Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy kobieta może zrozumieć idealizm?
#61
Lampart napisał(a): Jest mnóstwo materiałów gdzie np. pseudofeministki oraz ludzie o innym kolorze skóry niż biały używają tego określenia "white privilege", "white supremacy", więc nie potrzebuje tutaj badań socjologicznych na ten temat, by w rozmowie z Pelikanem przyznać, że takie zjawisko istnieje.
Takie zjawisko istnieje, ale nie sposób nazwać go nagonką na białych mężczyzn. Nawet jeśli wyrażenie "white privilege" jest nadużywane (a nie każdy, kto używa, musi nadużywać) to przecież niezgodne z prawdą przypisywanie komuś uprzywilejowania nie jest krzywdzące dla tej osoby. Jakby ci ktoś mówił "ciebie, Lampart, wszyscy lubią, masz wpływy, laski na ciebie lecą i rządzisz w dzielnicy", to czułbyś się... urażony? Wystraszony? Zaszczuty?

Nie mówiąc o tym, że ta przypadłość dotyczy specyficznej kultury, w której naprawdę istniała segregacja rasowa, jest więc rzeczą normalną, że jej ślady przetrwały. Byłoby nienormalne, gdyby nie przetrwały. Co to może mieć wspólnego z naszym kręgiem kulturowym?

Cytat:Czyli dla ciebie ksenofobicznym bagnem jest przedstawienie - https://euroislam.pl/islamu-nie-da-sie-p...emokracja/ - artykułu naukowca

Nie, ksenofobicznym bagnem jest przedstawianie wyłącznie artykułów zgodnych z tezą, że niemożliwa jest adaptacja islamu do zachodniej kultury, a ignorowanie wszystkich pozostałych. Tak samo pisanie wyłącznie o żydowskich zbrodniarzach, złodziejach i debilach jest antysemityzmem, chociaż można w taki sposób pisać tylko prawdę.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Czy kobieta może zrozumieć idealizm? - przez ZaKotem - 08.03.2019, 15:08

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości