie, czy my tego dożyjemy, czy jednak będziemy mieli to szczęście, że całe to cyfrowe szambo wybije już po naszym zgonie.

Nie mamy tego szczęścia.

Gdzieś czytałem na temat wyników pewnych badań (podobno naukowychUśmiech, z których wynikało, że agresja małolatów nie jest wynikiem nadmiernego naparzania w GTA ponieważ nie występuje odpowiednia korelacja ruchowo-wzrokowa podczas wykonywania tej czynności. Czyli dzieciak przejeżdzając babcię na pasach porusza tylko samymi palcami na padzie, co nie odpowiada czynnościom zobrazowanym na ekranie, wobec czego mózg nie kojarzy jednego z drugim i nie wzmacnia bodźcem poziomu agresji. Inaczej sprawa ma się w przypadku telewizji, podczas której oglądania ciało jest bezczynne a móżg może całkowicie skupić się na przyswajaniu mniej lub bardziej pożytecznych treści.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości