To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kącik Zagadek
Cytat:The Children's Hour

Szybka wiki pokazuje, oba filmy miały tego samego reżysera (William Wyler), w obu grała ta sama aktorka, choć różne role (Miriam Hopkins).
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Hans Żydenstein napisał(a): The Children's Hour

Brawo! Wygrałeś zagadkę. Uśmiech
Odpowiedz
Scena początkowa z filmu. Ujęcie na wodę, kamera się cały czas porusza do przodu, mijamy wodę i jesteśmy nad drzewami, w końcu ukazuje się nam widok całego miasta, widać pełno wieżowców, pojawia się tytuł filmu (białe litery)

Jaki to film ?
Odpowiedz
Harry Potter i więzień Azkabanu?
Sebastian Flak
Odpowiedz
Gawain napisał(a): Harry Potter i więzień Azkabanu?

W tej części masz na początku ujęcie na dom Dursleyów, gdzie w oknie widać migoczące światło. To Potter czaruje.
Odpowiedz
Mnie się lot na hipogryfie skojarzył.
Sebastian Flak
Odpowiedz
Gawain napisał(a): Mnie się lot na hipogryfie skojarzył.
Nie jest to scena początkowa, nie ma podczas tej sceny białego napisu z tytułem filmu, nie ma wieżowców
Odpowiedz
Nie było przypadkiem takiej sceny z lotu ptaka w "Arizona Dream" ?
Odpowiedz
Osiris napisał(a): Nie było przypadkiem takiej sceny z lotu ptaka w "Arizona Dream" ?
Na pewno nie jako pierwsza scena
Odpowiedz
Hans Żydenstein napisał(a): Scena początkowa z filmu. Ujęcie na wodę, kamera się cały czas porusza do przodu, mijamy wodę i jesteśmy nad drzewami, w końcu ukazuje się nam widok całego miasta, widać pełno wieżowców, pojawia się tytuł filmu (białe litery)

Jaki to film ?

Leon profesjonalista.

Następne pytanie.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
bert04 napisał(a):
Hans Żydenstein napisał(a): Scena początkowa z filmu. Ujęcie na wodę, kamera się cały czas porusza do przodu, mijamy wodę i jesteśmy nad drzewami, w końcu ukazuje się nam widok całego miasta, widać pełno wieżowców, pojawia się tytuł filmu (białe litery)

Jaki to film ?

Następne pytanie.

To Twoje zadanie
Odpowiedz
Hans Żydenstein napisał(a): To Twoje zadanie

Po takim prostym zadaniu? To tak jakbym się spytał, co to za film, w którym w czołówce jeden gościu modli się na dywanie w kierunku mekki, żegna ze swoją żoną w ciąży i obiecuje ojcu "Przyprowadzę go do domu". Podałem z pamięci, bo to też jeden z moich ulubionych filmów. I nie podałem wszystkich scen, żeby nie było za łatwo...

EDIT: Czołówka jest przed napisami i tytułem, a charakterystyczne jest niesamowite tło muzyczne, które zaczyna się spokojnie żeby kumulować w momencie napisów.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Hmm... jest dla mnie zagadką, dlaczego nikt nie podjął zagadki, choć też jest filmowa. Przypomnę czołówkę:

- facet modli się w kierunku Mekki
- żegna ze swoją ciężarną żoną
- (...)
- obiecuje przed wyjściem ojcu, że przyprowadzi "go" do domu
- napisy

Brak zainteresowania czy czekamy na podpowiedź?

EDIT: No dobrze, niech będzie małe uzupełnienie. Zamiast
"- (...)"
można wstawić
"- przygotowuje się do akcji"
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Trzynasty Wojownik?
Sebastian Flak
Odpowiedz
Gawain napisał(a): Trzynasty Wojownik?

Trzynasty wojownik był zakochany w cudzej żonie, co było przyczyną jego wygnania (czy też wysłania jako ambasador kalifa). Gdyby tę kobietę zaciążył, pewnie by się na wygnaniu nie skończyło.

To znaczy, chciałem powiedzieć, nie, nie "Trzynasty Wojownik". Pracuję właśnie nad nieco obszerniejszą podpowiedzią, ale jeszcze poczekam trochę.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
No dobra, chyba z powodu zbyt dużej ilości zgłoszeń temat się zawiesił i nie widzę dalszych odpowiedzi. Więc dlatego (a nie dlatego, że jestem cholernie niecierpliwy) będzie podpowiedź. Choć nie do końca.

- Głównym miejscem fabuły jest wieżowiec
- W trakcie fabuły na jednym z wyższych pięter dochodzi do wybuchu, uszkodzone zostają stropy i ściany
- W jednej ze scen ludzie wypadają z okna wieżowca
- Spora ilość tak osób pracujących w tym wieżowcu jak i
państwowych sił porządkowych ginie.
- oprócz kina akcji mamy też wątki rodzinne jak i kwestię bezsilności państwowych służb.

To na razie tyle.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Podpowiedź brzmi jak Szklana Pułapka, tyle że w niej nie ma wątku muzułmańskiego
Odpowiedz
Syn Diabła? Fahrenheit111?
Sebastian Flak
Odpowiedz
Szklana pułapka - nie
Syn diabła - nie znam i nie
Fahrenheit 111 - a może 9/11? 11/9? 451?
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Pewnie coś ataku na WTC?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości