Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy kobieta może zrozumieć idealizm?
Pelikan
Cytat:Owszem. A w jaki sposób to przeczy temu, co teraz mówię? Przecież pobicie mężczyzny, który gwałci kobietę nie jest tym samym co pobicie faceta, którego w sposób dobrowolny wybrała kobieta. Kobieta to nie jest trofeum.

Pisałaś wcześniej o biciu się o kobietę, skojarzyło mi się to... z biciem o kobietę Duży uśmiech tak jak lwy walczą o samice w stadzie.

Cytat:Nawet jeśli mieli równe szanse? Stwierdzenie jeden chłopak bije drugiego sugeruje, że ten jeden bije, a drugi jest okładany, a więc mamy nierówną sytuację. Co jeśli oni się biją? Jak partner z partnerem?

nie wyobrażam sobie, że jest jakieś spotkanie towarzyskie dorosłych ludzi na którym mają patrzeć jak ich dzieci się tłuką na poważnie, jeszcze zrozumiem jakieś sparingi, zapasy itp. Z kuzynem na spotkaniach rodzinnych często sobie urządzaliśmy takie sparingi, ale to i tak szliśmy do osobnego pokoju, a nie żeby dorośli mieli na to patrzeć. A oni mieli się tłuc na poważnie na oczach swoich rodziców?? Co ty dajesz ;d

Cytat:Jeśli się czymś zajmujesz na poważnie, intensywnie, z zamiarem osiągnięcia czegoś wielkiego, to (prawie?) nigdy nie będzie tak, że zawsze będziesz kochał to, co robisz. Sukces w niektórych dziedzinach wymaga sporej dozy cierpienia. Okresy kiedy wsyzstko idzie jak z płatka, a ćwiczenie jest czystą przyjemnością, przepplatane są okresami zwątpienia, niemocy, kiedy zaczynasz wręcz nienawidzić tego, co robisz. Masz dość, chcesz żyć jak normalni ludzie. Jednak mimo wszystko postanawiasz się temu poświęcić.
Chcesz osiągnąć sukces? Musisz być gotowy na porażkę. Ta droga daje satysfakcję, ale pod warunkiem, że celem wcale nie jest ta satysfakcja, szczęście. Celem jest ideał doskonałości, a szczęście jest tylko produktem ubocznym.

Oczywiście, że są okresy zwątpienia, kryzys, wrażenie regresu itd.
Ale tu też wchodzi nawyk, ta dyscyplina którą się wyrobiło po drodze.
Dochodzi też to że taki sportowiec podjął już pewne decyzje, jest już na drodze i szkoda tego tak zaprzepaścić odnaleźć się nagle w czymś innym brnie się nadal. Robi się przerwę żeby "zgłodnieć" itd., zmienia się trenera żeby wprowadził jakąś świeżość różnie ludzie kombinują.
Suma sumarum ma to dawać szczęście, a nie cierpienie. I nie mówię tu o przyjemności jak z płatka.
Przyjemność jak z płatka wracając do mojego przykładu to sięgnięcie po smartfona. Zasada jest taka taka sama bo treningi to jest też coś co się robi dzień po dniu. Sam rozwój jest pewną formą szczęścia.
Cytat:Celem jest ideał doskonałości, a szczęście jest tylko produktem ubocznym

A tam, za sport się biorą ludzie w takim wieku że już nie ma szans na bycie najlepszym, wielu piłkarzów na pewno zdaję sobie sprawę, że nie będą drugim Messi.
Wiadomo jak coś się robi to chcę się to robić dobrze, chce się być coraz lepszym, bo tak jesteśmy uwarunkowani biologicznie, postęp nam się podoba a regres smuci, ale trzeba też to wszystko kosztować.
Jak ktoś się bierze za sport i widzi tylko metę to prędzej zrezygnuje po niepowodzeniach niż ktoś kto się tym bawi.

Cytat:Na czym polega to uczucie? Zdefiniuj szczęście

Za wiki
(trwałe) zadowolenie z życia połączone z pogodą ducha i optymizmem; ocena własnego życia jako udanego, wartościowego, sensownego.
Cytat:Oczywiście. Ale potem nie można płakać, ze nikt mnie nie chce, a przecież mi się należy z samego faktu istnienia. Za darmo nic nie ma. Chcesz kobietę? Musisz się dla niej w ten czy inny sposób poświęcić.

No nie bardzo jakoś tak widzę to, wolę pozostać sobą. I ludzie są sobą i są w związkach Uśmiech
Wiadomo związek to jakieś poświęcenie, kompromisy i tak dalej, ale to nie znaczy żeby oceniać się i podporzádkowywać temu jak widzi mnie kobieta. Przykładowo lubię grać w warcaby ale kobiety wolą piłkarzów. To nie jest powód żebym nagle zaczął grać w piłkę. Ktoś kto tak robi to się zatraca.
Dlatego trzeba się dobrze dopasować z kobietą w sensie dobrać, a nie podporządkować.

Legend, jeśli mam inne zdanie to siłą rzeczy, skoro mam takie zdanie to uważam, że jest ono słuszne, bo inaczej bym takiego nie miał.
Jeżeli ktoś wplątuje Boga do dyskusji publicznej jako wyznacznik tego czym powinienem się kierować w życiu to przedstawiam mój stosunek do tej sprawy.

Piwa się z tobą napiję jeśli okoliczności pozwolą np. odległość Uśmiech
Myśleć to co prawdziwe, czuć to co piękne i kochać co dobre – w tym cel rozumnego życia.

Platon
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
RE: Czy kobieta może zrozumieć idealizm? - przez Lampart - 05.03.2019, 20:59

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości