To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Wiosna" panie sierżancie - partia Biedronia
znaLezczyni napisał(a): Ironia zamyka drogę do dyskusji.

Wywoływanie irytacji też.

Cytat:Jak wyżej. Oczywiście, byłbyś godzien, gdybyś rozmawiał bez ironizowania. I chciałam zauważyć, że to ty wygłosiłeś ex cathedra swoją opinię o tzw. komunie. Ja ja tylko napisałam, że wydaje mi się, że (jak z twojej opinii wynika) nie masz o tych czasach pojęcia.

A to ciekawe. Prawie całe życie, spędziłem w miejscowości, której mieszkańcy zostali ukształtowani przez PRL i kosmiczno-komiczne warunki jakie były wtedy przez państwo stwarzane. Pamiętam dysfunkcjonowanie państwowego zakładu, do dzisiaj użeram się z mentalnością ludzi przekonanych, że jak coś nie jest na stałe do gruntu przytwierdzone to mogą sobie to zabrać, bo to niczyje... Widzę co po tych czasach zostało i na podstawie tego oceniam.



Cytat:Widzisz, dlatego tak rzadko chce mi się rozmawiać z tobą - bo nawet wtedy, kiedy próbuję, ty wchodzisz na wysokie tony ironii od razu (w cytacie powyżej zabrzmiała falsetem).

Z reguły staram się normalnie argumentować i rozmawiać spokojnie. Niestety nic nie irytuje mnie tak, jak stawianie tezy przeciwnej bez jej argumentowania lub prośby o poparcie przeze mnie argumentami tego co powiedziałem. To nawet nie jest próba Kontaktu, to nadawanie komunikatu na wszystkich pasmach.



Cytat:Stachanowiec? Za dużo lumberjacka się naczytałeś.
Biedroń to polityk. Społecznikiem jest o tyle, że chce poruszyć kwestie zastałych problemów społecznych, którymi PO i niegdyś SLD bały się zajmować.

Co nie zmienia faktu, że zaprezentował najobszerniejszy wachlarz propozycji wśród wszystkich partii aspirujących do miana mainstreamowych, co więcej głosi, że będzie projekty składał. Taki PSL czy Korwin czy inna Platforma nie przebiła się z takimi deklaracjami.


Cytat: To zacytuję cię jeszcze raz:

Nie pojmowałem tego w kategorii marzeń a raczej zwykłego wygodnictwa. Każdy chce żyć wygodnie a tacy ludzie wygodę afirmują właśnie w ten sposób.

 



Cytat:O tak. Chyba że chce głosować na Biedronia. Wtedy jest elektoratem zawiści.

Każdy kto chce aby ktoś stracił środki na jego korzyść jest po prostu zawistny. Dla ludzi zawistnych sprawiedliwość jest wtedy kiedy kto inny ma gorzej, czy to bogacz, czy to ksiądz albo inny kułak. Jak ktoś wybiera programy, które takie składniki mają na swoich sztandarach to jest po prostu zawistny.



Cytat:Język, jakiego używasz, wskazuje na twój brak szacunku do pracy robotnika.

To jest niemożliwe. Jeżeli kogoś nie szanuję to raczej pozorantów udających robotników. Jest taka grupa ludzi, która ceni się wyjątkowo wysoko i jest przekonana o wybitnym niedocenianiu ich wysiłku. Z reguły to partacze i zwykłe nieroby czychające na "fuchy" tj. na zajęcia przynoszące pensję, bez konieczności wysilania się. I potwierdzam, tak, takimi ludźmi gardzę. Nazywanie ich robotnikami to ujma dla normalnie pracujących ludzi.

Cytat:Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, daruj sobie pseudośmieszne wstawki. A jeśli nie możesz się oprzeć wyrażaniu swoich opinii w postaci nadmiaru (nie zawsze udolnej) ironii, to nie będę traciła czasu na odpisywanie ci.

Wzajemnie.
Sebastian Flak
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: "Wiosna" panie sierżancie - partia Biedronia - przez Fanuel - 15.02.2019, 14:21

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości