Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy kobieta może zrozumieć idealizm?
#15
Lampart napisał(a): Wcześniej napisałaś, że zgłosiłabyś na policję swojego przyjaciela, gdybyś się dowiedziała że pobił mężczyznę z którym zdradziła go jego kobieta.
Owszem. A w jaki sposób to przeczy temu, co teraz mówię? Przecież pobicie mężczyzny, który gwałci kobietę nie jest tym samym co pobicie faceta, którego w sposób dobrowolny wybrała kobieta. Kobieta to nie jest trofeum.

Cytat:Jeżeli tam na tym pikniku były koleżeńskie zapasy to jeszcze ok. A jeśli to było, że jeden chłopak bije drugiego no to reakcja była słuszna.
Nawet jeśli mieli równe szanse? Stwierdzenie jeden chłopak bije drugiego sugeruje, że ten jeden bije, a drugi jest okładany, a więc mamy nierówną sytuację. Co jeśli oni się biją? Jak partner z partnerem?

Cytat:Mówię o tym co było na początku. Mowa była o molestowaniu. Tamten murzyn zbyt szybko zareagował.
W TV. Jak sobie to zestawisz z tymi scenkami, o których piszę, to w ten sposób odbiorca reklamy zostaje zmanipulowany asocjacją - podrywanie, zaczepianie kobiety to molestowanie. 

Cytat:Dlatego jak ktoś nie kocha dyscypliny sportu którą uprawia, to nie powinien jej uprawiać. Jak ktoś nie lubi pływać to nie powinien zostać pływakiem. Jak ktoś nie kocha muzyki to nie powinien zostać muzykiem. Nie ma w tym nic złego, że się rezygnuje z czegoś czego się nie czuje, a jak się czuje, to sama ta droga do celu dużo daje i zwraca wyrzeczenia.
Jeśli się czymś zajmujesz na poważnie, intensywnie, z zamiarem osiągnięcia czegoś wielkiego, to (prawie?) nigdy nie będzie tak, że zawsze będziesz kochał to, co robisz. Sukces w niektórych dziedzinach wymaga sporej dozy cierpienia. Okresy kiedy wsyzstko idzie jak z płatka, a ćwiczenie jest czystą przyjemnością, przepplatane są okresami zwątpienia, niemocy, kiedy zaczynasz wręcz nienawidzić tego, co robisz. Masz dość, chcesz żyć jak normalni ludzie. Jednak mimo wszystko postanawiasz się temu poświęcić.
Chcesz osiągnąć sukces? Musisz być gotowy na porażkę. Ta droga daje satysfakcję, ale pod warunkiem, że celem wcale nie jest ta satysfakcja, szczęście. Celem jest ideał doskonałości, a szczęście jest tylko produktem ubocznym.

Cytat:Szczęście nie jest ideą tylko uczuciem.
Na czym polega to uczucie? Zdefiniuj szczęście.

Cytat:To nie znaczy, żeby się temu podporządkowywać.
Oczywiście. Ale potem nie można płakać, ze nikt mnie nie chce, a przecież mi się należy z samego faktu istnienia. Za darmo nic nie ma. Chcesz kobietę? Musisz się dla niej w ten czy inny sposób poświęcić.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Czy kobieta może zrozumieć idealizm? - przez towarzyski.pelikan - 05.03.2019, 20:17

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości