To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prasa dla pań, prasa dla panów
Cytat:Powinieneś go sobie uciąć ku chwale nauki Stupid smile
Żeby nie pogarszać statystyk.
A takiego!
Będę wyjątkiem potwierdzającym regułę Uśmiech
Odpowiedz
Cytat:Żeby nie pogarszać statystyk.
A takiego!
Będę wyjątkiem potwierdzającym regułę

Nie miescisz sie w ramy normalnego spoleczenstwa, gdzie kazda kobieta jest delikatna i wrazliwa istotka lekka jak puszek , a kazdy facet wyrywa drzewa z korzeniami i mysli tylko o seksie.

WSTYD!
Puisqu'on ne peut etre universel en sachant tout ce qui se puet savoir sur tout, il fant savoir peu de tout. Car il est bein plus beau de savoir quelque chose de tout que de savoir tout d'une chose; cette universalite est la plus belle.

B. Pascal, Pensees, no 42 et 65, ed. Chevalier,1954.
Odpowiedz
Spairatox napisał(a):facet wyrywa drzewa z korzeniam
Umiem wyrwaćtakie drzewo. Co prawda takie 20 centymetrowe świeżo po zasadzeniu ale zawsze...
Ale po co to robić? Drzewa są piekne, majestatyczne, łądne, przydatne i są prawdziwym multi-symbolem natury i życia. Szkoda ich. A jakie piekne są gdy kwitną i rosną !

Spairatox napisał(a):mysli tylko o seksie.
Czasami. Raczej rzadko w porównaniu z moimi znajomymi... i do tego nie czytam "mens health", "playboya"....

Doktorze, co ze mną nie tak?!
Odpowiedz
Cytat:Doktorze, co ze mną nie tak?!

Jesteś kobietą. Tak wynika ze statystyk i nauki Szczęśliwy
Puisqu'on ne peut etre universel en sachant tout ce qui se puet savoir sur tout, il fant savoir peu de tout. Car il est bein plus beau de savoir quelque chose de tout que de savoir tout d'une chose; cette universalite est la plus belle.

B. Pascal, Pensees, no 42 et 65, ed. Chevalier,1954.
Odpowiedz
Spairatox napisał(a):Jesteś kobietą. Tak wynika ze statystyk i nauki Stupid smile

Ciekawe co na to mój...
Odpowiedz
Spairatox napisał(a):Nie posługuj sie badaniami z zeszlych dziesiecioleci bo sa dawno nie akutalne. Zreszta zazwyczaj byly robione na przykladowej grupie 100 osob. Na innych uczelniach potem mieli inne wyniki
Ciekawe, na których? Pisałem o wszystkich wykonanych zgodnie z formułą metodologiczną testach, nie o wybranych, czy zamierzchłych.

Spairatox napisał(a):Nie jestem kobieta. Nie mam talentu do jezykow, a jestem super z geometrii. Nowe odkrycie
Interpretacja na wyrost. Jak najbardziej jesteś kobietą, może tylko nieco odbiegasz od średniej. Wyniki testów mówią o przecietnej kobiecie i przecietnym mężczyźnie. Byłoby dziwne, gdybyś akurat Ty lokowała się idealnie w tej przeciętności. Należy je rozpatrywać w sposób ogólny. Większa jest szansa na to, że w danej grupie ludzi to mężczyzna będzie pilotem samolotu, a kobieta stewardessą. I nie wynika to z kultury, ale z genetyki.
Feministki stosują jakąś niepojęta dla mnie dychotomię argumentacyjną. Przekonują, że kobiety i mężczyźni jednakowo nadają się do wszystkich zawodów, a jednocześnie twierzdą, że kobiety z natury różnią się od mężczyzn. Znamy przecież feministyczne śpiewki, że gdyby kobiety były u władzy, świat byłby lepszy i łagodniejszy, pozbawiony wojen. Jeśli kobieta jest szefem, w firmie panuje współpraca, nie współzawodnictwo. To tezy feministyczne. A przecież to seksizm w najczystszej postaci. Ten sam, który tak wytrwale zwalczają.
Nie wierzysz mnie, uwierz kobiecie. Camille Paglia, ceniony krytyk literacki apeluje:
" Obudźcie się! Kobiety różnią się od mężczyzn."
Nie poddawać się ideologii, jeśli fakty są przeciw niej.
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
Al-Rahim napisał(a):Czasami. Raczej rzadko w porównaniu z moimi znajomymi... i do tego nie czytam "mens health", "playboya"....
Ja też nie. Mając w domu internet?
Al, nie oglądasz się za spódniczkami na ulicy?
Oczywiście można nie zwracać uwagi na kobiety i ich kuszące atrybuty. Ale gotów jestem się założyć, że wymaga to silnej woli, lub partnerki u boku. :wink:
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
avidal napisał(a):Al, nie oglądasz się za spódniczkami na ulicy?
Do niedawna wcale tego nie robiłem. Zaczałem nieświadomie naśladować znajomych....
avidal napisał(a):Ja też nie. Mając w domu internet?
No ale chodzi mi o to że nie czytam artykułów w stylu "wiekszy penis i szerszy bicebs w 2 tygodnie", tudzież "super samochód który zaspokoi panienke samym brzmieniem slinika"...
Odpowiedz
Byłam u fryzjera z moim chłopakiem. Oboje mamy długie włosy. Scięliśmy się dokładnie tak samo (normalnie wycieniowaliśmy) i ja zapłaciłam dwa razy więcej!!!!! Hellou!!!!! Duży uśmiech
GOTT IST TOT
Odpowiedz
Cytat:Ciekawe, na których? Pisałem o wszystkich wykonanych zgodnie z formułą metodologiczną testach, nie o wybranych, czy zamierzchłych.

Mówisz o badaniach z lat 80/90. Pamietalam nawet instytuty, jeden bodajze w Colorado. Chyba, ze mowisz o innych - w takim razie podaj dokladne dane.

Cytat:Większa jest szansa na to, że w danej grupie ludzi to mężczyzna będzie pilotem samolotu, a kobieta stewardessą.

W Europie jeszcze tak. W USA juz sie ten przyklad nie sprawdza. Polecam statystyki ( z roku 2002).

Cytat:Feministki stosują jakąś niepojęta dla mnie dychotomię argumentacyjną. Przekonują, że kobiety i mężczyźni jednakowo nadają się do wszystkich zawodów, a jednocześnie twierzdą, że kobiety z natury różnią się od mężczyzn. Znamy przecież feministyczne śpiewki, że gdyby kobiety były u władzy, świat byłby lepszy i łagodniejszy, pozbawiony wojen. Jeśli kobieta jest szefem, w firmie panuje współpraca, nie współzawodnictwo. To tezy feministyczne. A przecież to seksizm w najczystszej postaci. Ten sam, który tak wytrwale zwalczają.

Nie mowisz o feministkach rownosciowych ani o feministkach dekonstruktywnych. Już sam mozesz sie dowiedziec o jakim typie mowisz tyOczko

Cytat:Nie wierzysz mnie, uwierz kobiecie. Camille Paglia, ceniony krytyk literacki apeluje:
" Obudźcie się! Kobiety różnią się od mężczyzn."
Nie poddawać się ideologii, jeśli fakty są przeciw niej.

Ceniony filozof grecki, niejaki Arystoteles twierdzil, ze kobieta to nawet do zwierzecia jest podobna.
Ceneni teoldzy chrzescijanscy twierdzili, ze kobieta podobna jest do worku łajna.
Ceniony ks. Tischner uwazal, ze kobieta spelnic moze sie jedynie w domu.

Juz niedaleki krok, aby kobietom zabornic wstepu na politechniki bo przeciez maja inne predyspozycje...

Cytat:Al, nie oglądasz się za spódniczkami na ulicy?
Oczywiście można nie zwracać uwagi na kobiety i ich kuszące atrybuty. Ale gotów jestem się założyć, że wymaga to silnej woli, lub partnerki u boku.

Żałosne. Czy silniejsza i ta lepiej predysponowana płeć nie potrafi powstrzymać swoich popędówOczko. :twisted:
Puisqu'on ne peut etre universel en sachant tout ce qui se puet savoir sur tout, il fant savoir peu de tout. Car il est bein plus beau de savoir quelque chose de tout que de savoir tout d'une chose; cette universalite est la plus belle.

B. Pascal, Pensees, no 42 et 65, ed. Chevalier,1954.
Odpowiedz
Spairatox napisał(a):Ceniony filozof grecki, niejaki Arystoteles twierdzil, ze kobieta to nawet do zwierzecia jest podobna.

I mial racje!!!

no dobra, troche sie zapedzilem Oczko

Women who seek to be equal with men lack ambition. (Tim Leary) Uśmiech
Jak wielki jest upadek ludzkości najlepiej pokazuje fakt, że nie ma już ani jednego ludu czy plemienia u którego fakt narodzin wywoływałby żałobę i lamenty. (Cioran)

Odpowiedz
Kilgore Trout napisał(a):Women who seek to be equal with men lack ambition. (Tim Leary)
o TAK!!!

Odpowiedz
Spairatox napisał(a):Mówisz o badaniach z lat 80/90. Pamietalam nawet instytuty, jeden bodajze w Colorado. Chyba, ze mowisz o innych - w takim razie podaj dokladne dane.
Nie pamiętam miejsc, pamiętam niektóre, co ważniejsze nazwiska.
Tooby i Cosmides, Thornhill i Thornhill, Thibeau i Kelly. Rzeczywiście wszystkie badania miały miejsce w XX wieku. Ale nie sądzę, żeby ostatnio przeprowadzone pozwalały wyciągnąć inne wnioski.

Spairatox napisał(a):W Europie jeszcze tak. W USA juz sie ten przyklad nie sprawdza. Polecam statystyki ( z roku 2002).
W Ameryce żyją inni ludzie, niż w Europie?

Spairatox napisał(a):Nie mowisz o feministkach rownosciowych ani o feministkach dekonstruktywnych. Już sam mozesz sie dowiedziec o jakim typie mowisz tyOczko
Aż takim fachurą feministycznym to nie jestem, żeby rozeznawać się w poszczególnych frakcjach. Moje wnioski o sprzeczności, dychotomii i seksiźmie feministek uznaj zatem za ogólne.

Spairatox napisał(a):Juz niedaleki krok, aby kobietom zabornic wstepu na politechniki bo przeciez maja inne predyspozycje...
Czy sugerowałem dyskryminację? Zwracam po prostu uwage na oczywisty fakt wystepowania różnic płciowych. Różnimy się sposobem myślenia i wyglądem w takim samym stopniu, jak osobowościami i predyspozycjami. Ale to wcale nie oznacza, że trzeba dzielić dziedziny życia na męskie i żeńskie. Nigdy tak nie uważałem.

Spairatox napisał(a):Żałosne. Czy silniejsza i ta lepiej predysponowana płeć nie potrafi powstrzymać swoich popędów.
Potrafi, jeśli trzeba. Ale przecież nie zawsze jest to konieczne.
A bardzo często niełatwe.
Pomyśl tylko-tryliony organizmów kręcących sie dokoła, każdy pod hipnotycznym działaniem jedynej prawdy, wszystkie te prawdy identyczne i wszystkie logicznie sprzeczne ze sobą: Moje dziedziczne tworzywo jest najważniejszym tworzywem na Ziemi; jego przetrwanie usprawiedliwia twoją frustrację, ból, a nawet śmierć. I ty jesteś jednym z tych organizmów, i przeżywasz swoje życie w niewoli logicznego absurdu.
R.Wright [i]Moralne zwierzę
Odpowiedz
Spairatox napisał(a):Ceniony filozof grecki, niejaki Arystoteles twierdzil, ze kobieta to nawet do zwierzecia jest podobna.
Przecież to jest zwierze.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości