Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy kobieta może zrozumieć idealizm?
#79
Cytat: to skąd żeś wybzdurzył?

" Tatarski islam nie jest jednak tożsamy z bliskowschodnim. Pełen jest odstępstw od swego pierwowzoru, islamu sunnickiego, wynikających zwłaszcza z wpływu ludności chrześcijańskiej".

http://www.etnologia.pl/polska/teksty/mn...atarzy.php

Cytat:A co jest szczególnego i niepowtarzalnego w tym, że jakaś mniejszość etniczna przez parę stuleci współżyje z większością?

A może to, że nie dotyczy to społeczności islamskiej w Europie więc niedorzecznym jest powoływać się na Tatarów jako tę społeczność reprezentujących.
Nie mówiąc już o tym, że Tatarów jest dosłownie garstka w Polsce. Więc nawet jakby chcieli to nie mogą podskakiwać.

Cytat:Gdyby więc w którymś z nich byłyby przestrzegane prawa człowieka i europejskie wartości, to byłby to dowód na hipotezę zupełnie inną - że państwo azjatyckie czy afrykańskie może przekształcić się w państwo europejskie.

Tajwan bardzo dobrze stoi pod względem praw człowieka http://www.polska-azja.pl/tajwan-nowym-a...czlowieka/

dominującą tam religią jest taoizm i buddyzm.
Oczywiście odrębność Tajwanu jest dyskusyjna, ale nie o to chodzi, chodzi o to, że jeśli twierdzisz, że taka wolnościowa mentalność byłaby możliwa z dominującym islamem i nieodłącznym od islamu prawem szariatu to znaczy, że nie masz o nich pojęcia.

Cytat:No to jestem perfidny, co nie zmienia faktu, że podobieństwo jest ogromne.

To może zwracaj też uwagę na różnicę bo jeszcze konia z koniną pomyślisz.
Twoja argumentacja oprócz tego, że perfidna jest przede wszystkim nietrafiona i sprzeczna.
Będąc konsekwentnym i spójnym to sam byś patrzył krytycznie na ideologie antysemickie, a nie posługiwał się argumentem antysemityzmu by zwalczać ich krytykę. Ciekawe co by powiedzieli Żydzi uciekający przed antysemityzmem islamu kiedy by zobaczyli, że posługujesz się ich krzywdą wybielając islam przed którego antysemityzmem uciekają.
Cytat:Wcale nie muszę. Robię to z własnej woli, bo islamofobi wtedy tak zabawnie się oburzają.

Zamiast się bawić w domorosła psychologa i diagnozowanie przez internet zaburzeń, których nie ma w medycznej klasyfikacji, spójrz może lepiej na swoją psychikę.
Obecnie na naszych oczach dzieje się historia, pomyśl jak się będziesz czuł i jak to wpłynie na twoją psychikę, kiedy w końcu być może zrozumiesz jaką postawę przyjąłeś i za jakimi wartościami stanąłeś w obliczu tych historycznych przemian. Podpowiem tylko, że nie za tolerancją i wolnością. Nie da się zjeść ciastko i mieć ciastko.

To już zostawiam pod twoją rozwagę.

A skoro przy okazji trollujesz, to ja już będę odpowiadał tylko satyrą jeśli w ogóle. Zresztą twierdzenie, że islam w obecnym jego kształcie (prawo szariatu itp.) jest do pogodzenia z wartościami europejskimi, od początku nadawało się pod satyrę, a nie tracenie czasu na długaśne tłumaczenia.

Cytat:Nie oglądam filmików z linków, ale mam pytanie: czy są na nim przedstawieni wszyscy muzułmanie, czy tylko niektórzy?

Tylko jeden, ale w kontekście tego co powiedział, nie ma to znaczenia... Szkoda, że nie obejrzałeś ponieważ jego słowa dotyczyły również twojej postawy (we fragmencie kiedy zwracał się do lewicy).
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Czy kobieta może zrozumieć idealizm? - przez Lampart - 14.03.2019, 20:46

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości