To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inicjatywa Gwiazdowskiego
#1
https://wiadomoscgwiazdowskiego.pl

Co myślicie o powstającej właśnie inicjatywie Roberta Gwiazdowskiego?
Największą zaletą tego faceta jest, że jest do bólu merytoryczny i interesują go rzeczy, które rzeczywiście są ważne dla rozwoju Polski.
Jego największą słabością jest dokładnie to samo, bo zupełnie się nie wpisuje w popularny obecnie antagonistyczny duopol i unika populizmu (na przykład jest otwartym zwolennikiem wyższego wieku emerytalnego dla kobiet niż mężczyzn).

Ma szanse na 2-3 procent, czy jednak coś więcej?
Odpowiedz
#2
Jak nie zacznie retoryki: Korupcja, kolesiostwo i przekręty to zginie marnie. Kogo obchodzą argumenty? Kogo obchodzą fakty i realne pomysły? Przecież tłuszcza jara się KaczTower i seksaferami. Jak nie będzie tykał tych tematów to się nikt o nim nie dowie. Będzie efemerydą jeszcze większą niż YETI. Smutne, ale prawdziwe.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#3
Adam Wielomski

Cytat:W mojej ocenie zapowiedź prof. Roberta Gwiazdowskiego, że zakłada swój ruch polityczny świadczy o tym, że na Nowogrodzkiej z powagą potraktowano powstanie koalicji Ruchu Narodowego - Wolności, a także rozmowy tejże koalicji z otoczeniem politycznym o. Rydzyka.


I tyle w temacie Duży uśmiech
Odpowiedz
#4
Christoff napisał(a): Ma szanse na 2-3 procent, czy jednak coś więcej?

Potencjał jest. Ostatnio w Trójce, w programie "Za a nawet przeciw" było o tej inicjatywie, i telefony się zawiesiły - tyle osób dzwoniło z poparciem.
Niestety nie dotarłem na spotkanie z Gwiazdowskim w Łodzi i bardzo żałuję.
Facet ma zaplecze narracyjne w postaci Instytutu im. Adama Smitha, jest sprawny retorycznie, umie jasno wykładać swoje poglądy, na razie nie sadzi takich baboli, jak JKM czy Petru.
Czas pokaże, czy ma twarda dupę, bo już pewnie ekipy hakowe pracują na trzy zmiany.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#5
Niech jeszcze zgarnie Jacka Wilka i elita liberalna będzie skupiona w jednym miejscu.
I choose not to choose life. I choose something else - Ewan McGregor

Niedostępny na forum. KONTAKT PRZEZ GG LUB MAIL
Odpowiedz
#6
Podobno Gwiazdowski rozmawia z "bezpartyjnymi samorządowcami". Ponieważ częścią jego programu jest decentralizacja, jest tu jakiś potencjał.
Odpowiedz
#7
Pamiętam jak jarałem się Gowinem. Miał fajny program, ordoliberalizm w polskim wydaniu. Miał prezencję, miał czyste konto... I dzisiaj jest mi wstyd, że pokładałem w tym szkodniku jakiekolwiek nadzieje. Żeby się to nie skończyło tak samo.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#8
Gawain napisał(a): Pamiętam jak jarałem się Gowinem. Miał fajny program, ordoliberalizm w polskim wydaniu. Miał prezencję, miał czyste konto... I dzisiaj jest mi wstyd, że pokładałem w tym szkodniki jakiekolwiek nadzieje. Żeby się to nie skończyło tak samo.

Cieszę się, że zdobyłeś się na taki samokrytycyzm. Bo ludzie mądrzejsi od Ciebie, a nawet ode mnie mądrzejsi (tak, są tacy), są przekonani, że Gwiazdowski to drugi Gowin. 

Inteligenty człowiek się uczy na błędach. Wierzę w Ciebie, Z.
Odpowiedz
#9
Gowin czyli koleś z fetyszem poświęcania swoich przekonań dla "większego dobra"? Co on ma wspólnego z R.G.?

Słowa Adama "Polskiego Pinocheta" Wielomskiego stawiają inicjatywę w opozycji do piesków Putina, co jest prognostykiem dobrym.
Odpowiedz
#10
I ja na to liczę. Ale już dużo ostrożniejszy jestem w optymizmie co do ludzi pakujących się do polityki. Moja prababcia mawiała, żeby nie być dobrym człowiekiem, bo takiego świnie zjedzą. I Gowina nie zeżarli, za to Gwiazdowskiego mogą schrupać. Najpierw inicjatywę ośmieszą, później będzie istniał tylko w sieci a potem się o nim zapomni. Chyba, że jakoś wypłynie. Ale jak? Program to trochę mało. Tutaj nikt tego nie czyta, poza szaleńcami.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#11
No nie wiem - skoro nawet tu, na takim pobocznym forum, sprawa 'jest', to jakiś potencjał też jest.
Za RG przemawia to, że swoje tezy głosi od lat i ma jakieś zaplecze w postaci Instytutu Adama Smitha, który jest stałym graczem we wszelkich debatach eksperckich.
W sumie to dlaczego nie miałaby powstać jakaś polska FDP. która mając 5-7 procent byłaby języczkiem u wagi dla tych brontozaurów.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#12
Im bardziej rozdrobniony elektorat prawicowo-libkowy, tym lepiej Duży uśmiech Trochę pewnie zabierze korwinom, kukizom i nowoczesnym i samemu też nie wejdzie do sejmu.
Dopóki rodzimy się i umieramy, póki światło jest w nas, warto się wkurwiać, trzeba się wkurwiać! Wciąż i wciąż od nowa.
Odpowiedz
#13
Żeby dostać się do sejmu, trzeba dostać raptem 235.000 głosów.
Chyba tylu wolnorynkowców się w 38 milionowym kraju znajdzie?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#14
Sofeicz napisał(a): Chyba tylu wolnorynkowców się w 38 milionowym kraju znajdzie?
Może się znajdzie. Ale część zagłosuje na PO, bo „PO ma szasnę rządzić”. Część na „N”, bo N jest bardziej racjonalna. Część może będzie dalej wierzyć w Korwina. A część może w Wilka.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
#15
Widziałem jedną jego wypowiedź, że państwo powinno być neutralne światopoglądowo.
To wtedy na jakiej podstawie będzie się rozstrzygać problemy prawne dotyczące np. aborcji?

A tak poza tym to po obejrzeniu jego filmu gdzie przedstawia swoje poglądy:

https://youtu.be/xxdyUUzOAPE

Trudno mi coś zarzucić, przemawia bardzo rozsądnie, ale ja nie jestem żadnym ekonomem więc chętnie poczytałbym konstruktywną krytykę jego poglądów. Przydałaby się jakaś debata z kimś o odmiennych poglądach ekonomicznych. Może z jakimś zwolennikiem społecznej gospodarki rynkowej? Z socjalistą?
Odpowiedz
#16
W sprawie aborcji jest zwolennikiem obowiązującego status quo.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
#17
zefciu napisał(a):
Sofeicz napisał(a): Chyba tylu wolnorynkowców się w 38 milionowym kraju znajdzie?
Może się znajdzie. Ale część zagłosuje na PO, bo „PO ma szasnę rządzić”. Część na „N”, bo N jest bardziej racjonalna. Część może będzie dalej wierzyć w Korwina. A część może w Wilka.

Ja nie zagłosuje na nikogo bo żaden kandydat mi się nie podoba. No i co mam teraz zrobić?
Odpowiedz
#18
Wystartować. Ja przynajmniej mam taki zamiar, o ile nic się nie zmieni. Za kilka lat się okaże.
Sebastian Flak
Odpowiedz
#19
Ja to pierdole ściągam kominiare i idę na roboty. I tak nic się nie da zmienić. Europa upadła pod wpływem marksistowskiej propagandy
Odpowiedz
#20
A ja to kiepsko widzę. Widziałem kawałki projektu gwiazdowskiej konstytucji - dostęp do broni, JOWy, system prezydencki, etc. Naiwna próba przeszczepiania Teksasu na polski grunt, bez cienia refleksji nad lokalnymi uwarunkowaniami i w ogóle sensem takiego zabiegu. To jest niepoważne. Na moje może coś uciułać w eurowyborach, bo tam ideowcy są promowani przez niską frekwencję, ale w parlamentarnych skończy jak KNP po odejściu Korwina.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości