To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prawicowy terroryzm
#41
zefciu napisał(a): Prawdopodobnie stąd, że obecnie nastroje antyimigranckie i antyislamskie promowane są przez osoby uważające się za „prawicę”.
Można by stwierdzić, że tak samo osoby uważające się za muzułmanów promują szkodliwe i zacofane idee. Czyżbyś przypadkiem nie wyglaszał autoratywnych sądów, jaką ta "prawica" być powinna? 
Odpowiedz
#42
Postrzeganie problemu w kategoriach "prawo-lewo" zaciemnia obraz. Podział jest inny.

Na tych, którzy są gotowi zabijać, bo z kimś się nie zgadzają i na takich, którzy nie będą kogoś zabijać pomimo tego, że się z nim nie zgadzają. I dopiero potem można to dzielić na mniejsze grupy tożsamościowe.

lumberjack napisał(a): Dlaczego świat uwziął się na muzułmanów, a nie na Filipińczyków, Hindusów, Chińczyków, Japończyków czy Ukraińców?

Dlatego, że różnice kulturowe są ogromne. Z tego samego powodu muzułmanie uwzięli się na świat innych kultur.

DziadBorowy napisał(a): Co prawda to nie poważne badania, ale z komentarzy w necie wydaje się, że wśród polskich prawilnych przeciwników "muslimów" czy też "ciapatch" jak to oni się wyrażają, całkiem spora ich część jest zadowolona z tego zamachu.
Jestem bardzo ciekaw co wyszło by w poważnych badaniach - jaki odsetek tej grupy uznałby, że ten akt terroru wobec muzułmanów był w jakiś sposób usprawiedliwiony bo "sami się prosili".

Nie wiemy ile z tych komentarzy pochodzi z fałszywych kont, ale problem jest realny.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz
#43
1. Co do offtopu, zawierającego kłamstwa i obraźliwe określenia na mój temat: nie jest to pierwszy raz ze strony użytkowników pilaster i Quinque. Fakt, iż jest to tolerowane, nie jest moim problemem - mnie pozostaje ten fakt zaakceptować. Nie chce mi się toczyć sporów z prowadzącymi tę stronę.
Jeśli ktoś posuwa się do kłamstw, wyzwisk i jest krętaczem w tak błahej sprawie, jak rozmowy na forum, zniechęca mnie do jakiegokolwiek kontaktu z nim(i). Nie jestem ciekawa żadnych poglądów w/w użytkowników forum i nie będę z nimi rozmawiała nawet o pogodzie.

2. Przechodząc do tematu:

lumberjack


Cytat:Dlaczego świat uwziął się na muzułmanów, a nie na Filipińczyków, Hindusów, Chińczyków, Japończyków czy Ukraińców?

Naprawdę, niskie jest przerzucanie odpowiedzialności na ofiarę. Zwłaszcza w temacie, który został rozpoczęty wiadomością o zamordowaniu kilkudziesięciu osób.
Jeśli zabraknie ci argumentów - nazwij mnie kłamczynią i napisz, że łżę.
Odpowiedz
#44
To znaczy, że jak najdę znaLezczyni w ciemnym zaułku i powiem do niej "rozbieraj się, głupia dupo", a znaLezczyni da mi gazem pieprzowym w gębę, to będę już tą ofiarą?

A jak najdę znaLezczyni w ciemnym zaułku z intencją ochrony przed typami jak powyżej, a znaLezczyni da mi gazem prewencyjnie, zanim w ogóle usta otworzę?

Trzymajmy się może elementarnych ustaleń: w Arabii Saudyjskiej furrorę robi aplikacja na smartfony do monitorowania kobiet, gdzie są i co robią; taka smycz elektroniczna na podludzkie sucze. To kto jest winien, że muzułmanów postrzega się jako zagrożenie dla cywilizacji?
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
#45
znaLezczyni napisał(a): Naprawdę, niskie jest przerzucanie odpowiedzialności na ofiarę. Zwłaszcza w temacie, który został rozpoczęty wiadomością o zamordowaniu kilkudziesięciu osób.

No nie, nie, nie. Tym razem grupa konkretnych muzułmanów była ofiarami. Ale często konkretni muzułmanie są sprawcami. Generalizowanie i przerzucanie tak jednej jak i drugiej sytuacji (sprawca/ofiara) na całość jest bez sensu i nie ma nic wspólnego ze stanem faktycznym a takie wypowiedzi powodują, że obie strony (obrońcy/atakujący islam) tylko coraz bardziej zagrzebują się w okopach własnej oblężonej twierdzy.



ErgoProxy napisał(a): To znaczy, że jak najdę znaLezczyni w ciemnym zaułku i powiem do niej "rozbieraj się, głupia dupo", a znaLezczyni da mi gazem pieprzowym w gębę, to będę już tą ofiarą?

A jak najdę znaLezczyni w ciemnym zaułku z intencją ochrony przed typami jak powyżej, a znaLezczyni da mi gazem prewencyjnie, zanim w ogóle usta otworzę?

Trzymajmy się może elementarnych ustaleń: w Arabii Saudyjskiej furrorę robi aplikacja na smartfony do monitorowania kobiet, gdzie są i co robią; taka smycz elektroniczna na podludzkie sucze. To kto jest winien, że muzułmanów postrzega się jako zagrożenie dla cywilizacji?



Czy według  ciebie  osoby, które strzelały do tych muzułmanów w Nowej Zelandii działały w samoobronie?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe"
Odpowiedz
#46
No ale, teraz niewinni muslimy są ofiarami tego na co długie lata pracowali ich współwyznawcy

Proszę zauważyć że takie indywidua jak ZL oczekują tolerancji od innych, a sami gardzą cudzą świętością
Odpowiedz
#47
Dziad Borowy napisał(a):Czy według ciebie osoby, które strzelały do tych muzułmanów w Nowej Zelandii działały w samoobronie?
A co to ma do rzeczy? A la guerre come a la guerre.

Istotne jest co innego: że cywilizacja Okcydentu jakoś potrafi się skrzyknąć i robić porządek z niemoralnymi ekscesami swojego duchowieństwa wyznań wszelakich. Mimo braku centralnego kierownictwa tej "akcji" (chyba że przyjmiemy, że wszystkim rządzą masoni). A co robi cywilizacja islamu z ekscesami Saudów? Otóż nie robi literalnie nic. Czyli albo nie jest to żadna cywilizacja, tylko plemienna dzicz, albo ekscesy Saudów są w ramach cywilizacji islamu moralne. QED.
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always
- Mike Wyzgowski & Sagisu Shiro
Odpowiedz
#48
Cytat:A co to ma do rzeczy? A la guerre come a la guerre.


Zdajesz sobie sprawę z tego co właśnie napisałeś? 
 
Użyłeś tego zwrotu bezmyślnie, czy w ślad za twoim przedmówcą, spuściłeś własny mózg w klozecie?
Ой, розвивайся та сухий дубе / Завтра мороз буде, / Ой собирайся молодий козаче / Завтра похід буде. / Я й морозу та й не боюся / Зараз розів'юся
Odpowiedz
#49
Do twojego poziomu, wieśniaku. To nadal daleko. Taki pajac jak ty będzie komuś wypominał "spuszczenie mózgu w klozecie". Niezła beka
Odpowiedz
#50
Dobrze, że mi przypomniałeś, żeby dodać Cię do listy ignorowanych. Każda sekunda przeznaczona na czytanie wypocin sfrustrowanej, żałosnej patoli, to sekunda stracona.
Ой, розвивайся та сухий дубе / Завтра мороз буде, / Ой собирайся молодий козаче / Завтра похід буде. / Я й морозу та й не боюся / Зараз розів'юся
Odpowiedz
#51
O proszę skończony cham, prostak i burak będzie komuś wspominał chamskie zachowanie. Idź weź rozpęd i walnij głową w scianę. Ale tak porządnie, może zmądrzejesz
Odpowiedz
#52
Żarłak napisał(a):
lumberjack napisał(a): Dlaczego świat uwziął się na muzułmanów, a nie na Filipińczyków, Hindusów, Chińczyków, Japończyków czy Ukraińców?

Dlatego, że różnice kulturowe są ogromne. Z tego samego powodu muzułmanie uwzięli się na świat innych kultur.
Chodzi raczej o pewne idee, które są propagowane przez (niektórych) apologetów islamu, oparte na ich interpretacji słów Proroka i Hadith. Na miliard wyznawców nawet niewielki procent radykałów będzie stanowić miliony ludzi. Hinduizm czy buddyzm nie zawierają w swoich świętych księgach przekazu, który fanatyczni wyznawcy mogliby wykorzystać jako platformę do szerzenia nienawiści, islam niestety ma. Przecież nikt nie może zarzucić ajatollahowi Chomejniemu, że nie jest prawdziwym muzułmaninem, a to on wywołał swoimi wypowiedziami falę nienawiści w stosunku do bluźnierców. Czy Osama bin Laden i mordercy pracowników redakcji Charlie Hebdo nie byli prawdziwymi muzułmanami? Zawsze mogą poprzeć swoje czyny słowami Proroka, a trudniej byłoby im to zrobić, gdyby byli chrześcijanami. 
Dlaczego zamachowiec nie zaatakował hinduskiej czy buddyjskiej społeczności nowozelandzkiej? Przecież wyznawców hinduizmu jest tam dwa razy więcej niż muzułmanów. 
Nienawiść wywołuje nienawiść i część odpowiedzialności za to, co się stało w Nowej Zelandii ponoszą islamscy ekstremiści.
Odpowiedz
#53
Ta redakcja "Charlie Hebdo" to ściek. Drażnili, Drażnili aż w końcu rozdrażnili. Zapracowali sobie na to latami szydzenia z muzłumanów. Ciężko na to pracowali
Odpowiedz
#54
Quinque napisał(a): O proszę skończony cham, prostak i burak będzie komuś wspominał chamskie zachowanie. Idź weź rozpęd i walnij głową w scianę. Ale tak porządnie, może zmądrzejesz
Przypominam po raz kolejny o Jezusowym przykazaniu miłości bliźniego...
Odpowiedz
#55
Miłować mam tego kto nie rozumie co czyni. A nie tego kto w głupocie swojej błądzi i zmienić tego nie chce. Byś się w końcu czegoś dowiedział. A nie powtarzał slogany
Odpowiedz
#56
Quinque napisał(a): Miłować mam tego kto nie rozumie co czyni. A nie tego kto w głupocie swojej błądzi i zmienić tego nie chce. Byś się w końcu czegoś dowiedział. A nie powtarzał slogany

Gdzie tak jest napisane? Ja kojarzę takie słowa Jezusa:

"A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie"
Odpowiedz
#57
ZnaLezczyni nie bardzo rozumiem twoich pretensji do Quinque i do Pilastra, założyłaś temat o zamachu jednocześnie robiąc z tego politykę, oskarżając prawicę, stosując sarkazmy, więc jest na to reakcja forumowej prawicy, myślałaś, że nie będzie?

A odnośnie tematu, to to, co się dzieje już dawno zostało przewidziane, na skutek postępującej islamizacji krajów zachodnich, na skutek mnóstwa dżihsdystycznych ataków na "niewiernych", w siłę będą rosły różne ugrupowania neonazistowskie, polaryzacja między społecznościami będzie rosła i będzie mnóstwo krwawych wydarzeń. Dokładnie taki artykuł czytałem kilka lat temu. Jak na razie wszystko się sprawdza.
Ponure chmury wiszą nad Europą zachodnią Smutny
Odpowiedz
#58
Quinque napisał(a): Ta redakcja "Charlie Hebdo" to ściek. Drażnili, Drażnili aż w końcu rozdrażnili. Zapracowali sobie na to latami szydzenia z muzłumanów. Ciężko na to pracowali
Hmmm, czyli jak pośmieję się trochę z Jezusa to też zasługuję na śmierć?
Odpowiedz
#59
Osiris napisał(a):
Quinque napisał(a): Miłować mam tego kto nie rozumie co czyni. A nie tego kto w głupocie swojej błądzi i zmienić tego nie chce. Byś się w końcu czegoś dowiedział. A nie powtarzał slogany

Gdzie tak jest napisane? Ja kojarzę takie słowa Jezusa:

"A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie"


W nosie. Wynika to z kontekstu i egzegezy tekstu. Skończcie rzucać slogany

Lampart napisał(a): ZnaLezczyni nie bardzo rozumiem twoich pretensji do Quinque i do Pilastra, założyłaś temat o zamachu jednocześnie robiąc z tego politykę, oskarżając prawicę, stosując sarkazmy, więc jest na to reakcja forumowej prawicy, myślałaś, że nie będzie?

A odnośnie tematu, to to, co się dzieje już dawno zostało przewidziane, na skutek postępującej islamizacji krajów zachodnich, na skutek mnóstwa dżihsdystycznych ataków na "niewiernych", w siłę będą rosły różne ugrupowania neonazistowskie, polaryzacja między społecznościami będzie rosła i będzie mnóstwo krwawych wydarzeń. Dokładnie taki artykuł czytałem kilka lat temu. Jak na razie wszystko się sprawdza.
Ponure chmury wiszą nad Europą zachodnią Smutny


Ja kiedyś doszedłem do wniosku że jakby Polska była biedna to by była mało atrakcyjna, do wszelkiego podejrzanego elementu. Lepiej biednie ale na własnych warunkach
Odpowiedz
#60
Na razie Niemcy opowiadają się za takim doborem treści muzułmańskich, które są zgodne z ich kulturą czy cywilizacją zachodnią w ogóle, więc wątpię w bezpodstawne poddawanie się czarnym scenariuszom.


Cytat:In Germany's Welt am Sonntag newspaper, the newly elected CDU Secretary-General Kramp-Karrenbauer, popularly known as AKK, called for bolstered security on the EU's external borders and shaping a version of Islam that is compatible with European values.

https://www.dw.com/en/akk-eu-proposal-cd...a-47859942

Osiris napisał(a): Hinduizm czy buddyzm nie zawierają w swoich świętych księgach przekazu, który fanatyczni wyznawcy mogliby wykorzystać jako platformę do szerzenia nienawiści, islam niestety ma.

Nawet jeśli takiego przekazu nie zawierają, to nie przeszkadza to osobom z tych kultur w mordowaniu innych.

Osiris napisał(a): Przecież nikt nie może zarzucić ajatollahowi Chomejniemu, że nie jest prawdziwym muzułmaninem, a to on wywołał swoimi wypowiedziami falę nienawiści w stosunku do bluźnierców.

Szkopuł w tym, że spora część muzułmanów nie uważa szyitów za prawowitych wyznawców proroka, a z kolei ci nie uznają za takich innych. Typowe problemy jakie pojawiają się pomiędzy sektami.
The Phillrond napisał(a):(...)W moim umyśle nadczłowiekiem jawi się ten, kogo nie gnębi strach przed  nieuniknionym i kto dąży do harmonijnego rozwoju ze świadomością stanu  rzeczy

“What warrior is it?”

“A lost soul who has finished his battles somewhere on this planet. A pitiful soul who could not find his way to the lofty realm where the Great Spirit awaits us all.”


.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości