Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy kobieta może zrozumieć idealizm?
#66
Zakotem

Zapomniałem na to odpisać

Cytat:Nie, ksenofobicznym bagnem jest przedstawianie wyłącznie artykułów zgodnych z tezą, że niemożliwa jest adaptacja islamu do zachodniej kultury, a ignorowanie wszystkich pozostałych. Tak samo pisanie wyłącznie o żydowskich zbrodniarzach, złodziejach i debilach jest antysemityzmem, chociaż można w taki sposób pisać tylko prawdę.

Demagogia.
Przede wszystkim w Europie dominuje islam sunnicki.
Jeżeli ktoś twierdzi, że da się taki islam zaadoptować do zachodniej kultury, to ciężar dowodu spoczywa na nim. Wmawia się ludziom, że islam jest religią pokoju, a tych, którzy widzą zagrożenie w rosnącej sile islamu w Europie, nazywa się islamofobami, więc pojawiają się serwisy, badania i wypowiedzi pokazujące, że to zagrożenie istnieje i, że islam nie jest spójny z zachodnią kulturą.
Tak samo, wobec tego, że są ludzie, którzy twierdzą, że ziemia jest płaska, reakcją są filmy i wypowiedzi udowadniające tezę, ze ziemia jest okrągła. Więc to tak jakbyś miał pretensje do forumowego Fizyka, że wszystkie jego wypowiedzi i filmiki, które wstawia są dobrane tendencyjnie pod tezę, że ziemia jest okrągła, nie wstawia na przykład jakichś zdjęć, na których wydaje się, że ziemia jest płaska.

Przesłanie euroislamu jest faktycznie takie, że islamu w obecnym jego kształcie w Europie nie da się pogodzić z zachodnią kulturą i przedstawiają uzasadnienia tego przesłania, uzasadnienia pokazujące globalny charakter islamu, a nie jakieś poszczególne wybryki ludzi, którzy akurat wyznają tę religię, jak zasugerowałeś.

Poza tym euroislam pokazywał na przykład protesty liberalnych muzułmanów wobec czynów isis.
Wskazywał też na przykład na sytuację, że zjechało się kilkudziesięciu imamów dość liberalnych w imię akcji liberalizacji islamu, ale w zachodnich mediach niestety cisza o tym, bo przecież skoro liberalni muzułmanie chcą dyskutować o rozwiązywaniu problemów przemocy w islamie, to znaczy, że jest jakiś problem z przemocą w islamie, a to nie pasuje do narracji, że islam to religią pokoju. Tak więc bojkotuje się liberalnych muzułmanów, niekiedy nawet nazywa się ich islamofobami (sic!).
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Czy kobieta może zrozumieć idealizm? - przez Lampart - 09.03.2019, 20:27

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości