Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Twój mózg Cię spamuje
Why so serious?
Odpowiedz
Dzięki za wyczerpujący post.
Za trud, który zadałeś sobie, żeby przybliżyć temat.

Kolejny śmieciowy topik.
Jeśli zabraknie ci argumentów - nazwij mnie kłamczynią i napisz, że łżę.
Odpowiedz
znaLezczyni napisał(a): Dzięki za wyczerpujący post.
Za trud, który zadałeś sobie, żeby przybliżyć temat.

Kolejny śmieciowy topik.

Zabawne, ze ZnaLezczyni chyba niechcący napisała na temat  Duży uśmiech Ten topic jest o zaśmiecaniu mózgu i filtrowaniu docierających do niego informacji. Dla ZnaLezczyni każdy filmik wstawiony na forum jest śmieciem.
Bóg mnie opuścił

Bóg mnie opuścił
Nie wierzę we własną modlitwę
Ciało stało się słowem
I zamieszkało u Boga

t.p. 9.5.2019
Odpowiedz
(Jak zwykle) chybiłaś. Filmiki nie są śmieciami.
Śmieciami są posty, którzy autorzy byli za leniwi, żeby samemu/ samej napisać je - wstawiają film bez  komentarza do nich. To forum dyskusyjne, nie niepiśmiennych miłośników filmików na youtube.
Zakładanie zaś nowego wątku, bez słowa komentarza, jedynie z filmikiem, uważam za dno.
Jeśli zabraknie ci argumentów - nazwij mnie kłamczynią i napisz, że łżę.
Odpowiedz
Mózg ludzki jest najnowszym osiagnięciem ewolucji i dlatego jest podatny na różne patologie.
Nie postrzega on rzeczywistości taką jaką jest, ale dokonuje selekcji i eliminuje wszystko co nie pasuje do jego układanki. Powszechną patologią mózgu jest np. religijność albo wiara w różne ideologie.
Ludzie cierpią powszechnie na różne fobie, paranoje, obsesje i lęki, więc tym łatwiej im naginać rzeczywistość do swoich wyobrażeń i tworzyć różne fałszywe przekonania. Wierzenia nigdy nie są całkowicie nierealne, dlatego łatwo można nimi zainfekować mózg.
"Tylu namnożyło się proroków wołających na puszczy, aż się puszcza nimi zaludniła."- K. Irzykowski.
Odpowiedz
znaLezczyni napisał(a): Kolejny śmieciowy topik.
;( Przykro mi, że tak to odbierasz.

Chciałem się tym podzielić, a nie wiedziałem co konkretnie napisać. Uznałem, że filmik mówi sam za siebie...
Why so serious?
Odpowiedz
Cytat:Uznałem, że filmik mówi sam za siebie...

Niestety tendencja umysłowa koleżanki ma jeszcze za słabo rozwiniętą sferę rozmaitości w sposobach używanych przy ludzkich działaniach.

U kobiet właśnie zaobserwowałem to zjawisko na nieco wyższym poziomie niż u mężczyzn.

Do niektórych rzeczy nie trzeba pisać poematów, aby rozpocząć dyskusję.

[Obrazek: 2j62tu9.png]

Nie przywiązuj do tego dużej wagi, z 10 % najwyżej. Ale serio coś w tym jest i jesteś w stanie to wyłapać.

Ja myślę, że im bliższe właśnie w emanowaniu komunikacyjnym będzie forum w stosunku do życia poza siecią, tym lepsze będzie to forum, nie sądzisz?. Na realu byś tak nie zareagowała, tylko byś byś zapytała ''co to za filmik masz ciekawy?''. Sztywność krzywdzi. Rodica chyba coś wie o tym. A tak sobie strzelam. 10 % nie więcej, póki co nie mam zawodu psychologa. Z resztą to bardziej wskazówka z sympatii niż uczenie. Daj mi za jakiś czas ty wskazówkę jakąś. To jest fajne. 

A nie takie:

Osoba X: No jest tak i tak, ty po prawej nie masz racji, ty po lewej masz jej pół, a ja jestem wyrobiony, swoją qualią kładę słój. 

Kurczę to trochę wulgarne, ale niech się dzieje wola niebios. Nie chce być ciągle grzeczny tu u was. Spokojnie, nie zwiastuję wojny XD ; )).

Ogólnie - myślisz mile - jesteś miła - uodparniasz się na różnicę między twardymi umysłami - stajesz się milsza częściej i jednasz się z tym pomalutku. Przekształcasz swoistendencję. Ale tylko wtedy, gdy się da. Sprawdzenie czy się da też podlega pod niemożliwe do zmienienia prawo swoistendecyjności. Długość prób też od niego zależy.

Ale ze świadomością czym jest owa swoistendencja, otwierasz umysłowi możliwość na zmiany jeszcze przed zrozumieniem tego wszystkiego później. O ile twoja swoistendencja pozwoli ci zrozumieć czym jest swoistendencja ogólnie.

Niesamowite.
Nie wiń głupiego za to, że czegoś nie rozumie, wiń siebie głupcze za to, że jesteś za mądry na zrozumienie tego dlaczego jest głupi.

Coś + świadomość tego = dusza. Ale do dowodu tej tezy potrzebne są qualia.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości