Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy kobieta może zrozumieć idealizm?
Lampart napisał(a): Pelikan
Ja na tej reklamie widzę po prostu pochwałę reagowania na zło, co pozytywnie wpływa na społeczeństwo wg zasady przyczyny i skutku.

To jest bardzo dobra reklama.

O tym, że biali mężczyźni są zaszczuwani to wiem, ale to się właśnie dzieje w imię ideałów (przy czym tutaj akurat pseudo-feministycznych, postępowych).

W życiu normalnych ludzi, takich przeciętnych, dookoła siebie, zupełnie tego nie zauważyłem.
w związkach znajomych widzę, że kobiety piłują swoich mężczyzn, sprowadzają ich na tor "masz być odpowiedzialny i dbać o rodzinę".
Z jednej strony ich piłują, wymagają odpowiedzialności, dbałości o rodzinę, a z drugiej strony ich kastrują. Ta reklama, którą się zachwycasz, jest wyrazem tej kastracji.
To normalne, że chłopcy, później mężczyźni czasem się biją. Czasem się biją z przyczyn błahych, ale niekiedy się biją w słusznej sprawie, np. o dobro Ojczyzzny albo kobietę. Facet, który się nigdy nie bije, bo to ZUO, jest do niczego. Kiedy banda dresów postanowi mu zgwałcić zbiorowo kobietę, spierdoli gdzie pieprz rośnie albo posłusznie wystawi własną dupę. Bronić ani siebie, ani kobiety, przecież nie potrafi.
Facet, który nie jest dżentelmenem, nie zyskuje sympatii nawet wśród feministek. Kobieta jest równa mężczyźnie, ale spróbuj coś złego powiedzieć na kobietę. Zasugeruj upośledzenie umysłowe i zobacz, jak zareagują. Prawdziwy mężczyzna do kobiety podchodzi z taryfą ulgową. Nawet jak jest idiotką, to nie wypada jej tego mówić. To nie seksizm, a rycerskość.
Wreszcie, facet, który nie wykazuje zainteresowania kobietą, jej walorami fizycznymi, też nie będzie w oczach kobiet cennym nabytkiem. A w tej reklamie zdrowe zainteresowanie kobiecymi wdziękami zostało przedstawione jako ZUO. To jakaś promocja homoseksualizmu?

Cytat:To co robię oceniam po obserwacji i według przyczyny i skutku, czyli jest to zakorzenione w życiu, a nie ideałach, abstrakcjach. No oczywiście trzeba użyć myślenia abstrakcyjnego, żeby coś przewidzieć, ale służy to sprawom życiowym, a nie ułańskiej fantazji itp. dodam że ja nie twierdzę, że jestem taki dobry ale w tym widzę sens.
Ale na jakiej podstawie stwierdzasz, ze skutek jest dobry? Jakie masz kryteria?

Cytat:Żeby zmieniać tą konkretną rzeczywistość, trzeba się skupić na niej i dobrze ją zrozumieć.
Taki przykład, jest bardzo dobra książka "Siła nawyku" oparta jest ona nie na alternatywnej rzeczywistości, a na rzeczywistym sposobie funkcjonowania ludzkiej psychiki.
Podaj konkretny przykład takiego mechanizmu. Zrozumienie rzeczywistości -> zmiana rzeczywistości.
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
RE: Czy kobieta może zrozumieć idealizm? - przez towarzyski.pelikan - 05.03.2019, 13:03

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości