To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kącik Zagadek
Dajesz!
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Dobra, zagadka z rodzaju co to za film:
Występuje w nim dwóch aktorów, których uważano za jednych z najprzystojniejszych postaci światowego kina. Obaj otrzymali razem trzy Oscary, ale żaden z nich nie został przyznany za konkretną rolę aktorską. Film raczej należy do klasy B, w rankingu Rotten Tomatoes wynik poniżej 20 procent. Powstał pod koniec XX wieku na podstawie powieści znanego autora, który również napisał do niego scenariusz. Nakręcono go w mieście znanym z gorączki srebra w XIX wieku.
Na początek tyle wystarczyUśmiech
Odpowiedz
Osiris napisał(a): Dobra, zagadka z rodzaju co to za film:
Występuje w nim dwóch aktorów, których uważano za jednych z najprzystojniejszych postaci światowego kina. Obaj otrzymali razem trzy Oscary, ale żaden z nich nie został przyznany za konkretną rolę aktorską. Film raczej należy do klasy B, w rankingu Rotten Tomatoes wynik poniżej 20 procent. Powstał pod koniec XX wieku na podstawie powieści znanego autora, który również napisał do niego scenariusz. Nakręcono go w mieście znanym z gorączki srebra w XIX wieku.
Na początek tyle wystarczyUśmiech
Film ten został nakręcony w "Królowej Srebra Colorado" Georgetown. Jest to horror sci-fi na podstawie powieści o tej samej nazwie, co film. Scenarzystą jest Dean Koontz, który również jest autorem materiału adaptowanego. Na Rotten Tomatoes ma ocenę 13% od krytyków. Grają w nim Peter O'Toole i Ben Affleck, którzy faktycznie otrzymali w sumie 3 Oscary - O'Toole za całokształt twórczości, a Affleck za najlepszy film i za najlepszy scenariusz oryginalny. Obaj panowie byli/są uważani za przystojnych.

Chodzi o film Phantoms z 1998, w Polsce z jakichś powodów znany jako Odwieczny Wróg.
Odpowiedz
żeniec napisał(a):
Osiris napisał(a): Dobra, zagadka z rodzaju co to za film:
Występuje w nim dwóch aktorów, których uważano za jednych z najprzystojniejszych postaci światowego kina. Obaj otrzymali razem trzy Oscary, ale żaden z nich nie został przyznany za konkretną rolę aktorską. Film raczej należy do klasy B, w rankingu Rotten Tomatoes wynik poniżej 20 procent. Powstał pod koniec XX wieku na podstawie powieści znanego autora, który również napisał do niego scenariusz. Nakręcono go w mieście znanym z gorączki srebra w XIX wieku.
Na początek tyle wystarczyUśmiech
Film ten został nakręcony w "Królowej Srebra Colorado" Georgetown. Jest to horror sci-fi na podstawie powieści o tej samej nazwie, co film. Scenarzystą jest Dean Koontz, który również jest autorem materiału adaptowanego. Na Rotten Tomatoes ma ocenę 13% od krytyków. Grają w nim Peter O'Toole i Ben Affleck, którzy faktycznie otrzymali w sumie 3 Oscary - O'Toole za całokształt twórczości, a Affleck za najlepszy film i za najlepszy scenariusz oryginalny. Obaj panowie byli/są uważani za przystojnych.

Chodzi o film Phantoms z 1998, w Polsce z jakichś powodów znany jako Odwieczny Wróg.
Dobra odpowiedźUśmiech
Twoja kolej!
Odpowiedz
Zagadka, która historycznie zmyliła też pewnego bardzo mądrego gościa.

Mamy do pokonania samochodem dwukilometrową trasę - 1 km pod górkę i 1 km z górki. Pod górkę samochód jest w stanie jechać 50 km/h, z górki oczywiście znacznie szybciej. Jak szybko musimy jechać samochodem z górki, by pokonać całą trasę ze średnią prędkością 100 km/h?
Odpowiedz
Jest to w ogóle możliwe? Jadąc 2 km ze średnią prędkością 100 km/ h tracimy 1.2 min na przejazd. Ale tyle samo czasu marnujemy na podjazd pod górkę z prędkością 50 km/h. Więc jak to możliwe? Chyba, że coś pogibałem.
Odpowiedz
Też mi się wydaje niemożliwe. Mamy rozwiązać równanie:
[latex]
\frac{1 + 1}{\frac{1}{50} + \frac{1}{v}} = 100
[/latex]
Po uproszczeniu wychodzi nam:
[latex]
100v = 100v + 5000
[/latex]
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
2 dobre odpowiedzi, dammy zadajesz Uśmiech

Przy okazji - zagadka wzięta z korespondencji Einsteina z Wertheimerem.
Odpowiedz
żeniec napisał(a):
Osiris napisał(a): Dobra, zagadka z rodzaju co to za film:
Występuje w nim dwóch aktorów, których uważano za jednych z najprzystojniejszych postaci światowego kina. Obaj otrzymali razem trzy Oscary, ale żaden z nich nie został przyznany za konkretną rolę aktorską. Film raczej należy do klasy B, w rankingu Rotten Tomatoes wynik poniżej 20 procent. Powstał pod koniec XX wieku na podstawie powieści znanego autora, który również napisał do niego scenariusz. Nakręcono go w mieście znanym z gorączki srebra w XIX wieku.
Na początek tyle wystarczyUśmiech
Film ten został nakręcony w "Królowej Srebra Colorado" Georgetown. Jest to horror sci-fi na podstawie powieści o tej samej nazwie, co film. Scenarzystą jest Dean Koontz, który również jest autorem materiału adaptowanego. Na Rotten Tomatoes ma ocenę 13% od krytyków. Grają w nim Peter O'Toole i Ben Affleck, którzy faktycznie otrzymali w sumie 3 Oscary - O'Toole za całokształt twórczości, a Affleck za najlepszy film i za najlepszy scenariusz oryginalny. Obaj panowie byli/są uważani za przystojnych.

Chodzi o film Phantoms z 1998, w Polsce z jakichś powodów znany jako Odwieczny Wróg.

Choroba, miałem tę odpowiedź na końcu języka, ale nie doczytałem o tym honorowym oskarze na O'Toola. Nawet kiedyś oglądałem początek, ale to na serio jest gniot, więc wyłączyłem w pierwszej połowie.

Osiris napisał(a): Pensylwania - nazwa pochodzi od nazwiska Williama Penna i wyrazu "sylvania", z łacińskiego znaczy "leśna kraina".

Cóż, jak Giovanni Cabotto odnalazł nowy ląd (wyspę) nazwał ją "Nowo Odnaleziony Ląd". Po łacinie "Terra Nova", ale przyjęła się zanglicyzowana nazwa (podobnie jak imię odkrywcy najczęście podaje się w angielskiej wersji).

To tylko taka ciekawostka, zguglować ją łatwo (chyba).
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
bert04 napisał(a): Choroba, miałem tę odpowiedź na końcu języka, ale nie doczytałem o tym honorowym oskarze na O'Toola. Nawet kiedyś oglądałem początek, ale to na serio jest gniot, więc wyłączyłem w pierwszej połowie.
Trzeba było strzelać, przecież nie ma punktów karnych za błędną odpowiedźUśmiech
A film jest rzeczywiście słaby. Widziałem za młodu, w nocy siedząc w pustym domu i mimo, że kiczowaty to trochę mnie nastraszył a przez to utkwił w pamięci.
Odpowiedz
Ok. Księżyc w Układzie Słonecznym o najdalszej orbicie wokół swojej planety.
Odpowiedz
dammy napisał(a): Ok. Księżyc w Układzie Słonecznym o najdalszej orbicie wokół swojej planety.

Ganimedes albo Neso (trzynasty księżyc Neptuna). Zależnie od definicji (średnia odległość – Ganimedes, maksymalna – Neso).

Trochę mnie „zagadka”, a bardziej „zajrzyj na listę w Wikipedii”.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Osiris napisał(a): Trzeba było strzelać, przecież nie ma punktów karnych za błędną odpowiedźUśmiech
A film jest rzeczywiście słaby. Widziałem za młodu, w nocy siedząc w pustym domu i mimo, że kiczowaty to trochę mnie nastraszył a przez to utkwił w pamięci.

Byłem na odwyku od forum, ale zagadka ciekawa była. Nawet wykombinowałem, że jak trzy oskary na dwóch, to musi być jakiś gostek z dwoma, czyli Benio był gorącym kandydatem. I film też odkopałem. Ale potem spaliłem się na informacji, że Peterek nigdy nie dostał Oskara (ale to było za aktorstwo, nie ten honorowy).

Mnie intrygował na początku, ale zbyt szybko przeszedł w kanon, zbyt szybko też tajemnica została wyjawiona. Dobry horror z potworem to taki, w którym przez pierwszą połowę filmu potwór jest zagadką, najlepiej nie widać go wcale. Moim zdaniem.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
zefciu napisał(a):
dammy napisał(a): Ok. Księżyc w Układzie Słonecznym o najdalszej orbicie wokół swojej planety.

Ganimedes albo Neso (trzynasty księżyc Neptuna). Zależnie od definicji (średnia odległość – Ganimedes, maksymalna – Neso).

Trochę mnie „zagadka”, a bardziej „zajrzyj na listę w Wikipedii”.

Nie wiem o co Ci chodzi z tym Ganimedesem. Jego maksymalna odległość od Jowisza ustępuje odległościom minimalnym orbit wielu księżyców w US. Chociażby Kallisto. Ale za Neso zadajesz następne pytanie.
Odpowiedz
@zefciu (+ @dammy)

A mogę ja, mogę ja,mogę ja? Tak bez żadnego trybu? Mam jedno fajne, nie wiem czy trudne, ale ciekawe.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
No dobra, jak mawiał Kmicic, "Proś, a jak nie dają, to bierz sam".

Jest taka kraina, której nazwa, w tłumaczeniu, brzmi "Kraj niedźwiedzi". Co dziwniejsze, jedną z charakterystycznych cech tej krainy jest to, że żyją tam niedźwiedzie.

Ale to nie koniec. Jest inna kraina, podobna do tej pierwszej, choć nie żyją w niej niedźwiedzie. Żeby było śmieszniej, nazwę tej krainy można tłumaczyć jako "Kraj bez niedźwiedzi".
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
Arktyka i Antarktyda?
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz
kmat napisał(a): Arktyka i Antarktyda?

Jepp. Obawiałem się, że za łatwe. Ale ciekawe o tyle, że nazwa nie miała nic wspólnego z ekosystemem, ale wywodzi się od gwiazdozbiorów Wielkiej i Małej Niedźwiedzicy, które wyznaczają północ.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
dammy napisał(a): Nie wiem o co Ci chodzi z tym Ganimedesem.
Dobra, jestem głupi i czego nie rozumiem, to sobie dośpiewam (w tabeli była średnica samego księżyca, a ja dośpiewałem, że to średnica orbity)

Ponieważ ostatnia zagadka o czterech siostrach się spodobała, to będzie o innych czterech siostrach. Imiona noszą często nieładne. Imię jednej wywodzi się od gruczołu, drugiej od gówna (choć cennego) trzeciej, od pojemnika. Czwarta ma więcej szczęścia i jej imię wiąże się z wonną przyprawą. Pierwsza i druga podobne są to siebie. Tak jak trzecia i czwarta. Ale pierwsza woli towarzystwo czwartej, a druga – trzeciej. Razem wiedzą o Tobie więcej niż Ty sam.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Zapomniałeś dodać, że one mają brata, który zastępuje czwartą siostrę podczas prac terenowych, i którego imię wywodzi się od szczyn.
Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości