To forum używa ciasteczek.
To forum używa ciasteczek do przechowywania informacji o Twoim zalogowaniu jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, albo o ostatniej wizycie jeśli nie jesteś. Ciasteczka są małymi plikami tekstowymi przechowywanymi na Twoim komputerze; ciasteczka ustawiane przez to forum mogą być wykorzystywane wyłącznie przez nie i nie stanowią zagrożenia bezpieczeństwa. Ciasteczka na tym forum śledzą również przeczytane przez Ciebie tematy i kiedy ostatnio je odwiedzałeś/odwiedzałaś. Proszę, potwierdź czy chcesz pozwolić na przechowywanie ciasteczek.

Niezależnie od Twojego wyboru, na Twoim komputerze zostanie ustawione ciasteczko aby nie wyświetlać Ci ponownie tego pytania. Będziesz mógł/mogła zmienić swój wybór w dowolnym momencie używając linka w stopce strony.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie ma miłości bez gwałtu. Nie ma wolności bez przymusu.
#22
towarzyski.pelikan napisał(a):
Monika K napisał(a): W Polsce popularne było płodzenie dzieci tylko po to, żeby na starość ojcom dupska podcierały lub na gospodarce w brudzie i chlewie robiły ponad siły.
Oczywiście wychowanie w duchu świętojebliwości, poczucia winy i bycia gorszym od innych.
Przecież do dzisiaj po to się płodzi dzieci, może niekoniecznie muszą już zapierdalać na gospodarstwie albo samodzielnie te dupska podcierać, ale wciąż mają zobowiązania wobec swoich rodziców.

Niedawno jedna z moich koleżanek z pracy planowo zaciążyła i to ta, po której najmniej by się tego człowiek spodziewał. Kobieta, która deklarowała totalny brak instynktu macierzyńskiego, nawet kota nie ma. Ostatecznie zdradziła swoją motywację:
a) inni tak robią
b) nie chcę być sama na starość

I co? Nieetyczne, powiadasz? Zauważ, że ona też się na ten świat nie prosiła. To naturalne, że chce zadbać o swoje potrzeby.

My mamy szczęście żyć w warunkach (przynajmniej większość z nas), które są bardzo znośne, że już nie taką krzywdą jest żyć. 

Cytat:Tak więc zdanie: "Ja się nie prosiłem o to, żeby przyjść na ten świat. Dlaczego mi to zrobiłaś?” nie jest objawem niewdzięczności, a bolesną prawdą, którą dziecko odkryło i  miało odwagę powiedzieć prosto w facjatę.


Zauważ, że problemem nie jest samo życie, tylko jego jakość. O to dziecko ma pretensje, przynajmniej do czasu, aż w swoich rodzicach nie zobaczy trochę większych dzieci, którym przekazano takie a nie inne wzorce.

Jest to nieetyczne i niepewne.
Czy nie lepiej oszczędzać przez całe życie i na starość zatrudnić lokaja czy pielęgniarkę?? Duży uśmiech
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc, 
niech płonie starość tuż przed kresem dni, 
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc, 
chodź wiedzą mędrcy, że się zbliża mrok bo żaden piorun z ust nie padnie ich, 
nie wchodzą z ulgą w tę pogodną noc, 
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc."
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Nie ma miłości bez gwałtu. Nie ma wolności bez przymusu. - przez Monika K - 24.08.2019, 13:08

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości