To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ochrona planety
Gadu, gadu, a tu fotowoltaiczna hossa się skończy.
Najpierw rozprawili się z wiatrakami, a teraz przyszła kolej na panele.
Wyngiel panie, wyngiel ma być.

https://www.money.pl/gospodarka/masz-pan...6688a.html


Cytat:Ale że nikt mu tego nie uświadomił? Naprawdę? Przecież każdy instalator wylicza prognozę. I żaden nie wmawia, że instalacja będzie pracować cały czas z mocą nominalną.
Ano, myślał. że jak ma panele 2 kW, to jak zaświeci Słońce, to będzie miał 2 kW, a tu dupa.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
Sofeicz napisał(a): Ano, myślał. że jak ma panele 2 kW, to jak zaświeci Słońce, to będzie miał 2 kW, a tu dupa.
No dobra, ale tego się tak nie liczy. Heurystycznie zakłada się, że z 1 kW instalacji dostanie się w Polsce rocznie około 1 MWh. Takie założenie stosują instalatorzy, dorzucają jakiś margines błędu i na tej podstawie proponują rozmiar instalacji.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
cobras napisał(a): Polecam tę krótką dyskusję w temacie -

Ładnie pokazuje zdolności intelektualne pilastrowego promotora.

To teraz podstawowe pytania:
ile odpadów elektronicznych zostało wykorzystane przy produkcji telefonu, kompa czy zegarka z którego ten eko-oszołom korzysta? 
Ile paliw kopalnych zostało zużyte do wydobycia krzemu potrzebnego do produkcji tychże procesorów, karta graficznych, kosci pamięci ram, żeby ten eko-oszołom mogl korzystać z kompa, komóry?
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): To teraz podstawowe pytania
Dlaczego te pytania są podstawowe? Od kiedy ataki ad personam są bardziej „podstawowe” od dyskusji merytorycznej?
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Aha, czyli odpowiedzi nie będzie. Tenże eko-oszołom bredzi coś o jakimś ociepleniu, zmianach klimatu i innych a sam się do tego przyczynia
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): Aha, czyli odpowiedzi nie będzie.
A co? Mam Ci za darmo robić wyliczenia na poparcie Twoich ad personam?
Cytat:Tenże eko-oszołom bredzi coś o jakimś ociepleniu, zmianach klimatu
Nie bredzi, tylko wyjaśnia prostym językiem.
Cytat:i innych a sam się do tego przyczynia
Tenże eko-oszołom jest świadom, że problem jest systemowy. Jego rozwiązaniem jest wdrożenie nowych technologii, a nie nieużywanie komóry.

Gdyby ów eko-oszołom był np. anarchoprymitywistą i głosił, że rozwiązaniem jest powrót do jaskiń, to owszem – zarzut obłudy byłby uzasadniony. Tak jak np. zarzut obłudy wobec gościa, który zesrywa się na sąsiednim forum, że TE jest głupia, bo to myślenie indukcyjne, a sam korzysta ze zdobyczy technologii opartych o myślenie indukcyjne.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Aha, czyli jak to lewica. Od producentów elektroniki wymaga żeby wprowadzali nowe technologie produkcyjne. Ale on i jemu podobni nie mają zamiaru zrezygnować z używania tej szkodliwej elektroniki bo przecież to nic nie zmieni. Także niech łaskawy eko-oszołom, greenpeace i inne spierdoliny umysłowe milczą bo ja mam ochotę palić węglem, jeść czerwone mięso od szczęśliwych krów, świecić światłem całą noc i jeździć 3L dieslem. Kali kraść to dobrze jak Kaliemu ukraść to źle - typowa hipokryzja lewicy
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): Aha, czyli jak to lewica. Od producentów elektroniki wymaga żeby wprowadzali nowe technologie produkcyjne. Ale on i jemu podobni nie mają zamiaru zrezygnować z używania tej szkodliwej elektroniki bo przecież to nic nie zmieni.
Ale co tutaj widzisz sprzecznego? Jeśli oczekuję od innych, by nie srali na ulicy, bo jak wdepnę, to mam brudne buty, to co jest Twoim zdaniem obłudne:
  • Jeśli korzystam dalej z ulicy?
  • Jeśli sam sram na ulicy?

Zresztą świadomy jesteś, że Twoja postawa jest nieuczciwa intelektualnie. Bo jeśli te eko-oszołomy Cię posłuchają, to znikną z mediów całkowicie. Chcesz wymusić na przeciwnikach wycofanie się do jaskiń, bo nie masz argumentów.

Cytat:Także niech łaskawy eko-oszołom, greenpeace i inne spierdoliny umysłowe milczą bo ja mam ochotę palić węglem, jeść czerwone mięso od szczęśliwych krów, świecić światłem całą noc i jeździć 3L dieslem.
A ich mówienie jakoś przeszkadza Ci w jeżdżeniu 3l dieslem? Albo w „świeceniu światłem” całą noc? Poza tym porównywanie samego faktu korzystania z telefonu komórkowego, który jest w dzisiejszych czasach potrzebny do komunikacji z fanaberią w rodzaju „świecenia światłem” (w odróżnieniu od tych, którzy świecą ciemnością) też do intelektualnie uczciwych nie należy. Nikt Cię za używanie komórki nie potępia.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): Także niech łaskawy eko-oszołom, greenpeace i inne spierdoliny umysłowe milczą bo ja mam ochotę...
A ja mam ochotę nazwać cię debilem, chujem i popaprańcem.
Pasuje ci taka dyskusja?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
zefciu napisał(a):Ale co tutaj widzisz sprzecznego? Jeśli oczekuję od innych, by nie srali na ulicy, bo jak wdepnę, to mam brudne buty, to co jest Twoim zdaniem obłudne

Jeżeli sam srasz na ulicy a oczekujesz od innych żeby tego nie robili, to znaczy ze jest się spierdoliną pokroju greenpeace, ktora korzysta z nieekologicznej elektroniki czy rozdaje swoje ulotki na papierze zrobionym z drzew dziewiczej puszczy Amazonii

zefciu napisał(a):Chcesz wymusić na przeciwnikach wycofanie się do jaskiń, bo nie masz argumentów

No wiadomo że wymaganie od kogoś konsekwencji to "brak argumentów"

zefciu napisał(a):ich mówienie jakoś przeszkadza Ci w jeżdżeniu 3l dieslem? Albo w „świeceniu światłem” całą noc? Poza tym porównywanie samego faktu korzystania z telefonu komórkowego, który jest w dzisiejszych czasach potrzebny do komunikacji z fanaberią

Znam ludzi którzy nie mają telefonów. Zresztą, gówno mnie obchodzi czy jest wymagane czy nie. Ja do życia potrzebuje rzędowej V8 palącej 20l na sto, i kiełbas z których ocieka tłuszcz i krew, nowych RTX'ów żebym miał 144 fpsy w 4K bo jest mi to potrzebne do życia. Ale niestety, spierdoliny z GP i ekozjeby na stołkach z UE wprowadzają swoje przepisy przez co stare samochody nie przechodzą przeglądów, a ja nie mogę kupić zwykłej żarówki tylko muszę kupić jakąś energooszczędną, nie mogę wyciąć drzewa z własnej działki a za to miszw kupować (jak chce nowe auto) jakieś 1,2 bitrubo gówno czy inne ścierwo
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): No wiadomo że wymaganie od kogoś konsekwencji to "brak argumentów"

Jeżeli ktoś twierdzi, że globalne ocieplenie istnieje, musi zrezygnować z komórki?

Równie dobrze ktoś kto twierdzi, że grawitacja istnieje powinien zrezygnować z latania samolotami.

To nie kwestia wiary, jak religia, pomyliły ci się kategorie pojęć. Kwestia ocieplenia to a+b=c.
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
Spoiler!
Koh 3:1-8 (edycje własne)
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): Jeżeli sam srasz na ulicy a oczekujesz od innych żeby tego nie robili, to znaczy ze jest się spierdoliną pokroju greenpeace, ktora korzysta z nieekologicznej elektroniki czy rozdaje swoje ulotki na papierze zrobionym z drzew dziewiczej puszczy Amazonii
No właśnie nie ma analogii. Chyba że te osoby potępiają korzystanie z elektroniki, albo drukowanie ulotek. Ale to musisz jeszcze wykazać.
Cytat:No wiadomo że wymaganie od kogoś konsekwencji to "brak argumentów"
Wymaganie od kogoś konsekwencji nie idące w parze z wykazaniem braku kompetencji.

Cytat:Znam ludzi którzy nie mają telefonów.
Znasz ludzi, którzy nie mają telefonów, ale efektywnie prowadzą działalność aktywistyczną?

Cytat:Zresztą, gówno mnie obchodzi czy jest wymagane czy nie.
No to jesteś nieuczciwy. Chcesz wygrać dyskusję przez odebranie swoim przeciwnikom możliwości tej dyskusji. To doskonały dowód, że jesteś świadom, że inaczej tę dyskusję przegrasz.

Cytat:Ja do życia potrzebuje rzędowej V8 palącej 20l na sto, i kiełbas z których ocieka tłuszcz i krew, nowych RTX'ów żebym miał 144 fpsy w 4K bo jest mi to potrzebne do życia.
Na pewno nie jest to Ci potrzebne do uczciwej dyskusji. Zatem znowu – brak analogii.
Cytat:a ja nie mogę kupić zwykłej żarówki
Kłamiesz: https://allegro.pl/oferta/zarowka-energy...0540748647
Cytat:nie mogę wyciąć drzewa z własnej działki
Możesz.
Cytat:a za to miszw kupować (jak chce nowe auto) jakieś 1,2 bitrubo gówno
Nie. Nie musisz. Możesz kupić HEV – najsensowniejszy wybór, jeśli chodzi o nowe auto.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
zefciu napisał(a):No właśnie nie ma analogii. Chyba że te osoby potępiają korzystanie z elektroniki, albo drukowanie ulotek. Ale to musisz jeszcze wykazać

Skończ łaskawie pajacować. Skoro walczą z rzekomym globalnym ociepleniem (ale straszne 15 tysięcy kilometrów stąd topi się lód. Wystawie na słońce moją spoconą dupe i wezwe na pomoc Transformersów) to niech nie korzystają z rzeczy których wyprodukowanie przyczynia się do powstawania CO2, toksycznych elektronicznych odpadów i do których trzeba zużyć tysiące litrów wody i paliwa. Albo nie łaskawie zamkną ryj

zefciu napisał(a):Wymaganie od kogoś konsekwencji nie idące w parze z wykazaniem braku kompetencji.

Bo i nie było to moim zamiarem

zefciu napisał(a):Znasz ludzi, którzy nie mają telefonów, ale efektywnie prowadzą działalność aktywistyczną?

Sram na ich działalność aktywistyczną ludzkim kałem. Aktywizm to przywilej mało komu potrzebny. A w tym wypadku szkodliwy społecznie. Bo koszty wprowadzenia nowych technologii produkcji(które i tak nie będą eko) zostaną przeniesione na konsumentów. Jezeli rzeczywiście chcą zrobić coś pożytecznego to niech manifesutją w sprawie ulg podatkowych/finansowych dla wynalazców/producentów nowych technologii czy zwolnienia z podatków. Ale oni mają w pizdziskach środowisko, oczekują ze korporacje które będą zmuszone zapłacić karę podmiotom rządowym za np. zbyt dużą emisje spalin zasilą ich budżet


A teraz tak,
https://www.muratorplus.pl/biznes/wiesci...-6d7M.html

Według tej strony Wielkopolska i Poznań to jedne z bardziej zanieczyszczonych terenów w PL. Zrobiłeś cokolwiek żeby to zmienić? Zacząłeś zbierać śmieci z ulicy, malować ławki na zielono czy sądzić drzewa w parkach żeby oczyścić swoje miasto? Czy tylko moralizujesz innych w internecie?
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): Skoro walczą z rzekomym globalnym ociepleniem (ale straszne 15 tysięcy kilometrów stąd topi się lód.
Czyli nawet nie wiesz, na czym polega problem GO. Ale będziesz się wypowiadał.
Cytat:Wystawie na słońce moją spoconą dupe i wezwe na pomoc Transformersów
Proszę dać sobie spokój z takimi tekstami. To jest jednak forum ludzi dorosłych.
Cytat:to niech nie korzystają z rzeczy których wyprodukowanie przyczynia się do powstawania CO2, toksycznych elektronicznych odpadów i do których trzeba zużyć tysiące litrów wody i paliwa.
Czyli nie będziesz się odnosił do argumentów innych, tylko powtarzał swoje w kółko. Dziękuję, przyjęliśmy do wiadomości, co uważasz.
Cytat:Bo i nie było to moim zamiarem
A co było?
Cytat:Sram na ich działalność aktywistyczną
Nie srasz, bo „sranie” oznacza w języku potocznym ignorowanie. A Ty się rzucasz i piszesz emocjonalne filipiki. Poza tym znowu piszesz zupełnie obok mojego argumentu. A argument, powtarzam, brzmi tak – jeśli z kimś dyskutujesz, to nie możesz oczekiwać, że zrezygnuje z dyskusji.
Cytat:Jezeli rzeczywiście chcą zrobić coś pożytecznego to niech manifesutją w sprawie ulg podatkowych/finansowych dla wynalazców/producentów nowych technologii czy zwolnienia z podatków.
A nie robią tego?
Cytat:Według tej strony Wielkopolska i Poznań to jedne z bardziej zanieczyszczonych terenów w PL. Zrobiłeś cokolwiek żeby to zmienić?
A czy to istotne? Robię ile jestem w stanie, jednak nie będę wracał do jaskini, bo mi Quinque każe.
Cytat:Czy tylko moralizujesz innych w internecie?
A gdzie Ty widzisz, żebym ja kogoś moralizował w kwestiach ochrony środowiska? Dopierdolenie się personalne do ludzi, którzy zaorali Twojego bożka na YT było wystarczająco kiepskie. Dopierdolenie się personalne do mnie, bo Ci zwróciłem na to uwagę, to już szczyt żałości.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
zefciu napisał(a):Czyli nawet nie wiesz, na czym polega problem GO. Ale będziesz się wypowiadał

Będę bo mogę, proszę mi wykazać ze GO jest szkodliwe
zefciu napisał(a):Proszę dać sobie spokój z takimi tekstami. To jest jednak forum ludzi dorosłych

Nie naruszam regulaminu

zefciu napisał(a):A co było?

Wykazanie ich obłudy i hipokryzji co mi się udało

zefciu napisał(a):A argument, powtarzam, brzmi tak – jeśli z kimś dyskutujesz, to nie możesz oczekiwać, że zrezygnuje z dyskusji.

Ale ja nie mam zamiaru z nimi dyskutować. Ja mam zamiar palić węglem bo mam na to ochotę i zadnemu GP kij do tego

zefciu napisał(a):A nie robią tego?

Nie widać

zefciu napisał(a):A czy to istotne?

Oczywiscie, bo lewica potrafi zabierać innym sama nie dając od siebie niczego

zefciu napisał(a):Dopierdolenie się personalne do ludzi, którzy zaorali Twojego bożka na YT

Nie znam żadnego Sommera i nie oglądam tego kanału więc skoncz

zefciu napisał(a):to już szczyt żałości

Jasne, mnie bierze żałość. To twój brat w wierze zaczął mnie od tak minusować bo miał ból dupska za cytowanie Maksyma Wyznawcy, drugi się obraził bo wyjaśniłem mu ze nauka pszyrki w gimbie to nie inteligentniactwo, to ty ostatnio dawałeś mi minusy dla zasady bo geranium mi dała dwa plusy, to wasza koleżanka która udaje wielce kulturalną próbowala mnie dyskredytować bo popełniłem błąd językowy. Po zwróceniu uwagi zablokowała mnie bo raczyłem jej odpowiedzieć że to co robi jest obrzydliwe. Mnie bierze żałość? Ja mam to gdzieś, im bardziej mnie nie lubicie tym bardziej wiem że robię dobra robotę
Odpowiedz
InspektorGadżet napisał(a): Będę bo mogę, proszę mi wykazać ze GO jest szkodliwe
Nigdy nie słyszałeś żadnego argumentu za tym, że GO jest szkodliwe? Że np. życie ludzkie jest uzależnione od klimatu? Że ludzka gospodarka wymaga jego stabilności?
Cytat:Nie naruszam regulaminu
Może prościej, bo nie dociera: przestań zachowywać się jak gówniarz, bo wylecisz.
Cytat:Wykazanie ich obłudy i hipokryzji co mi się udało
Wykazanie obłudy wymaga wskazania, jakie konkretnie standardy, które ktoś narzuca innym są przez niego nieprzestrzegane. Ty takich nie wskazałeś. Stwierdzenie „mi nie pozwala świecić światłem całą noc a sam używa komórki” nie wskazuje na obłudę, bo to są różne standardy.
Cytat:Ale ja nie mam zamiaru z nimi dyskutować.
A co masz zamiar?
Cytat:Nie widać
Czego nie widać? Przecież to jest jedna z głównych śpiewek lewicy, że trzeba stworzyć system podatkowy, który skłoni do inwestycji?
Cytat:Oczywiscie, bo lewica potrafi zabierać innym sama nie dając od siebie niczego
Ale ja nie jestem „lewica”, tylko zefciu.
Cytat:Nie znam żadnego Sommera
To do czego był Twój komentarz?
Cytat:Mnie bierze żałość?
Skąd mam wiedzieć, czy Ciebie bierze żałość? Coraz głupsze pytania zadajesz.
Tress byłaby doskonałą filozofką. W istocie, Tress odkryła już, że filozofia nie jest tak wartościowa, jak jej się wcześniej wydawało. Coś, co większości wielkich filozofów zajmuje przynajmniej trzy dekady.

— Brandon Sanderson
Odpowiedz
Czytając posty IG zastanawiam, się czy bycie wojującym katolikiem powoduje jakiś defekt mózgu czy to właśnie defekt mózgu powoduje bycie wojującym katolikiem?
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
O proszę, obrażanko. Nic dziwnego wszakże ateusze jedynie to potrafią robić
Odpowiedz
Całe twoje 'pisarstwo' to jedno wielkie obrażanie rozumu (no chyba, że robisz to dla jaj).
Gdzie mnie do takiego mistrza.
A nas Łódź urzekła szara - łódzki kurz i dym.
Odpowiedz
https://m.youtube.com/watch?v=6oMPv_-lx4c&t=214s

Skurwiały rząd wymyślił sobie że wprowadzi ustawowo iż sprzedaż prądu elektroni będzie po niższej cenie, niż jego kupno. Gdzie jest Greenpeace? Macie swoją ochronę środowiska. Ludzie którzy wyłożyli grube pieniądze na panele są teraz w czarnej dupie bo elektrownie znajdą sposób na rozwiązanie starej umowy

W Polsce jak w lesie, gorzej jak w chlewie obsranym gównem. Uwierzyłeś rządowi i zostałeś wydymany. Chyba nikt nie jest tym zaskoczony. Drażni mnie to no bo mam te panele na dachu
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości