Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy kobieta może zrozumieć idealizm?
Pelikan
Ja na tej reklamie widzę po prostu pochwałę reagowania na zło, co pozytywnie wpływa na społeczeństwo wg zasady przyczyny i skutku.

To jest bardzo dobra reklama.

O tym, że biali mężczyźni są zaszczuwani to wiem, ale to się właśnie dzieje w imię ideałów (przy czym tutaj akurat pseudo-feministycznych, postępowych).

W życiu normalnych ludzi, takich przeciętnych, dookoła siebie, zupełnie tego nie zauważyłem.
w związkach znajomych widzę, że kobiety piłują swoich mężczyzn, sprowadzają ich na tor "masz być odpowiedzialny i dbać o rodzinę".

Cytat:A skąd wiesz, ze to co robisz jest faktycznie dobre? I czy sam fakt, że kierujesz się w życiu dobrem, nie wynika z wiary w abstrakcję?

To co robię oceniam po obserwacji i według przyczyny i skutku, czyli jest to zakorzenione w życiu, a nie ideałach, abstrakcjach. No oczywiście trzeba użyć myślenia abstrakcyjnego, żeby coś przewidzieć, ale służy to sprawom życiowym, a nie ułańskiej fantazji itp. dodam że ja nie twierdzę, że jestem taki dobry ale w tym widzę sens.

Cytat:Gdyby nie ideały, człowiek by nie był zdolny do jakiegokolwiek postępu. Wiara w tę alternatywną rzeczywistość pociąga za sobą zmianę tej konkretnej rzeczywistości, w której żyjesz. Nie wierząc w ideały, ograniczając swoje życie do namacalnego TU I TERAZ, wybierasz siedzenie w miejscu zamiast rozwoju.

Żeby zmieniać tą konkretną rzeczywistość, trzeba się skupić na niej i dobrze ją zrozumieć.
Taki przykład, jest bardzo dobra książka "Siła nawyku" oparta jest ona nie na alternatywnej rzeczywistości, a na rzeczywistym sposobie funkcjonowania ludzkiej psychiki.

Quinque
Cytat:Kruca fuks

I tak masz pisać, żeby oduczyć się przeklinania.

Legend

Cytat:A jakiego narzędzia trzeba użyć, aby rozeznać się w tych rzekomych bytach?

- Intelektu

Dokładnie, intelektu, więc według mojego rozumowania taki Bóg, jest kuzynem Boga Spaghetti.
Myśleć to co prawdziwe, czuć to co piękne i kochać co dobre – w tym cel rozumnego życia.

Platon
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
RE: Czy kobieta może zrozumieć idealizm? - przez Lampart - 05.03.2019, 12:06

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości