To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fatimski offtop z wątku o kształcie Ziemi
#21
Quinque napisał(a): Ale wy wiecie że w Fatimie nie tylko chodziło o słońce(był też cud związany z wodą)? Niektórzy ludzie siedzieli w domach a zaczęli z nich wybierać bo myśleli że świat się kończy

W hinduistyczny cud mleka Quinque też wierzy? przecież tysiące ludzi potwierdziło występowanie tego zjawiska.
Odpowiedz
#22
Osiris napisał(a):
Quinque napisał(a): Ale wy wiecie że w Fatimie nie tylko chodziło o słońce(był też cud związany z wodą)? Niektórzy ludzie siedzieli w domach a zaczęli z nich wybierać bo myśleli że świat się kończy

W hinduistyczny cud mleka Quinque też wierzy? przecież tysiące ludzi potwierdziło występowanie tego zjawiska.

To nieźle, posążki do których wpada mleko. To robi wrażenie. Pokazanie przyszłości dzieciom się do tego nie umywa

Powiem więcej, w Afryce w Latach 90'tych ludzie widzieli cud znikających penisów. Sorry, ale zajmowanie się tym rzekomym cudem mleka nie jest warte poświęcania mu czasu
Odpowiedz
#23
Ale w Indiach każdy Ci powie, że to prawda. Zapytaj 70000 ludzi w Indiach i jednego na "M" w Polsce.
Odpowiedz
#24
Super. Nie neguję tego że mleko mogło wpływać do posążku. No ale wcale to nie ma związku z tym ze w Idniach w tamtym okresie sprzedaz mleka wzrosła o 30%. Twoja śmieszna erystyka jest śmieszna
Odpowiedz
#25
Quinque napisał(a): Super. Nie neguję tego że mleko mogło wpływać do posążku. No ale wcale to nie ma związku z tym ze w Idniach w tamtym okresie sprzedaz mleka wzrosła o 30%. Twoja śmieszna erystyka jest śmieszna

No ale tyle osób w to wierzy, nawet pewnie więcej niż w rzekomy cud fatimski. Więc dlaczego ty nie wierzysz?
Odpowiedz
#26
Super. To teraz podaj informację że tyle osób wierzy w to wydarzenie. A i pomijam fakt że w Fatimie byli ateiści i agenci rządu którzy chcieli nie dopuścić do zbierania się tam ludzi. I jakoś żaden z nich nie potwierdził tezy że nic tam się nie wydarzyło. Ciekawe że o rzekomym cudzie mleka nie ma podobnych informacji. Właściwie to praktycznie nie ma żadnych informacji na ten temat. A wydarzenie z Fatimy badało wiele osób

Więc jak nie masz nic do powiedzenia to nie mów
Odpowiedz
#27
Quinque napisał(a): Super. To teraz podaj informację że tyle osób wierzy w to wydarzenie. A i pomijam fakt że w Fatimie byli ateiści i agenci rządu którzy chcieli nie dopuścić do zbierania się tam ludzi. I jakoś żaden z nich nie potwierdził tezy że nic tam się nie wydarzyło. Ciekawe że o rzekomym cudzie mleka nie ma podobnych informacji. Właściwie to praktycznie nie ma żadnych informacji na ten temat. A wydarzenie z Fatimy badało wiele osób 
Ja wiem, że jako fanatyczny katolik masz problemy z przyjmowaniem informacji niezgodnych z twoim światopoglądem ale proponuję przeczytać choćby wpis Wikipedii dotyczący rzekomego fatimskiego cudu i jak jest wyjaśniany przez współczesną naukę.
 https://pl.wikipedia.org/wiki/Cud_S%C5%82o%C5%84ca
Odpowiedz
#28
Jest to o tyle ciekawe że nawet w tym wątku podwazylem część tych tzw. Wyjaśnień. No ale skoro dla Ciebie Wikipedia jest źródłem wiedzy objawionej to może wykażesz miejsce w którym Wikipedia podaje imiona rzekomych ludzi(na których się powołuje), którzy tam byli a cudu nie widzieli?

Wikipedia napisał(a):Profesor Auguste Meessen z Instytutu Fizyki Katolickiego Uniwersytetu w Lowanium stwierdził, że zgłoszone przez pielgrzymów obserwacje były złudzeniami optycznymi, wywołanymi przez zbyt długie patrzenie w tarczę słoneczną

Jest to o tyle ciekawe że ludzie którzy tam byli potwierdzają że patrzenie na słońce nie wywoływało u nich żadnych efektów ubocznych. A samo słońce ich nie raziło

No i tak to jest z tą Wikipedią. Zresztą, Osiris pominął na tej stronie tezy przeczące jego wierzeniom
Odpowiedz
#29
Ziemowit napisał(a): Maciej pisał, że dowodzi. Jest to moim zdaniem tak pokręcone wyjaśnienie, że ostatnio nabrałem pewnego przekonania, że się z nas nabija. Tłumaczenie płaskiej ziemi obserwacjami jej powierzchni to był level normal ale teraz to już level super hard.

Maciej oczywiście nie jest uczciwy intelektualnie. I tutaj zefciu ma rację, że forsuje określoną kreację siebie z premedytacją.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
#30
Ziemowit napisał(a): Następnie wykonałem 20 niewielkich obrotów słońca, zachowałem przy tym duży dystans aby nie zbliżać słońca za bardzo do ziemi, potem słońce powróciło do pierwotnego miejsca i przyspieszyłem czas, żeby sprawdzić jak zmieni się życie na ziemi przez następne kilka lat.

zgodnie z opisem (https://fatima.pl/objawienia/cud_slonca/): "(...) Ta ogromna kula zaczęła jakby „tańczyć”. Słońce było jakby gigantycznym ognistym kołem, kręcącym się szybko. Zatrzymało się na jakiś czas, zanim znów zaczęło kręcić się wokół swojej osi z oszałamiającą prędkością. (...) Trzykrotnie ożywiona szaleńczym ruchem ruchem kula ognia zaczęła drżeć i trząść się. Wydawało się, że opadając ruchem zygzakowatym spadnie na przerażony tłum. Wszystko to trwało około dziesięciu minut. Na końcu słońce wspięło się znów wijącym ruchem do punktu, z którego zaczęło opadać, na nowo przyjmując swój spokojny wygląd i odzyskując zwykłą jasność swego światła. " - niemniej ubitym i szacuneczek za symulację i że Ci się chciało.

Quinque napisał(a): Pokazanie przyszłości dzieciom się do tego nie umywa

rozmawiamy o przepowiedni dotyczącej zakończenia I WS i zapowiedzi II WŚ, tyle że ujawnionej.... w 1941 roku?

podam zeszłotygodniowe wyniki w totka, może być?
Odpowiedz
#31
O tej w której dzieci mówiły że niebawem umrą. A i siostra Łucja przed wojną mówiła o konflikcie. Oraz o tym objawieniu w którym to przepowiedziano zamach na papieża
Odpowiedz
#32
Cytat:Słońce (...) zaczęło kręcić się wokół swojej osi z oszałamiającą prędkością
Kręciło się wokół własnej osi z oszamiającą prędkością???

Przecież zobaczenie obrotu słońca gołym okiem jest NIEMOŻLIWE. Do tego NIEZBĘDNY jest teleskop z kompletem odpowiednich filtrów. Słońce jest wielokrotnie zbyt jasne i jest za małe, żeby ludzkie oko nawet u największego sokoła wzroku było w stanie zobaczyć cokolwiek więcej niż oślepiający dysk. Ludzkie oko nie ma ani takiej rozdzielczości ani możliwości filtrowania światła aby zobaczyć jakieś szczegóły na powierzchni słońca. Dalej jest o szalonym skakaniu słońca po niebie ruchem zygzakowatym oraz drżeniu słońca. Ten opis brzmi jak wizja albo wrażenie migotania słońca, które jest częstym efektem optycznym przy dłuższym patrzeniu a nie obserwacja faktycznego obrotu. W tym opisie nie ma nic, co wskazywałoby na faktyczną obserwację. Widzę tu raczej opis ludzi będących w duchowym transie, którzy pragnęli wierzyć.

Cytat:szacuneczek za symulację i że Ci się chciało.
Spędziłem nad nią mało czasu bo program robi prawie wszystko sam. W czasie rzeczywistym zmieniasz jakiś parametr jednego z obiektów i każdy pozostały obiekt w układzie słonecznym reaguje na zmianę grawitacji, siły pływowej, wiatr słoneczny, promieniowanie rentgenowskie, gamma i tak dalej. Możesz sobie zrzucić Apophis na Europę i poczytać parametry zmian klimatycznich jak lubisz niszczyć. Duży uśmiech Programik można kupić na steam za 100zł.
Odpowiedz
#33
Osiris napisał(a): W hinduistyczny cud mleka Quinque też wierzy? przecież tysiące ludzi potwierdziło występowanie tego zjawiska.
Kij z cudem mleka, pomyślcie ile osób widziało Elwisa po śmierci. Hm, coś mi to przypomina..
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
#34
Quinque przemilcza fakt, że zamachu na papieża mieli dokonać żołnierze? W zruinowanym miescie, za pomocą "strzał z łuku" a potem zabić mieszkańców tego miasta? Niebywałe, że tak czepialski user sobie pozwala. też dla uproszczenia może? Duży uśmiech
I hear the roar of big machine
Two worlds and in between
Hot metal and methedrine
I hear empire down


Odpowiedz
#35
No i co związku z tym? Ali Akcza nie był żołnierzem Szarych Wilków?
Odpowiedz
#36
Dalej Quique nie wyjaśnił, dlaczego nie wierzy w Cud Mleka a przyjmuje Cud Słońca? Chciałbym też dowiedzieć się, ilu ludzi będących naocznymi świadkami rzekomego Cudu Słońca potwierdziło, że widziało dokładnie to samo zjawisko? I wreszcie po trzecie: czy Quinque jest pewien, że w przepowiedni jest mowa o JP2, a nie na przykład o Gandalfie? Bo wiesz, Łucja, jak twierdzil znający ją dobrze zakonnik Mario de Oliveira, żyła sobie w swoim własnym świecie, pełnym infantylnych, fantazji.
Odpowiedz
#37
Ziemowit

Cytat:Spędziłem nad nią mało czasu bo program robi prawie wszystko sam. W czasie rzeczywistym zmieniasz jakiś parametr jednego z obiektów i każdy pozostały obiekt w układzie słonecznym reaguje na zmianę grawitacji, siły pływowej, wiatr słoneczny, promieniowanie rentgenowskie, gamma i tak dalej. Możesz sobie zrzucić Apophis na Europę i poczytać parametry zmian klimatycznich jak lubisz niszczyć.

Są też efekty wizualne tego niszczenia?
Odpowiedz
#38
Lampart napisał(a): Ziemowit

Cytat:Spędziłem nad nią mało czasu bo program robi prawie wszystko sam. W czasie rzeczywistym zmieniasz jakiś parametr jednego z obiektów i każdy pozostały obiekt w układzie słonecznym reaguje na zmianę grawitacji, siły pływowej, wiatr słoneczny, promieniowanie rentgenowskie, gamma i tak dalej. Możesz sobie zrzucić Apophis na Europę i poczytać parametry zmian klimatycznich jak lubisz niszczyć.

Są też efekty wizualne tego niszczenia?

Jak najbardziej, tylko pod względem graficznym szału nie ma.
Odpowiedz
#39
Osiris napisał(a): Dalej Quique nie wyjaśnił, dlaczego nie wierzy w Cud Mleka a przyjmuje Cud Słońca? Chciałbym też dowiedzieć się, ilu ludzi będących naocznymi świadkami rzekomego Cudu Słońca potwierdziło, że widziało dokładnie to samo zjawisko? I wreszcie po trzecie: czy Quinque jest pewien, że w przepowiedni jest mowa o JP2, a nie na przykład o Gandalfie? Bo wiesz, Łucja, jak twierdzil znający ją dobrze zakonnik Mario de Oliveira, żyła sobie w swoim własnym świecie, pełnym infantylnych, fantazji.

Dalej Osiris nie ma nic do powiedzenia. No ale to żadna nowość. I tak się składa że ten tzw. Cud mleka to zjawisko kapilarne. Argumenty że "ludzie nie widzieli tego samego" jest tak żałosny że zwykły prokurator go obali. Ciekawe czy na rozprawie sądowej ludzie zeznają iż widzieli to samo. Ja nie mam zamiaru się tu produkować a później Osiris(który jak zwykle nie ma nic mądrego do powiedzenia) to zignoruje. Z mojej strony to była ostatnia odpowiedź
Odpowiedz
#40
Quinque napisał(a): Dalej Osiris nie ma nic do powiedzenia. No ale to żadna nowość.
Przecież napisałem ze trzy linijki tekstu, głównie pytania dotyczące kwestii, których nie raczyłeś wyjaśnić. 
Cytat:Argumenty że "ludzie nie widzieli tego samego" jest tak żałosny że zwykły prokurator go obali. 
Ty twierdzisz, że podobno 70 tysięcy ludzi widziało ten sam cud. Skąd to wiesz, Jezus ci powiedział, czy może miałeś wizje siostry Łucji?

Cytat:Ciekawe czy na rozprawie sądowej ludzie zeznają iż widzieli to samo
Jeśli na rozprawie sądowej ludzie przedstawiają różne wersje danego wydarzenia, to komu należy wierzyć? Nawiedzonemu katolikowi? 

Cytat:Ja nie mam zamiaru się tu produkować a później Osiris(który jak zwykle nie ma nic mądrego do powiedzenia) to zignoruje. Z mojej strony to była ostatnia odpowiedź
A to się nie produkuj. Będzie z korzyścią dla wszystkich.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości