Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy kobieta może zrozumieć idealizm?
#14
legend napisał(a):
Cytat:więc według mojego rozumowania taki Bóg, jest kuzynem Boga Spaghetti.

Może być dla ciebie kim chcesz, to jest twoja sprawa. Każdy używa intelektu jak chce, a twierdzenie, że ktoś się myli jest właśnie robieniem z siebie boga Uśmiech.

Nie. Samo to, że przyjmuje rozumowo ateizm jest implicite przypisywaniem pomyłki teistom i na odwrót.


Pelikan
Cytat:A jakie miałam wcześniej podejście do tych spraw?

Wcześniej napisałaś, że zgłosiłabyś na policję swojego przyjaciela, gdybyś się dowiedziała że pobił mężczyznę z którym zdradziła go jego kobieta.

Cytat:Oczywiscie, że to nie jest zerojedynkowe, ale o ile ktoś kto się umie bić, może się nie bić, to ktoś, kto bić się nie umie, nawet jakby chciał, to tego nie zrobi.
Chodzi o to, żeby być przygotowanym na taką ewentualność, że trzeba będzie się bić. Wychowując chłopców w sposób tępiacy agresję hoduje się osoby niezdolne do walki, której nie zawsze da się uniknąć i nie zawsze unikać nalezy.
Mówiąc o biciu nie ma na myśli tylko fizycznych pojedynków, ale też agresję słowną. Mięsem też trzeba umieć rzucać.

Jeżeli tam na tym pikniku były koleżeńskie zapasy to jeszcze ok. A jeśli to było, że jeden chłopak bije drugiego no to reakcja była słuszna.


Cytat:Mówisz o tych scenach 0:57 - 1:05? Gdzie tam jest molestowanie?

Mówię o tym co było na początku. Mowa była o molestowaniu. Tamten murzyn zbyt szybko zareagował.

Cytat:Podałeś przykład pewnego wyrzeczenia, którego pozytywne skutki odczujesz względnie szybko. Są jednak takie wyrzeczenia, których skutki odczujesz z dużo większym opóźnieniem albo nawet ich nie odczujesz, bo nie masz pewności, że rzeczywiście coś na tym zyskasz. I wielu ludzi takich wyrzeczeń w swoim życiu dokonuje, np. sportowcy, aktorzy, muzycy.

Dlatego jak ktoś nie kocha dyscypliny sportu którą uprawia, to nie powinien jej uprawiać. Jak ktoś nie lubi pływać to nie powinien zostać pływakiem. Jak ktoś nie kocha muzyki to nie powinien zostać muzykiem. Nie ma w tym nic złego, że się rezygnuje z czegoś czego się nie czuje, a jak się czuje, to sama ta droga do celu dużo daje i zwraca wyrzeczenia.


Cytat:Wcale nie twierdzę, ze dobra i zła nie rozumie się intuicyjnie. Jednak czekam, aż mi wyjaśnisz, czemu to szczęście rozumiane nie jako krótkotrwała, natychmiastowa przyjemność wynikła z zaspokojenia komuplsywnej potrzeby, nie jest ideą.

Szczęście nie jest ideą tylko uczuciem.

Cytat:Tylko męzczyznom homoseksualnym i aseksualnym nie zalezy na tym, by podobać się kobietom.

To nie znaczy, żeby się temu podporządkowywać.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Czy kobieta może zrozumieć idealizm? - przez Lampart - 05.03.2019, 17:37

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości