Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy kobieta może zrozumieć idealizm?
Lampart napisał(a): Acha czyli jako dowód na to, że islam sunnicki da się zaadoptować do europejskiej kultury podajesz zupełnie niereprezentatywną grupkę wierzących, którzy zaadoptowali się dlatego, że od islamu sunnickiego odstąpili
A to skąd żeś wybzdurzył?
Cytat:i których łączy z Polską wielowiekowa historia (sytuacja szczególna i nieprzekładalna na realia Europy zachodniej).
A co jest szczególnego i niepowtarzalnego w tym, że jakaś mniejszość etniczna przez parę stuleci współżyje z większością?
Cytat:Dowodem (koniecznym ale niewystarczającym) by było gdybyś wskazał państwo, w którym islam sunnicki jest wyznaniem dominującym i byłyby tam przestrzegane prawa człowieka i europejskie wartości.
To najpierw musiałoby powstać państwo europejskie, w którym religią dominującą byłby islam. Najbardziej pasuje Bośnia i Hercegowina, która jest państwem z gospodarką zdewastowaną przez wojny - ale zasadniczo nie widać różnic kulturowych między tym państwem a np. Serbią, Macedonią czy Albanią, ani na plus, ani na minus. Obecnie wszystkie pozostałe państwa z islamem jako religią dominującą są w Azji i Afryce. Gdyby więc w którymś z nich byłyby przestrzegane prawa człowieka i europejskie wartości, to byłby to dowód na hipotezę zupełnie inną - że państwo azjatyckie czy afrykańskie może przekształcić się w państwo europejskie. Tego wcale nie jestem taki pewien i dowodu na to nie mam, ale przecież zupełnie nie o tym mówiliśmy.
Cytat:A to już jest jakaś perfidna ironia, że grasz kartą antysemityzmu, żeby wybielać jedną z najbardziej antysemitycznych ideologii i kultur jakie istnieją.
No to jestem perfidny, co nie zmienia faktu, że podobieństwo jest ogromne.
Cytat:ale to też jest bardzo znamienne, że po takie "dowody" i "argumenty" musisz sięgać w tej dyskusji.
Wcale nie muszę. Robię to z własnej woli, bo islamofobi wtedy tak zabawnie się oburzają.
Cytat:Najlepiej posłuchać samych muzułmanów co mówią (oczywiście wtedy kiedy nie stosują usankcjonowanego religijnie kłamstwa na niewiernych służącego do tego by wprowadzać ich w błąd i zdobywać nad nimi przewagę)
Nie oglądam filmików z linków, ale mam pytanie: czy są na nim przedstawieni wszyscy muzułmanie, czy tylko niektórzy?
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
RE: Czy kobieta może zrozumieć idealizm? - przez ZaKotem - 14.03.2019, 10:07

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości