Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy kobieta może zrozumieć idealizm?
zefciu napisał(a): A po co? Nie komentuję filmiku, tylko Twoje słowa
Moje słowa dotyczyły wypowiedzi tej kobiety, która nie zna nawet pięciu filarów islamu a uważa się za konserwatywną muzułmankę. Ty przecież zawsze aktywnie wypowiadałeś się w przypadkach ignorancji w temacie wiedzy religijnej, prawda?
Cytat:A jaki był wojujący ateizm w kraju ateistycznym, jakim był ZSRR? Czy ja Ci zatem tłumaczę, że powinieneś jako ateista pakować ludzi do gułagu za nauczanie ewolucjonizmu?
Wojujący ateizm to po prostu antyteizm. I ten komunistyczny antyteizm nie miał na celu jedynie oczyszczenia bogobojnego ludu z rytualnych przesądów, chodziło o zastąpienie jednej ideologii inną - bezgraniczną, niemal religijną wiarą w stworzenie bezklasowego społeczeństwa. 
Cytat:To z tego, że pewnemu odsetkowi żyjącemu wśród nas wyjdzie jednak miłość bliźniego. Naprawdę nie widzisz kretynizmu w tłumaczenie swojemu sąsiadowi, że powinien Cię zamordować, bo to jest prawidłowe rozumienie słów jego proroka?
A gdzie ja coś takiego robię? Po raz kolejny tłumaczę, że to muzułmanie tak interpretują Koran. Czy ja im kazałem mordować rysowników Charlie Hebdo, atakować WTC, podkładać bomby w Londynie i innych miastach, wydawać fatwy na ludzi rzekomo obrażających Proroka? 
Jak ktoś chce, to może w "Main Kampf" doszukać się pokojowych intencji, przecież nawet pewien szwedzki polityk rekomendował dzieło Adolfa do Pokojowej Nagrody Nobla.
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
RE: Czy kobieta może zrozumieć idealizm? - przez Osiris - 14.03.2019, 22:11

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości