To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kącik Zagadek
Opowiem Wam o czterech siostrach.

Pierwsza nosi trójbarwne suknie. Najpiękniejsza z rodzeństwa. Ci którzy ją pokochali nigdy nie wydrą się jej urokowi.
Drugą znasz dobrze, choć by pojąć tajemnicę jej dwóch twarzy musisz spojrzeć, jak się porusza.
Trzecia to ponoć bliźniaczka tej drugiej. Ale utyła tak bardzo, że ciężko dostrzec podobieństwo. Mówią, że Ci którzy mieli z nią do czynienia zmieniają się. Gdy zaś stanie przed lustrem, ujrzysz coś zadziwiającego.
Czwarta z nich choć niby dobrze znana, to najbardziej niezrozumiana. I choć nie tak piękna jak reszta rodzeństwa, to miłość do niej łączy nawet tych, którzy są daleko.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Cholera, żebym nie podsypiał na biologii, to może bym skojarzył, bo coś mi mówi, że to jest o jakichś neuronach, zmysłach czy konkretnie o wzroku. Ale co próbuję podpasować, to mi coś brakuje.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Oddziaływania?
zefciu napisał(a): Pierwsza nosi trójbarwne suknie. Najpiękniejsza z rodzeństwa. Ci którzy ją pokochali nigdy nie wydrą się jej urokowi.
Silne.
zefciu napisał(a): Drugą znasz dobrze, choć by pojąć tajemnicę jej dwóch twarzy musisz spojrzeć, jak się porusza.
Elektromagnetyczne.
zefciu napisał(a): Trzecia to ponoć bliźniaczka tej drugiej. Ale utyła tak bardzo, że ciężko dostrzec podobieństwo. Mówią, że Ci którzy mieli z nią do czynienia zmieniają się. Gdy zaś stanie przed lustrem, ujrzysz coś zadziwiającego.
Słabe.
zefciu napisał(a): Czwarta z nich choć niby dobrze znana, to najbardziej niezrozumiana. I choć nie tak piękna jak reszta rodzeństwa, to miłość do niej łączy nawet tych, którzy są daleko.
Grawitacyjne.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
kmat napisał(a): Oddziaływania?
Zgadza się.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Dobre. Być może najlepsza zagadka w wątku. Dobra, to coś ode mnie.

To było pierwsze. To sprawia, że nie żyjemy w wiecznej nocy. To jest najprostsze, choć można to podzielić. A jeśli to podzielisz, to możesz się ruszać, a cytryna nabierze smaku.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
kmat napisał(a): To było pierwsze. To sprawia, że nie żyjemy w wiecznej nocy. To jest najprostsze, choć można to podzielić. A jeśli to podzielisz, to możesz się ruszać, a cytryna nabierze smaku.
Wodór
Odpowiedz
Oczywiście. Dajesz.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Jesteś zamknięty/a w starej szopie na Syberii, na zewnątrz mróz - 50 stopni, a w tej budzie z drewna, w której się znajdujesz jest niewiele cieplej, ale przynajmniej nie wieje. W środku znajduje się piecyk gazowy, lampa naftowa, sznur, benzyna oraz para słomianych kapci. Masz tylko jedną zapałkę - co zapalasz pierwsze i dlaczego ?
Odpowiedz
Kapcie? Sznur podpalić trudno, lampa naftowa i piecyk gazowy na nic bez nafty i gazu, benzyna niebezpieczna.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
Zapałkę.
Śpieszmy się czytać posty,  tak szybko  są kasowane....
Nie piszę o tym zbyt często lecz piszę o tym raz na zawsze... a jestem tak jak delfin łagodny i mocny i nie zawsze powrócę, nigdy nie wiadomo mówiac o miłosci czy pierwsza jest ostatnią czy ostatnia pierwszą
Odpowiedz
Hmm..., gdybym nie spał na lekcjach chemii, pewnie bym wiedział, jak zachowuje się benzyna w temperaturze nieco powyżej -50 stopni, ale zakładam, że to jest kluczem do rozwiązania zagadki.

Bo, jak mniemam, piecyk gazowy i lampa naftowa są puste?

PS: W podglądzie widzę odpowiedź Teisty, pewnie o to chodziło, ale niech będzie, wysyłam mimo to.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Teista napisał(a): Zapałkę.

Dobrze Duży uśmiech
Odpowiedz
Uwielbiam tą zagadką męczyć dzieci, dorośli też mają czasem problem - zobaczymy.
W pokoju było coś i nic. Coś wyszło drzwiami, a nic oknami. Co zostało?
Śpieszmy się czytać posty,  tak szybko  są kasowane....
Nie piszę o tym zbyt często lecz piszę o tym raz na zawsze... a jestem tak jak delfin łagodny i mocny i nie zawsze powrócę, nigdy nie wiadomo mówiac o miłosci czy pierwsza jest ostatnią czy ostatnia pierwszą
Odpowiedz
"i"?
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Teista napisał(a): W pokoju było coś i nic. Coś wyszło drzwiami, a nic oknami. Co zostało?

Nic nie zostało.
(Bo wyszło oknami).
Odpowiedz
bert04 napisał(a):"i"?
Tak jest
Śpieszmy się czytać posty,  tak szybko  są kasowane....
Nie piszę o tym zbyt często lecz piszę o tym raz na zawsze... a jestem tak jak delfin łagodny i mocny i nie zawsze powrócę, nigdy nie wiadomo mówiac o miłosci czy pierwsza jest ostatnią czy ostatnia pierwszą
Odpowiedz
Hans Żydenstein napisał(a):
kmat napisał(a): To było pierwsze. To sprawia, że nie żyjemy w wiecznej nocy. To jest najprostsze, choć można to podzielić. A jeśli to podzielisz, to możesz się ruszać, a cytryna nabierze smaku.
Wodór
kmat: mógłbyś wyjaśnić sens ostatniego zdania? Myślałem o wodorze, ale nijak nie mogłem go dopasować do tego o ruszaniu i cytrynie.
[Obrazek: style3,Fizyk.png]
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i ludzka głupota. Co do Wszechświata nie jestem pewien" - Albert Einstein
Odpowiedz
Być może chodzi o jony wodorowe (czyli protony),, które napędzają produkcję mediatora energrtycznego enzym - Syntazę ATP,  a takźe odpowiadają za kwaśny smak.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Teista napisał(a): Tak jest

Oż w mordę, teraz ja? Jest taka fajna zagadka "Co jest większe niż Bóg,...", ale w zasadzie jest ona złym tłumaczeniem na Polski, nie uwzględnia podwójnego zaprzeczenia. Może wieczorem coś wymyślę.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Fizyk napisał(a): mógłbyś wyjaśnić sens ostatniego zdania? Myślałem o wodorze, ale nijak nie mogłem go dopasować do tego o ruszaniu i cytrynie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Fermentacja_cytrynowa

To jest takie trochę naciągane, gdyż to nie jest podział pojedynczego atomu wodoru
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości